Gönderen Konu: Breton ile ilk defa  (Okunma sayısı 4675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ulaş KILIÇARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Breton ile ilk defa
« : 20 Mart 2014, 13:24:22 »
Merhaba avcı dostlar,
Siteye yeni katıldım. Görüyorum ki burada hem genel av konusunda hem de breton konusunda çok deneyimli avcı arkadaşlarımız ve büyüklerimiz var.
Mercan'dan 8 aylık dişi bir yavru aldım (ateş ve elitin kızı)
Av sezonuna kadar kendim ilgileneceğim, bu benim ilk köpeğim, hem iyi bir aile köpeği hem de iyi bir av köpeği olması nedeniyle bu cinsi tercih ettim. Şimdilik ailece çok mutluyuz. Hele oğlumla süper bir ilişkileri başladı.
İyi bir av köpeği olması için neler yapmam gerektiği ile ilgili kıymetli görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler şimdiden...
1975-Ankara

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Breton ile ilk defa
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2014, 00:08:17 »
abi bende senin gibi ilk zamanlar sürekli bir arayış içindeydim kimden ne öğrensem diye geziyordum ortalık da lakin anladım ki sadece bol antreman bol av yeterli breton gerisini kendi hallediyor ve şimdiden söyleyeyim çok şaşırtıcak seni  ;D
Oğuz YÜCE
1992 istanbul
Sabır kurtuluşun anahtarıdır...

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2014, 09:47:09 »
Haklısın aslında Oğuz, zamanı gelince olacak sanırım, av sezonu yapılacaklar belli, bol bol ava götürmem gerekiyor. Ama ava daha 5 ay var, bu sırada ne yaparsam iyi olur? Onun arayışı içindeyim.
1975-Ankara

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2014, 15:57:09 »
havalar güzelleşiyor abi kır bayır gezdir bizimkiler biraz asosyal, arabanın ön koltuğuna alıştır mesale su aportu öğret normal aport çalıştırmaları yap söylediklerim yanlışta anlaşılmasın diğer abilerim çok daha iyi bilir ben onların zamanında bana dediğini sana söylüyorum  :)
Oğuz YÜCE
1992 istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2014, 18:16:25 »
Çok teşekkür ederim ilgin için Oğuz, ben de bu arada forumda önceden ustaların neler tavsiye ettiklerini okudum, bu konularda çok faydalı bilgiler ve tavsiyeler paylaşılmış. Senin de dediğin gibi farklı meralarda bol bol gezdirme, arabaya, insana, sese, trafiğe, gürültüye, silah sesine alıştırın demişler. Ben de öyle yapcam.
Bir sorun da 2 haftadır her arabaya bindirdiğimde kusuyor, duster'ın bagajında serbest veya taşıma çantasında tutuyorum. Böyle sorunu olan va mı acaba aranızda.
1975-Ankara

Çevrimdışı Yüksel MUNGAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2014, 19:39:32 »
Ulaş kardeş çok iyi seçim yapmışsınız.Mercan'dan bir ay önce ben de bir yavru getirdim, Kayseri'den Mardin'e getirdiğim zaman bir kere yalnız kustu onun haricinde hiç kusmadı yalnız ben her gün arabamla onu iş yerine götürüyorum.Bol bol ona antrenman yaptırıyorum birde onlar silah seslerine alışıktırlar ama yine de silah sıkıyorum önlerinde çok çabuk alışırlar.İlk getirdiğim zaman yanımdan ayrılmazken şimdi önümde fıldır fıldır geziyor.Güle güle beslemen dileğiyle..SELAMLAR...

Çevrimdışı Nuri GÜRSABANCI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2014, 20:59:32 »
KARDEŞİM ÖNCELİKLE HAYIRLI UGURLU OLSUN.ÇOK GÜZEL SEÇİM YAPMIŞSIN EPANYOL ALARAK BENİM DEYİMİMLE AZ YAKAR ÇOK KAÇAR İSTİYORSAN EPANYOL BRETON DİYORUM,HEM AİLE HEM AV DOSTU ÇOK AKILLI PRATİK ZEKİ KÖPEKLER.KÖPEGİNİZİN RESİMLERİNİ KOYSAYDINIZ DAHA İYİ OLURDU.BOL BOL GEZDİRMEK APORT ÇALIŞTIRIRSANIZ DAHA İYİ OLUR.TEKRARDAN HAYIRLISI OLSUN.
Nuri GÜRSABANCI
13.11.1975
izmir

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2014, 21:58:23 »
Nuri bey, Yüksel bey,
Çok teşekkür ederim. Yüksel bey size de hayırlı olsun yeni breton yavrunuz. Güzel avları olur inşallah.
İlk fırsatta fotoğraf ekleyeceğim.
Şimdilik sadece yürüyüş yapıyoruz, akşam 1 saat sabah da yarım saat. Bir de benim oğlanla beraber bahçede oyun oynuyoruz birlikte, bundan çok keyif alıyor yavru. Yürürken henüz bana çok yakın dolaşıyor. Çok çegingen bir yapısı var. Yakında eve yakın keklik olan bir yer var, orada gezintiye götürcem, biraz da ekin anızında gezdircem, o arada silahla aport denemeleri de yaparız.
İnşallah bu şekilde sezona hazır olur, bana yanımdan hiç ayrılmayacakmış gibi geliyor şu anda:-)

1975-Ankara

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2014, 23:00:27 »
48 günlük idi aldığımda arabaya koydum lüleburgaz,ağva heryeri gezdirdim  ;D bende de stepway var bizim araçlar yükseklikten ötürü çok sallanabiliyor alışık olmayınca kusması normaldir abi,
tüfek sesinede yemek verdiğimde tencere tava çaldım ilgisi başka yerlerdeyken çatapat patlattım bir de en güzeli eski fişekleri kesip sadece kapsülü patlatmak  ;D ;D
Oğuz YÜCE
1992 istanbul

Çevrimdışı Yasin ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2014, 09:52:11 »
Güzel seçim yapmışsın abi  yalniz kötü alışkanlıkları oldumu kolay unutmaz breton kedi kovalama., tavuk kovalama başka kuşların peşinden gitme ama çok cana yakın bir cinstir breton, ben aport hic gösteremedim ama yapıyor. Bide  çok güzel gezer avda  inşallah iyi ikili olursunuz.  allah  utandırmasin abi
Yasin ERDOĞAN
1987 YALOVA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2014, 16:04:39 »
Çok teşekkür ederim Yasin kardeşim, köpekle ilgileniyorum, sizin yazdıklarınızdan sonra daha da umutlandım iyi bir avcı olması konusunda.

Selamlar...
1975-Ankara

Çevrimdışı Yüksel MUNGAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Mart 2014, 22:59:34 »
Ulaş kardeş  bendeki  yavru sendeki yavru ile aynı batından kardeştirler selamlar.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 28 Mart 2014, 18:29:03 »
Doğrudur Yüksel bey, ben aldığımda yaklŞık 7 aylıktı, siz biraz da erken almışsınız galiba. İnşallah ilerde birlikte av yapmak kısmet olur da kardeşleri bir arada görürüz. Bu arada benim yavru da çekingenliğini attı, sizin tabirinizle fıldır fıldır geziyor yavru (Tarçın). Hergün 1-2 saat ilgileniyorum.
1975-Ankara

Çevrimdışı Nuri GÜRSABANCI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 29 Mart 2014, 10:40:18 »
ULAŞ BEY KÖPEGİNİZİN RESİMLERİNİ KOYMADINIZ MERAKLA BEKLİYORUZ.
Nuri GÜRSABANCI
13.11.1975
izmir