Gönderen Konu: Akdaş 312-SE ve 320-SE modelleri için bakın Kaliforniya ne dedi  (Okunma sayısı 17305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
W&S 912K                                                          11 Mayıs 2012
Süperpoze
Gerçekten Başarılı
STEVE COMUS
Kaliforniya. Guns & Hunting Editörü

Bu senenin başlarında, eski bir İngiliz endüstri markası olan Webley & Scott'un (her ne kadar şu anda silahlar başka yerde yapılıyor olsa da) başkanı Derick Cole ile bir sohbete koyulduk. Sohbetimizin konusu süperpoze modelleri idi, ancak firma çok sayıda eğlenceli havalı tüfek modeli de üretiyor. Havalı tüfek mevzusuna ilerde değineceğiz. Şimdi elimizdeki tüfeğe dönelim. Gerçekten harika. Kullanıldığımız numune 12 kalibre ve 71 cm namluya sahip. Her açıdan dayanıklı bir av tüfeği olduğunu söyleyebiliriz. 71 cm namlulu numunenin dengesi ve genel olarak uyandırdığı his başarılı ve hızlı olduğu yönünde. Bu sayede, nişan alma ve omuzlama kolay ve etkili bir hal alıyor. Bu tüfeğin ele gelişi tıpkı, atış plağı kurslarında yıllarca kullandığım 71 cm namlulu eski Browning süperpoze gibi. Öyle görünüyor ki, yaşlandıkça 71 cm namluların daha iyi iş çıkardığına inanmaya başladım (Eskiden süperpoze için en az 76 cm namluyu kabul edilebilir sayar, 81 cm olanları tercih ederdim). O dönem vücudumun üst kısmının daha güçlü olduğu zamanlardı. Tüfek bize ulaştığında zamanım pek de bol değildi; bu nedenle olağan alıştırma atışlarından vazgeçtim ve tüfeği doğrudan atış müsabakasına götürdüm. Atış yapmak oldukça eğlenceliydi. Sürekli kullandığım tüfeklerle elde ettiğim puanlara bu tüfekle de ulaştım. Başka bir değişle; bu tüfek kutusundan çıkar çıkmaz sizi başarıya ulaştırmaya hazır. Diğer bir müsabakada tekrar kullandım ve daha iyi sonuç yakaladım. Demek ki, ne kadar çok atış yaparsam, o kadar iyi sonuçlar elde edeceğim. Bunu bilmek de güzel.

912K; CNC'de işlenmiş çelik kubuz, namlu selektörü, oldukça dayanıklı horoz yayları ve CNC'de işlenmiş iç parçalar gibi biri dizi niteliğe sahip etkileyici bir yarım çakmaklı süperpoze olarak karşımıza çıkıyor. 900K serisi hem 20 (920) (66 ve 71 namlu) hem de 12 kalibre (912) (71 ve 76 namlu) olarak sunuluyor. Bu klasikler ayrıca oldukça parlak namlu ve mekanizma parçaları, manuel emniyet, ejektör sistemi, fiber optik arpacık, süslenmiş monoblok duvarları ve Türk cevizinden yapılmış yağlı el ve boy kundağına sahip. Mekanizmalar, dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları için kromlu molibdenli çelik malzeme kullanılarak CNC tezgahlarda işlenmiş ve böylece 3"lik magnum ve çelik saçma onaylı fişek yatakları ile krom kaplı namluları tamamlamış. Tüm modellerde beş adet ince mobil şok ve şok anahtarı sunuluyor. Taşıma çantası da şık ve oldukça kaliteli. Bütün bunlar şu anlama geliyor: Bu tüfek aklınıza gelebilecek her türlü kullanıma uygun modern ve yüksek performanslı bir süperpozedir. Yılın bu döneminde her ne kadar yabani kuş avı yasak da olsa, bu tüfeği yüksek arazilerde, su avlarında, veyahut kamuflaj kaplatmak suretiyle yabani hindi avında kullanabilirsiniz. Kaplaması oldukça hoş ve parlak; hindi avları için bu nedenle  parlaklığının azaltılması gerekir. Webley & Scott Model 900 serisi firmanın bütçe ürünü konumunda. Ödenen meblağın karşılığını fazlasıyla verdiğine hiç şüphe yok. 912 Sporter, 900 Game, 912 Lightweight (düşük ağırlık) ve 920 Junior modelleriyle satışa sunuluyor. Ayrıntılı bilgi için lütfen www.webleyandscott.com adresini ziyaret edin.

YAZARIN İZLENİMLERİ
Webley & Scott 912K Süperpoze

WEBLEY & SCOTT 920 IS ince ve zarif hatlara sahip bir av tüfeği, ayrıca hem doğada hem de poligonlarda kullanıma hazır.

WEBLEY & SCOTT 920 namlusu gövdesinden ayrılmış şekilde fabrikadan gönderilir.
Şok anahtarı ve şoklar kutunun içindedir.

Üretici Notu: Akdaş 312-SE, 320-SE Webley&Scott 900K serisi ile TAMAMEN aynıdır.

facebook.com/akdassilah
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2012, 10:19:30 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

The following users thanked this post: Ferhat ALAN

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Akdaş 312-SE ve 320-SE modelleri için bakın Kaliforniya ne dedi
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2012, 11:35:20 »
Çok gurur verici başarılarının devamını dileriz
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2012, 13:48:08 »
Teşekkür ederiz

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2012, 13:49:39 »
Ömer Bey forumumuza hoşgeldiniz. Ürettiğiniz silahlara beğenmedim diyene henüz rastlamadım. Halbuki ülkemizde üretilen hemen her silah zaman zaman çok bile sert eleştiriliyor. O bakımdan sizin için çok başarılı ve insanımız açısından guru verici. Elinize emeğinize sağlık.

Daha önce de olduğu gibi forumumuza katılan üreticilere ürünlerle ilgili çeşitli sorular sorulacaktır. Alakalı her şeyiyle ilgili olabilir. Umarım müsait oldukça bilgilendirici eklemeler yaparsınız. Mesela son olarak Yıldız Silah Sanayii ile ilgili kısımda upuzun tartışmalar olmuştu. Ama iyi de oldu. Hem üreten hem bizim için çokca olumlu izlenim bıraktı. Yani, bence öyle oldu.

Tekrar hoşgeldiniz. Hayırlı işler ve bol kazançlar dilerim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2012, 14:11:10 »
Çok teşekkür ederim Volkan Bey,

ülkemizde gerçekten iyi tüfekler imâl eden üreticilerin, forum sitelerinin de katkısıyla bilinir hale gelmesi çok sevindirici.

Vakit buldukça sorularınıza yanıt vereceğime hiç şüpheniz olmasın.

Saygılar sunarım
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2012, 09:43:13 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2012, 14:14:01 »
Ömer Bey;
Sitemize hoşgeldiniz. Volkan Ustamın da dediği gibi; Yıldız Silah gibi, Akdaş Silah gibi ülkemizin önemli silah üreticilerini aramızda görmek güzel. Bu sayede silahlerınızla ilgili bilgileri birince ağızdan edinme ve merak ettiğimiz hususları da sorma imkanı doğuyor. Umarım paylaşımlarınızın devamı gelir...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2012, 14:18:23 »
Bir akdaş 320-se ve akus osso kullanıcısı olarak her zaman her yerde söylüyorum.yerlide Akdaş ı kalite olarak tek geçiyorum.umarım yeni modeller ile uzun yıllar türk avcısına başka silah aratmazlar.parasının hakkını veren bana göre tek yerli firma akdaş..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2012, 14:52:08 »
Ömer bey başarılarınızın devamını diler tebrik ederim,
şunuda sormak istiyorum, sizdemi çift tetik yapmıyorsunuz?
yerli üreticilerde çift tetik yapan kim kaldı?
selamlar
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Hüseyin SÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2012, 23:18:17 »
ömer  bey    avlak   .com    üyelerine    bir   yerli     marka    av   tüfeğinidaha    tanıt tığın   için     teşekürler
değişik   kişilerden     eleştiriler   olacaktır   sabırla   dinleyip   bildiğin   kadar     anlatmanı    bekliyoruz    ben   şahsım
fabrikenizi    sayın    sadık    ustam    gezdirdi    ve   çok    memnun   kaldım     ve   buradan    belirteyim    avrupa  kadar    temiz
ve     düzenli      çalışma     gördüm   tebrik  eder   başrılar    dilerim    ben    siparişime  verdim      inşallah   memnun kalırım   saygılar   denizliden
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2012, 00:03:29 »
 bu yıl istanbuldaki fuarda bu silahları inceleme fırsatım oldu. sanırım zafer beydi yanlış hatırlamıyorsam. bana Webley & Scott markası adı altında üretilip yurt dışına ihraç edilen tüfeklerin özelliklerini anlattı. elime aldım baktım. ölçtüm biçtim kendimce değerlendirdim. av da ve atışta kullanmama rağmen ürünlerin kalitesi çalışma prensibi üst seviyede geldi bana. tabi ben bir amerikalı  hunting editörü kadar bu işlerden anlamasam da ülkemde üretilip amerika da adından söz ettiren bir silah olduğundan gurur duydum.tüfek almak isteyen  arkadaşlar bu seçeneği mutlaka değerlendirmeli.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2012, 16:57:40 »
Ömer bey başarılarınızın devamını diler tebrik ederim,
şunuda sormak istiyorum, sizdemi çift tetik yapmıyorsunuz?
yerli üreticilerde çift tetik yapan kim kaldı?
selamlar

Hasan Bey merhaba,

kurucu ortağı olduğumuz Akus (AK = Akdaş, US = Usta - Değirmencilerin soyadı) şirketinden ayrıldıktan sonra kendimize yeni bir yol çizdik. Sadık Ustanın Akus döneminde kendi tasarladığı ve ürettiği modellerin kalitesinden ve işçiliğinden ödün vermeden kendi ürünlerimizi mümkün olduğunca standart ve seri olarak üretip maliyetleri düşürmeyi hedefledik. Bu nedenle çok ayrıntıya inmeden standart modeller sunup fiyatları düşük tutmayı istiyoruz. Çok daha pahalı bir modeli ve 312-SE'yi elinize alıp karşılaştırınca aralarında süslemeleri hariç fark olmadığını görürsünüz. Türkiye'de bildiğim kadarıyla Akdaş ve Akus haricinde bantları gümüş kaynakla birleştiren firma yok. Şu anda 1300 TL değerindeki 312-SE'de bile bantlar gümüş kaynaklıdır. Özetle kaliteden asla ödün vermeyiz.

Dolayısıyla üretim planımızda çift tetik bulunmamaktadır. Huğlu ve Akus markalarında çift tetik bulabilirsiniz.

Akdaş'ın facebook sayfasına davetlisiniz: www.facebook.com/akdassilah

Fiyat listesi = https://www.facebook.com/notes/akda%C5%9F-makina-silah-sanayi-ith-ihr-tic-ltd-%C5%9Fti/fiyat-listesi/327142964027301
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2012, 10:13:02 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2012, 17:08:00 »
Sayin AKTAS, YILDIZ silah sanayi butun modellerin de gümüs kaynak kullanmakta.saygilar.
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2012, 17:34:38 »
Sayin AKTAS, YILDIZ silah sanayi butun modellerin de gümüs kaynak kullanmakta.saygilar.

Bilgi için teşekkür ederiz.

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2012, 18:01:11 »
Ömer Bey

Hoşgeldiniz.Ülkemizin üretici firmalarını aramızda görmek  güzel.Sizin başarınız,bizim başarımız.Paylaşımlarınızın devamı bekleriz..
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2012, 09:23:27 »
Ömer kardeşim teşekkür ederim, selamlar
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #15 : 13 Haziran 2012, 15:06:05 »
bu yıl istanbuldaki fuarda bu silahları inceleme fırsatım oldu. sanırım zafer beydi yanlış hatırlamıyorsam. bana Webley & Scott markası adı altında üretilip yurt dışına ihraç edilen tüfeklerin özelliklerini anlattı. elime aldım baktım. ölçtüm biçtim kendimce değerlendirdim. av da ve atışta kullanmama rağmen ürünlerin kalitesi çalışma prensibi üst seviyede geldi bana. tabi ben bir amerikalı  hunting editörü kadar bu işlerden anlamasam da ülkemde üretilip amerika da adından söz ettiren bir silah olduğundan gurur duydum.tüfek almak isteyen  arkadaşlar bu seçeneği mutlaka değerlendirmeli.

Osman Bey merhaba,

öncelikle Akdaş tüfekleri hakkındaki değerli görüşlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim. Fuarda da öğrendiğiniz gibi Webley&Scott marka tüfekler Akdaş tarafından üretilmektedir. Kişisel olarak şunu açıkça belirmekte fayda görüyorum: Kimi firmalar yerli ürünlerini ikinci planda tutup, tüm enerjilerini yabancı pazarlara harcarken; kimi firmalar da tam tersini yapmaktadır. Bir Akdaş üyesi olarak, bizde tam tersinin geçerli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Webley marka tüfekler büyük partiler halinde üretilip gönderilmesine rağmen, Akdaş marka tüfekler çoğunlukla siz değerli avcılarımızın tekil siparişleridir ve imalat süresi ve gösterilen özen dolayısıyla daha fazladır.

Saygılar

www.facebook.com/akdassilah

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 13 Haziran 2012, 16:41:33 »
sizden en az 12 mm oluklu bant , ağırlık en az 3800 gram,gravürsüz,siyah yada meneviş boyalı Trap tüfekleri bekliyoruz.Yeni başlayan elindeki lerden memnun olmayan atıcılara alternatif olarak sağlamlık ve denge açısından önerebileceğimiz bir tüfek yapmanız en büyük dileğim..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 13 Haziran 2012, 17:01:18 »
Ömer bey,öncelikle bir 312 SE modeli bir pozenize sahip olduğumu belirteyim.Tüfeğimi henüz avda kullanamadım ama yapmış olduğum 250-300 atış sonrasında hiçbir problem olmadığını söyleyebilirim. Tüfeğim benim talebim üzerine 3.100 gr olarak yapıldı.71 cm namlu boyu , çelik kasa,ejektörlü ve 3 no kundaklı bir tüfek için oldukça iyi bir ağırlık. Standart tüfekleriniz de ise bu ağırlığın 3.300 gr civarında olduğunu gördüm.Ördek ve kaz avları dışında günümüz avcısı 34 gr.'mın altındaki fişekleri tercih ediyor ve tüfeklerin ağır olmasından da ayrıca rahatsız.Hafif tüfek isteyen avcı mecburen aluminyum alaşımlı tüfeklere yöneliyor.Ancak aluminyum tüfeklere ülkemiz avcısı çok da sıcak bakmıyor. Namlu boylarına ve ejektör durumöuna göre 3.000-3.100 gr aralığındaki çelik kasa tüfekleri standart olarak yapabilseniz kanımca önemli bir ihtiyacı karşılamış olacaksınız.Üretimde ne tür zorlukları var bu işin bilmiyorum ama genel trendin otomatik tüfeklere kaymasının bir sebebi de bu ağırlık konusu diyebilirim.
Değerlendirmelerinizi bekliyorum.Sadık bey'e selamlar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #18 : 14 Haziran 2012, 14:51:45 »
sizden en az 12 mm oluklu bant , ağırlık en az 3800 gram,gravürsüz,siyah yada meneviş boyalı Trap tüfekleri bekliyoruz.Yeni başlayan elindeki lerden memnun olmayan atıcılara alternatif olarak sağlamlık ve denge açısından önerebileceğimiz bir tüfek yapmanız en büyük dileğim..

Polat Bey merhaba,

Tüfeklerimiz 3800 gram ağırlığını zaten yakalamaktadır. Ayrıca şu an metal aksamı tamamlanmış, kundak aşamasını bekleyen 12 mm bantlı ürünlerimiz mevcuttur. Umarım dileğinizi yerine getirecek modeller olarak karşınıza çıkar.

Selamlarımızı iletiyoruz

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #19 : 14 Haziran 2012, 15:32:20 »
Ömer bey,öncelikle bir 312 SE modeli bir pozenize sahip olduğumu belirteyim.Tüfeğimi henüz avda kullanamadım ama yapmış olduğum 250-300 atış sonrasında hiçbir problem olmadığını söyleyebilirim. Tüfeğim benim talebim üzerine 3.100 gr olarak yapıldı.71 cm namlu boyu , çelik kasa,ejektörlü ve 3 no kundaklı bir tüfek için oldukça iyi bir ağırlık. Standart tüfekleriniz de ise bu ağırlığın 3.300 gr civarında olduğunu gördüm.Ördek ve kaz avları dışında günümüz avcısı 34 gr.'mın altındaki fişekleri tercih ediyor ve tüfeklerin ağır olmasından da ayrıca rahatsız.Hafif tüfek isteyen avcı mecburen aluminyum alaşımlı tüfeklere yöneliyor.Ancak aluminyum tüfeklere ülkemiz avcısı çok da sıcak bakmıyor. Namlu boylarına ve ejektör durumöuna göre 3.000-3.100 gr aralığındaki çelik kasa tüfekleri standart olarak yapabilseniz kanımca önemli bir ihtiyacı karşılamış olacaksınız.Üretimde ne tür zorlukları var bu işin bilmiyorum ama genel trendin otomatik tüfeklere kaymasının bir sebebi de bu ağırlık konusu diyebilirim.
Değerlendirmelerinizi bekliyorum.Sadık bey'e selamlar...

Seçkin Bey merhaba,

Sadık Usta'ya selamınızı ilettim. Kendisinden konu hakkında bilgi aldım ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Üretimimizin çoğunluğunu Webley&Scott, dolayısıyla Magnum-Sever yabancı pazarlar oluşturduğundan dolayı ortalama ağırlığı magnum kullanımına uygun olacak şekilde 3.250 gramda tutuyoruz. Bildiğiniz gibi daha hafif bir tüfekle magnum atışı hiç de keyifli olmaz. Sitemizde veya Facebook sayfamızda göreceğiniz üzere tüfek ağırlığını 2,9 - 3,3 olarak verdik. Özetle 3.100 gram tüfekleri her zaman üretebiliriz. Genelde yerli atıcılarımız sizin gibi düşünüyor ve daha hafif olmasını talep ediyor; biz de gereğini yapıyoruz. Ağırlık konusunda Akdaş tüfeklerine güvenebilirsiniz. Umarım 312-SE modeli tüfeğinizle keyifli atışlar gerçekleştirirsiniz.

Hassasiyetiz için teşekkür eder, selamlarımızı sunarız.

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #20 : 10 Eylül 2012, 21:41:17 »
Webley&Scott markasının Amerika temsilcisi olan Bay Derick Cole, 920K (320-SE) ile çıktığı bir çakal avından çeşitli fotoğraflar göndermiş firmamıza. Yaklaşık 15 metreden tek atışla yaklaşık 500 metre kovaladığı çakalı devirdiğini belirtmiş ve 3 gün içinde güvercinler, kumrular, tavşanlar, sayısız kuş ve bir de çakal vurduğunu eklemiş.

İyi forumlar

« Son Düzenleme: 15 Kasım 2012, 20:14:21 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 10 Eylül 2012, 22:15:03 »
 magnum kullanımına uygun olacak şekilde 3.250 gramda tutuyoruz...
---------------------------------
siz magnum fişekler için 3.250 gr demişsiniz....
benim gibi ömrü hayatında hiç magnum fişek atmamışlar içinde 70 yatak full özellik çelik kasa 2.900-3000 kg agırlıgında tüfekler üretebilirseniz diger firmalardan farkınız var diyebiliriz.....
benim tüfegim 70mm yataklı yıldız spz me....... ve 3000 kg.... gayette memnunum.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #22 : 11 Eylül 2012, 18:56:26 »
magnum kullanımına uygun olacak şekilde 3.250 gramda tutuyoruz...
---------------------------------
siz magnum fişekler için 3.250 gr demişsiniz....
benim gibi ömrü hayatında hiç magnum fişek atmamışlar içinde 70 yatak full özellik çelik kasa 2.900-3000 kg agırlıgında tüfekler üretebilirseniz diger firmalardan farkınız var diyebiliriz.....
benim tüfegim 70mm yataklı yıldız spz me....... ve 3000 kg.... gayette memnunum.....

Birol Bey merhaba,

memnun olduğunuz bir ürünü kullanıyor olmanız çok güzel. Ağırlık daha önce de belirtmiş olduğum gibi Akdaş Silah açısından asla bir sorun arz etmedi. İstek üzerine 2,6 kg süperpoze bile ürettik. Konuları baştan sona okursanız göreceksiniz. 312/20-SE modeli için modeli için 2,9 - 3,3 kg olarak ağırlık belirledik. Çelik kasa olarak da 3 kg altında tüfekleri zaten üretmiş durumdayız.

Ancak şunu eklemek istiyorum: 312-SE standart bir tüfektir ve mümkün olduğunca ortak beğenilere göre tasarlanmıştır. Her türlü avcı tarafından, her türlü fişeği kullanabilecek şekilde yani.

Siz istediğiniz takdirde her türlü ayrıntıya sahip, istediğiniz ağırlıkta ve özelliklerde olan özel tüfekler üretebiliriz.

Selamlar, Saygılar

www.facebook.com/akdassilah

Çevrimiçi Şükrü AKKAVUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 20 Kasım 2012, 07:17:42 »
Bende  312 se kullanıcısıyım  tüfeğimin namlusu 66 cm sadık ustayla görüşüp 71 cö mamlu yaptırmak istedim fakat gerek olmadığı kararına vardım sebebi aldaş tüfeklerin mobil şoklarının kalitesi burda kimse şoktan bahsetmemiş oysa en önemli şoktur çünkü grupmanı şok ayarlıyor  birçok marka tüfek kullandım bu konuya önem veren yani mobil şok konusunda hassas olan firma sayısı bir elin parmakları kadar yok bu konuda akdaşa ayrıca teşekkür ederim
Şükrü AKKAVUK
1970 istanbul

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 20 Ağustos 2013, 17:50:01 »
Merhaba Ömer Bey;
 Stansart şoklarla mobil şoklar arasında grupmanda fark varmı?Yani daralma hepsinde de namlu ucunda mı oluyor.Özel istek üzerine ussr namlu şoku değerinde üretim yaptırabiliyormuyuz?
1979 SAMSUN