HUKUK KÖŞESİ > AVBIS

AVBİS DÜZENİ

(1/3) > >>

Hüseyin BAŞARIR:

Avbis denen sahte bir düzen koymuşlar.. Kim, ne için koymuş? Hangi faydası için koymuş?.. Bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa bu düzen sahte! Aynı zamanda milleti sahtekarlığa ve yalancılığa mecbur ediyor..

Şimdi neredeyse çoğu avlakta tavşan-keklik kotası doldu. Millet domuz, karatavuk kotası alıp keklik, tavşan avına gidiyor. Ne yapsın millet? Bunu görevlilerde biliyor..

O zaman neden bu sahte düzende ısrar ediliyor? Kime faydası var bunun? Avbis çıktıktan sonra doğada av hayvanı sayısı arttı mı? 

M.Ali AKDAĞCIK:

--- Alıntı yapılan: Hüseyin BAŞARIR - 18 Aralık 2019, 12:33:32 ---          Avbis denen sahte bir düzen koymuşlar.. Kim, ne için koymuş? Hangi faydası için koymuş?.. Bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa bu düzen sahte! Aynı zamanda milleti sahtekarlığa ve yalancılığa mecbur ediyor..

Şimdi neredeyse çoğu avlakta tavşan-keklik kotası doldu. Millet domuz, karatavuk kotası alıp keklik, tavşan avına gidiyor. Ne yapsın millet? Bunu görevlilerde biliyor..

O zaman neden bu sahte düzende ısrar ediliyor? Kime faydası var bunun? Avbis çıktıktan sonra doğada av hayvanı sayısı arttı mı? 

--- Alıntı sonu ---

yaptım oldularla yönetilen akademik değerden ve denetimden kifayetsizlikle işi tam anlamıyla bilmeyen bir düzen bu sistem.

bana kota veriyor yapılan o meşhur masabaşı sayılan o envalter sayısından aldığım keklik tavşan her neyse ben ava gitsemde gitmesemde vursamda vurmasamda kota avlanmış gibi düşüyorya sitem işte böyle bir saçmalık,..

adamlar avı buldumu kıyma makinası gibi avı kıyıyor zamanlı zamansız kotalı kotasız aslında her köykahvesinde kim kimin nasıl avlandığını pekala biliyor.

hep söyledim yinede söylüyorum

avcılığı avcılar yönetmeli

selam va saygılarımla.

A.Recai DEMİRCİ:

Arkadaşlar Milli parklar avcılar klubümüzden Avcılık eğitimi formatı ve süresinin gelişen teknolojiler ve diğer ülkelerdeki iyi uygulamalar da dikkate alınarak yeniden düzenlenmesi için değişiklik yapılması planlanmaktadır.Bu kapsamda iyileştirme ve değişiklik yapılmasına ihtiyaç duyulan aksayan yönlerini görüş bildirmemiz istenmektedir. Görüşlerinizi alabilirsem bildireceğim.

Ahmet ÖZTÜRK:
Avbis kime faydalı?denetlemeye çıkacağım,avcı en çok nereye toplanmış?yaban envanter sayımı yapacağım,ne gerek var? avcı randevu alıp zaten bildiriyor.meraları özel avlak yapacağım ama hangi hayvan daha çok?aldığım kota ve yapılan geri bildirim yeterli galiba.gördünüz mü faydayı.

Taşkın MUTLU:

--- Alıntı yapılan: A.Recai DEMİRCİ - 18 Aralık 2019, 15:16:31 ---
Arkadaşlar Milli parklar avcılar klubümüzden Avcılık eğitimi formatı ve süresinin gelişen teknolojiler ve diğer ülkelerdeki iyi uygulamalar da dikkate alınarak yeniden düzenlenmesi için değişiklik yapılması planlanmaktadır.Bu kapsamda iyileştirme ve değişiklik yapılmasına ihtiyaç duyulan aksayan yönlerini görüş bildirmemiz istenmektedir. Görüşlerinizi alabilirsem bildireceğim.

--- Alıntı sonu ---

Caydırıcı cezalar ve DENETİM olmadan hiç bir şey düzelmez. Eskiden birçok bölgede jandarma karakolları vardı, insanlar çekiniyordu, şuanda şikayet ediyorsun gelen giden yok. yeterli araç ve personel yok sanırım.

avbise gelince; günde 2  çeşit av seçeneği sunmuş bana, keklik tavşan kotası aldım, tepemden tahtalı geçiyor sıkmayayım mı, yada çulluk kalktı.
Bir diğeri de; aynı güne 2 yerden kota alıyorum ama farklı kuşlara; Tahtalıya  gittim o bölgede kuş yok yolun karşısına geçmiş, kanatları var uçan kuş, ne yapayım eve mi gideyim. gün içerisinde aldığın kota da iptal olmuyor, hadi bakalım

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git