SİLAHLAR, MÜHİMMAT, EKİPMAN HAKKINDA HER ŞEY > YERLİ ÜRETİM AV VE SPOR TÜFEK MARKALARI

Huğlu Veyron Armsan Phenoma

(1/1)

Deniz HANÖZ:
Arkadaşlar ikisi arasında kaldım. Phenoma daha şık ama forumda da baktım youtubeda bile her phenoma videosunun altında birkaç tane mutlaka öldürmüyor diye yorum çıkıyor.
Av bayinde phenoma ahşap kundaklısını (ben sentetik istiyorum) gördüm. Artı bir tane sentetik 612 modeli vardı. Ama bilindiği gibi onda cut-off yok.
Veyronda ise gördüğüm kadarı ile pek bir sorun yok.
Buradan öğrendiğim kadarı ile de huğlu ve armsanın namlu iç çapları değişik.

Kararsız kaldım. Hergün fikrim değişiyor  :D
71 namlu 1 tüfek alıp her avda kullanmak istiyorum. Ustaların tavsiyesi ne olur acaba? Teşekkürler.

Aydın MERİÇ:
Hocam ikisi de güzel tüfek , Yerlilerde Tüfek işi biraz da şans işi 5 tüfekten 4'ü iyi çıkıyordur fabrikadan ancak 1 tanesinde kusur olabiliyor. Kalite kontrol maalesef yeterli seviyede değil.

Bu yüzden  tüfek seçiminde fabrikanın sana uzaklığı da önemli. İstanbul civarı ikamet ediyorsan Armsan, Konya'ya yakınsan Huğlu al derim. atıyorum 3 sene sonra bir arıza oldu kargo ile uğraşmazsın 5-10 gün tüfeksiz kalmazsın.

ayrıca iki firmanın web sitesinden info mail adreslerine mail at, soru sor hangisi daha hızlı ve açıklayıcı dönüş yapıyor kontrol et derim. Şimdiden hayrlı olsun.

Veysel VURMAZ:
Kinetik tüfeklere hiç baktınızmı. Kinetik sistemle çalışan tüfeklerin çok teptiği söylenir ama en son aldığım gazlı tüfekten sonra anladımki kinetikler daha az tepiyor parça sayısı az temizleme rahat tüfekler hafif bi araştırın isterseniz

Deniz HANÖZ:
Veysel bey Kinetik düşünmüyorum. Zor ama düşünecek olsam ona da sadece renovayı eklerim 3. sırada. Hatta düşünmek istemiyorum  :). Açıldıkça boğuluyor insan o yüzden bu 2si arasında gidip geliyorum

Levent KARSLIOĞLU:
Deniz Bey öncelikle merhaba,

10 yaşımda babamın bana aldığı üzümlü koop. çifteyle 30 yılı aşkın bir süredir avlanıyorum. Bu süreçte 2. ya da 3. tüfeklerim muhakkak oldu domuz ördek ve kaz avlarında kullandığım. Lakin çiftem hep 1. tüfekti. Bu tüfekle saysız av yaptım çok performanslı günlerim oldu hiç boş atmadığım veya canlı düşürmediğim. Lakin vurduğum her kuşun canlı düştüğü çok ıska yaptığım da nice ev günleri oldu. demem o ki öldürmeyen tüfek olmaz, olamaz. Kalitesiz fişek; yorgunluk, konsantrasyon eksikliği gibi türlü sebepten kaynaklanan atış hatası, atıcıya uyumsuz kundak,  ava uyumsuz fişek ve ya şok olur. Sosyal medya çıkalı beri her hususta olduğu gibi av ve avcılık hususunda da bir yığın çöp bilgi insanların dimağında türlü soru ve sorunlara yol açıyor. Bahsettiğiniz her iki tüfekte rüştünü ispatlamış güzide firmalara ait. Dolayısıyla tavsiyem her iki tüfeği de omuzlamanız hatta mümkünse denemeniz size en uyum sağlayanını estetik kaygılarınızla birleştirerek seçmeniz. En nihayetinde tüfek de fişek de köpek de avcı için birer araç avın  ve avcılığın esası değil. Üzerinde gerektiğinde farla duruyoruz ben de dahil olmaz üzere maalesef. Odak noktamızda avcılığın özü etiği ruhu ve mücadelesi olmalı diye düşünüyorum.
Şimdiden hayırlı olsun,rastgele.

Navigasyon

[0] Mesajlar

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git