KARA AVCILIĞI:---TÜRÜNE GÖRE AVLAR VE AVCILARI--- > SÜLÜN AVI VE AVCILARI

SÜLÜN HAKKINDA BİLGİ

(1/4) > >>

Kemal BOZKURT:
Merhaba avcı dostlarım sülün avını bilmeyen biri olaraktan merak ettiğim bu sene kısmetse üç beş arkadaş toplanıp sülün salmayı düşünüyoruz izlediğim kadarıyla sülünler yaz kış aynı bölgede yaşayıp üreyebiliyorlar hedefimiz ileri dönük bunun için nasıl yaparız nerden alırız yada alırda salma yaparsak yaşarlarmı ürerlermi gibi onlarca soru var aklımda sülünleri RİZE'de salmayı düşünüyoruz bizim oralarda toprağı görmek neredeyse imkansız heryer orman ve çaylarla kaplı bırakın sülünleri bohçacıların vurmasını köpekle bile zor bulurlar bulsalarda vuramazlar bu kadar emin konuşuyorum şimdide yardımlarınızı bekliyorum kaç adet almalıyız nasıl yapmalıyız bu işi.Herkeze teşekkür ederim.

TURGAY YILMAZ:
http://www.yabantv.com/haber/10177-beklenen-kitap-cikti-.aspx

bu kitabı temin edebilirseniz faydalı olur sanırım.

Kemal BOZKURT:
Nasıl yani ustam ya ben şimdi her sene bıldırcın avladığım meraya sülün salıcam ki avlamak için kesinlikle değil ama devlet bunu anlayınca benim her yıl avlandığım merayıda ava kapatacak pes doğrusu ya bi anda yorumunuzu okuyunca içimdeki heves söndü gitti.Yok yani o değil bide diğer avcılarla papaz duruma düşücez zaman geldimi, hani bizim niyetimiz yaz olsun kış olsun kadınlar çay toplarken veya erkekler bağda bahçede çalışırken sülünlerinde sağda solda görünmesi oranın yerli bir hayvanı haline gelmesi idi ama işler eğer böyle ise biraz zor gibi görünüyor gerçekten çok üzüldüm saygılar ustam.

Kemal BOZKURT:
Desene biz bu kafayla bir yere varamayız ustam hevesimiz kursağımızda kaldı:(

Serhat SERİN:
Ben ufuk abi kadar detaylı bilmiyorum..Ama duyduklarım İstanbul için sülün olan yerler ava kapalı..Hatta Ufuk abilerin başına gelen bir olayı ben anlatayım..Tam hatırlamıyorum ama 2-3 sezon  önce tam sezonun son günü çulluk avına açık bir merada 15-20 dk içinde  4-5 tane sülünle karşılaşıyorlar..Ve toparlanıp merayı değiştiriyorlar..Sonuçta avcısın yenik düşüp vurmamak ve köpekleri boş yere ferma verdirmemek için..Nese diğer sezon haritası bir açıklanıyor..Orası ava kapalı..:) ;)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git