AVCILIK, AVLANMA METODLARI, DOĞADA YAŞAM BİLGİLERİ VE AV KÜLTÜRÜ > AV YEMEKLERİ

Vurulan avların saklanabilme süresi

(1/2) > >>

Volkan KÖYDEMİR:
Arkadaşlar bıldırcın gibi küçük kuşlar hiç temizlenmeden ve bozulmadan buzlukta(-16) ne kadar bekleyebilir? Normalde bekletmem ama malesef oldu. Yardımınızı bekliyorum.

Nezih KUTUCU:
Abicim ben normalde derindondurucuda 6-7 ay saklıyorum temizlemeden şimdiekadar hiç bir sıkıntıda yaşamadım tadındada bir değişiklik olmadı. Derin dondurucuda saklıycaksan sıkıntı olmaz ama normal tekkapılı buzdolabına koyucaksan enfazla 1 ay ondan sonrası tadında değişiklik oluyor.

Yücel KAAN:
sabah vurulan kuşlar akşama kadar poşette durursa zaten bozuluyor

Volkan KÖYDEMİR:
Çok teşekkür ederim. Uzunca zaman cevap verilmeyince kimsenin böyle bir şeyi denemediğini düşünmüştüm. Maalesef hayvanları üşenmeden avlandığım yere tekrar götürdüm ve kurda kuşa dağıttım. Aslında tekrar meraya götürmek tuhaf oldu ama vicdanım çok sızladı. Ne yapacacağımı bilemedim, içime sinmedi.

Bir daha bekletmem Allah'ın izniyle ama yine de öğrenmem iyi oldu. Teşekkür ederim.

T.Levent SÜKAN:
Volkan bey benim de tavsiyem ava gitmeden bir gece önceden buzdolabınızın buzluğuna iki adet 1,5litrelik pet şişelere su koyun sabah erkenden taş gibi buzlaşmış olan şişeleri aracınızda bir kutu veya torbanın içersine koyun sabahtan avladığınız bıldırcınları önce bu pet şişelerin yanına koyarsınız. Ayrıca bir yol daha söyliyeyim büyük marketlerde plastik ama güneşten etkilenmeyen buzluklar satılıyor. 30 veya 40 Ttl. onun içine pet şişeleri  yan yana uzatıp koyarsanız akşama kadar vurduğunuz avları korursunuz bu arada ava götürdüğünüz azığınızıda buzlukta korumuş olursunuz. eve gelincede vurduğunuz avları dip friz veya derin dondurucuya atarsınız veya o akşam temizleyip yersiniz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git