Gönderen Konu: Tüfek ustası Ramazan Aknarçay mı? Aman!  (Okunma sayısı 21701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Tüfek ustası Ramazan Aknarçay mı? Aman!
« Yanıtla #75 : 07 Nisan 2016, 10:36:18 »
 merhabalar avlak  ailesi,

ramazan aknarçay adını okuyunca konuya şöylebir baktım, gürsel beyin tesbiti tam olmuş,..

''hatasız kul, ayıpsız dost olmaz'' hz. mevlana.

karşılıklı anlaşılamamış olabilir hata biz insanlara ait iletişimle bu işler potada erir usta yıllardır siteye küs yazmıyor cidden ali kara lar ramazan ustalar kolay bulunmuyor küstürmeden kalp kırmadan yaşayalım biz bir aileyiz.

ramazan ustanın yaptığı işten memnun kalmayan ona geri yollasın konu her neyse o tüfeği yapar yollar ben kefilim öyle paraya önem vermeyen nadir insanlardandır emin olun.

ustalığı gravürdür, amma velakin eline aldığı her işte parmaklarındaki marifetleri konu av tüfeği ise döktürür ramazan usta hem usta hem esnaftır karşılıklı diyalog ile iş çözümlenir evelallah

Bence şairane değil ama ders gibi yazmışRamazan Usta .Bahsedilen rakamlar adı anıldığında utanılacak rakamlar forumlara konu olmamalı . gönül kırgınlıkları ise konuşarak çözüle bilecek konular belli ki. Bence Ramazan Usta esnaf olarak gereken şekilde davrandı.Ömer bey'de konuya siniri azaldıysa Ramazan Ustayla diyalog yoluyla konuyu tatlıya bağlayabilir. Belli ki her iki tarafta art niyetli değil .Olan olmuş çaremi arıycaz birbirimizimi kırıcaz bence diyalog kurulunca pek çok konu açıklığa kavuşuyor ve varsa bir mağduriyet eminim giderilecektir.

sürçü lisan ettimse affola,..

hepinize selam sevgi ve sonsuz saygılarımı sunarım.

sağlıcakla kalınız.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Engin TARHAN, Hüseyin ÜSTÜN, Yusuf SAĞLAM, Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #76 : 07 Nisan 2016, 11:42:35 »
Sevgili Reha doğru  olanı doğru bildiğini illaki yazacaksın .Şana kadar kendimden sonra tanıdığım 2. detaycı kıl adamsın  :) Sanırım bu yüzden sıkıntı olmuş.Ama seni herzaman ayrı yere koyarım  .İlanlarda  tüfeğini satlık görünce seni aradım farkındaysan ama görüşemedik .Sonuçta senin hertürlü isteğini maduriyetini karşılarım yeterki iletişim kuralım .Senin durumun burdakiyle çok farklı .
Ramazan usta sıkıntı yok,kalpler kırılmasın yeterki,ben unutuyorum,gerçekten kılımdır(biraz mereklı olduğumdandır belki) bunu oradada söylemiştin zaten:) Bundan sonra bu konuda konuşmıcam,konuşcak olursamda direk sana dönerim.Kolay gelsin.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Engin TARHAN

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #77 : 07 Nisan 2016, 12:09:06 »
Gürsel bey ders vermek benim mesleğim  işim.Verilecekse biders alasınıda veririm ama ben herkesin düşüncesine saygı duyup fikirlerimi empoze etmeye akıl vermeye kalkmıyorum.Olan oldu.tüfeği yerli tüfek fiyatına sattım..Arkadaşlar benim düştüğüm duruma düşmesinler diye  sorumluluk hissederek konuyu paylaştım.
Haklısınız Ömer bey banada dersimi  verdiniz.Tesekkur ederim zaman ayırıp kıymetli tecrubenizden istifade ettirdiginiz için. Ben ders derken esnaflik yaklaşımı begendigimi belirtmek istemiştim. 

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #78 : 07 Nisan 2016, 12:15:45 »
Gürsel bey kırdıysam özür dilerim.bu konu üzerinden çok haksız tepkiler aldım o yüzden üzerime alınıyorum heralde lafı...
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #79 : 07 Nisan 2016, 14:25:49 »
Gürsel bey ders vermek benim mesleğim  işim.Verilecekse biders alasınıda veririm ama ben herkesin düşüncesine saygı duyup fikirlerimi empoze etmeye akıl vermeye kalkmıyorum.Olan oldu.tüfeği yerli tüfek fiyatına sattım..Arkadaşlar benim düştüğüm duruma düşmesinler diye  sorumluluk hissederek konuyu paylaştım.
Keşke ders verme işiniz yada mesleğiniz kadar ders  alma olayınıda idrak edebilseydiniz.

Yazılarınızda hala sizden epey yaş büyük biriyle kaba kinayeli ve sürekli hakaret eder gibi konuşuyorsuz.

Sürekli ustayı suçlayıp mağdur olduğunuzu tüfeğin ederinin düştüğünü (aslında tüfeğinizi beğenmediğinizi anlıyorum)

Ben olsaydım yerinize o tüfeği o haliyle hunharca kullanır hurdaya  çıkarırdım.

Hiç kimseye de satmazdım.Yada tekrar ustaya postalardım.Ayıp kusurlu olduğunu düşünüyorsanız şayet.

Ancak siz bu haliyle bile satmışsınız.

Yani biraz daha sakin biraz daha oturaklı biraz daha tatlı dilli olsanız Ramazan usta size bir tüfek bile hediye edebilecek bir kişi tanıdığım kadarıyla...

Bence eğitimci biri olarak davanızda haklı olsanız bile üslubumuzla haksız görünüyorsunuz.

Ve bence bu tarz size yakışmamış........

« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 14:38:45 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #80 : 07 Nisan 2016, 14:42:28 »
En azından sorun bitmiş konuyu tatlıya baglayalim sıkıntı yok ömer bey

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #81 : 07 Nisan 2016, 15:40:53 »
yıllardır profesyonelce yapılan işlerde duygusallığa yer olmadığını,hiç bir iş veya meslek dalının kutsanmaması gerektiğini profesyonelce bakılması gerektiğini düşünürüm.sebebide şu;
ister öğretmen ister doktor ister imam  ,ister silah ustası vs. çünkü en nihayetinde parasını alıyor ve karşılığında bir emek veriyor,YANİ PARAYLA YAPIYOR... ha sokakta süt satan sütçü,ha hayat kurtaran doktor ha eğitimci farketmez HERKES KARŞILIĞINDA PARA ALIYOR...
ramazan usta ömer beye eğitimci diye esnek davranmıycaktı tarife neyse o...ömer beyde eğitimciliğinden gelen yetenek ve birikimlerini kullanıp iletişimi düzgün sağlıycaktı.belki 2 iyi insan herikiside ama profesyonel bakılmayınca hatırla gönülle iş yapılırsa veya yaptırılırsa bu tarz durumlar yaşanabilir.
not:benim ailemdede doktorda,eğitimcide,askerde,poliste,çöpçüde,işçide var,ama mesleki olarak bakmam iletişimime ona göredir,çok şükür çoğunluğuda benden memnun konu yanlış anlaşılmasın hiçbir meslek dalına antipatim yok.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Ramazan YILDIZ 20, Ümit BAŞARAN

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #82 : 07 Nisan 2016, 18:09:09 »
Mey biter saki kalır,
Her renk solar haki kalır,

FUZULİ'nin şiiri aklıma geldi birden...

• Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Tunç GEÇGİL

Çevrimdışı Ali NADİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #83 : 27 Ekim 2016, 17:28:54 »
Allah herkesin gönlüne göre versin... Ufak tefek telafisi mümkün olan şeyler ise kalp kırmaya gerek yok. Sonuçta kul yapısı av tüfeği.... Gider her şeyi sıfırlanır gelir... Ya da tamamen vazgeçilir... Hiç ele geçmeyecek, telafisi olmayan kayıplar da var hayatta. Nasip olan sizden önce Allah'ın tayin ettiğidir...
Isparta