Gönderen Konu: Eken H9R 4K Aksiyon Kamerası inceleme  (Okunma sayısı 1226 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Eken H9R 4K Aksiyon Kamerası inceleme
« : 05 Haziran 2018, 18:46:28 »
Geçen sezondan beri almaya niyetlendiğim,anca bu sene nasip olan aksiyon kameramdan bahsetmek istiyorum.Ürünü AliExpress’ten sipariş ettim.Aslında niyetimden SJ4000 geçiyordu ama kullanıcı yorumlarının olumlu yönde olması ve ürünün Ultra HD ve 4K video çekimi özelliği olması beni bu ürüne yönlendirdi.
Ürünü sipariş ederken birkaç farklı aksesuar paketi seçeneği vardı,ben standart paket sipariş ettim.Standart paket dahi olsa içindeki aksesuarlar bence yeterli derecede.
Türk lirası olarak 171 tl ye mâl oldu.Bu ürünün en çok hoşuma giden yanı Android ve İOS işletim sistemi olan akıllı telefonlara indirilen uygulama ile WiFi aracılığı ile kamerayla bağlantı kurup her komutu telefondan kumanda etmek oldu.
Ürünün kutu açılımı;

Şuanda Aksiyon kamerama elimde mevcut olan eski 16 gb lık hafıza kartını taktım,ama bu hafıza kartı ile 4K çekim moduna ve 1080 60 fps moduna geçmedi.Şuanda sadece 1080 30 fps modunda çekim yapıyor.İnternette bulduğum bilgilerde Evo yazılımlı hafıza kartlarında sadece 4K çekim yapabildiğimden bahsediliyor.Haliyle görüntü ve video çekimleri Evo yazılımlı hafıza kartlarında bir miktar artar düşüncesindeyim.
Fikir vermesi açısından kısa bir video ekledim.
1080 60 fps formatı;

Ve kamera açısında bir miktar ovallik var,çok geniş açıda gösteriyor.Bu avantajlıdır yoksa dezavantajmıdır zamanla kullanıp göreceğiz.
Saygılar.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2018, 12:50:35 Gönderen: Atagan YILDIZ »
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Mevlüt KÜÇÜK

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Eken H9R 4K Aksiyon Kamerası inceleme
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2018, 20:31:21 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanma dileği ile
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimdışı Mevlüt KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2018, 21:15:52 »
Hayırlı olsun Atagan Bey iyi günlerde kullanın, merak ettiğim bir kameraydı incelemeniz için teşekkürler. Dediğiniz gibi bir miktar ovallik var görüntüde, 60 fps çekim yaptığınızda bu durum iyileşir mi bilemiyorum ama fiyat performans açısından güzel kamera.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2018, 23:08:13 »
Hayırlı olsun Atagan güle güle kullan.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2018, 00:44:58 »
Hayırlı olsun Atagan Bey iyi günlerde kullanın, merak ettiğim bir kameraydı incelemeniz için teşekkürler. Dediğiniz gibi bir miktar ovallik var görüntüde, 60 fps çekim yaptığınızda bu durum iyileşir mi bilemiyorum ama fiyat performans açısından güzel kamera.
Hayırlı olsun Ataman bey bu tür aksiyon kameralara biraz ilgiliyim kullanım alanınız Keklik bıldırcın tavşan türü avlar ise dikkat, kaliteli bir çekim için kaç derece açı ile çektiği çok önemlidir eğer 170 derece gibi geniş açı çekiyorsa kuşu yakında olsanız bile uzakta gibi görürsünüz yada kuşu zor görürsünüz iyi bir görüntü için 130 derece gibi dar açı çekim özelliği olmalı FPS ise yavas cekim özelliği ile doğru orantılıdır diğer bir değişle  saniyede çekilen fotograflama sayisidir yavaş çekim istiyor iseniz 1080 de en az 60 Fps olmalı yoksa yavaş çekimde bulanıklık olur .Son teknoloji Gopro hero 6 black ler 1080 Hd çekimlerde Fps 240 lara çıktı ve dar acıda düşünün sanki kuşun yada tavsanin kacistaki gözünün bebeğini dahi net gorebilirsiniz.Tekrar hayırlı olsun.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli