Gönderen Konu: BENELLİ ETHOS USA sitesinde ESSENCE italia sitesinde farkı ney  (Okunma sayısı 19878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: BENELLİ ETHOS USA sitesinde ESSENCE italia sitesinde farkı ney
« Yanıtla #25 : 15 Ocak 2014, 22:12:22 »
Kamil Bey 1. maddede bahsettiğiniz sistemi ben de merak etmiştim. Videolarda görünmüyor, kılavuzundaki ayrıntılı şemada görünmüyor. Vakıa orada mevcut :)

Kolay yükleme dedikleri şey de bizim yeni model tüfeklerin çoğunda bile var. Benelli bu konuda biraz geride kaldı. Millet o taşıma mandalının orasını burasını eğip törpüleyerek kendince çözüm üretiyordu. Mamafih kullananlara hayırlı olsun. Kendi tüfeklerimden biliyorum, o şey iyi bir şey.

Diğer şeyler de var da, işte pazarlama stratejisi. Arada onlara da değiniriz. Ben en çok bu ikisini beğendim, özellikle birinci maddedekini ama nasıl çalıştığını bayağı merak ediyorum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #26 : 15 Ocak 2014, 22:42:13 »
Volkan bey, videonun(benim mesajdaki) 1. dk.sında mekanizmanın bir çizimi var orada kırmızı boyanan parçayla alakalı sanırım.

Bu tüfek bence olmuş bir tüfek.Zaten mükemmel olan bir tüfeği fine-tune ince ayarlarını da yapıp piyasaya en iyi otomatik tüfeği(çalışması bakımından) kazandırmışlar bence.Otomatiklerin rolex i bence bu model.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2014, 22:56:56 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Alper ALTUNCUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 16 Ocak 2014, 00:07:02 »
Kamil üstadım acaba tepme sorununa bi çözüm bula bilmişlermi..(Lisanı algılıyabildiğiniz için soruyorum)

• Expert Üye
« Yanıtla #28 : 16 Ocak 2014, 00:16:01 »
Kamil üstadım acaba tepme sorununa bi çözüm bula bilmişlermi..(Lisanı algılıyabildiğiniz için soruyorum)

İlk mesajımdaki 3.maddede tepme azaltıcı sistem var.Söylediklerine göre oldukça etkili. Çok yumuşak tepen dahası değişik gramaj fişeklerde aynı tepme hissini verdiği söyleniyor.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 00:18:43 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Alper ALTUNCUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 16 Ocak 2014, 14:06:15 »
Cevapladığınız ve emeğiniz için teşekkür ederim

• Expert Üye
« Yanıtla #30 : 16 Ocak 2014, 14:57:13 »
Rica ederim.Ne emeği, yazı yazmanın emeğinden ne olacak,zaten katkımız olması hoşumuza gidiyor.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #31 : 16 Ocak 2014, 22:23:51 »
Volkan bey, videonun(benim mesajdaki) 1. dk.sında mekanizmanın bir çizimi var orada kırmızı boyanan parçayla alakalı sanırım.

Bu tüfek bence olmuş bir tüfek.Zaten mükemmel olan bir tüfeği fine-tune ince ayarlarını da yapıp piyasaya en iyi otomatik tüfeği(çalışması bakımından) kazandırmışlar bence.Otomatiklerin rolex i bence bu model.
Haklısınız orada bir şeyi kırmızı göstermişler ama nasıl iş gördüğünü hala anlamadım. 1-2 aya kalmaz birinden öğreniriz.

Bu arada tüfeğin tanıtım videolarından 2 tanesinde bu geliştirmeyi uygulamalı göstermişler. Birini Benelli bizzat çekmiş, göstermiş. Adam kilitli sürgüyü az geri çekip yumuşakca salınca kendiliğinden yerine oturmadı. Bir de eliyle itti. Açıkcası görmeyi umduğum şey değildi. Sanmıştım ki dokunmadan tekrar kilitlenecek :(

Neyse de, bu model Montefeltro modelinden sonra gerçekten beğendiğim ikinci Benelli.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Expert Üye
« Yanıtla #32 : 16 Ocak 2014, 23:01:23 »
Bahsettiğiniz gibiyse iddia ettikleri çözüm olmamış demektir.Ben yazıyı shootingtimes tan aldım.Bu derginin o şekilde yorumlaması değilse benellinin döner başlığa bu soruna bir çözüm getiren bir sitem entegre ettikleri yazıyor o yazıda,başlık yavaş ta bırakılsa yerinden de kazara oynasa tekrar müdahalesiz kilitleniyor deniyor.Bekleyip kendini görmek lazım demek.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #33 : 16 Ocak 2014, 23:11:19 »
Ben de aynen öyle sanmıştım. Böyle olduktan sonra neye faydası var. Dipçik yere çarptı, kilit gevşedi, yerine oturmadı diyelim. Fark edersek iter oturturuz zaten. O parça olmasa bile... Fakat bir yerde bir ilk izlenim okudum. Adam denedim iş görüyordu demiş. Ben anlamadı! Dediğiniz gibi bi çıksın da görelim inşallah.
1968

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 17 Ocak 2014, 00:13:50 »
10 numara tüfek yapmışlar bence, ama 2950 gram ağırlık biraz az gibi yeni tepme sistemleride çok iyi galiba
bu videoda adam mekanizmayı yavaçca bıraksa bile kapanıyor
http://www.outdoorlife.com/blogs/gun-shots/2014/01/benelli-ethos-new-semiautomatic-shotgun-2014
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2014, 00:16:15 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #35 : 17 Ocak 2014, 21:18:11 »
10 numara tüfek yapmışlar bence, ama 2950 gram ağırlık biraz az gibi yeni tepme sistemleride çok iyi galiba
bu videoda adam mekanizmayı yavaçca bıraksa bile kapanıyor
http://www.outdoorlife.com/blogs/gun-shots/2014/01/benelli-ethos-new-semiautomatic-shotgun-2014
O kadar da yavaş bırakmıyor sanki :) Tekrar düşündüm de, ister dipçik yere sert vurduğunda, ister elimiz deydiğinde olsun o sürgü kilitten ayrılsa bile yerine oturabilir. Kasıtlı açıp, çook yavaş bırakınca kilide dönmese bile diğer türlü az sarsıntıyla bile kilidi yakalayacağını sanıyorum. Kastettikleri yenilik bu kapsamda olabilir. Mamafih ilk okuduğumda daha evvel yazdığım şekilde bir aksiyon ummuştum. Bu arada elimdeki 401B modelinde kilitten kurtardıktan sonra istediğim kadar usulca salsam bile trink! kilide, yerine dönüyor. Tek sebebide yayının klasik Benellilerdekinden biraz daha sert olması. Buna rağmen aldığımdan beri skeet fişekleri dahil çalışıyor kepaze :)
1968

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 21 Ocak 2014, 20:23:28 »
güzel tüfek yapmışlar sonuçta yeni model. yanlız eski modeller fiyat olarak şimdiden aldı başını gitti örneğin: crio comfort 6300 tl iken 20 gün önce7450 tl olmuştu.çok sağlam bir kaynaktan aldığım habere göre bugünden itibaren 350 400 tl civarında 2. zamı belirlemiş distribitörler.  bir haftaya kalmaz bütün bayiler yeni tarifeye geçer.bu durumda  yaklaşık 3  4 ay önce 6000 tl ye alına bilen tüfek şimdi 7800 ile 8000 tl aralığında satılacak. temuzdada yeni sezon geliyo diye bir zam daha oldumu tüfek en az 8000 den aşşa olmaz :).hal böyle iken bu yeni modeli nasıl alacak millet ??  ozaman bu tüfeğin liste fiyatı 9000 10000 den aşşağı olmaz  ;D  üstünede avbis davası. artı avın yokluğunu saymıyorum  :-\
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 22 Ocak 2014, 01:15:23 »
güzel tüfek yapmışlar sonuçta yeni model. yanlız eski modeller fiyat olarak şimdiden aldı başını gitti örneğin: crio comfort 6300 tl iken 20 gün önce7450 tl olmuştu.çok sağlam bir kaynaktan aldığım habere göre bugünden itibaren 350 400 tl civarında 2. zamı belirlemiş distribitörler.  bir haftaya kalmaz bütün bayiler yeni tarifeye geçer.bu durumda  yaklaşık 3  4 ay önce 6000 tl ye alına bilen tüfek şimdi 7800 ile 8000 tl aralığında satılacak. temuzdada yeni sezon geliyo diye bir zam daha oldumu tüfek en az 8000 den aşşa olmaz :).hal böyle iken bu yeni modeli nasıl alacak millet ??  ozaman bu tüfeğin liste fiyatı 9000 10000 den aşşağı olmaz  ;D  üstünede avbis davası. artı avın yokluğunu saymıyorum  :-\
Katılıyorum  :-\
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 07 Şubat 2014, 13:36:34 »
normalde otomatik sevmem ama buna gerçekten aşık oldum. yılan gibi yılan :D
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Talip KEÇECİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 27 Haziran 2014, 17:59:19 »
ETHOS LAR GELDİMİ HABERİ OLAN VARMI MİLLET :) :)
Talip KEÇECİ
1963-Tirebolu

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 27 Haziran 2014, 23:40:02 »
ETHOS LAR GELDİMİ HABERİ OLAN VARMI MİLLET :) :)
Yok Talip abi daha gelmedi
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Onur ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 19 Ocak 2015, 17:59:06 »
Kullanan yokmu bu makinayi cok merak ediyorum hic bir yerde yorum yok yurt disinda uzerine belgeseller yapildi bizde yorum yok bide bir sorum olucak isim olarak benelli raffaello powerbore olarak geciyo amerikada ethos yanlismiyim? Saygilar
1992 LONDRA&İZMİR