GRUPLARA DAHiL OLMAYAN BÖLÜMLER > AVCILAR KIRAATHANESİ

Birazda Gülelim ' AVCI FIKRALARI ' :)

(1/23) > >>

vezy35:
                 FIKRALAR,MiZAH ve KARiKATÜRLER

vezy35:
                       MAYMUN ASKINA
Temel, Fransiz ve ingiliz'in bindikleri gemi
batmis.Günlerce aç susuz kaldiktan sonra bir adaya çikmislar.Tam kurtulduk
diye sevinirlerken bir dolu yamyamyn bas uçlarinda belirdigini görmüsler.Yamyamlarin niyetinin kötü oldugunu gören kazazedeler :
- Ne olur bizi yemeyin, diye yalvarmislar.
Kral yamyam :
- Sizleri bir teste tabi tutacagizz, en basarili
çikani affedecegiz. Her birinizi birer kulübeye hapsedip birer maymun verecegiz. Bir yil sonunda
en cok yavru maymun dogurtaniniz kurtulacak, demis.Kulubeler hazirlanmis, maymunlar konulmus, kapilar sikica kapatilmis Hergün kapi altindan
yemekler gönderilmis. Birinci yilin sonunda kapilarin açilma zamani gelmis.
Ilk olarak Fransizin kapisi açilmis. Üç tane yavru maymun oradan oraya zipliyor. Fransiz pestili çikmis bir durumda. Ikinci olarak ingilizin kapisi açilmis. O da harap
durumda ama bes tane yavru dogurtmus.
Son olarak Temel'in kulubesine giderken yamyam
hokomoko :
- Bu Türkler uçkurlarina çok düskün millettir. simdi kapiyi açacagiz en azindan on yavru üzerimize atlayacak demis.Kapi açilmis ama ne görsünler Temel bir kösede kös kös oturuyor., Temel'e verilen maymun harap durumda, ortada da sadece bir yavru var ama onun da
bir gozu var bir gozu yok, kafasi gövdesinden büyük, kisacasi tam bir hilkat garibesi!
- Ne lan bu!, demis hokomoko...
Bir yilda dogurta dogurta sadece bunu mu dogurttun?
- Ulan serefsizler, demis Temel.Vermissiniz yanlislikla erkek maymunu, bunu
buldudugunuza şükredin!

vezy35:
                          AVCI TEMEL DAYI
Hamsiköy'lü temel dayı ava çok meraklıymış, sabah akşam kahvede gençlere av maceralarını anlatırmış. Yine bi akşam (rakıyı da fazla kaçırınca) :Uyyy haçen pen size askerluimi efrika melmeketün'de yaptiumi demuşmiydum uşaklar? Diye başlamıııış anlatmaya... "Bircün canim sıkıldi, cidüp bi kaç aslan furayrum da, uşaklara cötüreyüm postlarinü dedum elümde tufek daldum ormana yürüdüm yürüdüm birde ne göreyrum? Bi aslan celiyur amma mübarek pen diyeyum fil siz deyun gergedan daaaaaaaa. Tüfeği doğrilttum çaaaatt ula tüfekde gurşin yok, neyse attim elimü cebüme dedum çakıynan furium oni, uuuyyyy ulaaaa çakıda yok yaturdim aslanı yere pi ayauni pi omzuma opir ayauni opir omzuma", (temel dayı burada uyanır biraz dozu kaçırdığına ama ne yapsın gelmiştir artı buraya kadar mecbur bitirecek), gençler "eeeeeeeeee" deyince, "haçen ne yapayım ferdum *aragı ferdum *aragı".

Alkan YOKSUL:
        Hollywood'un yüzlerce kez işlediği; "uçakta pilotlar ölür ya dabayılır, yolculardan biri merkezden telsiz talimatıyla uçağı indirir"klişesinin uyarlanmış hali.
        ABD de olur da Türkiyem de olmaz mı yurdum insanı el atmış mevzuuya.
        Aloo, aloo, abi ben kamil koc istanbul-ankara otobüsünden arıyorum.kaptan molada içkiyi fazla kaçırdı herhalde, uyuyor şimdi.
        Evlat sakin ol, muavin orda mı?
        Hayır, otobüste değil, tanrım ona ne olduğu konusunda hiçbir fikrimyok!
        Tamam evlat, hiç korkma, sizi kurtaracağız. şimdi şoförü yavaşçakoltuktan yana çek, sen oturacaksın onun
yerine.
        Ama onu yana çekersem düşer, kendinde değil!
        Düşsün pez....k ! Oraya senin oturman lazım.
        Tamam, oturdum. şimdi ne yapmalıyım? 
        Dreksiyonu tut, ne çok sıkı ne çok gevşek.
        Tuttum. çok eğlenceli görünüyor ehu !!!
        Evlat, ciddi ol, 40 yolcunun hayatı senin elinde. şimdi; önündeki paneldebir çok gösterge var değil mi? tam ortadaki büyük olana bak, neyazıyor  orda?
        Bismillahirrahmanirrahim.
        Hayır göstergenin üstündeki yazıya değil göstergeye bak! hız  göstergesine bak, kaçla gittiğinizi görebiliyor musun?
        Sıfır.
        Nasıl sıfır? dikkatli bak.
        Sıfır, gerçekten sıfır. ölecek miyiz?
        Otobüs duruyor mu gidiyor mu bunu söyle bana seni kuş beyinli!!!
        Duruyooor...
        Kalk si.... r git !!! Eşşoğlueşşek!!!Bize de panik yaptırdın. şoför uyanınca devam edersiniz

Alkan YOKSUL:
Kızılderililerin genç reisi 18 yaşına geldiğinde canı kadın ister. Kabilenin büyücüsüne gider, der ki:
- "Oturan Boğa kadın ister." Büyücü:
- "Oturan Boğa ormana gitsin, üzerinde delik olan bir ağaç gövdesi bulsun ve onun üstünde eğitim yapsın, hazır olunca gelsin."

15 gün sonra reis geri gelir. Der ki:
- "Oturan Boğa hazır."

Büyücü de kabiledeki en güzel kızı ona verir. Reis alır kızı çadıra girer.
- "Öne doğru eğil" der. Kız eğilince, kızın kıçına sıkı bir tekme vurur. Kız çığlık atarak bunu niçin yaptığını sorar. Genç reis şöyle cevap verir:
- "Oturan Boğa akıllandı, önce yaban arılarını kontrol!"

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git