Gönderen Konu: bir akdaş sahibi de biz olalım dedik. ama doğrumu yaptık..  (Okunma sayısı 15476 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: bir akdaş sahibi de biz olalım dedik.
« Yanıtla #25 : 27 Ocak 2015, 18:27:00 »
Fatih yaparın yorumuna katılıyorum, iç piyasa ve dış piyasaya verilen ürünler farklı. Bunu sağlam kanaldan öğrendim.
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 27 Ocak 2015, 18:31:11 »
Korka korka yerli aldım ondada sorun çıktı, yerli sanayimiz bizede değer verip güzel tüfekler yaparsa, insanımız  elin cavırına neden o kadar para versin.
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 27 Ocak 2015, 19:38:40 »
Fatih yaparın yorumuna katılıyorum, iç piyasa ve dış piyasaya verilen ürünler farklı. Bunu sağlam kanaldan öğrendim.
Korka korka yerli aldım ondada sorun çıktı, yerli sanayimiz bizede değer verip güzel tüfekler yaparsa, insanımız  elin cavırına neden o kadar para versin.
sözün bittiği yer...

cüneyt kardeşim milli olana sevgi duymanı takdir ediyorum,ama tabiri caizse fazla romantik baktığını düşünüyorum,birgün inşallah sen haklısın demek dileğiyle diyelim :)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #28 : 27 Ocak 2015, 23:03:21 »
estafurullah abi bende bir italyan arayışındayım yalan yok sırf defteri kapatmak için :) önceki yazımdaki genellemede bende varım abi :)

EDİT: Benim bir abim var çerkezköyde adı da KURŞUN BEYNO.. :) Armsan A612 ile Benelli rafaello ve crio ile yarıştı 34gram 4no saçma ile 30 metreden benelli 21 armsan 30tane vurdu 3no şok ile. Denemesi bedava benellilerde armsanda burada. merak eden gelsin denesin. :)
Namlu kalitesi için para verecekseniz avrupa derim ama av için diyecekseniz Yurdum üreticisini yabana atmayın. Olmadık yerde madara ederler adamı :)
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2015, 23:09:57 Gönderen: Cüneyt ESMER »
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 28 Ocak 2015, 02:12:27 »
estafurullah abi bende bir italyan arayışındayım yalan yok sırf defteri kapatmak için :) önceki yazımdaki genellemede bende varım abi :)

EDİT: Benim bir abim var çerkezköyde adı da KURŞUN BEYNO.. :) Armsan A612 ile Benelli rafaello ve crio ile yarıştı 34gram 4no saçma ile 30 metreden benelli 21 armsan 30tane vurdu 3no şok ile. Denemesi bedava benellilerde armsanda burada. merak eden gelsin denesin. :)
Namlu kalitesi için para verecekseniz avrupa derim ama av için diyecekseniz Yurdum üreticisini yabana atmayın. Olmadık yerde madara ederler adamı :)

Cüneyt kardeşim grupman konusu farklı avrupa silah diye herkonuda yerlilerden hepsi üstün olacak diye bir şey yok
 Silah fişek uyumu diye bir şey var takdir edersin.
Konu armsandan açılmışken benim browningle armsanı tuş etmişliğim var, linki bir incele istersen.
http://avlakforum.com/forum/browning-av-tufekleri/browning-phoenix-armsan-grupman-denemesi/
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #30 : 28 Ocak 2015, 08:02:56 »
O yazını okudum abi. Nasip bakalım bende back bore tarzı bir şey alacağım kısmetse..
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Nuri ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 28 Ocak 2015, 09:48:59 »
arkadaşlar bu saatten sonra kesinlikle yerli tüfek almam bende
  • Ata neo
  • akkar altay silver y.o
1973 - Denizli

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 28 Ocak 2015, 11:14:56 »
Allah aşkına hemen infaza girişmeyin... Allah sizleri avrupa tüfeğin arızasıyla imtihan etmez umarım. Bakın ozaman nasıl burnunuzdan getiriyorlar. Hemde öyle yerli gibi 1000 liraya da almış olmıcaksınız...
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 28 Ocak 2015, 13:47:30 »
Akdaş ilk defa geliyorsa Iğdır meralarındaki kuşlar eski günlerini çok ararlar :)
ığdırda ava nereye gidiyorsunuz ben 5 sene kaldım isterseniz size mera söyleyebilirim
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 28 Ocak 2015, 13:59:49 »
ığdırda ava nereye gidiyorsunuz ben 5 sene kaldım isterseniz size mera söyleyebilirim
teşekkür ederim murat bey. benimde 6 sene oldu Iğdır da ve neredeyse ava gitmediğim pek fazla yeri kalmadı.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: bir akdaş sahibi de biz olalım dedik. ama doğrumu yaptık.
« Yanıtla #35 : 06 Şubat 2015, 22:11:46 »
Yeni sipariş ettiğim tüfeğim birkaç fişek atıp sonra patlatmama, boş fişeği atmama vs. Gibi şikayetlerimden dolayı deme sonrası tekrar fabrikaya yollandı. Buraya kadar sorun yok. Ben akdaş ta sorumlu olan İsmail beyi arayıp sorunları aktardım ve ilgileneceklerini belirttiler.
Tüfek yaklaşık 10 gün sonra elime tekrar ulaştı ve bugün denemeye çıktık. Ne yazıkki hayal kırıklığı yaşadım çünkü tüfek göndrdiğim şekilde geri geldi elime. Fişeklerin çoğunun kapsülüne zayıf vuruyor. Patlattığında da bazılarında boş fişeği atmıyor. İnsanın aklına şu geliyor 10 gündür ne yaptılar ?
İsmail beyi aradım ve tekrar gönderin değişelim dedi ama ben soğudum artık. Birde her göndermede dönüş kargo ücretini ödediğimizi de söylemeden edemeyeceğim.
Sözün özü hayal kırıklkığı... neyseki ruhsata işletmedim ve artık almaktan vazgeçtim....
1985-Ceyhan

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 06 Şubat 2015, 22:20:16 »
Yeni sipariş ettiğim tüfeğim birkaç fişek atıp sonra patlatmama, boş fişeği atmama vs. Gibi şikayetlerimden dolayı deme sonrası tekrar fabrikaya yollandı. Buraya kadar sorun yok. Ben akdaş ta sorumlu olan İsmail beyi arayıp sorunları aktardım ve ilgileneceklerini belirttiler.
Tüfek yaklaşık 10 gün sonra elime tekrar ulaştı ve bugün denemeye çıktık. Ne yazıkki hayal kırıklığı yaşadım çünkü tüfek göndrdiğim şekilde geri geldi elime. Fişeklerin çoğunun kapsülüne zayıf vuruyor. Patlattığında da bazılarında boş fişeği atmıyor. İnsanın aklına şu geliyor 10 gündür ne yaptılar ?
İsmail beyi aradım ve tekrar gönderin değişelim dedi ama ben soğudum artık. Birde her göndermede dönüş kargo ücretini ödediğimizi de söylemeden edemeyeceğim.
Sözün özü hayal kırıklkığı... neyseki ruhsata işletmedim ve artık almaktan vazgeçtim....

Haklı çıkmak hoşuma gitmedi Cüneyt bey emin olun, neyseki ruhsata işletmemişsiniz, ruhsata işletmediğiniz için silahı değiştirseydiniz belki yeni gelen iyi çıkardı memnun olanda çok bu silahtan.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: bir akdaş sahibi de biz olalım dedik. ama doğrumu yaptık..
« Yanıtla #37 : 06 Şubat 2015, 22:23:35 »
Fatih bey ne yazık ki bende hayal kırıklığı yaşadım. Belki gönderecekleri silah çok iyi çıkacak ama bu iş zevk işi ve bir kere soğuyunca insan artık heves kalmıyor.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 06 Şubat 2015, 22:41:26 »
İçinize sindiyse ne mutku ahmet bey. Umarım sorunsuz uzun yıllar kullanırsınız. Açıkçası benim tüfek ihtiyacım yoktu elimde bir avrupa birde yerli tüfek var. Biraz keyfi bir durumdu talihsiz oldu.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 06 Şubat 2015, 22:44:31 »
sinek küçük te olsa mide bulandırır.geçmiş olsun...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 06 Şubat 2015, 23:02:21 »
Gecmis olsun, ayni sekilde bende sogudum artik adini dahi duymak istemiyorum namluyu tamir ederlerse satacam sonra biraz daha.koyup 50-60yillik bi poze alacam. Aslinda soylenecek cok sey ama neyse.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 07 Şubat 2015, 00:49:37 »
İçinize sindiyse ne mutku ahmet bey. Umarım sorunsuz uzun yıllar kullanırsınız. Açıkçası benim tüfek ihtiyacım yoktu elimde bir avrupa birde yerli tüfek var. Biraz keyfi bir durumdu talihsiz oldu.
Sizin adınıza üzüldüm,Akdaş hakkında daima iyi yorumlarda bulunmuştum ancak bu akşam cep telefonumdan arayan bir kardeşimiz Akdaş hakkında bir iddiada daha bulununca yeter artık dedim..bu konu hakkında bir konuda ben açacağım..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #42 : 08 Şubat 2015, 15:04:52 »
Keşke böyle olmasaydı. Kapsüle yavaş vurduğunda patlaması da zayıflar. Haliyle boşu daha zor tahliye eder. Peki neden zayıf vuruyor diye düşününce aklıma yepyeni olması, yumuşak horoz yayı, hava şartları, katılaşmış yağlar geliyor.

Elinizde affinity de vardı. Horoz çarpma hızlarını kıyaslayın isterseniz.

Uzatmıyayım, bu yazdıklarımın doğruluğunu görmek için, ben olsam tetik tertibatı başta olmak üzere yağlarından komple arındırırdım. Sonra evden çıktıktan sonra en kısa sürede evvelce çalışmayan fişekleri tekrar denerdim. Evvelce düzgün çalışabildiği olduysa bu yazdığım şekilde de çalışabilir.

Yağları komple temizlemek için özel spreyler var ama bazı solventler, balata temizleyici gibi şeyler de iş görüyormuş. İsterseniz fab. da danışın.

Tabi keşke bunlar olmasaydı. Bunlar olmayacak şekilde elinize geçmeliydi. Sadece çözümün uzakta olmayabileceğini, bir iki deneme yanılmanın yararı olabileceğini söylüyorum.

Eğer sorun yaylardaysa, keşke biraz sert yay olsa da varsın 24 gramla çalışmasındı.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 08 Şubat 2015, 18:16:37 »
Volkan bey söyledikleriniz benimde aklıma geldi ama taa fabrikaya gitti orada bunu çözmeleri gerekirdi. Ben tüfek ellerine vardığında da aradım sorunları aktardım. Affinity çalışma olarak süper bir tüfek. Defalarca av gördü kirlendi ıslandı yine çalıştı. Neyse ben artık vazgeçtim. Macera aradım biraz ama olmadı  :)
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 09 Şubat 2015, 11:25:14 »
Bütün yerlilerde sıkıntı var , akşam videosonu izledim, başka sitede huğlu gx var sıfır tüfek, fişekleri patlatmıyor, patlayan fişekleride dışarı atmıyor.Sahibide bu tüfeği HUğlu koopa hediye etcem diyordu))))
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 09 Şubat 2015, 12:07:30 »
yerliler sıkıntılı Avrupa pahalı  :(
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 09 Şubat 2015, 14:23:30 »
Dikkatimi cekti Akdaş ak 212 modellerinden son zamanlarda şikayet gelmeye başladı,sebebi nedendir bilmiyorum?Bende önümüzdeki sezon icin akdaş ak 212 W modelinden edinmeyi düşünüyorum ama son günlerde birkaç bişey duyduğum icin biraz tereddütte kaldım,Ömer AKDAŞ bey elbet bir acıklama yapacaktır gördüğü zaman.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2015, 15:10:23 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 10 Şubat 2015, 01:46:29 »
Kinetik sistem tufek yapmak zordur. Daha yazilmayan neler var neler. 92a yapmis zamaninda. Baskada yok be ustalar. Ben phenoma aldim bilmeyerek. Ama yerlinin en iyisi diyebilirim. Sans isi bu. Dua et şans bulsun seni.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Mehmet MEMLEKET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 19 Şubat 2015, 23:56:34 »
bir akdaş ak 212 av tüfeği almayı düşünen birisi olarak bu olumsuzlukları duyunca tereddütte kalıyoruz gerçekten. ziya beyin başına gelen gerçekten can sıkıcı bir durum. fişek patlatmama bir tüfekte olması gereken en son hatadır. acaba fabrikadan kontrol edilmeden mi çıkıyor.
1980 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #49 : 20 Şubat 2015, 09:42:26 »
Dikkatimi cekti Akdaş ak 212 modellerinden son zamanlarda şikayet gelmeye başladı,sebebi nedendir bilmiyorum?Bende önümüzdeki sezon icin akdaş ak 212 W modelinden edinmeyi düşünüyorum ama son günlerde birkaç bişey duyduğum icin biraz tereddütte kaldım,Ömer AKDAŞ bey elbet bir acıklama yapacaktır gördüğü zaman.

Berkay Bey son zamanlarda şikayet gelmeye başlaması demek oluyor ki son zamanda Akdaş+Avlak kullanıcı sayısı ciddi oranda arttı.

İstenmese de ara sıra sorun çıkabiliyor. Kayıtlarımıza göre çok düşük bir arıza yüzdemiz var. Dünya üzerinde bir çok üründe olduğu gibi av tüfeğinde de sorunlar çıkacaktır; önemli olan karşınızda sizinle layıkıyla ilgilenecek bir muhatabınız olmasıdır.

Lütfen burada dile getirilen bazı hataları genellemeyelim, zira söz konusu kinetik modelde ayda ortalama 1000 adet üretiyor, faklı ülkere ihraç ediyoruz. Kendi yaptığımız 15.000 atışlık teste ek olarak, Amerika'da iki ayrı firmadan gelen bilgiye göre firmalardan biri 10.000, diğer firma ise 20.000 atışlık ömür testinden ürünün geçtiğini bizlere iletti.

Yüksek kaliteli malzemeler ve üstün ustalık birikimiyle üretilen ürünlerimizin sonuna kadar arkasındayız.

Sizi temin ederim ki burada yazılanlar bir bir okunuyor ve gerekli önlemler alınıyor. Ne de olsa kendi insamızla olan iletişimimiz, çeşitli ülkelerdeki müşterilerimizle olan iletişimimizden daha hızlı oluyor.

Saygılarımla