AVCILIK, AVLANMA METODLARI, DOĞADA YAŞAM BİLGİLERİ VE AV KÜLTÜRÜ > AVLANMA TEKNİKLERİ - METODLARI VE AV KÜLTÜRÜ

Av Kültürü: 2-) Soğuk ya da Çok Soğuk Havalarda Giyinme

(1/20) > >>

İbrahim AYSU:

Çok soğuk havalarda ne/neler giyiyorsunuz?

Burada , temel olarak iki türlü durum var:

1) Hareketli ve terleme durumunun oluştuğu avlar.

2) Hareketsiz (bek avı gibi) avlar.

Her ikisinde de hava soğuk olmasına rağmen üşümemek için giyilen kıyafetler farklılaşabiliyor.

Herkes, tecrübelerini paylaşırsa hepimiz birbirimizin tecrübesinden faydalanabiliriz.

Süreyya AYAN:
Çullukta termal iç katman üzeri fermuarlı polar,yelek cebinde çok ince su geçirmez yağmurluk bulunduruyorum, av dönüşü Ateş yakılacak muhabbet yapılacaksa bagajda su rüzgar geçirmez izoleli mont bulunuyor, kravat takmıyorum😀

İbrahim AYSU:
;D ;D

--- Alıntı yapılan: Süreyya AYAN - 05 Temmuz 2016, 19:07:21 ---Çullukta termal iç katman üzeri fermuarlı polar,yelek cebinde çok ince su geçirmez yağmurluk bulunduruyorum, av dönüşü Ateş yakılacak muhabbet yapılacaksa bagajda su rüzgar geçirmez izoleli mont bulunuyor, kravat takmıyorum😀

--- Alıntı sonu ---

Suat ÇALIŞKAN:
Bizim bölgemizde hava maximun -10 dereceyi geçmez.
O da çok soğuk havalarda.

Genel olarak +5 ve -5 C aralığında olur.Akşam beklerinde  termal içlik ( takım )  kamuflaj parke ve pantolon  ve kasık çizmesi kullanıyorum.

Sabah beklerinde şayet çok soğuksa bu kombinasyonu 5mm neoplen remington boy tulumuyla  kullanıyorum.

Her durumda kafa ve ayakları sıcak tutmaya özen gösteririm.

Yanımda her zaman aparatif elma, portakal ,mandalin ,büskivi ,çikolata gibi yiyecekler bulundururum.

O kadar eziyet çekip av bulamayınca yada vuramayınca  düşen kan şekerimi  bir parça yükseltmek için.
😀😀😀😀😀

Erol ÖZTÜRK:

--- Alıntı yapılan: Suat ÇALIŞKAN - 05 Temmuz 2016, 19:19:06 ---Bizim bölgemizde hava maximun -10 dereceyi geçmez.
O da çok soğuk havalarda.

Genel olarak +5 ve -5 C aralığında olur.Akşam beklerinde  termal içlik ( takım )  kamuflaj parke ve pantolon  ve kasık çizmesi kullanıyorum.

Sabah beklerinde şayet çok soğuksa bu kombinasyonu 5mm neoplen remington boy tulumuyla  kullanıyorum.

Her durumda kafa ve ayakları sıcak tutmaya özen gösteririm.

Yanımda her zaman aparatif elma, portakal ,mandalin ,büskivi ,çikolata gibi yiyecekler bulundururum.

O kadar eziyet çekip av bulamayınca yada vuramayınca  düşen kan şekerimi  bir parça yükseltmek için.
😀😀😀😀😀

--- Alıntı sonu ---
Nevaleyi biraz fazla al Suat,geliyorum yanına   :D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git