Gönderen Konu: TEMİZ MAMA HAKKINDA...  (Okunma sayısı 108863 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: TEMİZ MAMA HAKKINDA...
« Yanıtla #150 : 11 Haziran 2014, 15:07:46 »
dr sachhi  tavsiye ederim bende 4-5 yıldır sürekli bonocibo kullanıyordum son iki aydır bu mamadan alıp kullanmya başladım  kesinlikle bonocibodan daha  faydalı olduğunu söyleyebilirim
Aldım kullanıyorum abi, evet dediğin gibi biraz toparladı köpek dışkısı daha az oluyor bakalım avda nasıl bi performans sergileyecek?
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #151 : 23 Haziran 2014, 09:07:28 »
yakın zamanda bonacibodan alan var mı o ağır balık kokusu gitti mi, alerji vs yapmıstı köpeği yeni parti mallarda bu şikayetleri olan var mı ona göre sipariş verecem, paylaşan olursa sevinirim.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimiçi B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #152 : 23 Haziran 2014, 10:18:27 »
Gökhan kardesım son partıde de ılk partıde böyle bı hurafe olamaz yaa daha neler al kullan hıc bı sıkıntı yok alırsan da kopegını sevıyosan kardeş kuzu etlı olandan al ver her pakette degıstır bı farklı mama al koegınde hıc sorun olmaz her zaman aynı mamayı verme bı kuzu etlı bı tavuklu balıklı ver ama yüksek enerjı verme sezon harıcı ben onun faturasını agır odedım onun ıcın al kullan hıc bısey yok gayet de güzel gonul rahatlıyla kulllan kardeş..
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

mesut birol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #153 : 23 Haziran 2014, 10:36:27 »
yakın zamanda bonacibodan alan var mı o ağır balık kokusu gitti mi, alerji vs yapmıstı köpeği yeni parti mallarda bu şikayetleri olan var mı ona göre sipariş verecem, paylaşan olursa sevinirim.

ben aldım kuzu etli, uzun zamandır da kullanıyordum .ama bu ambalajı yeni üründe daha paketin 4/1 kullandığımda köpekte alerji yaptı sırtını kulübesinin duvarına sürtmekten yara oldu.baticon sıktım yaralarına,yemi de değiştirdim veterinerin tavsiyesi üzerine. Birde ekstra vitamin aldım.şu an daha iyi yaralar kabuk bağladı.veterinerin söylediğine göre hassas cilt sorunumuz varmış:) ama daha önceki yemlerde böyle sıkıntı yoktu.başka yem kullanıcam biraz fazla verip,yapacak bir şey yok.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #154 : 23 Haziran 2014, 10:42:32 »
Gökhan kardesım son partıde de ılk partıde böyle bı hurafe olamaz yaa daha neler al kullan hıc bı sıkıntı yok alırsan da kopegını sevıyosan kardeş kuzu etlı olandan al ver her pakette degıstır bı farklı mama al koegınde hıc sorun olmaz her zaman aynı mamayı verme bı kuzu etlı bı tavuklu balıklı ver ama yüksek enerjı verme sezon harıcı ben onun faturasını agır odedım onun ıcın al kullan hıc bısey yok gayet de güzel gonul rahatlıyla kulllan kardeş..
Kuzu etli alıyorum genellikle Dr. Sachi aldım köepk kendını toparladı kilo aldı tüy yapısı düzeldi şimdi tekrar aldım bi tanede kucho alacam karıştırıp verecem gecen kuzu etli bonacibo aldım köpekte gözle görülür bi zayıflma aşırı tüğ dökümü başladı dr. sachi sayesinde düzeldiçok şükür temiz mamaya mail attim yoğurdum ekşi demedi herkes gibi ki benim gibi kaç kişi bunu dile getirdi forumda. Ben bir yıldan beri bonaciboyla besliyorum böyle bişeyle karşılaşmadım ama adamlara bunu söyleyince malesef kabullenmedıler.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #155 : 23 Haziran 2014, 10:48:03 »
ben aldım kuzu etli, uzun zamandır da kullanıyordum .ama bu ambalajı yeni üründe daha paketin 4/1 kullandığımda köpekte alerji yaptı sırtını kulübesinin duvarına sürtmekten yara oldu.baticon sıktım yaralarına,yemi de değiştirdim veterinerin tavsiyesi üzerine. Birde ekstra vitamin aldım.şu an daha iyi yaralar kabuk bağladı.veterinerin söylediğine göre hassas cilt sorunumuz varmış:) ama daha önceki yemlerde böyle sıkıntı yoktu.başka yem kullanıcam biraz fazla verip,yapacak bir şey yok.
aynen köpeğin baldırınca aşırı tüğ dökülmesi  zayıflama yemin kokusunda ağır bi balık kokusu vardı. Mail attım  bana daha önce denediğiniz  yüksek enerjili köpek mamasını deneye bilirsiniz dedi ben saşırdım mı ya off-sezonda yüksek enerjili vereyim köpeği iyice kaybedeyim daha kötü olsun aynen yeni ambalajlarda bi problem var.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2014, 13:55:07 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

mesut birol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #156 : 23 Haziran 2014, 11:02:13 »
Gökhan Bey bu yeni üründe ekstra katkı diye koydukları tavuk unu vs. katkılarda bence artış var bu artış hayvanın karaciğerini zorluyor gibi geldi bana tüy dökülmesi ve kaşıntının sebebi budur diye düşünüyorum.Veteriner yemi değiştir deyince yem satıcak bana diye düşündüm,yemi başka bir yerden uygun fiyatlı bir yem alarak deneyeyim dedim,gerçektende tüy dökümü azaldı yaralarıda iyileşmeye başladı,yoksa arkadaş kurzaar bu kadar tüy dökermi seter gibi bir soru işareti vardı uzun süredir aklımda.uzun süredir bu yemi tavuklu kuzu etli sezona göre değiştirerek kullanıyordum.şimdi kafaya dank etti.kalite yem pahalı,e bu şekilde olursa da hayvanı hasta edicez.sanırım biraz fazla verip güzel bir yem almadan olmayacak,sigarayı azaltıp köpeğe yediricez:) sanırım ikimizde bu işten kârlı çıkıcaz.

Çevrimiçi B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #157 : 23 Haziran 2014, 11:07:20 »
Kuzu etli alıyorum genellikle Dr. Sachi aldım köepk kendını toparladı kilo aldı tüy yapısı düzeldi şimdi tekrar aldım bi tanede kucho alacam karıştırıp verecem gecen kuzu etli bonacibo aldım köpekte gözle görülür bi zayıflma aşırı tüğ dökümü başladı dr. sachi sayesinde düzeldiçok şükür temiz mamaya mail attim yoğurdum ekşi demedi herkes gibi ki benim gibi kaç kişi bunu dile getirdi forumda. Ben bir yıldan beri bonaciboyla besliyorum böyle bişeyle karşılaşmadım ama adamlara bunu söyleyince malesef kabullenmedıler.
alla degısık bı durum benım kopegın cınsı kurzhaar 1.5 yasında ama bılmıyorum mamayla alakalı olabılır hayvanda da bı sorun olmuş olabılır bı degıstır ozaman kardesım bıde vita-c dıye bı vıtamın var veterınerlerde al ıyı gelır ben verıyorum 2 ayda bır 1 kutu verıyorum ıyı geliyor tavsıye ederım ama en ıyı tedavı yontemını veterıner verır tavsıyem veterınerın  gormesı olur  gecmıs olsun kardesım bıde sana  sakın ha sakın yüksek enerjı verme hayvana aman haa aman yanına bıle yaklaşma ben o olayın faturasını cok agır odedım sakın sakın!!!!!!!!....
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimiçi B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #158 : 23 Haziran 2014, 11:10:13 »
Gökhan Bey bu yeni üründe ekstra katkı diye koydukları tavuk unu vs. katkılarda bence artış var bu artış hayvanın karaciğerini zorluyor gibi geldi bana tüy dökülmesi ve kaşıntının sebebi budur diye düşünüyorum.Veteriner yemi değiştir deyince yem satıcak bana diye düşündüm,yemi başka bir yerden uygun fiyatlı bir yem alarak deneyeyim dedim,gerçektende tüy dökümü azaldı yaralarıda iyileşmeye başladı,yoksa arkadaş kurzaar bu kadar tüy dökermi seter gibi bir soru işareti vardı uzun süredir aklımda.uzun süredir bu yemi tavuklu kuzu etli sezona göre değiştirerek kullanıyordum.şimdi kafaya dank etti.kalite yem pahalı,e bu şekilde olursa da hayvanı hasta edicez.sanırım biraz fazla verip güzel bir yem almadan olmayacak,sigarayı azaltıp köpeğe yediricez:) sanırım ikimizde bu işten kârlı çıkıcaz.
mesut abı doğru karar olur sıgrayı bırak bence ılk basta valla bende kullanıyorum ama normal bı tuy dokulmesı var cok aşırı degıl ama neden kaynaklandı anlıyamadım açıkçası neyse gecmıs olsun sorun yasıyan arkadaşlara ..
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #159 : 23 Haziran 2014, 11:45:49 »
gökhan ikinci dr.sachi paketi bitmek üzere 1 yaşındaki poınterimden birkaç resim günlük 450 gr veriyorum

çoklu resim upload
çoklu resim upload
çoklu resim upload
resim upload
resim yüke
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #160 : 23 Haziran 2014, 13:06:02 »
gökhan ikinci dr.sachi paketi bitmek üzere 1 yaşındaki poınterimden birkaç resim günlük 450 gr veriyorum
Abi maşşallahı var İdanın bende artık Dr. sachı ye döndüm temiz mamaya mail attım adamlar afedersin takmadı desen yeridir suçu bana buldu dedım bıde avlakforum.com da yazılanlara bakın dedim ama sanmıyorum baktıklarını.
yine siparis verdim. Başka mamalarda bakıyorum aynı zamnda.
Abi nacizane tavsiyem İdanın yeri güzel köşedeymiş tam önünü örgü tellerle kapat içerisine serbest gezsin zincirle bağlamaya pek taraftar değilim, serbest olması köpek için daha iyi oluyor diye biliyourm.
Fethiyeden selamlar.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2014, 13:11:27 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ali NAYKİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #161 : 23 Haziran 2014, 16:33:57 »
Gökhan bey merhaba;   Benimde iki Drahthaar' ım var 18 aylık olana kadar Hılls ve Proplan ile besledim daha sonra bonocibo kuzu etliye döndüm 1 yıldan beri yiyorlar hiç bir sorun yok, köpekler gayet hareketli belki de köpekten köpeğe değişiyor olabilir.
1970-Mersin

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #162 : 23 Haziran 2014, 17:05:34 »
Gökhan bey merhaba;   Benimde iki Drahthaar' ım var 18 aylık olana kadar Hılls ve Proplan ile besledim daha sonra bonocibo kuzu etliye döndüm 1 yıldan beri yiyorlar hiç bir sorun yok, köpekler gayet hareketli belki de köpekten köpeğe değişiyor olabilir.
Ali bey benimde geçen aya  kadar herhangi bi problem yoktu ama son mamalarda ne kadar yok değişmedi desede mamalar değişti ağır bi balık kokusu var ki ben kuzu etli diye almısım köpek aşırı zayıfladı bacaklarında tuğ kalmadı desem yerıdır, bunları söyleyen sadece bende  değilim, sadece bu siteden 4-5 kişi.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ali NAYKİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #163 : 24 Haziran 2014, 08:51:29 »
Günaydın Gökhan bey;  Sizin yorumunuza göre köpeğinize yaramamış, bence artık kalan mamayı bile yedirmeyin başka mamalara geçin  derim. ACANA yada Hılls, proplan vs.gibi. birde köpeğiniz kaç aylık onu belirtmemişsiniz.
1970-Mersin

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #164 : 24 Haziran 2014, 10:07:55 »
Günaydın Gökhan bey;  Sizin yorumunuza göre köpeğinize yaramamış, bence artık kalan mamayı bile yedirmeyin başka mamalara geçin  derim. ACANA yada Hılls, proplan vs.gibi. birde köpeğiniz kaç aylık onu belirtmemişsiniz.
13 aylık erkek  Drahthaar, şimdilik Dr. Sacchi kullandık bir aydır gayet memlunum düy yapısı değişti köpek kilo aldı fena değil hani.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı İsa TOKATLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #165 : 24 Haziran 2014, 12:32:25 »
Bende uzun süredir Bona cibo kullanıyordum fakat bu son aldığım da köpeğin derisinde yaralar çıkmaya başladı,Temizmama galiba nirvanaya erdi artık sefasını sürüyor paranın.
İsa TOKATLI
1981 ÇAL/DENİZLİ İKAMET AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #166 : 24 Haziran 2014, 16:40:47 »
Bende uzun süredir Bona cibo kullanıyordum fakat bu son aldığım da köpeğin derisinde yaralar çıkmaya başladı,Temizmama galiba nirvanaya erdi artık sefasını sürüyor paranın.

Ehh bee İsa çok güldürdün beni Allah'ta (c.c) seni güldürsün   :D
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #167 : 25 Haziran 2014, 12:22:50 »
Yeni aldıgım köpegime (daha teslim almadım) bonacibo yüksek enerjili köpek maması aldım
Birde terlik ayakkabı koparmasın diye çiğneme kemikleri aldım
Köpek bakımı konusunda her hangi bir bilgim yok mamayı sevmezse başka marka alırım
Benim asıl merak ettiğim bu çiğneme çubugumu desem kemiğimi desem ne zaman verilir
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

ERSİN KARA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #168 : 25 Haziran 2014, 12:33:08 »
Yeni aldıgım köpegime (daha teslim almadım) bonacibo yüksek enerjili köpek maması aldım
Birde terlik ayakkabı koparmasın diye çiğneme kemikleri aldım
Köpek bakımı konusunda her hangi bir bilgim yok mamayı sevmezse başka marka alırım
Benim asıl merak ettiğim bu çiğneme çubugumu desem kemiğimi desem ne zaman verilir

ELVER BEY MERHABA...BENCE KÖPEĞİNİZE SEZON DIŞINDA YÜKSEK ENERJİLİ MAMA VERMEYİN.KÖPEK AVA GİTMEYECEK ve ÇOK FAZLA ENERJİ SARF ETMEYECEĞİ İÇİN GEREK YOK.AYRICA BU YAZ AYLARINDA MUHTEMELEN KUVVETLİ GELECEK.AŞIRI TÜY DÖKÜMÜ ve VÜCUTTA KIZARIKLIKLAR GİBİ SIKINTILAR YAŞAYACAKSINIZ..ÇİĞNEME KEMİKLERİNİ ARADA BİR VERİN BİRTANE GEVELESİN DURSUN AMA MALESEF YİNEDE TERLİKLERİ ORTADAN KALDIRIN DERİM BEN.

Çevrimdışı Halil GÖREL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #169 : 29 Haziran 2014, 23:19:59 »
Bende kullanıyorum gayet güzel tavsiye edrim.
Halil GÖREL
1970 Eskişehir

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #170 : 29 Haziran 2014, 23:50:03 »
Köpekten köpeğe mamanın etkisi değişebiliyor bu çok ilginç.Bazı arkadaşlarımın köpeklerini ishal yapıyor ama bazılarında hiç sıkıntı yok . Son zamanlarda çok zamlandı fakat alterntaifleri çok pahalı.Bu paralara göre genel olarak iyi ama dediğim gibi son 1 yılda yapılan %50 zam gerçekten çok . Yerli alternatifleri de mevcut .denemek lazm aslnda mamaları köpeğe en yarayan belli ediyor kendini 15 gün içinde .
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimiçi B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #171 : 30 Haziran 2014, 08:38:13 »
arkadaşlar çok bilmişlik gibi olucak ama sonuçta bu mama süper premınıum geçiyor bununda ırklara yapı ve kılo ebatına gore yan tablodaki ölçüye göremi veriyosunuz bunu merak ettım herkes hayvan yesın gelısmesını ıster ama olculerın dışında olursa antıbıyotık ılac mısalı aksıtesır yapabılıyor ben araştırdım bu sonuclarda olabılıyormus yıne belkı mamadan da kaynaklanmış olabılır temızmamayı ovmuyorum ama yınede bunları goz onunde bulundurun derım arkadaşlar ..
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #172 : 30 Haziran 2014, 22:33:50 »
temiz mamadan bizde yüksek enejili köpek maması alıp kullandık en az 10 kişiyede tavsiyede etmişimdir, sizinde dediğiniz gibi bu son partilere kadar mama çok iyiydi en son iki adet mama sipariş ettik 2 hafta önce geldi köpekler yemede istahsız davranış davranıyor daha öncekilerde bir tek tanesini bile kapta bırakmıyordu, yerli üreticilerin büyük sıkıntısı olan kalite düşürme problemiyle karşı karşıyayız anlaşılan 2 paket sipariş etmiştik bilseydim hiç almazdım en azından bir adet alırdım önümüzdeki ay 1 paket daha alacaktım yeni bir mama arayışındayım. köpekler yemedikten sonra mama almanın bir mantığı yok aslında bu zamana kadar çok güzeldi demekki artık paraya ihtiyaçları kalmadı...
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #173 : 02 Temmuz 2014, 17:54:30 »
ELVER BEY MERHABA...BENCE KÖPEĞİNİZE SEZON DIŞINDA YÜKSEK ENERJİLİ MAMA VERMEYİN.KÖPEK AVA GİTMEYECEK ve ÇOK FAZLA ENERJİ SARF ETMEYECEĞİ İÇİN GEREK YOK.AYRICA BU YAZ AYLARINDA MUHTEMELEN KUVVETLİ GELECEK.AŞIRI TÜY DÖKÜMÜ ve VÜCUTTA KIZARIKLIKLAR GİBİ SIKINTILAR YAŞAYACAKSINIZ..ÇİĞNEME KEMİKLERİNİ ARADA BİR VERİN BİRTANE GEVELESİN DURSUN AMA MALESEF YİNEDE TERLİKLERİ ORTADAN KALDIRIN DERİM BEN.
Ersin bey yorumunuz için çok teşekürler
Çok şükür korktugum gibi olmadı mamayı sevdi her hangi problemde yok çiğneme kemikleriylede arası iyi
Mama geç geldi diye bir kilo kadar royal canin aldım köpek yemedi
Burada mama kokuyor diye okuyorum ama ne mama kokuyor nede dışkısı kokuyor çiğneme kemiklerinide iki üç günde bir veriyorum
Köpegin bulundugu alan yaklaşık 25 metre kare bir alan ve salınık vaziyette oldugundan herhalde şu ana kadar bir problem yok
av işine gelince daha 55 günlük gibi bir şey dolanıp duruyor bütün gün av beklentim köpek erkek oldugundan iki sene sabır et dediklerinden
şimdilik yok
 O0
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 17:56:39 Gönderen: Elver ENGİN »
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Kaan TÜRKER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #174 : 19 Temmuz 2014, 00:00:58 »
benim drahthaar ve pointerim var kucho kuzuetli boniocibo tavuk balıklıyı karıştırıp veriyorum dışkısı az oluyor ve kokmuyor köpeklerimin kilosu tüy yapısında da baya düzelme oldu daha önce pointerimde kennel kullanmıştım çok büyük bi artısı olmamıştı ama fiyatına göre güzel ama
Kaan TÜRKER
1986 Akçaabat/Trabzon