Gönderen Konu: Köpeğim Kokuya Ferma Vermiyor :(  (Okunma sayısı 4109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert Emre TOPRAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Köpeğim Kokuya Ferma Vermiyor :(
« : 25 Kasım 2018, 16:11:17 »
Köpeğimi kokuya fermaya nasıl alıştırma bilirim görmeden ferma vermiyor

« Son Düzenleme: 27 Kasım 2018, 22:52:38 Gönderen: Mert Emre TOPRAK »
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

• AvlakForum Üye
  • *
Deutsch Drahthaar
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2018, 17:31:42 »
varmı fikri olan
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Köpeğim Kokuya Ferma Vermiyor :(
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2018, 12:10:08 »
yok mu yardımcı olabilecek ne ile kokuya alıştırabilirim
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2018, 13:37:46 »
 1,5 mt sopa ucuna 1,5 misina ip kanatla talim yaptırabilirsin avın uçacağını öğrenmeli kokuya girdimiydi seni beklemeli bu kısma ağırlık ver itaat ve komutları yerine getiriyorsa karşı cins olamamak şartıyle usta köpekle alıştırma avına götür ferma zamanla sabırla sevgiyle gelir evelallah eğitimdeki itaat varsa işin kolay sadece sabır ve zamana ihtiyaç var av gördüğünden sonralar büyüdükçe oturacaktır neticede doğası gereği kanında var olanlar çıkacaktır.you tube yi karıştır izle bak .

kolay ve rast gelsin.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Mert Emre TOPRAK

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2018, 13:40:03 »
yok mu yardımcı olabilecek ne ile kokuya alıştırabilirim
Yavaş yavaş olacak seyler bunlar birden başlayan köpek nadirdir sezon sonuna doğru daha iyi olacaktır. Köpek işi sabır işidir, sabır etmeyen asla aradığı köpeği bulamaz.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2018, 16:24:32 »
Usta sen bu köpeği koymuşsun facebookta 1500 tl ye sonrasındada setere meraklıyım yazmışsın ancak buzamana kadar hiç eğitim vermedinmi köpeğe köpek ava gitmedimi durumu nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
derken ? benzetmişsinizdir
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2018, 16:38:02 »
Varsa gördüğünüz şeyin fotoğrafı atın bizde görelim
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

Çevrimdışı Ateş AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2018, 17:01:47 »
Sevgili Mert Emre kardeşim ..
Köpeğinin koku duyusundan ziyade daha önce eğer görsel olarak ferma vermeye alıştırdıysan yani olta misina kanat ile fazlaca oynattıysan köpek bunu benimsemiştir .. Eğer o tarzda bir eğitim vermişsen ( ki bu bir eğitim değildir ) bunu acilen bırak .. Ola ki denemediysen de sakın deneme..
Köpeğini bolca ava götürmeni ve eğer eğitim vermek istiyorsan bir kuş fırlatma makinesi ve güvercin yada bıldırcın ile antreman yapmanı tavsiye ederim...

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Kasım 2018, 18:26:54 »
Köpeği 9 aylıkken aldım bütün eğitimlerini ben verdim herşeyi biliyor kanat olayını bilmiyorum sormadım alırken şuan 15 aylık çulluk yakaladı birtane ağzıyla ondan olmuş olabilirmi acaba yine yakalıycam diye mi atlıyor acaba
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 30 Kasım 2018, 20:11:23 »
1500 değil 100.500 verseler satmam köpeğimi  ava götürdüğüm bir araç olarak bakmıyorum ben köpeğime bu fotoğrafıda kimsenin paylaşmış olma ihtimali yok sadece benim bilgisayarımda var kendi çektiğim fotoğraf

:) :) :)

açıık alan görüşü net olacak şekilde Tarla kuşlarının olduğu meralarda av aramasını sağlayıp tüfek sıkın kuşlara yaklaştığı vakit kuşun uçup gideceğini anlasın kanat sopa misina eğitiminin mantığıda budur zaten avı kokuyla bulur gözüyle temasta fermaya geçmesini alıştırmakla iş ava gidegele anremanlarla bana göre istediğiniz gibi olacaktır sabır ve sevgiyle zamanla oturur düşüncesindeyim.

rast gelsin.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 01 Aralık 2018, 23:37:30 »
:) :) :)

açıık alan görüşü net olacak şekilde Tarla kuşlarının olduğu meralarda av aramasını sağlayıp tüfek sıkın kuşlara yaklaştığı vakit kuşun uçup gideceğini anlasın kanat sopa misina eğitiminin mantığıda budur zaten avı kokuyla bulur gözüyle temasta fermaya geçmesini alıştırmakla iş ava gidegele anremanlarla bana göre istediğiniz gibi olacaktır sabır ve sevgiyle zamanla oturur düşüncesindeyim.

rast gelsin.
sonra avda tarla kuşu aramaz dimi
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2018, 18:52:51 »
sonra avda tarla kuşu aramaz dimi

BU TEL TÜY ALMAN PUANTERİ İLE NE İSTERSEN ONU AVLA,..

ister tarla ister cubbal ister tavşan ister keklik av makinasını alman bu sebepten yapmış hertürlü kara avını yapar domuz dahil,

HANGİ AVI YAPTIRACAĞINIZ alıştırmaya bağlı olarak patron siz olduğunuz sürece sıkıntı yok.

naçizane deneyim ve fikirlerimdir, rast gelsin.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2018, 19:08:29 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ali NAYKİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 05 Aralık 2018, 08:59:11 »
  Günaydın arkadaşlar; Ateş AKTÜRK bey­ gerekeni söylemiş katılıyorum, hepinize iyi günler dilerim,
1970-Mersin

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 08 Aralık 2018, 17:16:30 »
uçabilen bir bıldırcın alsak çiftlikten öyle rüzgara karşı koyup köpeği kokuya sokunca sopa bir şeyle dokunup kuşu kaldırsak kokuya fermaya alıştırsak çulluk keklikte aynı şeyi yapar mı acaba
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Aralık 2018, 17:18:24 »
çulluğa 10 saniye filan ferma veriyor ama çok yaklaşıyor kuş uçuyor ava gittik ce alıştı bayağı ama süreci nasıl hızlandıra bilirim bıldırcın iş görürmü
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

Çevrimdışı Hüseyin KAYA 15

• AvlakForum Üye
  • *
  • ALLAH VAR GAM YOK
« Yanıtla #15 : 24 Aralık 2018, 21:29:21 »
Emre kardeşim öncelikle yeni av dostun hayırlı olsun belliki yenisin ve meraklısın birden fazla konu başlığında iletin var bir dd ci olarak sana vereceğim bazı tavsiyeler olacak çünkü senin geçtiğin bu yollardan bizlerde geçtik söylediklerimi bir abi tavsiyesi olarak iyice oku ve anlamaya çalış hiç bir ırk köpek asla kötü değildir bir setterciye sorsan en iyi köpek seeter dediği gibi bir pointerci dd ci herkez kendi köpeği için bu deyimi kullanır 1 Av köpeği seçilirken anne babanın soy kütüğü ve av kanı avcılığı dikkate alınarak batımdaki en sevimli yavruyu seçebilmektir çünkü artık o senin köpeğin değil dostun yoldaşın avdaşın olacak sen köpeğini beğenip sevesinki onun eksiğini göremeyesin aynı orta okul arkadaşlarında olduğu gibi 2 Dd ler çok akıllı bir ırktır ben buna para verdim bana büyük avlar yaptırsın fili aport etsin muhabbet kuşunuda aportlasın ama tüğü ıslanmasın gibi kafalara hiç girme çünkü o bir çocuk sen ne öğretirsen onu yapacak 3 köpeğim 100 metreden tavşana ferma kekliği havada görsün demiceksin ne kadar çok ava çıkarsa okadar iyi olur 4 ASLAAA  oltayla kanat bağlayıp görsel fermaya alıştırmıcaksın devamlı koku değil kanat arayıp görerek ferma vermek isteyecektir 5 En önemlisi bütün yeni köpek alan abilerim küçüklerim ne olur pazardan bıldırcın alıp köpek eğitmeye çalışmayın bırakın öğrenmesin ama asla çiftlik bıldırcını almayın .6 Kimsenin gazına gelmeyin kimse yoğurdum ekşi demez her çocuk dr mühendis olmayacağı gibi her köekte uzman olacak değil amma velakin kimse çocuğum okumadı diye sokağa atmaz ve okumayan hiç bir bireyde dünyada aç kalmamıştır önemli olan yetiştire bilmek eğite bilmek biz köpeğimizden ne istiyoruz iyi bir avcı olsun ozaman sende iyi bir avcı olacaksın her hafta köpeğini meraya salıp onu iyi izleyip neye nasıl tepki verdiğini iyi analiz etmen gerekiyor o seni sen onu tanıcaksın ve bir bakmışsıın ayrılmaz ikili olmuşsunuz takıldığın yer olur sa ara sor mesaj at ama yanlış bişey yapıp köpeğine yanlış bilgi yükleme lisanı suçum olduysa affola dilim döndüğünce anlatmak istedim olayı köpeğin çok güzel maşşallah
  • BENELLİ CRİO COMFORT
  • DOCH DRAHTHAAR ŞANS
  • DOCH DRAHTHAAR HERA
Yarım kalmışken FIRATIMIN hayalleri umrumda değil pkk nın havaya uçan hevalleri GARİP KUŞÇU OĞLU Hüseyin KAYA 1985-BURDUR

Çevrimdışı Ümit TOPKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av varsa avcı olur.
« Yanıtla #16 : 24 Aralık 2018, 21:36:33 »
Emre kardeşim öncelikle yeni av dostun hayırlı olsun belliki yenisin ve meraklısın birden fazla konu başlığında iletin var bir dd ci olarak sana vereceğim bazı tavsiyeler olacak çünkü senin geçtiğin bu yollardan bizlerde geçtik söylediklerimi bir abi tavsiyesi olarak iyice oku ve anlamaya çalış hiç bir ırk köpek asla kötü değildir bir setterciye sorsan en iyi köpek seeter dediği gibi bir pointerci dd ci herkez kendi köpeği için bu deyimi kullanır 1 Av köpeği seçilirken anne babanın soy kütüğü ve av kanı avcılığı dikkate alınarak batımdaki en sevimli yavruyu seçebilmektir çünkü artık o senin köpeğin değil dostun yoldaşın avdaşın olacak sen köpeğini beğenip sevesinki onun eksiğini göremeyesin aynı orta okul arkadaşlarında olduğu gibi 2 Dd ler çok akıllı bir ırktır ben buna para verdim bana büyük avlar yaptırsın fili aport etsin muhabbet kuşunuda aportlasın ama tüğü ıslanmasın gibi kafalara hiç girme çünkü o bir çocuk sen ne öğretirsen onu yapacak 3 köpeğim 100 metreden tavşana ferma kekliği havada görsün demiceksin ne kadar çok ava çıkarsa okadar iyi olur 4 ASLAAA  oltayla kanat bağlayıp görsel fermaya alıştırmıcaksın devamlı koku değil kanat arayıp görerek ferma vermek isteyecektir 5 En önemlisi bütün yeni köpek alan abilerim küçüklerim ne olur pazardan bıldırcın alıp köpek eğitmeye çalışmayın bırakın öğrenmesin ama asla çiftlik bıldırcını almayın .6 Kimsenin gazına gelmeyin kimse yoğurdum ekşi demez her çocuk dr mühendis olmayacağı gibi her köekte uzman olacak değil amma velakin kimse çocuğum okumadı diye sokağa atmaz ve okumayan hiç bir bireyde dünyada aç kalmamıştır önemli olan yetiştire bilmek eğite bilmek biz köpeğimizden ne istiyoruz iyi bir avcı olsun ozaman sende iyi bir avcı olacaksın her hafta köpeğini meraya salıp onu iyi izleyip neye nasıl tepki verdiğini iyi analiz etmen gerekiyor o seni sen onu tanıcaksın ve bir bakmışsıın ayrılmaz ikili olmuşsunuz takıldığın yer olur sa ara sor mesaj at ama yanlış bişey yapıp köpeğine yanlış bilgi yükleme lisanı suçum olduysa affola dilim döndüğünce anlatmak istedim olayı köpeğin çok güzel maşşallah

başka söze gerek yok gayet güzel anlatmış arkadaş
Ümit TOPKAYA
1975-Ordu

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 25 Aralık 2018, 20:49:18 »
.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2019, 16:00:18 Gönderen: Mert Emre TOPRAK »
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 10 Ocak 2019, 17:53:46 »
Köpek kaç aylık cinsiyeti nedir?
Emrah ERDAL
1980-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 10 Ocak 2019, 20:37:56 »
Köpek kaç aylık cinsiyeti nedir?
17 aylık dişi ilk çulluk avında kuşu yakaladı bizimde tecrübesizliğimizden çok ilgi gösterdik sonra fermayi bozdu direk dalmaya başladı kuşa
  • Lanber 5li
  • Deutsch Drahthaar
1999 - Bartın