TRAP-SKEET ATICILIĞI > TRAP

TRAP ATICILIĞINDA SIKÇA SORULAN SORULAR !

(1/10) > >>

Ş.Burak SEZER:
Öncelikle herkese merhaba Avlak ailesi....
Günümüzde atcılık sporuna olan ilgi hergeçen gün giderek artıyor ve bu sevindirici bir durum.Dolayısıyla bu konu hakkında yeni başlayanların aklında birtakım soru işaretleri beliriyor.
Atıcılık ve trap tüfeği hakkında sıkça sorulan sorulara, açılan bu konuda elimizden geldiğince gerek ben gerekse sayın ERDAL ÇİFTÇİ ustam ile birlikte cevap vermeye çalışacağız.
Sıkça sorulan soruları şöyle bir göz atarsak ;

1.Trap tüfeğini avda kullandığımızda üste mi atar ?
Trap tüfeklerinde avans denilen dipçik ile namlu arasında bir orantı vardır.Trap tüfeklerinin en temel özelliği budur.Trap tüfekleri avanslı olduğu için av tüfeklerine göre üst atar.

2.Trap tüfeklerinde bant genişliğinin önemi nedir ?
Bu konu biraz da kişiden kişiye göre değişir.Yani görseldir.Kimi atıcılar tüfeklerinde özellikle ince bant kullanır.Bazıları ise özellikle geniş bant yaptırır.Geniş bantlı tüfeği yüzünüze aldığınızda şerit ray gibi bir görüntüde olur ve plak havada daha çabuk yakalanır.

3.Trap tüfeğinde markanın önemi varmıdır ?
Diğer tüfeklerde de olduğu gibi trap tüfeklerinde de kaliteyi arayıp bulmak gerekir.Günümüzde yerli silah sanayileri kaliteli silahlar üretmeye başladılar ve bunların sonuçlarını pekçok yarışmada yaşayarak görüyoruz.Bana göre atıcılık sporuna yeni başlayanlar için huğlunun trap tüfekleri bulunmaz bir fırsattır.Daha sonra kendini geliştirdikçe ve biraz da lükse kaçmak isteyenler için çok kaliteli avrupa tüfekler bulunmaktadır.

4.Atıcı olmak için gereken belgeler nelerdir ?
Türkiye Avcılık ve atıcılık federasyonun düzenlediği yarışmalarda mutlak surette  sporcu lisansı gerekmektedir.Lisans almak ise çok basit bir olay.Herhangi bir klübe üye olmanıza da gerek yok.Bulunduğunuz bölgenin gençlik spor müdürlüğünden rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Aklıma gelen en sık sorulan sorular bunlar diye düşünüyorum.Sormak istediğiniz soruları önce Erdal Çifti hocama iletmek kaydıyla elimizden geldiğince cevaplandırmaya çalışacağız...

Erdal ÇİFTÇİ:
sevgili burak kardeşim çok iyi bir konu açmışsın eline sağlık .
sözlerin arasında bana olan saygını görüyorum beni onurlandıruyor ve mutlu ediyorsun .çok sağol
naçizane bilgilerimi paylaşıyorum bu konuda sende çok iyi bilgilere sahipsin takdir ediyorum bravo.
kolay gelsin canım kardeşim .saygılar

Ş.Burak SEZER:

--- Alıntı yapılan: Erdal ÇİFTÇİ - 11 Ağustos 2010, 13:26:57 ---sevgili burak kardeşim çok iyi bir konu açmışsın eline sağlık .
sözlerin arasında bana olan saygını görüyorum beni onurlandıruyor ve mutlu ediyorsun .çok sağol
naçizane bilgilerimi paylaşıyorum bu konuda sende çok iyi bilgilere sahipsin takdir ediyorum bravo.
kolay gelsin canım kardeşim .saygılar

--- Alıntı sonu ---

Teşekkürler Erdal abi... Bölümü biraz canlandırmak adına birşeyler yapalım dedim...

Erdal ÇİFTÇİ:
çok iyi abim kolay gelsin

A.Recai DEMİRCİ:
  Normal av tüfeği ile trap tüfeğini ayırdeden özellikler nelerdir?Bir tüfeği elimize aldığımızda trap mı,av tüfeği mi olduğunu nasıl anlayabiliriz.?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git