TRAP-SKEET ATICILIĞI > TRAP

silah seçimi.marka değil sağlamlığı önemli

(1/7) > >>

Erdal ÇİFTÇİ:

sevgili dostlarım.
hepimizin hataları genelde ortak oluyor.kesinlikle bu sipora başlandığında silah fiatları çok yüksek geliyor.
o yüzdendir hep ucuzolan avrupa bir silah alınıp sürekli çıta yükseltiliyor.
kendimden örnek vereyimki emin olun.ilk silahım italyan lumar süperpoze trap idi kabiliyetimden olacak herhalde yöresel yapılan bir kaç yarışmada derece aldım.tam 1 ay içerisinde satmak zorunda kaldım .malumunuz antreman dahil çok fişek atıldığı için arıza çıkarıyor.
bu işin bu tüfekle yürüyemiyeceğini bu işi ciddi yapan arkadaşlarında tafsiyesi üzerine browning b 425 sıfır aldım fakat her kişi browning ile atamıyacağı gibi her kişi beretta ile veya perazzi ilede atamaz.haliyle 1 buçuk ay sonra bu tüfeği komandoya takasa verip beretta 682 gold E aldım .çünkü browning hafif gelmiş sürekli yüzümü dövüyor ve morartıyordu.682 ile çok iyi atışlar yapıp çok fazla derece aldım tabii bu işin sonu yok.
beretta dt 10 trıdent diye yeni bir atış silahı piyasaya çıkınca ve türkiyede en iyi atıcılar bu silahı kullanınca
bende silahımı satıp 16 bin tl ye satın aldım.o yıl  yüksek skorlar atıp türkiye atıcılık federasyonun düzenlemiş olduğu muhtelif yarışmalarda çok iyi dereceler aldım.
ama hep aklımda perazzi vardı türkiyede ithalatı olmadığı için sahip olamıyordum.
1.2 yıl içersinde komando av perazzi ile anlaşma yapınca gelen silahlardan mx 2000 ayarlı kundağı yine dt 10 takas edrek sahip oldum.artık perazzim vardı ayrı bir haz bu duygu.

perazzi MX 2000
2 yıl kadar attıktan sonra dt 10 kadar sonuç alamdığımı gördüm çok iyi dereceler almıştım ama beni tatmin etmiyordu bu silahıda 21 bin tl ye almıştım.
malumunuz üzere komandonun yolunu yine tuttum olacaksa en iyisi olsun deyip 25 bin tl ye dt 10 trdent lüks modelini kaptım epey onunla attıktan sonra rasgele avın ithal ettiği rizzini S 2000 modelini en üstteki resimdeki slahı aldım iyide skorlar atıyorum ve değiştirmeyi düşünmüyorum .
sorarsanız tüm atıcılar aynı noktada birleşecektir.almış olduğun sağlam silahı değiştirmeyeceksin sürekli yıllarca aynı silahla atıcaksın .
o yüzden bi seferde en iyisini imkanınız doğrultusunda alıp sürekli aynı silahla atıp iyi  dereceler yapmaya çalışın.
 silahınız mutlaka ayarlı kundak olmalı avantajı fazla.dipçik kol uzunluğunuza uyumlu olmalı ve 3.800 gr dan aşağı olmamalı ağır tüfek atıcıyı yormaz .
hafif tüfek ise çırpar 2 ci atışlarda isabet şansını kaybettirir. 75 veya 76 namlu 3.1 yada 2.1 şok olmalıdır.
yerli tüfeklerde huğlu bir çok yaşanan sorunu çözdü bütçesi olmayan atıcılar için uygun ve sağlam.yine yerli bir üretim olan akus diğer adı webley skot olan kesinlikle açık söyleyebilirim türk üretim olan en iyi yerli silahtır üretilen silahları görenler kalitesini size anlatacaklardır.
dahada durumu iyi olan arkadaşlar Rizzini ,beretta ,browning ,miroku.perazzi,gibi silahlar çok iyi sonuç lar veriyor.TERCİHİ SİZDEN  AKLIN YOLU BİR.
bir çok arkadaşımız  silah seçiminde hata yapıp benim gibi,zararla bu işin doğrusunu buldu siz hata yapmayın doğru karar verin.saygılarımla ERDAL ÇİFTÇİ

Ş.Burak SEZER:
Döktürmüşsün Erdal abi saolasın....
PErazzi neredeyse tüm atıcıların rüyasıdır fakat ille de bu tüfekle atınca iyi bir sonuç alınacak diye birşey yok...Atıcı herşeyden önce kendine uyumlu silahı seçmelidir....
Ben bu spora ilk başladığımda çok küçüktüm ve laurona ile başladım...
Gün geçti biz büyüdük tabiki kollar da büyüdü kundak kısa gelmeye başladı... :D
Bende buradaki bir atıcı abimden huğlunun özle yapım bir trap tüfeği edindim... Artık çok rahat kendimden emin bi şekilde atmaya başladım.Tabiki bu skorlara da yansıdı...
Yine söylüyorum markadan önce uyumlu bir tüfek !!!!!

Erdal ÇİFTÇİ:
yorumun çok yerinde burak çım uyum şart meraklısın belli ki iyide atıyorsun silah konusunda sen beni çok iyi anlamışsın.artık huğlu atış silahı konusunda iyi bir çıta atladı eskiden yaşanan sorunlar artık yaşanmıyor.
kullananlar artık güvenle kullanıyor.sorun yok.şu anda rizzini ile devam ediyorum çok memnunum az evvel antremandan geldim skorlar beni çok memnun ediyor.silahımı çok seviyorum.

Ziya ÇOBANOĞULLARI:
Erdal Abi trap tüfeği almak istiyorum  tavsiyen nedir?

Erdal ÇİFTÇİ:
RİZZİNİ,beretta ,browning,miroku,perazzi,huğlu,akus, bu silahlardan birini tercih edersen sorun yaşamazsın .
ben   rizzini   S2000 ile atıyorum rizzini premier ayarlı kundak modelini tafsiye edebilirim bu ay sonu 7 adet geliyor rasgele av ödeme kolaylığıda yapacaktır.
yanlız bildiğim kadarıyla bi kısmı bazı atıcı arkadaşlar tarafından ayrıldı bitebilir görüşmeni tafsiye ederim.
rasgele kardeşim

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git