Gönderen Konu: benelli vinci supersport  (Okunma sayısı 11130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: benelli vinci supersport
« Yanıtla #25 : 11 Ekim 2014, 14:53:03 »
Bu tüfeklerden daha önce kullanmış olanlardan aynı sorunu yaşayan olmuştur diye düşünüyorum. Bunu kullananlardan biliyorum. Yani milyonda bir olan bir şey size rastlamadı, onu bilin. Yerli de yabancı da olsa oluyor. Neyse...

Yukarıda Fatih Bey  açı ayar pullarını kullanmayı önermiş. Bu benim de hoşuma gitti. Fakat atışları göz gez arpacık diye ypıyorsanız bunun da pek faydası olmaz gibi geliyor. Aynı şekilde, sabit hedefe destekli atarken de pulların faydası olmaması lazım. Olmaz normalde. Yivsizlerde nişan alma değil doğrultup atma olduğu savunulur. Bunu kabul eden ve alışan biri açı pullarının yardımıyla bu sorunu çözebilir veya çok azaltır. Vakıa silahta hata var, onu pullar düzeltemez.

Kitapçığına bir bakın, bunların vuruşuyla ilgili neler yazılmış acaba. Buna göre iadesi için bir çözüm bulunabilir belki veya umarım damdan düşen başkası imdada gelir. Allah başka dert vermesin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali BAL 31

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 11 Ekim 2014, 15:52:01 »
silahı sıfır aldım ve silahı adanadan bir bayiden yaklaşık 1,5 ay önce aldım ve tüfeyi geri iade ettim fakat bu silah trabzona oradanda ithalatçıya gitmiş fakat gördüyüm kadarıyla türkiyede bu tüfeklerin ne tamiri nede denemesi yapılıyor. bir süreçtir devam ediyor ve tüfeyin nerede olduğuyla ilgili baskı kurmadıktan sonra haber bile alamıyorsunuz.  avcı ve atıcı arkadaşlara buradan sesleniyorum bir tüfek yurt dışına tamire giderse onu tekrar görmek yaklaşık 8 ay sürüyor bu yüzden, biz avcıların bu problemlerden dolayı hukuksal olarak mağduriyetimizin giderilmesi için çaba sarfetmeliyiz. 
  • Benelli cordoba
  • Benelli powerbore
1974-Hatay

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #27 : 11 Ekim 2014, 21:54:05 »
Galiba tamiri için dışarı çıkarken ve yurda dönerken ihracat, ithalat benzeri bir şeyler oluyormuş. Ne lanet şeyse. Tamir ettirmek neden bu kadar zor, insan neden vatandaşının hayatını kolaylaştırmak için bir şeyler yapmaz ki! Parasını ver, dert al.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 12 Ekim 2014, 20:07:38 »
ali bey nette gezinirken bu sitede remington 887 pompalıyı değerlendirmişler,üstelik profesyoneller TEST ATIŞLARIMIZ paragrafında tüfeğin alt vurduğundan bahsediyor o tüfekte yüksek bant,yani demem odurki bunu bir hata olarak görmüyorlar bir okuyun bence..

http://www.armietiro.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=356
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2014, 20:10:31 Gönderen: Fatih YAPAR »
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 12 Ekim 2014, 22:04:25 »
Değerli arkadaşlar bu tür sorunlar Son çıkan tüfeklerde çok sık görülüyor daha önce benim de başıma geldi araştırdım karbon Fiber bantlı modellerde çok sık görülüyor o yüzden sıfır yada 2.El fark etmez tüfek aldığınızda deneyin denemeden almayın sıfır tüfek aldığınızda ruhsata hemen kaydettirmeyin böyle sorun çıktıdığında değiştirebilirsiniz eğer kayıtlı ise tüfeği mecbur italya ya göndereceksiniz değişim orda oluyo buda gidip gelmesi1yılı rahat buluyor
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 13 Ekim 2014, 19:36:02 »
Ali bey bu linktede senin sorununun neyden kaynaklanabileceğini belirtiyor
Tahmin ettiğim gibi namlu kasa bileşiminden tüfek üst ve sol vuruş yapabilir diyor bu silahta düzgün olduğunu belirtiyor baştan sona oku rastlayacaksın
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ali BAL 31

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 13 Ekim 2014, 19:43:59 »
ali bey nette gezinirken bu sitede remington 887 pompalıyı değerlendirmişler,üstelik profesyoneller TEST ATIŞLARIMIZ paragrafında tüfeğin alt vurduğundan bahsediyor o tüfekte yüksek bant,yani demem odurki bunu bir hata olarak görmüyorlar bir okuyun bence..

Fatih bey benim tüfek üste atıyor fakat verdiğiniz örnekten farkı, benim tüfek 25 metrede 20cm SOLA atması kabul edilebilir değil.
  • Benelli cordoba
  • Benelli powerbore
1974-Hatay

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 13 Ekim 2014, 20:09:42 »
Pardon ali bey son attığım mesaja linki eklemeyi unutmuşum burda sol üst atışın olabileceği yazıyor
Cep telefonundan linki kopyaşayamadım aynı sitede TEST VE KARŞILAŞTIRMALAR bölümünde beretta xplorur 20 no tüfeğin değerlendirmesini dikkatlice okuyun sol üst atış namlu kasa bileşiminden kaynaklanabileceği anlatılıyor.

• İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ali BAL 31

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 13 Ekim 2014, 21:51:04 »
fatih bey sözünü ettiğiniz haberi okudum. bu yazıda tüfeklerin üst sola atması bir fenomen olarak kabul ediliyor. Fakat bu silah firmaları bunu ortadan kaldırmak için yeni teknikler deniyorlar.  Çünkü bu problem avcılık ve atıcılığı engellemektedir.  bugüne kadar hiç bir silah firması sol üst atan tüfeği için 25 metrede 25-30 cm tolerans kabul ediyoruz dememiştir. bu yüzden benelli gibi bir firma böyle bir hatayı kabul edeceğini zannetmem.
  • Benelli cordoba
  • Benelli powerbore
1974-Hatay

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 14 Ekim 2014, 00:53:34 »
fatih bey sözünü ettiğiniz haberi okudum. bu yazıda tüfeklerin üst sola atması bir fenomen olarak kabul ediliyor. Fakat bu silah firmaları bunu ortadan kaldırmak için yeni teknikler deniyorlar.  Çünkü bu problem avcılık ve atıcılığı engellemektedir.  bugüne kadar hiç bir silah firması sol üst atan tüfeği için 25 metrede 25-30 cm tolerans kabul ediyoruz dememiştir. bu yüzden benelli gibi bir firma böyle bir hatayı kabul edeceğini zannetmem.

doğru söylüyorsunuz ali bey,ama orda tüfeği değerlendiren şahıs bu durumla sık karşılaşıyorki  kanıksamış sanki,sonuçta benellide berettanın..
yalnız sizde okumuşsunuz silahı test eden şahıs sol üst vuruşun namlu kasa birleşiminden kaynaklandığını söylüyor muhtemelen sizin silahtaki sorunda benim tahminim gibi namlu kasa birleşiminde,silahı zaten göndermişsiniz düzeltirler herhalde.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin