AVCILIK - ATICILIK İLE İLGİLİ RESMİ KURUM, FEDERASYON VE DERNEKLER > DKMP - AV YÖNETİMİ DAİRE BAŞKANLIĞINA SESLENİŞ

DKMP ler kapatılıyor

(1/4) > >>

Mahmut ÖZTÜZÜN:
02.09.2019 21:16 
Türkiye'nin doğal varlıklarının korunması konusunda en önemli anayasal kurumlardan biri olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) kapatılıyor. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde yapılması planlanan değişiklikle ilgili hazırlanan taslağa göre Cumhuriyet döneminin en deneyimli doğa koruma uzmanlarını bünyesinde barındıran DKMP kapatılarak, Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde üç ayrı daire başkanlığı içinde eritilecek. Özellikle eski bakan Veysel Eroğlu döneminde içi boşaltılarak korunan alanların mesire yerine indirgendiği eleştirilerine neden olan DKMP'nin tamamen lağvedilmesi, Türkiye'nin tehdit altındaki doğal alanlarının plansız ve yıkıcı yatırımlarla baş başa bırakılması anlamına geliyor.

Türkiye'nin en önemli doğa koruma kurumlarından biri olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 1958 yılından bu yana çeşitli bakanlıkların bünyesinde hizmet veriyor. Milli Parklar, Tabiat Parkları, sulak alanlar ve yaban hayvanlarının korunmasından sorumlu olan kurum, aynı zamanda Türkiye'nin biyolojik çeşitliliğinin korunması için çalışmalar yürütüyor. Türkiye'nin taraf olduğu UNESCO, RAMSAR ve Barselona sözleşmeleri ile GEF (Küresel Çevre Fonu) gibi projelerin yükümlülüklerini de Türkiye adına yürüten DKMP, doğa koruma konusunda yetiştirdiği uzman kadrolarıyla bu konuda önemli bir bilgi birikimine sahip.

Şevki MİRZA:
Bunu araştırdım lakin herhangi bir resmi yazı bulamadım aksine 2500 adet memur alımı yapılcağını duydum

Mahmut ÖZTÜZÜN:
https://odatv.com/saray-koklu-bir-kurumu-daha-kapatiyor-02091916.html

M.Ali AKDAĞCIK:
MİLLİ PARKLAR DAİRESİNE İNŞAATÇI BAŞKAN ATANDI

DKMP Genel Müdürlüğün en önemli birimi olan ve kurumun varlığının yüzde 60'ını oluşturan Milli Parklar Daire Başkanlığı'na, daha önce hiç milli parkta çalışmamış, aldığı eğitimin milli parkçılık ve korunan alanlarla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir İnşaat Mühendisi (Şeref Dağdelen) atanarak zaten kurumun içi boşaltılmıştı.  Bu süreçte milli park ve korunan alanlar otel, restoran ve bungalowların yapılabileceği birer inşaat sahaları olarak görülmeye başlandı. Böylece de koruma anlayışı bitirildi.

sağolasın mahmut beyim,..

türkiye

belediye

maliye

adliye

son hecesine baktımda tesadüfmüki bilinmezliğe giden dipsiz bir kuyu velhasılı.

duyarlılığınız ve paylaşım için teşekkürler.

Samet BİRİCİK:
Dkmp çok işinde gücünde mi acaba çok merak ediyorum :) facebook üzerinden cezalar vs şunları özel sektöre vereceksin piyasada bir sürü işsiz güçsüz insan var.. Bir güzel eğitimden sonra sahaya süreceksin ne teyp kalır ne kaçak avcı ne gece avı çift vardiye gece gündüz saha da adam kovalayacak bak neler oluyor.. Dkmp nin işini gerçekten yaptığını düşünen kaç kişi var acaba çok merak ediyorum ? Millet sezondan önce çatır çatır avlanıyor arazilerde gören duyan çok icraat yok..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git