Gönderen Konu: BU NASIL İŞ SAHA AÇIK AMA TUTANAK YAZILIYO ÇEVRE VE ORMAN CEVAP VEREMİYO.  (Okunma sayısı 4350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür KARABULUT

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz cumartesi günütek başıma kocaeli ishakçılar tahtalı göleti etrafında durdum son gün diye bi geziniyim dedim arabada tüfeğimi  açtım kontrol ediyorum sonra üşendim kılıfın içine sokmadım dipçik ve namluyu ayırıp kılıfın üzerine bıraktım biraz gezindim tekrar arabanın yanına gelince bi jandarma geldi fişek atmışsınız dedi elimde tüfek yok nasıl atıyım fişeği dedim şikayet var dedi köylü araba görmesin orda zaten hemen avcı avlanıyo diyo jandarma uyuz ya avcıya hemen geliyo diye neyse geldi evraklara baktı herşey tamam etrafta boş fişek aradı bulamadı ölü kuş aradı onuda bulamadı sonra bana karokola gidicez dedi bi tutanak yazdı bu konuda bende bu arkadasa dedim ki bak burası haritada ava açık gözüküyo evet dedi ama kitapçıktaki dsi göletlerinde avlanmak yasak yazısını gösterdi bende bu bilmiş kardeşimize dedimki yasak diyosun madde gösteriyosun hani bu gölün etrafında bi tabela göster tamm diycem haklısın abi diyo tutanağı yazdı bende altına TAHTALI GÖLETİ avlanmaya açık alanlar haritasında açık gözükmektedir,elimde tüfek yoktur,tüfeğim arabanın içerisinde namlu dipçik ayrı durmaktadır araç hareketsizdir herhangi bir taşıma yoktur,etrafta boş fişek ve ölü bir hayvana rastlanmamıştır en önemlisi gölün etrafında HİÇBİR TABELA YOKTUR yazdım imzalaştık çıktım.Salı günü çevre ve orman müdürlüğüne gittim bi arkadaşa gönderdiler bu konuya cevap veremedi bende sen beni tatmin edici cevap veremedin müdürüne gönderdi sonra müdüre gittim konuyu anlattım bana orası yasak dedi dedimki yasaksa haritada neden açık dernek başkanlarına söyledik dedi bende o zaman şu karşıdaki dağ benim inanıcakmısın dedim yasaksa haritada kapalı gösterdinmi?gölün etrafına avlanmaya yasaktır tabelası koydunmu?dsi göletidir tabelası koydunmu?herhangi bir resmi gazetede yayınladınmı?kitapçıkta TAŞIMAK yazıyo arabanın içindeki tüfeği taşıyomuyum ben o orda duruyo istediğim gibi bakarım dedim haklısın da napıyım bizim eksiğimiz diyo öyle bişe yok dedim büssürü avcı arkadasımız var senede 250 lira para veriyoruz karşılığında hiç bir şey alamıyoruz keklik sülün salıyoruz dedi tabi tilkileri yemliyonuz işte bide köylü vursun diye salıyosunuz dedim gölün etrafına tabela koyamadık o bizim eksiğimiz diyo öyle bişe varmı biz mağdur oluyoruz dedim haklısın diyo bişe olmaz 200 lira bi ceza gelir gelirse oda devlete verdim dersin diyo devlete canımızı veririz ama siz hakkımızı yiyosunuz dedim bide EN ÖNEMLİSİ İSHAKÇILAR JANDARMA KOMUTANI KENDİSİ AVLANIRKEN GÖLDE DEVLET ACİZ KALIYO HERALDE BU YASAK SADECE KALİTELİ İNSAN OLAN BÜTÜN AVCI DOSTLARIMIZA dedim bu konuyla ilgilenicem diyo sen bizim sorunlarımızla bi ilgilen dedim yazık günah bu kadar avcı dostumuza yazık günah verdiğimiz paralara başkada diycek bişe yok herhalde ama bu konunun peşine gidicem.
Özgür KARABULUT
1987 kocaeli

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
Özgür bey, madem uğraşacaksınız sulh ceza mahkemesine bir dilekçe yazın konuyu anlatın, 2013-2014 ava yasak bögeler haritasını ve size yazılan tuatnağın bir kopyasınıda ekleyin ve cezanın iptali için dava açın. Davayı kazanırsanız eğer üstüne birde jandarma ve orman müdürü hakkında suç duyurusunda bulunun, tazminat bile isteyebilirsiniz, ufak da olsa.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
Geçmiş olsun, hakkınızı aradığınız taktirde alacağınıza inanıyorum. Suskun kaldığımız sürece ödemeye mahkum oluyoruz ne yazıkki...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Özgür Kardeşim;

Benim vergi ile alakalı bir sorunum vardı,en azından sesimi duyururum umuduyla BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) adresine ilettim...Aynı mail başbakanlıktan,maliye bakanlığına,ordan gelir idaresine,ordan denetim müfettişliğine,ordan komisyona,ordanda bulunduğum şehrin müdürlüğüne karara baglanmıs sekilde 1 hafta içerisinde geldi.Birde adresime ptt posta ile ve mail aracılığıyla geldi...İşin açıkcası şaşırdım.Bence denemende bir fayda var...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kesınlıkle peşini bırakmayın.
dualarımız sızınle.
hayattan bezdırın onları.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hakkını sonu kadar aramaktan vazgeç me
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Özgür KARABULUT

• AvlakForum Üye
  • *
Bırakmıycam arkadaşlar bu işin peşini burda bütün acı kardeşlerimiz aynı sıkıntıyı yaşıyo yok öyle kafasına göre kolluk kullanmak bimere de yazıcam yarın dediklerinizin hepsini dikkate aldım teşekkürler herkeze.
Özgür KARABULUT
1987 kocaeli

Çevrimdışı Atınç ERGÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Dsi göletleri mak kararlarına göre ava kapalı olmakla beraber,sizin durumunuzu kurtaran ve itiraz konusu dayanağınız, av yapmadığınız ve tüfeğinizin demonte olarak arabada bulundurmanız.tutanakta bunu belirttiğiniz iyi.CEza tebligatı geldiğinde, bildiğim kadarıyla ,itiraz süresini geçirmeden Bölge İdare Mahkesine dilekçe ile başvurmanız.Busüreçte ceza miktarını ödemeyin.Sonuç olarak siz,orada avlanmadınız ve tersini ispat edecek aleyhinizde bir delil yok.Kolay gelsin.Saygılarımla
  • Stoeger m2000 71 namlu
  • Üzümlü Koop.S.poze 71 namlu
  • Huğlu Koop.S.Poze 104/A 76 namlu
  • deutsche kurzhaar DORA
1973 İZMİR

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Hiçbir suç yokken delil yokken tutanak tuması keyfilik değilmi ya.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Mehmet KILIÇ 41

• AvlakForum Üye
  • *
merhaba özgür kardeş geçmiş olsun sanırım eylül ayının başlarıydı balığa gittim oraya akşam saatleri bi abi geldi yanıma balık avı için sohbet ettik geç saatlere kadar bana yaşamış olduğu bir olayı anlattı o göleti iyi biliyorsan bilirsin asvalt yolu devam ederken bi köprüden geçiyorsun köprünün öte tarafı sanki göletten ayrı bi küçük gölet orada balık avladığı sırada bulundu yerin yalaşık 150metre ötesine bi araç gelmiş o gelmeden önce. sadece takır takır tüfek seslerini duyuyo adam seri şekilde kıyıdaki ördekleri katletmiş daha sezonu bile değilken ve hatta anlattığına göre av günü bile değil noluyor diye bakacakken herif ördekleri toplamış da binmiş gidiyo  aramış jandarmayı plaka istemiş adamcaz nerden görsün uzaktan plakayı sadece rengini söylemiş 156 da yapacak birşeylerinin olmadığını söylemiş ama yinede ekibi yolayacağını belirtmiş ekip geliyor gelmesine fakat 1buçuk saat sonra yani benim aklıma danışıklı dövüş gibi geliyor  bi zaman da arkadaşın biri bıldırcın kasedinin sesini duyuyor,  ihbar ediyor ve ekip geliyor. tabi gece doğal olarak nasıl girsin tarlayada alsın kasedi botları çamur olur sonra. neyse sabaha kadar ekip gelip gidiyor  o bölgeye artık dayanamıyo uzman çavuş  arkadaşı arıyo yanına çağırıyo  artık gitmelerinin gerektiğini söylüyo birde cep nosunu veriyo arkadaşa birdahaki gecelerde olursa direk kendisini aramasını söylüyo ve gidiyor ekip o gün ne hikmetse kimse ava çıkmıyor o bölgeye bir hafta geçmiyor tekrar kaset o sabahta av günü bile değil yine 156yı arıyo yine aynı uzman  bizim arkadaşı fırçalıyo neden kendisini aramadığı için yani bu olayında sonucu dediğim gibi danışıklı döğüş birileri birilerini kolluyo anlıyacağın o kollanan kişilerin avlağına gidersen yanarsın aynı olay çayırköy göletindede var teknesiyle har allahın günü ağ atan orada villası olan bi amca
uzun yazdım biraz kusura bakma bu haksılıkları görünce ve duyunca çılgına dönüy
  • tek kırma huğlu
  • çift kırma huğlu
  • sarsılmaz magic
  • setter

Mehmet KILIÇ
1982 İZMİT

Çevrimdışı Ersin KARAGÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama geçen 2 hafta önce gittim bu gölete. Aynı arkadaşın yaptığı gibi bir Cumartesi Kocaelinde işim vardı. Gelmişken keşife çıkayım dedim. Gölette hatırı sayılır ördek vardı. Tüfeği kurdum ama çok açıklık olması sebebiyle atış imkanı vermeden kuşlar açıldı. Şimdi burada jandarma gelse ceza mı alacaktık.
 Bu Cumartesi İzmitte gene işim var. Gitmişken işim bittiğinde  aynı meraya gitmeyi düşünüyordum. Bu bölgede avlanan arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi?     
  • Akkar Churchill 206
1982 SAKARYA-İZMİT -İSTANBUL

Çevrimdışı Mehmet USTATÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu senenin MAK kararlarında da var, DSİ tarafından yapılan barajlar dışında kalan alanlar diyor.
  • Kral Tundra
1986 - Kocaeli

Çevrimdışı Ersin KARAGÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İstanbul Ömerlide DSİ barajı avcı kaynıyor hatta 2-3  kez denetime girdim. Uyarıda bile bulunmadılar. Neyse sezon kapanışında başımıza iş almayalım.   
  • Akkar Churchill 206
1982 SAKARYA-İZMİT -İSTANBUL

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
Bırakmıycam arkadaşlar bu işin peşini burda bütün acı kardeşlerimiz aynı sıkıntıyı yaşıyo yok öyle kafasına göre kolluk kullanmak bimere de yazıcam yarın dediklerinizin hepsini dikkate aldım teşekkürler herkeze.

Sonuna kadar devam!!!
1980-Antalya

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU

Başka türlü adam olmaz bunlar.. Adam gibi denetim yaptıkları yok. Yapınca da böyle yapıyorlar.. Yukardan parpıyı yemedikçe iş yapmaz bunlar!
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.