HUKUK KÖŞESİ > KANUNLAR, YÖNETMELİKLER, GENELGELER, MAK KARARLARI

2018-2019 AV DÖNEMİ MERKEZ AV KOMİSYONU (MAK) KARARLARI TAM METİN

(1/4) > >>

İbrahim AYSU:

İbrahim AYSU:

İbrahim AYSU:

Gökhan AKDOĞAN:
Elinize sağlık İbrahim bey.
Hani avlayacağımızdan değil de boz kaz yasaklanmış.Kaz avcıları dikkat etsinler sakarca avında.

Hüseyin BAŞARIR:
         Elinize sağlık İbrahim Bey! Bitlis Doğu Anadolu da yer almasına rağmen yine Güneydoğu bölgesi içine almışlar. Bazı yerlerde hiç uygulanmayan MAK kararları olsa ne olmasa ne?

10.03.2018  sabahı İron Sazlıkları'nın her tarafından yoğun tüfek sesi geliyordu. Ben, avcıların bana en yakın olduğu yeri harita üzerinden işaretleyerek ve konuyu anlatarak saat 06.50 civarında 14. Bölge müdürü Mustafa Şentürk, müdür yardımcısı Hüseyin Avcıl ve diğer şube müdürlerine whatsapp üzerinden gönderdim. Hepsini de aradım. Sadece Hüseyin bey dönüş yaptı ve bu konuyu Muş ekiplerine bildirmemi söyledi. Başka kimse aramadı. Hiç bir ekip kontrole gelmedi. Ancak Bitlis ekibi saat 12.30'dan sonra Güroymak'a geldi. Ben akşam Mustafa beye ertesi gün sabah tekrar bu bölgeye gidip sazlık civarında kaçak avcılık olursa kendilerini ve şube ekiplerini arayacağımı bildirdim.

Ertesi sabah tekrar gittim. Yine yoğun şekilde tüfek atılıyordu. Avcıların aracı Bitlis-Muş yolunun 300 mt yakınında sazlıkların kenarında duruyordu. Saat 06.30 sırasında aracın fotoģrafını ve tam olarak bulunduğu konumu whatsapp üzerinden başta bölge müdürü, şube müdürleri, Bitlis ve Muş il personellerinin bende telefonu olanlara gönderdim. Hepsini tek tek aradım. Kimine ulaşılamadı, kimi telefonu açmadı. 07.30 avcılar araçlarıyla alandan ayrıldı. Ben de gelen giden olmayınca oradan ayrıldım.

Burası Muş ve Bitlis illerine 15-20 dkk mesafede, iki ilin sınırında. İki ilden hiç bir ekip gelmedi. Bölge müdürü bir ekip gönderemedi... Şimdi Ankara'da istedikleri kadar MAK çıkarsınlar ne işe yarar? Burada 12 ay avcılık devam ediyor...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git