Gönderen Konu: YILDIZ SÜPERPOZE TÜFEKLERDE PİTCH ÖLÇÜSÜ  (Okunma sayısı 79165 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: YILDIZ SÜPERPOZE TÜFEKLERDE PİTCH ÖLÇÜSÜ
« Yanıtla #75 : 11 Kasım 2013, 00:13:13 »
Veli bey önerinizi değerlendiricem bu akşam epey denedim aslında  genelde tam arpacığı görüyorum nadiren bant la beraber gördüğümde oluyor bıraz daha antreman yapıp boyle olmaya devam ederse zımparayı yiycek sanırım :) teşekrler.
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #76 : 11 Kasım 2013, 13:31:50 »
Veli bey önerinizi değerlendiricem bu akşam epey denedim aslında  genelde tam arpacığı görüyorum nadiren bant la beraber gördüğümde oluyor bıraz daha antreman yapıp boyle olmaya devam ederse zımparayı yiycek sanırım :) teşekrler.
el kundağı (namlu ucuna doğru tutus yaparsan arpacık..tetiğe doğru yakın tutarsan namlu ortaları görülür.)az bir fark varsa el kundağı tutus yerine eline alıstır.anlattığın  kadarı ile bence dipciğe zımpara gerek yok gibi.not dipcik uzunluğu da cok önemli tüfek dirseğine oturttur.tetik çekim mesafesi,parmak ucundaki ilk boğum da olacak kesinlikle.standart bu olacak .ilk önce bunu ayarla,  uzunsa kestir kısa ise  lastik  veya pabuc giydir.sonra dipciğe (zımpara vs)ayarla
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2013, 13:36:13 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #77 : 11 Kasım 2013, 13:54:34 »
Veli bey demek el kundağının Tutus pozisyonu da bukadar önemli sanırım bu işi çözdüm abi.. tetik çekme mesafesi tam geliyor abı onu tüfeği almdan önce denemiştim ilk boğumda bilgiler için teşekkredrimm..
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #78 : 11 Kasım 2013, 14:37:10 »
Veli abinin dediği kundak tutuş yeri çok önemli benim tüfektede kundağı ortadan tuttuğum zaman bantı görüyorum ani atışlarda üst vuruyorum ama kasaya yakın tuttuğum zaman arpacığı tam görüyorum
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #79 : 11 Kasım 2013, 20:27:08 »
Düzeltiyorum; benim 103D 71 cm namlu ile 10 cm gelmiyormuş. 9 cm falan. 65 cm hizasından ölçünce 7 cm geliyor. Demek ki sizin tüfekle aynı açılıymış. Yanılttığım için özür dilerim.

Sizin tüfekteki açının yanlış olmadığını düşünüyorum. Tabi kullanana göre değişebilir. Önce de yazdığım, sizin de onayladığınız gibi bir marka fişekle ve çökerek atarken olmuş. Dengesiz atış veya sert fişek nedeniyle olabilir. Önce de yazdım bunu, 28 gram fişeklerle bile iki farklı senede sizin yaşadığınızı yaşadım. Elmacık kemiği sızısı ayrı, bir de kafam çatlayacak gibi ağrımaya başlamıştı. Üveyiklere atmak içimden gelmiyordu. Feci bir şey. Birinde fişeklerin aşırı sert olduğuna emin oldum. Diğerinde biraz fişektendi ama biraz da sezon başı antrenmansızlığındandı. Doğrusu evvelki de sezon başında olmuştu. Yani senelerce de silah kullansak sezon başı biraz gevşeklik oluyor vesselam. O yüzden, bu gibi durumlarda tüfekten önce hatayı kendimizde aramamız gerektiğine inandım. Hem böylesi daha az masraflı oluyor ;D
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2013, 20:29:18 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #80 : 11 Kasım 2013, 23:48:00 »
 Çağrı kardeşim bugun bende denemeler yaptım haklısınz yoluna girdi sanırım :)

1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #81 : 11 Kasım 2013, 23:53:19 »
Volkan abi size katılıyorum hata bende.. antremansızlık ve fişeklerin basıncı bıraz fazlaydı çöküş pozisynunda da biraz gevşeklik bir rahatlama söz konusu olunca kaza kaçınılmaz sanırım, hala elmacık kemiğim sızlamkta çok ciddiyim dokunamıyorum ama masraftan kaçmak gerek abi hata bende  :) çok teşekkr ederimm saygılar ..
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #82 : 20 Nisan 2014, 23:17:36 »
değerli abilerim bu pitch ölçüsü gerçekten çok önemli yeni tüfeğimin dipçik acısı çok iyi ağır fişek bile atsam geri tepme fazla bile olsa namlu neredeyse hiç şahlanmıyor
1985
BURSA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #83 : 20 Ağustos 2014, 23:00:05 »
Yıldızda pitch ölçüsü filan yok ki..pitchin ne olduğunu bilende yok orda..ondan sonra Huğlu Koop.Tüfek yapmayı bizden öğrendi,bizim teknolojiyi kullanıyor gibi absürt muhabbetler ediyorlar..adama demezler mi ''sen nesin , kimsin , ne zamandan beri silah üretiyon da konuşuon daha dün çıkmışsın piyasaya'' .. bayide 3,4 tane yıldız süper poze baktım kralı alacağım zaman.. hepsinin dipçikle namlu bantı aynı seviyede..bana gelmez kardeşim dedim bıraktım tüfekleri rafa çıktım...son zamanlarda Huğlu'da bozdu geçen biri 103CE,FE,DE poze alıcak hangisi olursa..bakıoz bayide..yüzüme aldığım silah yıldız gibi dipçiğin üst kısmıyla namlu bantı aynı hizada..Huğlu'da cıvıttı suyu çıktı..pitch ölçüsü düzgün olmayan dipçiği çok yatık ya da çok dik olan tüfekle av vurulmaz..isterse Dünya'nın en kaliteli en yakıcı yıkıcı namlusu olsun..pitch ölçüsü doğru ayarlanmış dipçiği yüze iyi gelen 100 liralık tüfekle dipçiği dik tüfeğe nal toplatırsınız..avda yanınızda silah çekemez ayarsız bir tüfeğe sahip olan kimse.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 23:06:07 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #84 : 01 Temmuz 2020, 19:02:23 »
Volkan hocam yeni aldığım spz me aleminyum alaşım 66 namlu tetik çekme mesafesini 36 santim olarak sipariş vermiştim bugun ruhsata işletim ve bir kaç atış yapmak için ariziye çıktım. Toplamda 15 yakın değişik şoklar la 24 gram 28 gram 30 gram 32 ve 34 gram ayrıca iki tanede tek kurşun atışı yaptım. Sonuç dayak yeseydim bu kadar ağrımazdı omzumun üst kısmı, evet tüfek ağırlığını yazmayı unutmuşum 2.700 gram arkadaşın biri tepmein çok fazla olmadığını söyledi diğer arkadaş fazla dedi hava azıcık yağışlı ve kuvvetli bir rüzgar vardı delicilik ve gurupman ı beyendin acaba dipçiğin üst tarafının vurması picth açısında ki sorun nedir gerçi daha duvara dayama ve ülçü hesaplaması yapmadım ama bu omuz ağrısı sanırsam beni bir hafta üzer okadarki ağrıyor
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 01 Temmuz 2020, 19:46:12 »
Aynı marka yıldız otomatiğimi var tetik çekme mesafesini 36 ya indirdim standartı 37 santim bana uzun geliyordu otomatikte herhangi bir omuz acıtmak vurma olayı yok ikisenedir kullanıyor ve gayette memnunum
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.