AVCILIK - ATICILIK İLE İLGİLİ RESMİ KURUM, FEDERASYON VE DERNEKLER > TAF

Başkentte Neden Bir Poligon Yok?

(1/13) > >>

Taylan SEDEN:
Gözünü sevdiğim memleketimin "BAŞKENTİNDE" Neden poligon olmaz?

Abdullah GÜLTEPE:
başkentte poligon vardı kapanmadıysa ben 6-7 yıl kadar önce gitmiştim ama tekrar gitmeye kalksam bulamam... yinede kapanmadıysa sora sora bulabiliniyor.

N.Yıldız SÜKAN:
Poligon vardı hatta sincan yolu üzerindeydi hosta ya ait binanın arkasına yakın bir yerdeydi. Seneler önce Etimesgut derneği üyesi eski usta avcılarımızdan Nevzat BAŞARTAN  ağbimizle hastalanmadan önce gitmiştik

Taylan SEDEN:
2 sene önce İstanbuldan geldim Ankara ya Federasyonu aradım Ankara poligonu nerde diye sordum; en yakın poligonlar  Konya ve Eskişehir de yanıtı geldi federasyon yetkilisinden :(

Taylan SEDEN:
Haber Tarihi: 24 Mart 2010 Çarşamba Saat 10:38
Anadolu Ajansı  [1971127]

Başkent, Trap

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Genel Sekreteri Yıldırım Güner, Trap ve Skeet'in Atıcılığın En Zevkli Branşlarından Biri Olmalarına Rağmen Başkent Ankara'da Bir Tek Trap-skeet Poligonu Olmadığını Söyledi

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Genel Sekreteri Yıldırım Güner, trap ve skeet'in atıcılığın en zevkli branşlarından biri olmalarına rağmen Başkent Ankara'da bir tek Trap-Skeet poligonu olmadığını söyledi.

Güner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bundan 10 yıl öncesine kadar Eryaman'da bir trap-skeet atış alanı bulunduğunu, yarışmaların ve hazırlıkların burada yapıldığını ifade etti. Daha sonra bu atış alanının kaldırıldığını ve başkentte hiç trap-skeet poligonunun kalmadığını belirten Güner, Ankara'da faaliyet gösteren 4 kulübün sporcularının, çalışmalarını sürdürmek için Eskişehir gibi yakın illere gitmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Güner, durumda mevcut sporcuların çalışmalarını yaparken zorlandığını, atış alanı olmadığı için Ankara'da bu branşta yeni sporcunun da yetişmesinin zor olduğunu anlattı.

Yıldırım Güner, Orman Genel Müdürlüğü'nün, Sincan'ın İncirlik Köyü'nde 305 bin metrekarelik ormanlık alanı trap-skeet poligonu yapılması amacıyla Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis ettiğini, bu spora gönül verenlerin bir an önce bu araziye trap-skeet atış alanı yapılmasını beklediklerini belirtti.

Gençlik ve Spor Ankara İl Müdürü Ahmet Sağlam, arazinin kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini, en geç Mayıs başında ihale çıkacaklarını kaydetti. Atış poligonunun yapımı için sponsor bulduklarını aktaran Sağlam, poligonun büyük bir bölümünün sponsor tarafından yaptırılacağını belirtti. Ankara'da hiç trap-skeet atış poligonu bulunmadığına işaret eden Sağlam, 'Başkent bu sene içerisinde trap-skeet atış poligonuna kavuşacak. Bu eksik de giderilmiş olacak' dedi.

(TAM-SS) - Ankara

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git