Gönderen Konu: İstek dışı çiftleşmede yavruların düşürülmesi ve zararları  (Okunma sayısı 1507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Faruk AKÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
Arkadaşlar 1 yaşında olan köpeğim kızan döneminde isteğimiz dışında çiftleşti yavrular sezon basında doğacak olmasından köpek bu yıl av yapmazsa av hayatı biter düşüncesi ile yavruları düşürtmek adına iğne yaptırdım fakat çevremdeki arkadaşlarım bunun köpeğe zarar vereceğini koku seviyesini bile etkileyeceğini söylemekteler bu yönde iyi yada kötü tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ederim.
  • Beretta S56 20 Cal.
  • Beretta 391 Urika 20 Cal
  • Akus Elite Lux 20 Cal Çifte
  • Stoeger M3000 Peregrine 12 Cal
  • English Setter
Faruk AKÇINAR

Çevrimdışı Murat ONAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    • Petsipariş
Bahsi geçen ilacın ismi %99 ihtimalle Alizine'dir. Bu ilacı dünyada 3000'in üzerinde ruhsatlı ilacı bulunan Virbac isimli dünya devi bir marka üretmektedir.

İlacın etken maddesi aglepriston'dur.

İlacın etki mekanizması: aglepriston isimli etken madde progesteron ile vücutta yarışarak progesteron isimli hormonun bağlanacağı reseptörlere bağlanır ve progesteron hormonunun ilgili reseptörlere bağlanamayarak etki gösterememesine sebep olur. Yani progesteronun işini yapacağı reseptörlere bağlanmasını engeller ve gebeliğin devam edebilmesini engeller. Bu şekilde hamilelik sonlanır.

Köpeğinizin koku alması veya av ile ilgili bir sıkıntı yaşamasına engel olmaz.

Kıymetini bilmemiz gereken hakkını yemememiz gereken önemli bir ilaçtır.

İlacın avukatı da değilim, bu ilaçtan para da kazanmıyorum. Sadece içinizin rahat etmesi açıkça anlattım, içiniz rahat olsun.

Köpeğinizin sağlığı veya performansı ile ilgili hiç bir tereddütünüz olmasın.

İyi forumlar dilerim..

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Ömer GÜNEY

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
yıllar'dır köpek beslerim . hatırı sayılır avcı ve köpek sever çevrem var . daha ben "köpeğin kokusunu" bozmayan ilaç duymadım :) her ilaç'mı bozuyor bu kokuyu , hiç'mi yok bozmayanı ?

işin şakası bir yana gönül dostu , ben hekim değilim , yeterli bilgi-donamımımda yok  bu konuda .çok laf kalabalığı yapmak istemem .  lakin  bu tip söylentilere inanan arkadaşlarım için şunu diyeyim ! köpeğinizin kokusu bozulacak düşüncesi ile , dostunuzun sağlığını-hayatını riske etmeyin .
Bülent ERDEM
1977 Alanya