TRAP-SKEET ATICILIĞI > ATICILIK GENEL KONULAR

Değişik metaryalli 4 no saçmanın 20 40 60 metre hızları ve balistik değerleri

(1/5) > >>

Suat ÇALIŞKAN:
Çok sevdiğim değerli bir kardeşim bu tabloyu görmüş ve benimle paylaşmış.
Bende herkes istifade etsin diye değişik metaryalli fişeklerin hız enerji ve jel üzerindeki değerlerini paylaşıyorum.
Fişek 4 numaradır.
Hevishot açık ara önde.Ona en yakın kurşun saçma.Bu tabloda atılabilecek en avantajlı ve ucuz olan kurşun saçma.Balistik değerleri neredeyse hevishot a yakın.

Suat ÇALIŞKAN:
Çelik saçmanın 40 yarda daki hızı ile Hevishot ın 60 yarda daki hızı aynı.
Kurşun saçmada neredeyse hevishot ile son derece  yakın.
60 yarda da 4 no  çelik saçmanın hız ve enerji olarak bir tahtalı ve ördeği düşürebilmesi kritik değerlerin altındayken,
Hevishot ve kurşun saçma hala çok etkili olabilecek hızdalar.

Cihat KESKİN:
Yani orta mesafelerde bıldırcın çulluk avında çelik saçma olabilir ama mesafe uzadığında kurşuna devam mı diyoruz Suat bey

Suat ÇALIŞKAN:

--- Alıntı yapılan: Cihat KESKİN - 14 Ocak 2021, 19:34:02 ---Yani orta mesafelerde bıldırcın çulluk avında çelik saçma olabilir ama mesafe uzadığında kurşuna devam mı diyoruz Suat bey

--- Alıntı sonu ---
Mecburiyet yoksa kurşuna devam Cihat bey.

Hüseyin İŞCEN:
Çelik saçmayi  zaten sevmiyordum  buda sevmemekte haklı olduğumun  ispatı  olmuş  :)
Öz kütlesi  ağır  ve yumuşak saçma  avın boyutuna göre  saçma  numarası  ve iyi önleme  sonuç  veriyor  atilacak mesafeyi  abartmamak  şartı ile
İlk çıktığı  yıllarda özkursan in çelik saçmasini  eski tufeğimde kullanmıştım   verim alamadım 
60 yarda 55 metreye tekabül ediyor sanırım  4 numara saçma ile bu mesafelerden  onlarca  ördek vurmuşluğum  var saçma daki enerji kuşa  yetebiliyor  tek sorun  isabet eden saçma sayısının  azlığı  buda ağır gram fişek ile dengelene bilir  en mantıklisi  40 metreleri  geçmemek  Teşekkürler Suat abi

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git