SİLAHLAR, MÜHİMMAT, EKİPMAN HAKKINDA HER ŞEY > YİVSİZ TÜFEKLER GENEL VE TEKNİK PAYLAŞIMLAR

YİVSİZ AV TÜFEĞİ

(1/13) > >>

A.Selçuk KARAKÖY:
Tüm bildiklerinizi,duyduklarınızı unutun derim...Yivsiz bir tüfekde namlu üstünde şerit.Şerit üstünde arpacık..Hiç bir şey ifade etmez..2 gözün baktığı yere sol kol giderse plak yada av vurulur...Üste şerit yada arpacık sadece silahı süslemek için yapılır..

Av tüfeğinde genel kullanıcı hatası sağ elini kullananların sol gözünü,sol elini kullananların sağ gözünü kapatıp atış yapmalarıdır...Göz kapandığında avın yada plağın bir yerden biryere gitme eylemini malesef iptal etmiş oluyoruz...Profesyönel atıcılar ve çulluk avcılığına gönül vermişler 2 göz açık tüfek atarlar...Avın tamamem hareketinin görülüp yada plağın tüfek savrulur hedef vurulur...Biz bu harekete swing hareketi diyoruz...Aynı şekilde slug namlulu tüfeklerdede koşan domuza gez ile bile atıyorsak mümkün olduğunca 2 göz açık atarsak çok çok iyi sonuçlar çıkacağı kesindir...

Ayrıca yivli av tüfeklerinde gez tertibatları askeri yivlilere göre çok basittir..Hatta slug namlulu bir yivsizle aynıdır..Yivli av tüfeklerindede eğer dürbün kullanılmıyorsa...Hızlı atım yapılacak sık bir ormanda av yapılıyorsa yine göz kapamaya gerek yoktur...Av tüfeğiyle atar gibi 2 göz açık çok rahatlıkla atım yapılır..

Not:slug namlulu yivsizler ve yivli av tüfeklerinin gez arpacık ayarlarını..bölgemizdeki ormanlık araziye göre ayarlayıp kurşun antremanı yaparak çok rahatlıkla gez ve arpacığı silme tepe yapıp açık gözle atış yapabiliriz...

Rastgele

A.Selçuk KARAKÖY:
http://

A.Selçuk KARAKÖY:

[/img]

A.Selçuk KARAKÖY:

Tuncay KAHRAMAN:
Sağ gözde tutuklu kaldım..Kendi Atıcılığımdan çaldım..Bütün yurtta avlandım..Banamısın demiyorrr :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git