Gönderen Konu: bir akdaş sahibi de biz olalım dedik. ama doğrumu yaptık..  (Okunma sayısı 15434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu gün av bayii olan arkadaşıma gittim şu çok metih edilen akdaşlardan bir tanede bana getir dedim ve kinetik sistem 6 fişek kapasiteli bir tane sipariş verdik. Umarım akdaş övüldüğü gibidir ve umarım beni üzmez.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2015, 22:15:07 Gönderen: M.Ziya DONMA »
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: bir akdaş sahibi de biz olalım dedik.
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2015, 20:28:48 »
Hayırlı olsun, kazasız belasız eskitin.
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2015, 21:00:15 »
Hayırlı olsun,güzel tüfekler benim de aklıma yatıyor.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2015, 10:45:13 »
İyi dilekleriniz için teşekkürler... Ahmet bey söylemeyi unuttum 80 bin nüfuslu ığdır da tek olucak  :D
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Mehmet DİLSİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2015, 11:15:07 »
Hayırlı olsun,kısmeti bol olsun

1976-D.Bakır

Çevrimdışı Ahmet TUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2015, 11:18:11 »
Akdaş ilk defa geliyorsa Iğdır meralarındaki kuşlar eski günlerini çok ararlar :)
1992 ANTALYA

Çevrimdışı Ender UYSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2015, 12:13:38 »
Hayırlı olsun yarı yolda bırakmaz.
  • Baikal IZH 43 em 1C SxS
  • St Etienne çifte 16 cal 76 namlu
  • Deutsch Kurzhaar (OSKAR)
1978 SAMSUN

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2015, 22:10:10 »
hayırlı olsun rasgelsin.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2015, 23:02:26 »
Hayırlı olsun
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2015, 20:33:33 »
6 fişek kapasiteli tüfeği ne edecen arkadaş 2-1 yeterli bence hem ağır olmaz hemde sorun olmaz diye düşünüyorum ne zaman geliyor senin tüfek ığdıra? bir karşılama felan yapsınlar kaymakamlıkdan ;D benim tüfek pazartesi gelecekti sqlı çarşamba bitecekmiş bakalım sezon kapanmadan birde haftaya kar yağarsa birde tüfek iyi çalışırsa değme keyfime
Ahmet bey benim tüfek geldi ancak iğnesinde bir problem çıktı ve geri gönderdik sıkıntıyı giderecekler. umarım sizinki sorunsuz çıkar... bu arada 6 kapasite biraz fantazi oldu. belki domuz avı da yaparım diye. yoksa diğer tüfeklerim öyle değil.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 26 Ocak 2015, 21:51:56 »
Size de hayırlı olsun.. tüfek bikaç fişek atıp sonra patlatmıyordu. İğne zayıf vuruyor kapsüle. Ben firmadan kimse ile görüşmedim av bayii geri gönderdi yapılması için. Önemli bir soruna benzemiyor ancak daha dikkatli olunsa iyi olurdu. Firmadan yetkili birinin numarası varsa özelden msj atın bende yarın arYayım. Aklıma takılan birkaç soru var sormam gereken.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 26 Ocak 2015, 22:01:10 »
Msj gelmedi ahmet bey... sıkışma vs. Tam kontrol edemedim. Grupman konusunu da adam akıllı kontrol edemedim.
1985-Ceyhan

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 26 Ocak 2015, 22:59:52 »
yerli silah alan kişi önce yaradana sığınacak ve bol dua edecek,ondan sonra bekliycek,şans artık ;)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 27 Ocak 2015, 02:50:00 »
Ahmet bey bence rahat olun. Hele bir tüfeğiniz gelsin. İnşallah severek kullanırsınız..
Fatih bey bu işin yerlisi avrupası yok bence. Ben avrupa tüfekte kullanıyorum onda da problem yaşadım. Tamamen şans...
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #14 : 27 Ocak 2015, 08:31:42 »
buraya kaç seferdir yazıyorum ama cevap alamıyorum ismail bey ile görüştüm uzun uzadıya bu günde görüştük dipçiğin boyandığını kuruduktan sonra hazırlanıp gönderileceğini söyledi tamam sorun yok lakin syn ÖMER AKDAŞA yazdım özellikle bir başlık açtım ki tüfeğimi bizzat kendiniz kontrol edip gönderin diye ama daha bir cevap alamadım ? işte şimdi sizinde gelen tüfekde iğne problemi olmuş ha olabilir fabrikada sorun olmazda burada olabilir mekanik sistemdir gayet doğaldır sıfır motosiklet aldım amartisör vidasını sıkıyım derken yalama oldu gitti olabilir bişey demşiyorum ammaaa kargoya verilmeden tekrar tekrar kontrol etmek lazımdır ki kesinlikle kontrol edilmiyor demiyorum kimsenin vebalini alamam her tüfeğide tek tek kontrol ederek göndermek nasıl olur oda ayrı bir konu kısacası burdan tekrar tekrar yazıyorum lütfen tüfeğimi göndermeden kontrollerini yapın gönderin şahsıma söylüyorum otomatik tüfekleri her ne kadar sevmesemde gönlüm yattı bu tüfeğe

Ahmet Bey merhaba,

Bana forumda yazdığınızın aynısını e-posta olarak da göndermişsiniz ve ben sizin e-postanıza yanıt verdim. Lütfen kontrol edin. Açıkçası forum ortamının iki kişinin karşılıklı kişisel yazışması için doğru olmadığını düşünüyorum. Ayrıca firmanın müşteri temsilcisi ben değilim, sadece teknik konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Tüfeğinizle ilgili İsmail Bey ile görüşmeniz gerekiyor.

Forum içi mesajlaşmaya gelirsek: maalesef mesajlaşmayı herkese kapatmak zorunda kaldım, çünkü kapasitesi çok düşük olduğu için yapılan yazışmaları sürekli silmem gerekiyordu. Yani yapılan görüşmelerin arşivini tutmam mümkün değil. Bu nedenle sayın forum katılımcılarının bana e-posta göndermesini rica ediyorum, tıpkı sizin daha önce yaptığınız gibi.

Saygılarımla

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 27 Ocak 2015, 11:40:51 »
FATİH BEY TÜFEK ALIYORUZ .... lütfen yazılarınızı biraz daha düşünerek yazın biz her konuda allaha sığınır ona güveniriz bu uslüb hiç hoş değil AKDAŞ FİRMASINA ben güveniyorum takdir ediyorum isterse parça parça göndersin tüfeği isterse su borusundan direksiyon milinden namlu yapsın yabancı hayranıda değilim baba yadigarı 1953 mod alman italyan ortak yapımı horozlu ..horozları bile full gravür çiftemde var lakin kıyamadığımdan dolayı kullanamıyorum bunlar mekanikdir yürüyen arabanın elbette lastiği patlar kim ne derse desin isterse tüfek parça parça gelsin ki en güzel şekilde geleceğinden eminim herşeyi ile kabulümdür
niyetim  kimseyi kırmak değil sizin özelinizde ve sadece herhangi bir markanın özelinde yazmadım genel bir değerlendirme o,ama farketmez siz alnıdıysanız özür dilerim.
yalnız bu forumda silahlarla ilgili yaşanan sıkıntıları gördünçe insana böyle mesaj yazma isteği doğuyor,mutlaka avrupa silahtada sıkıntılar oluyor,ama yerli silahlarda kıyaslanacak kadar çok örnek yok.zaten sizde siparişi verdikten sonra yine yine sonucun iyi olabilmesi için vurgu yapmak zorunda hissediyorsanız ki öyle,sizdede benim vurgulamak istediğim tedirginlik var demektir.
umarım bu endişeler boş çıkar silahınız istediğiniz gibi gelir ve uzun yıllar severek kullanırsınız,selamlar.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimiçi Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 27 Ocak 2015, 12:37:41 »
Valla arkadaşlar her markanın tüfeğinde sorun var, bu avlak sitesinden dolayı ben çok şey öğrendim.Üye sayımızı tam bilmiyorum ama bu forumdaki avcı arkadaşların tüfeklerinde bu kadar sorun var iken ALLAH bilir piyasada belki milyonlarca hatalı tüfek vardır.Hatayı fark eden uğraşıyor fabrikaya gönderiyor v.s.Ben stoegeri gönderdim, birde kargo parası ödedim. Kargoyu aradım fabrikaya gidiş ücretsiz dönüş ücretli imiş.Neden kardeşim ben mi bozdum tüfeği, hatalı tüfek üretiyorsun birde vatandaşa kargo parası ödetiyorsun.
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 27 Ocak 2015, 14:14:57 »
yerli silah alan kişi önce yaradana sığınacak ve bol dua edecek,ondan sonra bekliycek,şans artık ;)
Çok doğru tespit Fatih bey ağzınıza sağlık bol dua ne ki hatim indirmek gerek bence, yerli tüfekten ağzı yanan kendini zorlayarak en kötü avrupa ikinci el almaya çalısıyor mesela Ersin MUTLU kardeşim Yıldız'dan dolayı yaka salladı şimdi avrupa tüfek araştırıyor haa keza ben artık yerli tüfeğe tövbe edecem en iyi diye önerilen de bile sonuç fiyasko.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #18 : 27 Ocak 2015, 14:22:37 »
Ben yabancı dilim olduğundan yabancı forum ve siteleri oldukça takip ederim,yerli silahlardan pek şikayet olmadığı gibi(yabancı silahlara göre daha az şikayet var en azından)çoğu övgü ile bahsediyor,yok çift patlatma yok ejektör arızası(tek tük) veya otomatik yapmama gibi şikayet okuduğumu hatırlamıyorum,sadece tetik ağırlıklarını fazla buluyorlar.Demek dışarı seçmece silah gönderdikleri doğru bu durumda.

« Son Düzenleme: 27 Ocak 2015, 14:32:53 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 27 Ocak 2015, 14:39:03 »
Ben yabancı dilim olduğundan yabancı forum ve siteleri oldukça takip ederim,yerli silahlardan pek şikayet olmadığı gibi(yabancı silahlara göre daha az şikayet var en azından)çoğu övgü ile bahsediyor,yok çift patlatma yok ejektör arızası(tek tük) veya otomatik yapmama gibi şikayet okuduğumu hatırlamıyorum,sadece tetik ağırlıklarını fazla buluyorlar.Demek dışarı seçmece silah gönderdikleri doğru bu durumda.
Bi abimizin güzle bir yorumu vardı ''Dışardan dönenler iç piyasaya'' diye çok doğru bi söz.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 27 Ocak 2015, 16:11:46 »
benim ilk otomatiğim yerli bir kinetik otomatikti,tüfek şıkır şıkır çalıştı iyi avlarda yaptım onunla yalnız 5. yılında sorunlar başladı ikinci fişeği almamalarmı dersin fişek dikmelermi ne yaptımsa olmadı,hele bir avda o kadar iyi keklik buldumki ama tüfek ikinciyi ağzına almaması hasebiyle iyi av yapamadım.
yıllar sonra şuandaki av arkadaşımla tanıştım baktım aynı silahtan nasıl dedim şahane dedi,ben memnun kalmadım dedim en fazla bu silahın 5 yılı daha vardır sonra başlar sorun dedim,5 yıl geçti üstünden geçen hafta geçitte oturuyoruz silahı 2. fişeği almıyor allah alaaaah noldu buna dedi bende gülümseyerek ''miladı doldu dedim'' anladı ne demek istediğimi...benimki 5 yıl onunki sorunsuz yaklaşık on yıl çalıştı yani ;)
demem odurki şuan üretilen otomatikler özellikle, çalışsa bile bilfiil kullanımı maksimum 10-15 yıldır sonra hataya başlar,belki bir kaç istisna olabilir o kadar.
ama akdaş ve akus özellikle gelecek vaad ediyor haksızlık yapmayalım,inşallah birgün evladiyelik yerli tüfekleri omzumuza asar ava gideriz,hayali bile güzel,allah herkesin gönlünün muradını versin.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #21 : 27 Ocak 2015, 16:47:57 »
Demek dışarı seçmece silah gönderdikleri doğru bu durumda.
  Yok abi bizde bu Avrupa özentiliği varken yerli üretici ne yapsın :D Adam dünya standartlarında tüfek yapmış 1500'e satıyor tüfeğe mana bulunuyor, Ama 30 40 yıllık yurtdışında artık hurdaya kaldırılan döküntü silahlar sırf Marka var diye 2000-3000 liraya alınıyor veya satılmaya çalışılıyor. Birde sanki karşıda çocuk varmış gibi söyleniyor "24-30 gram döktürüyor canlı düşürmüyor ama yüksek gramajda fossss" diyeee... :)
   Vallahi bir yabancı sitede görmüştüm. Yıldız s.poze 650$ beretta marka bir tüfek 850$'dı. Yurdışında bu kadar az fark varken yurtiçinde niye fiyatlar bu kadar pahalı ? Çünkü bizim insanımız alıyor. Kısacı bu kadar zengin bir avcı ailesine sahip bir ülke bu meraları, ovaları, özelleştirmesinde ne yapsın? Pul vergi parası 500lira almasında ne yapsın?
   SARSILMAZ,ATA,ARMSAN,AKDAŞ,AKUS,YILDIZ,HATSAN,HUĞLU, bu firmalar yurtdışında olsaydı övüle övüle bitirilmezdi ürünleri. Rahmetli babacım derdi.

• Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimiçi Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 27 Ocak 2015, 17:28:03 »
Cüneyt kardeşim ben avrupa alacaktım, yine gittim yerli aldım , tüfekte problem çıktı , senin anlayacağın insan soğuyor yani.Elimde huğlu çifte vardı ne kadar fişek denediysem öldürmüyordu. Onuda ucuz mucuz demeden elden çıkardım.Burda başka yerli bir tüfek vardı enjektör dolu fişeği geri atıyordu, adam fabrikaya gönderdi. Bu tüfekte arıza yok diye geri dönmüşler, Yav kardeşim adam keyfinemi gönderdi tüfeği.Problem varsa bile yok diyolar yani.
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

The following users thanked this post: Serkan TAŞIYICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 27 Ocak 2015, 17:35:55 »
   Vallahi bir yabancı sitede görmüştüm. Yıldız s.poze 650$ beretta marka bir tüfek 850$'dı. Yurdışında bu kadar az fark varken yurtiçinde niye fiyatlar bu kadar pahalı ?

bütün sorun burda zaten cüneyt kardeşim,yurtdışına yaptıkları silahları mükemmel yapıyorlar ve burda sattıkları değerden daha fazlaya satmıyorlar dışarıya üstelik...
ama iç piyasayı önemsemiyorlar,buda şu demek oluyor bizlere saygı duymuyorlar,ben kaçtane firmanın yutdışına yaptığı silahı inceledim inanılmaz kaliteli,iç piyasaya niye aynı kalitede yapmıyorlar,sonra çıkıp yerli sanayimiz desteklenmiyor vs. vs.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #24 : 27 Ocak 2015, 18:03:03 »
    Vallahi abi yurtdışında sergilenen modellerle TR' de satılan modeller hep aynı görünüyor. Bizim insanımız o kadar vicdansız ve hain değildir. Bence kötü ürün çıkıyorsa kesinlikle yurt dışına gönderiliyordur. Elin gavuruna olsun bir şey olacaksa hesabı. Böyle düşünmek gerekir bence :) Yoksa bir ürün alırken bu TÜRK malı kesinlikle dandiktir düşüncesiyle alınırsa zaten o üründen ne randıman alırsınız ne de başka bir şey.
    Bizim yurdum insanımızın en büyük kusuru kalite kontrol aşaması. 4 4lük tüfek yapıyorlar ama son kalite kontrolde dikkat etmiyorlar. Zaten ufak tefek hatalarda hep bu yüzden olmuyor mu? Kaç tane namlusu yarılan tüfek var piyasada ya da kaç tane sorunlu firma var ürünlerini yapmayan.  Olaya biraz geniş bakarsak yabancı forumlarda kaç tane paralanmış yabancı marka tüfekler var  hiç dikkat ettik mi ?
     Benelli' den bir takım dipçik kundan alıyoruz 650-750$ Bir namlu alıyoruz 1,800lira ucuz diyoruz. Bir yerli namlu alacağız 600liraya dünya para diyoruz. Kabahat bariz bizde bence.

İyi bir tüfek istiyorsak eğer buyuralım akus alalım yada akdaş yıldız sarsılmaz ata huğlu, ne süper pozeler var 2000-20,000 arası.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar