Gönderen Konu: AKDAŞ'I NEDEN ALDIM..  (Okunma sayısı 12743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
AKDAŞ'I NEDEN ALDIM..
« : 07 Şubat 2015, 01:47:51 »
Konu başlığı sizlere ilginç gelsede biraz dikkat çekici olmasını istedim..Değerli üyeler;1992 yılından bu yana av tüfeklerine olan aşırı ilgim nedeni ile bir çok markayı kullandım ve deneme imkanımda oldu..% 99 da yerli idi..son yıllarda ekonomik sebepler den dolayı da yerli ile yola devam ettim..Avrupa silah olarak talihsiz bir Franchi deneyimim oldu ve hala o tüfeğin kesinlikle Franchi olduğuna inanmıyorum..konumuza gelecek olursak;bugün yerli piyasada bir çok yerli markamız oldu..bunların bir kısmı Amerika ve  Avrupa ya av tüfeği ve taktik silahlar üretiyorlar..Bu pastadan pay almak isteyen üreticiler yurtdışı fuarlara katılarak ürünlerini sergiliyor ve nitekim Akdaş ve Akkar gibi firmalar etkin şekilde  bu pazarda yerlerini sağlamlıyorlar..bakınız Akkar standartlar konusunda bir atılım yaptı ve TSE İS yani Türk Standartları İleri Seviyesine geçti..Akdaş ta şu anda SKB ye üretim yapıyor..Burada iki markayı karşılaştırmıyorum..yerli bir çok marka içinden iki firmanın nerden nerelere geldiğinin örneğini vermek istiyorum..
Değerli üyeler..Son zamanlarda Akdaş ile ilgili güzel yorumlar gördüğüm kadar hoş olmayan yorumlarda görmekteyim..bazı şikayetler banada iletilmekte..benim Akdaş firması ile ilgili hiç bir ticari bağlantım yok..Daha ilginci Armsan firmasında bir yakınım çalıştığı halde ben Phenomayı satıp Akdaş a yöneldim..bakınız;Akdaşın namlusunu birbirini hiç tanımayan iki kişiye incelettim..metal işleme sektöründe oldukları için detayları en iyi onlar görecekti,buna emindim ve dediğim gibi de oldu..her ikiside işciliğin ve metalin standartlara uygun olduğunu hatta işçiliğin yerli silahlar içinde bir adım önde olduğunu belirttiler..bana iletilen şikayetlerin genelde mekanik konusunda olduğunu görmekteyim..Bu nedenle üyemiz Sn Ömer Akdaş beyede bir kaç iletim olacak..1..Tüfeklerde küçük fiziksel hatalar görülebiliyor,ince çatlaklar,arpacık yamukluğu,polisaj vs vs..2..iğnelerin hafif vurmasını bir kaç oldu duyuyorum,rasgele birkaç yarı otomatik seçip bu konuyuda bir araştırınız..3..Ofisinizden veya bayilerinizden tüfek sattığınızda mümkün olduğu kadar çanta vermeye çalışın,çünkü darılanlar mevcut...4..Garanti sürecinde fabrikanıza dönüş yapan tüfeklerle ilgili kargo ücreti konusuda gündeme geldi malesef..5..son kontrol noktasına biraz daha dikkat edilmesi..Ömer bey ben bana iletilen şikayetleri yapıcı olarak iletmeye çalıştım nacizane..Kullanıcı müşteri olarak her zaman şu ilkemdir,ELEŞTİRİRİM AMA YARGILAMAM..zaten yargı yetkimde yok..Ürününüzden memnunmuyum?gayet memnunum..teşekkür ederim..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Hasan AKSU

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: AKDAŞ'I NEDEN ALDIM..
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2015, 18:53:26 »
Akdaş ak212 L modelini aldım Avda bir kez kullanma şansım oldu 66 namlu olmasına rağmen 3 nolu sokla hatri sayılır mesafeden güzel vuruşlar yaptım uzun yürüyüşler için ideal mekanizma ve çalışması gayet düzgün bana göre dengeli bir tüfek tek begenmedigim tarafı bantin ince olması ben geniş ve yüksek banta alışık olduğum için bantı begenmedim 7mm bence çok dar genel itibariyle beğendim
  • Dörtler tüfek sanayi çifte huğsan otomatik
  • Fortuna Suhl çifte
  • sarsilmaz kilinc 2000mega
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.
EDEPLE GELEN HÜRMETLE GİDER.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2015, 20:39:43 »
Sıkıntı kalite kontrolda bence eminim önemli markalardada hatalı silah üretiliyordur ama kalite kontrolleri sıkı olduğu için yakalıyorlardır, bir şekilde bu durmu çözmeleri lazım yerli firmaların...
Franchi ile yaşadığınız sorunu açabilirmisiniz biraz rica etsem.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2015, 21:54:57 »
Yaralı giden avın haddi hesabı yoktu Fatih bey..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2015, 23:07:39 »
fırst class modeli değilmi ahhh ahhh bilirim o modeli kendim kullanmadım ama çok kullanan gördüm yanımda özellikle keklikde
Evet Ahmet bey,first class modeli..adını duydukça geriliyorum :)
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2015, 00:22:37 »
First glasslar yerli namlulu normal,franchinin melezi bir bakıma, çok az komple italyan olanı var biride kuzenimde ** yıldız fix şoklu avı çaput ediyor resmen, bende var black magic modeli süper memnunum, arkadaşımda affinity var memnun, bir abimde oynar namlulusu var benim çocukluğumdan beri kullanır memnun.
Franchi iyidir ahmet bey.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2015, 00:24:03 Gönderen: Fatih YAPAR »
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2015, 20:42:47 »
First glasslar yerli namlulu normal,franchinin melezi bir bakıma, çok az komple italyan olanı var biride kuzenimde ** yıldız fix şoklu avı çaput ediyor resmen, bende var black magic modeli süper memnunum, arkadaşımda affinity var memnun, bir abimde oynar namlulusu var benim çocukluğumdan beri kullanır memnun.
Franchi iyidir ahmet bey.
First class ın orjinali var amcamda,uzatma şok bile kullanmıyor..vurulanlar resmen paraşüt oluyor havada..bende ona aldanmıştım..hangi tüfeği alırsanız alın garanti belgesi ve kullanım kılavuzunu kutunun içinde görün..franchi de yoktu malesef..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2015, 21:33:43 »
Alan kişide satmış..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2015, 22:17:53 »
Bende akdas Combo Almak uzereyim.silah bu hafta icinde gelecek.Insallah umdugumuzu buluruz.
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #9 : 09 Şubat 2015, 14:43:00 »
Konu başlığı sizlere ilginç gelsede biraz dikkat çekici olmasını istedim..Değerli üyeler;1992 yılından bu yana av tüfeklerine olan aşırı ilgim nedeni ile bir çok markayı kullandım ve deneme imkanımda oldu..% 99 da yerli idi..son yıllarda ekonomik sebepler den dolayı da yerli ile yola devam ettim..Avrupa silah olarak talihsiz bir Franchi deneyimim oldu ve hala o tüfeğin kesinlikle Franchi olduğuna inanmıyorum..konumuza gelecek olursak;bugün yerli piyasada bir çok yerli markamız oldu..bunların bir kısmı Amerika ve  Avrupa ya av tüfeği ve taktik silahlar üretiyorlar..Bu pastadan pay almak isteyen üreticiler yurtdışı fuarlara katılarak ürünlerini sergiliyor ve nitekim Akdaş ve Akkar gibi firmalar etkin şekilde  bu pazarda yerlerini sağlamlıyorlar..bakınız Akkar standartlar konusunda bir atılım yaptı ve TSE İS yani Türk Standartları İleri Seviyesine geçti..Akdaş ta şu anda SKB ye üretim yapıyor..Burada iki markayı karşılaştırmıyorum..yerli bir çok marka içinden iki firmanın nerden nerelere geldiğinin örneğini vermek istiyorum..
Değerli üyeler..Son zamanlarda Akdaş ile ilgili güzel yorumlar gördüğüm kadar hoş olmayan yorumlarda görmekteyim..bazı şikayetler banada iletilmekte..benim Akdaş firması ile ilgili hiç bir ticari bağlantım yok..Daha ilginci Armsan firmasında bir yakınım çalıştığı halde ben Phenomayı satıp Akdaş a yöneldim..bakınız;Akdaşın namlusunu birbirini hiç tanımayan iki kişiye incelettim..metal işleme sektöründe oldukları için detayları en iyi onlar görecekti,buna emindim ve dediğim gibi de oldu..her ikiside işciliğin ve metalin standartlara uygun olduğunu hatta işçiliğin yerli silahlar içinde bir adım önde olduğunu belirttiler..bana iletilen şikayetlerin genelde mekanik konusunda olduğunu görmekteyim..Bu nedenle üyemiz Sn Ömer Akdaş beyede bir kaç iletim olacak..1..Tüfeklerde küçük fiziksel hatalar görülebiliyor,ince çatlaklar,arpacık yamukluğu,polisaj vs vs..2..iğnelerin hafif vurmasını bir kaç oldu duyuyorum,rasgele birkaç yarı otomatik seçip bu konuyuda bir araştırınız..3..Ofisinizden veya bayilerinizden tüfek sattığınızda mümkün olduğu kadar çanta vermeye çalışın,çünkü darılanlar mevcut...4..Garanti sürecinde fabrikanıza dönüş yapan tüfeklerle ilgili kargo ücreti konusuda gündeme geldi malesef..5..son kontrol noktasına biraz daha dikkat edilmesi..Ömer bey ben bana iletilen şikayetleri yapıcı olarak iletmeye çalıştım nacizane..Kullanıcı müşteri olarak her zaman şu ilkemdir,ELEŞTİRİRİM AMA YARGILAMAM..zaten yargı yetkimde yok..Ürününüzden memnunmuyum?gayet memnunum..teşekkür ederim..

Ahmet Bey merhaba,

Emek harcayıp bu cümleleri bizlerle paylaştığınız için gerçekten, samimiyetle teşekkür ederim.
Öncelikle belirteyim ki bırakın sizinki gibi doğrudan bilgilendirici yapılan eleştirileri, bütün yazılanları dikkatlice okuyor ve durum değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Kalitenin, geribildirimleri dikkate almadan artmayacağını bilen bir firmayız. Teknik sorunlar elbette önceliğimizdir, ancak burada bazı kullanıcıların başına gelen talihsizlikleri genellemenin mümkün olmadığını da eklemek isterim.

İç piyasaya satış yapmaya karar verdiğimiz gün aldığımız karar doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz, mümkün olduğunca uygun fiyatlara 1. sınıf tüfekler sunmaya gayret göstereceğiz.

Kargo ücreti mevzusunu görüşeceğim. Bizden kaynaklı hatalarda kargo elbette ücretsizdir. Lütfen karşı ödemeli gönderin.

İyi günler dilerim

Saygılarımla

The following users thanked this post: Hasan AKSU

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 09 Şubat 2015, 23:54:44 »
Ömer bey.Samimi cevabınıza teşekkür ederim..Her eve tüfek değil her usta avcıya ve atıcıya tüfek yaptığınızdan eminim..başarılarınızın devamını dilerim..İmalat süreci ve fabrikanız ile ilgili fotoğraf ve video paylaşımı yapmanızı öneririm..saygılar selamlar..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Erhan YAVAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2015, 23:39:55 »

Yurt içi pazarlamada küçük eksiklikleriniz var umarım bunları en kısa sürede aşarsınız.

Rakiplerinizin piyasaya kutulu satması sizin karton kutuda satmanız ilk tuhaf karşılaşılan sorun. Sonra hepimiz taşıma kılıfı ve çantası satın alıyoruz. aldığımız çantalar rakiplerinize ait keşke onların değil size ait olanı kullanabilsek çoğu alıcıdan bunu duyabilirsiniz.

İnşallah bu tip sorunları çözer diğer avcı arkadaşlarımızında sizin ürünleriniz deki kaliteyle tanışması dileğiyle..
İstanbul-1977

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #12 : 16 Şubat 2015, 08:34:50 »
Yurt içi pazarlamada küçük eksiklikleriniz var umarım bunları en kısa sürede aşarsınız.

Rakiplerinizin piyasaya kutulu satması sizin karton kutuda satmanız ilk tuhaf karşılaşılan sorun. Sonra hepimiz taşıma kılıfı ve çantası satın alıyoruz. aldığımız çantalar rakiplerinize ait keşke onların değil size ait olanı kullanabilsek çoğu alıcıdan bunu duyabilirsiniz.

İnşallah bu tip sorunları çözer diğer avcı arkadaşlarımızında sizin ürünleriniz deki kaliteyle tanışması dileğiyle..

Erhan Bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz.

Açıkçası plastik taşıma çantalarının kullanışlı olmadığını, neredeyse kimsenin de ava plastik çantalarla götürmediğini düşünüyor (ve aslında gözlemliyoruz). Plastik çantalar yerine, çok daha fazla kullanılan, avcıların vazgeçilmezi kaliteli taşıma kılıfları tasarlıyoruz. Plastik çantaları atış tüfekleri ve lüks gravürlü tüfekler için daha uygun buluyoruz.

Daha da iyi ve her zaman uygun fiyatlı hizmet vermek için çabalarımız sürecek.

İyi günler dilerim

Saygılarımla

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 16 Şubat 2015, 11:01:54 »
.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2015, 11:04:56 Gönderen: Raha BOLAT »
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 02 Mart 2015, 22:39:04 »
En azından AKDAŞ ı forumlarda kullanıcı ve merak edilenleri,öyle veya böyle,cevaplayıp bilgilendirmeleri için tebrik ederim.Diğer üretim yapan ve kaçak kaçak formları takip eden bazı firmalarında bu cesareti göstermelerini isterdim
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 04 Mart 2015, 23:39:13 »
En azından AKDAŞ ı forumlarda kullanıcı ve merak edilenleri,öyle veya böyle,cevaplayıp bilgilendirmeleri için tebrik ederim.Diğer üretim yapan ve kaçak kaçak formları takip eden bazı firmalarında bu cesareti göstermelerini isterdim
Cemal bey amacımız AKDAŞ gibi kendini kanıtlamış firmaların forum sitelerine girmesi ve daha katılımcı olmaları..bu vesile ile AKKAR firmasından İrfan İNCİ bey'ede teşekkür ederim..araştırmacı bir yapım olduğu için av tüfeği üreticilerini çok rahatsız ediyorum..uzun uzun sohbetler yapıyorum..özellikle Huğlu kasabasında olan üretici güzel insanlarla..çok ilginç şeylerde duyuyorum..örneğin ilçemizde satılan bir yarı otomatik tüfek bayinin demesine göre 5 yıl garantili imiş,yoğun talep olduğundan dolayı trakya bölgesine az sayıda verilebilmiş,satışına olan yoğun ilgiden dolayı teşekkür amaçlı kampanya düzenlemiş firma  falan filan uzayıp gidiyor..bu tüfeğin markasını sorguladım;bir..nette hiç bir sitesi yok...iki..5 yıl garanti diye bir şey zaten resmi olarakda yok..üç..tüfek bayi tarafından Huğlu kasabasında X firmasının üretimi diye söylensede Huğluyu aradığımda bu markayı bilende yok..forumun önemini böyle belirtmeye çalıştım,teşekkürler
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Cemal MADEN

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 04 Mart 2015, 23:44:15 »
Cemal bey amacımız AKDAŞ gibi kendini kanıtlamış firmaların forum sitelerine girmesi ve daha katılımcı olmaları..bu vesile ile AKKAR firmasından İrfan İNCİ bey'ede teşekkür ederim..araştırmacı bir yapım olduğu için av tüfeği üreticilerini çok rahatsız ediyorum..uzun uzun sohbetler yapıyorum..özellikle Huğlu kasabasında olan üretici güzel insanlarla..çok ilginç şeylerde duyuyorum..örneğin ilçemizde satılan bir yarı otomatik tüfek bayinin demesine göre 5 yıl garantili imiş,yoğun talep olduğundan dolayı trakya bölgesine az sayıda verilebilmiş,satışına olan yoğun ilgiden dolayı teşekkür amaçlı kampanya düzenlemiş firma  falan filan uzayıp gidiyor..bu tüfeğin markasını sorguladım;bir..nette hiç bir sitesi yok...iki..5 yıl garanti diye bir şey zaten resmi olarakda yok..üç..tüfek bayi tarafından Huğlu kasabasında X firmasının üretimi diye söylensede Huğluyu aradığımda bu markayı bilende yok..forumun önemini böyle belirtmeye çalıştım,teşekkürler

+1
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #17 : 05 Mart 2015, 00:53:00 »
Ömer bey kargo şirketlerinde karton  Kutu ile gönderilen Tüfeklere sigorta yapılıyor mu acaba?  Eğer kargoda Tüfek ezilip kırılırsa veya başka bişey gelirse başına bununla müşteri mi alakadar oluyor siz mi?  Kargo taşırken normal çalışmayan çok insan gördüm bu tip sorunlarla gene son kullanıcı meşgul olacak zaman kaybı heves gider ve cabası tutanaklar vs bi sürü olay açıkçası.. Bende şahsen tüfeğimi çantalı göndermelerini isterdim akkar tarafından akdaş dada böyle bir öneri görünce Yazma isteği duydum açıkçası Tüfekleri satarken bayiler 10-20 fazla satsınlar gerekirse maliyet açısından bakarsanız bu olaya kaybedersiniz bana göre her zaman sinek küçük miğde bulandırıyor tabiri burda devreye giriyor sanırım
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Ömer AKDAŞ

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 15 Mart 2015, 15:06:13 »
Ben 320 se aldim deli dehşet bişey kapzanin altinda ws isareti var bu ozel yapim gibi biseymi birde ağırlık dengesi cok onemli cok dengeli kopek gibi pismanim bugun traba keske onu goturseydim diye ne hikmetse 20 de atislarim daha isabetli tufek elimdeyken kendimi clind eastwood gibi hissediyorum
Birde Aktaşı bilmem bana zorla bayii abim sattı illa ki alacan diye reklam yapmiyorum ama ak212 modeli var pek yarı otomatikle isim olmaz ama franky Affinity ye fazla para vermeyin dedi arkadaş
1982-Afyon

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 15 Mart 2015, 15:14:02 »
Haaa bu arada Ömer bey tufegin askı aparatı yok fabrikaya gondermek istiyorum sportifmiymis neymiş malum keklikte yeri geliyor kayalara tirmaniyon omzuma asamadiktan sonra sorun
1982-Afyon

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #20 : 16 Mart 2015, 15:48:18 »
Ömer bey kargo şirketlerinde karton  Kutu ile gönderilen Tüfeklere sigorta yapılıyor mu acaba?  Eğer kargoda Tüfek ezilip kırılırsa veya başka bişey gelirse başına bununla müşteri mi alakadar oluyor siz mi?  Kargo taşırken normal çalışmayan çok insan gördüm bu tip sorunlarla gene son kullanıcı meşgul olacak zaman kaybı heves gider ve cabası tutanaklar vs bi sürü olay açıkçası.. Bende şahsen tüfeğimi çantalı göndermelerini isterdim akkar tarafından akdaş dada böyle bir öneri görünce Yazma isteği duydum açıkçası Tüfekleri satarken bayiler 10-20 fazla satsınlar gerekirse maliyet açısından bakarsanız bu olaya kaybedersiniz bana göre her zaman sinek küçük miğde bulandırıyor tabiri burda devreye giriyor sanırım

Samet Bey elimizden geldiğince müşterimizi mağdur etmemek için çabalarız. İsmail Bey şu şekilde özetliyor durumu:

Alıntı
Karton kutu da olsa, ambalajı düzgün yapıldığı takdirde her şekilde sigortalı olarak taşınır. Hasarlı (kayıp) kargo alıcısı tarafından teslim alınmadığı takdirde, kayıp ya da hasarlı kargo tazmini için son gönderici müracaatını yapar.

Ayrıntılı bilgi için İsmail Beye ulaşın lütfen - [email protected]

Selamlar

Çevrimdışı Harun KOCA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 17 Mart 2015, 09:23:43 »
Samet Bey elimizden geldiğince müşterimizi mağdur etmemek için çabalarız. İsmail Bey şu şekilde özetliyor durumu:

Ayrıntılı bilgi için İsmail Beye ulaşın lütfen - [email protected]

Selamlar
Sayın ömer bey 03/03/2015 tarihinde bende sizin firmanızdan 312 se siparişi verdim
İsmail beyle yapılan görüşmeler neticesinde bazı özelliklerin değişmesini vede
eklenmesini istedim.Buraya kadar sıkıntı yok.

Bundan sonra yazacaklarım tamamen müşteri görüşü
Sürekli yerli firmaları korumalıyız üretime destek verelim deriz.
Veriyoruzda.Bakacak olursanız forumdaki bazı konu başlıklarında bunun mücadeleside veriliyor.
(  sıfırmı yoksa 2. el çiftemi ) konu başlığı altında
yerli mallarının neden tercih edilmesine dair biraz bişeyler karaladım
profilimden de iletilerimi görebilirsiniz.

Ama neden se biz kullanıcılar olarak yanlış anlamayın firma bizim değil , ama tamamen milli görüş gereği bu konuya hassasiyet gösterirken.Yerli silah üreticilerimizin neden müşterinin istek ve görüşlerini göz ardı ettiğini anlamak mümkün değil.
Sizin gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda ürününüz hakkında yapılan olumlu  yada olumsuz eleştirileri canı gönülden yanıtlamaya çalıştığınızı görmek sevindirici.Bu benim tezimi destekler nitelikte.En azından yerli silah alırsak muhattabımız olur derim hep.
Fakat okuduğum kadarı ile firmanıza yapılan en büyük eleştiri KARTON KUTU ile gönderilen silahlar
vede kendi yaptığınız atış testlerinin video ortamında yayınlanmaması.

Bakın birkez daha söylüyorum.Bazı arkadaşların aklında soru işareti kalmasın
Şu söylediklerim TAMAMEN müşteri gözüyle gördüğüm eksikler.
YOUtube ta okadar araştırdım akdaşla ilgili doğru dürüst ele alınacak bir tane atış videosu yok en azından 312 SE modeli için.
312 se sizin lokomotif modeliniz ise bunun biraz daha lanse edilmesi gerekmezmi
yerlimi yabancımı diye yapılan tartışmalarda ağzımıza tıkılan
- namlular baktığı yeri vurmuyor
- yerli malı tesadüf  iyide olur kötüde
- namlu birleşim yerleri hatalı
- Çapaklar hala üzerinde
- ejeksiyonlar arızalı
- adamlar daha  tüfeği kutuya bile koymuyor
- öldürmüyor
- saçmalar düzensiz dağılıyor vb vb vb
Gibi konuşmaların cevabını vermek için vede benim  gibi meraklı insanlar için
Gerek av olsun gerek mera olsun gerek sadece trap atışı olsun ve hatta sadece
öylesine yapılan tesadüfi seçilen avcılara inceletme videoları olsun yapılıp
video ortamında yayınlansa çoook daha güzel olmazmı.
saygılar.
ÖNCE VATAN
1978 ankara

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #22 : 18 Mart 2015, 08:47:24 »
Sayın ömer bey 03/03/2015 tarihinde bende sizin firmanızdan 312 se siparişi verdim
İsmail beyle yapılan görüşmeler neticesinde bazı özelliklerin değişmesini vede
eklenmesini istedim.Buraya kadar sıkıntı yok.

Bundan sonra yazacaklarım tamamen müşteri görüşü
Sürekli yerli firmaları korumalıyız üretime destek verelim deriz.
Veriyoruzda.Bakacak olursanız forumdaki bazı konu başlıklarında bunun mücadeleside veriliyor.
(  sıfırmı yoksa 2. el çiftemi ) konu başlığı altında
yerli mallarının neden tercih edilmesine dair biraz bişeyler karaladım
profilimden de iletilerimi görebilirsiniz.

Ama neden se biz kullanıcılar olarak yanlış anlamayın firma bizim değil , ama tamamen milli görüş gereği bu konuya hassasiyet gösterirken.Yerli silah üreticilerimizin neden müşterinin istek ve görüşlerini göz ardı ettiğini anlamak mümkün değil.
Sizin gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda ürününüz hakkında yapılan olumlu  yada olumsuz eleştirileri canı gönülden yanıtlamaya çalıştığınızı görmek sevindirici.Bu benim tezimi destekler nitelikte.En azından yerli silah alırsak muhattabımız olur derim hep.
Fakat okuduğum kadarı ile firmanıza yapılan en büyük eleştiri KARTON KUTU ile gönderilen silahlar
vede kendi yaptığınız atış testlerinin video ortamında yayınlanmaması.

Bakın birkez daha söylüyorum.Bazı arkadaşların aklında soru işareti kalmasın
Şu söylediklerim TAMAMEN müşteri gözüyle gördüğüm eksikler.
YOUtube ta okadar araştırdım akdaşla ilgili doğru dürüst ele alınacak bir tane atış videosu yok en azından 312 SE modeli için.
312 se sizin lokomotif modeliniz ise bunun biraz daha lanse edilmesi gerekmezmi
yerlimi yabancımı diye yapılan tartışmalarda ağzımıza tıkılan
- namlular baktığı yeri vurmuyor
- yerli malı tesadüf  iyide olur kötüde
- namlu birleşim yerleri hatalı
- Çapaklar hala üzerinde
- ejeksiyonlar arızalı
- adamlar daha  tüfeği kutuya bile koymuyor
- öldürmüyor
- saçmalar düzensiz dağılıyor vb vb vb
Gibi konuşmaların cevabını vermek için vede benim  gibi meraklı insanlar için
Gerek av olsun gerek mera olsun gerek sadece trap atışı olsun ve hatta sadece
öylesine yapılan tesadüfi seçilen avcılara inceletme videoları olsun yapılıp
video ortamında yayınlansa çoook daha güzel olmazmı.
saygılar.

Harun Bey merhaba,

Görüşünüzü açık açık dile getirmeniz çok güzel.

Çanta mevzusu çok gündeme gelmeye başladı ve dolayısıyla bizim de gündemimizde.

Ancak daha önce de söylediğim gibi, bizim hiç bir müşterimiz -ne SKB, ne Webley&Scott ne diğerleri- çanta talebinde bulunmuyor, özellikle karton kutuda istiyorlar.

Dolayısıyla fabrikada çanta alımı hiç yok. Yurt dışına tüfekler nasıl gidiyorsa, iç piyasa da aynı şekilde satılıyor.
Ama öyle anlaşılıyor ki iç piyasada istinai bir durum söz konusu. Bir çare bulmak gerekiyor. Videolar ise zaman içersinde kendisini gösterecektir.

(  sıfırmı yoksa 2. el çiftemi ) konusundaki yazdıklarınıza baktım. Evet söylediğiniz gibi bu ülkede çok bilinen yabancı markaların servisliğini Akdaş yapıyor(du). Ama sizin söylediğiniz gibi de değil; içi asla boş gönderilmedi hiç bir tüfek. Gerekirse orijinal parça tedarik edildi. Satın aldığı yabancı marka bir tüfekte sorun yaşayan ve satın aldığı yere tüfeği teslim edip tamirini sağlayan, aldığı hizmetten çok memnun olan ve yabancı markaların zihniyetini çok beğenen, yerli üreticilerin zihniyet sorunu olduğunu sürekli dile getirenlere seslenmek istiyorum: Uzun uğraşlar sonucu yönetim olarak Sadık Ustayı ikna ettik ve artık Akdaş markası hariç hiç bir tüfeğin tamirini yapmıyoruz. Belki Türkiye'de bir yiğit daha çıkar bu hizmeti üstlenir; veya belki de artık İtalya'ya mı gönderilir, Belçika'ya gönderilir bilemem, o şekilde sorununuz çözülür.

Akdaş üretimi diğer markalar (Webley&Scott, Sibergun, Dickinson...) için ise durum şu: Ürün ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda muhatabınız AKDAŞ değil. Markaların sahibi Komando AV veya Yazıcılar AV ile iletişime geçmeli ve tüfeği onlara göndermelisiniz. Marka sahipleri ürünü bize ulaştıracak ve gereken ne ise yapılacaktır. Sistemin düzgün işlemesi için bunun yapılması kaçınılmazdır. Akdaş üretimi olmayan, söz konusu markalardan birine sahip ürünlerin bize yanlışlıkla gönderiliyor olması, mevcut sistemin yanlış işlendiğinin göstergesidir. Komando AV veya Yazıcılar AV'dan değilde, doğrudan kullanıcıdan gelen ürünler geriye gönderilecektir.

Selamlar,
Saygılar

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Harun KOCA

Çevrimdışı Harun KOCA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 18 Mart 2015, 09:21:14 »
Ömer bey içi dışı derken .Madem avrupa tüfeğiniz var
Avrupada tamir ettirin demek istemiştim.
O radaki manidar konuşma AKDAŞ için bir atıf değildir.
Yinede yanlış anlamaya mahal vermemek
Vede AKDAŞ silah tercihedecek arkadaşların kafasında
Soru işareti kalmasın diye düzeltme gereği duydum
Saygılar.
ÖNCE VATAN
1978 ankara

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 20 Mart 2015, 11:16:28 »
Akdaş ürünleri fiyatına kıyasla gerçekten çok kalitelidir, adı üstünde -seri üretim- olduğu için kontrolden geçerken gözden kaçan küçük hatalar olabilir,
şahsa özel siparişle yapılan bir üründe sıkıntı yaşamış olan bir kullanıcı varmı?
yani; olur o kadar diyorum, hem onarımı mümkün olmayan bir hata ile karşılaşmazsınız, karşılaştığınız hatada mutlaka gereği gibi çözülmüştür, pire için güzelim halıyı yakmaya gerek yok, bu fiyata bu kalite için Akdaş'a ne kadar teşekkür etsem azdır, ben AK212S kullanıcısıyım, arkadaşımla iki adet beraber aldık onunkinde hata yoktu, benim tüfek geldiğinde bantta hata vardı, tabi sıfır tüfek bu nasıl olur dedim, firmaya güvenim tam olduğundan sakin bir şekilde telefon açtım direk bağlanıyosun öyle hatta beklemek yok, Sadık bey ve ismail bey'le görüştüm sorunu anlattım, son derece ilgi alaka ile dinlediler, ve acil bir şekilde tüfeği geri istediler, tüfek olması gereken ne ise yapıldı ve geldi. Kesinlikle inanıyorumki çok az ihtimalle böyle küçük hatalar her firmanın ürününde oluyor, hangisi için garanti verebilirizki, sonuç olarak böyle dost üreticilerimizi üzmeyelim ve en azından bir sorunla karşılaşırsak durumu rencide edici bir başlıkla lanse etmeyelim, muhatabıyla görüşüp gereken yapılmamışsa rencideyi hak eder zaten, yapıcı eleştirilerimiz mutlaka olmalı bu üreticiyi tüketici memnuniyetine götürür.
Akdaş dost firmadır.
1981 / Samsun / Malatya