Gönderen Konu: niye avrupa tüfekler  (Okunma sayısı 112469 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: niye avrupa tüfekler
« Yanıtla #125 : 19 Nisan 2015, 10:51:06 »
Kenan bey herşey vuruş için değil. Birçok kişi ne farkı var diyor. 5000 atışa kadar belki herşey aynı gidecek ama sonrasında farklar ortaya çıkacak. Uzun vadede biraz değerlendirin lütfen.  Benimde yerli işimi görüyor ikiside vuruyor. Ama uzun vadede kullanmak için avrupa tüfekler daha iyidir. Bu yüzdendirki 50 100 yıllık avrupa tüfekler  hala çalışıyor. yoktur demiyorum yanlış anlamayın ama kaç tane 30 senelik yerli gördünüz hiç biryeri oynamayan sorunsuz olarak ?

The following users thanked this post: Mustafa GÖNEN

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #126 : 19 Nisan 2015, 10:56:06 »
En basitinden tabancalarda niye avrupa firmalar 250000 atış ömrü diyorda bizim yerliler 25000 diyor. tüfekler içinde aynı durum geçerli. sizce bu kullanılan malzeme kalitesini belirtmezmi

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #127 : 19 Nisan 2015, 10:58:18 »
Tamam Mert kardeşim haklisin bide su taraftan bak fiyat performans karsilastirmasi yaparsan bir ithal tufek fiyati yerine 3 adet yerli iyi tufek alabilirsin 20 ser yil arayla birer tane aldigini varsay ayni yere gelir 😊birde 20 yilda bir yeni bir model alma sansin olur . Kesinlikle yerli diyorum.😊
1978 istanbul

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ, Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #128 : 19 Nisan 2015, 11:03:29 »
çok haklısınız Kenan bey kesinlikle katılıyorum buna ben önceki bir yazımda belirtmiştim tüfek değiştirme merakı olan kişilere yerli tüfek mantıklı ama ben tüfeği parçalanana kadar kullanırım ,  diyenler için avrupa mantıklı ozaman fiyat fayda ve satarken zarar oranını düşünürseniz mantıklı gelir :)

The following users thanked this post: Kenan ÇITAK

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #129 : 19 Nisan 2015, 11:25:14 »
Öncelikle merhaba.
Konu başlığı niye Avrupa tüfek. İthal tüfek kullanan ve tercih eden herkes kendince bir açıklama yapmış. Ama bazı arkadaşlar inatla olur mu canım yerli şöyle, yerli böyle diye fikirleri eleştiriyor. Biraz reel olalım. İthal bir tüfek alacak bütçesi olan hemen herkes gider ithal tüfek alır, üst düzey bir klasik çifte alacak parası ve merakı olan herkes gider pair tüfeğin 2 numarasını :) değil, ikisini de alır. Kaliteyi arayan kim varsa kalitelisini alır , yerli ve ithal kalite farkı da ortada zaten.
Yerli bir markadan tüfek alma kriterimiz, efendim az arıza yapsın, 24 gramla bilmem kaç gram arası çalışsın, üç aşağı beş yukarı nişan aldığım yeri vursun iken niye bu kadar iddialı konuşuyoruz ki? Yeni kutusundan çıkmış bir tüfek çift patlatiyorsa ya da ejektör arızası veriyorsa, tüfek şoklarında, şok anahtarının takılacağı yuvalar,  açıldığı gibi çapağıyla duruyorsa nasıl bir kalite anlayışından söz edebiliriz ki. Bunlar bire bir gördüğüm şeyler ve abartmıyorum.
Neredeyse sıfır el işçiliği ile üretilen çoğu markamızın tüfeğin alın, sanki elinize toplama bir tüfek almışsınız hissine kapılırsınız. Parçaları birbirine az hata payı ile bile uymaz. Ama bu tip estetik kaygınız yoksa bir şey diyemem tabi.
Yerli tüfekle av olmaz mı? Bal gibi olur. Halihazırda kullandığım yerli tüfeklerim var. Bir söz varya " Vurmayacak tüfek yok atmasını bilene...." Onun için yerli tüfek de av yaptırıyor bu konunun savunması olamaz. Zaten yapılış amacı bu.
Bir de tüfeğe güven meselesi var. Bir Avcı tüfeğine ne kadar güveniyorsa o kadar iyi atışlar yapar bence. Ben kullandığım ithal silahlara daha çok güveniyorum şahsen.
Yerli silahlara verilen az para da Milli servettir ve azımsanmayacak kadar çoktur toplamda. Onun için en azından düşük kalitede bile bir standart yakalamalı yerli sanayii. Bazen aynı marka ve model silah arasında işçilik uçurumu dahi oluyor. Konu milliyetçilik ise, şu yerli firmaların da buradaki arkadaşlar kadar milli hassasiyeti olsun da ülkemizin adına yakışır tüfek üretsinler. Kimse kusura bakmasın sırf yerli diye kalitesiz bir tüfeği almak milliyetçilik değildir. Önce üretici milliyetçi olacak. Milliyetçiliğinin tanımını okursanız ne demek istadigimi anlarsınız.
Kaliteyi yakalamaya çalışan yerli firmalara selam olsun. Ama verilen her kurşun hakkını vermeye çalışan İthal markalara da saygilar sunuyorum. Rastgele.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2015, 11:32:27 Gönderen: Mustafa REİS »
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

Çevrimdışı Taner EŞKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #130 : 19 Nisan 2015, 17:32:55 »
Mehmet bey bizdeki para varsa avrupa tufek alma konusu sadece tüfekle sınırlı değil.  Bize kendi malimizdan adi olsun ama yinede avrupa olsun, havam olsun düşüncesi var. Ben inanmiyorum ki ( özel yapımlar hariç) avrup tüfekleri bir yıldızdan akkardan hugludan daha iyi olsun. Ama 3 kurusa bi köfte olur. Yabanci markaya 10 bin tl veriyorsan yildizada guvenip o parayi verecen. Eski ye dönüşencem. Yıldızın bir modelini birisini incelemiş fiyati yalan olmasin 5 8bin tlmi oyle bisemis. Adamin forumda yazdığı şu yerli malına bu para verilmez. Peki denedimi? Yok. Nerden bu kaniya vardi ben soyleyeyim. Yıldızın ismi benelli diye değiştirsetdik o tufegi anlata anlata bitiremezdi. inanin avavrupali olsak su anda Türk tufeklerini oguyorduk hem ucuz hem kaliteli diye. Maalesef dışa bagimlilik heryerde.

The following users thanked this post: Adem KARACAN, Yasin AKTAŞ, Ergin KORKUT

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #131 : 19 Nisan 2015, 18:24:54 »
Taner bey yazdıklarınızdan bana hitaben yazılmış bir yazı olduğunu anlıyorum, ancak ismim Mehmet değil, Mustafa.
Doğru, biz hava atmayı severiz ve maalesef hava atacak kadar iyi yerli bir tüfeğimiz olmadığı için ithal tüfekle hava atarız. Üzüntü duyulması gereken bir durum.
İthal tüfeklerle yapmış olduğunuz marka Mukayesesi var. Aksu,  Yıldız gibi markalar güzel tüfekler üretiyor, doğru. Ancak Yıldız markasının 5-8 bin arası olarak anladığım modeli muhtemelen kendi modelleri arasında en üst düzeyidir ve onu bile tanınmış bir ithal markanın sıra tüfeğiyle mukayese ediyorsunuz.
Avrupada olsanız yine muhtemelen Türk Malı tüfekleri en iyilerini kullanırsınız. Genelleme yapmıyorum ama tüfek ihraç eden firmalar öyle standart dışı her tüfeği Avrupa'ya satamadığı için ve de ağzı gözü eğri tüfekleri bile kıymetli olduğu için doğru iç piyasaya çak.....
Geçen yıl Büyük Huğlu  marka bir trap tüfeği aldık çok kaliteli bir tüfek gerçekten. 4-5 yıllık tüfeği 2000 lira gibi bir paraya aldık. Tüfek 81 namlulu ve Amerikaya ithal edilen modeli. Öyle iç piyasaya satılmıyormuş. Her yıl  sipariş edilen miktardan bir düzene kadar fazla tüfek yapılırmış ki, hatalı ve geri dönen bir tüfek olursa onun yerine yollansın. Şu hassasiyete bak. Geri dönen tüfek olmayınca da eşe dosta satıyorlarmış kalanları. İşte sizin bahsettiğiniz Avrupanın çook ucuza kullandığı tüfekler böyle işte. Ben de Avrupalı olsam teşekkür ederdim. Selamlar.
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Mustafa GÖNEN, Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Taner EŞKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #132 : 19 Nisan 2015, 20:22:31 »
Mustafa bey kusuruma bakmayin mobilim isminizi tam okumadan yazmışım. Size hitaben derken yanlış anlamayin bu sorun hepimizde var, bende de. Açık konuşayım param olsa benelli m4 alırım, hayraniyim. Ama bir yandan da uzuluyorum Ve idda ediyorum biz daha iyiyiz sadece avrupa gösterilen ilgi yerli mallarinada gösterilsin. Hayırlı akşamlar

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #133 : 19 Nisan 2015, 20:58:22 »
Mehmet bey bizdeki para varsa avrupa tufek alma konusu sadece tüfekle sınırlı değil.  Bize kendi malimizdan adi olsun ama yinede avrupa olsun, havam olsun düşüncesi var. Ben inanmiyorum ki ( özel yapımlar hariç) avrup tüfekleri bir yıldızdan akkardan hugludan daha iyi olsun. Ama 3 kurusa bi köfte olur. Yabanci markaya 10 bin tl veriyorsan yildizada guvenip o parayi verecen. Eski ye dönüşencem. Yıldızın bir modelini birisini incelemiş fiyati yalan olmasin 5 8bin tlmi oyle bisemis. Adamin forumda yazdığı şu yerli malına bu para verilmez. Peki denedimi? Yok. Nerden bu kaniya vardi ben soyleyeyim. Yıldızın ismi benelli diye değiştirsetdik o tufegi anlata anlata bitiremezdi. inanin avavrupali olsak su anda Türk tufeklerini oguyorduk hem ucuz hem kaliteli diye. Maalesef dışa bagimlilik heryerde.
taner bey ben bu dediğiniz yerli tüfeklerden yıldızı kullandım ve aldığım güne lanet olsun dedim neden mi  tüfek geldiğinde namlu ucunda sıyrıklar mı desen şokların yatağa tam oturmaması mı desen  ne ararsan vardı firma satış sorumlusu gönder tüfeğini değiştirelim diye mail attı fabrikaya gönderdim değişmedi  konuyu buraya taşıdım adam beni arıyor oraya yazı yazma ben tüketici haklarını senden daha iyi bilirim istersem tüfeği değiştirmem diyor  burdan  tepki gelince gönder ilgilenelim dedi  gönderdim tüfeği  namluyu değiştirdik dedi  namlu geldi üzerinde hiç bir yazı yoktu  tl açtım tekrar geri gönderdim  yazı yazıldı sonra ava cıktım tak alt namlu fişek sıkıştırdı zeytin dalıyla fişek çıkardım  tak bir daha denedim durum yine aynı sonra dilekçeyle beraber gönderdim tüfeğimin parasını geri verin dedim ve paramı geri aldım ama 100 tl nin üzerinde kargo param gitti .... şimdi ben nasıl yıldız tüfeği tavsiye edeyim ... diğer taraftan sadece yıldız değil burda bazı üye 
 arkadaşlarımız var isim vereyim sayın gökhan akdoğan  akdaş pozede sorun yaşadı sol atma vs şimdi bu insan nasıl bir yerli firmaya tekrar güvensin
çevremde anlatacak çok örnek var hepside farklı yerli firmalar ile ilgili avrupa tüfeklerin pahalı olması  vergilerden ötürü ama 2000 tl civarında yerli tüfek almaktansa 25 30 yılllıkbir beretta ya 2500 tl verme taraftarıyım ... sütten ağzım yandı bir kere ...yerli bir çok firma inceledim ama avrupa tüfeğin namlu boyası bile kalite kokuyor ... eski üzümlü huğlu vursan tüfeklere lafım yok  ben geçenlerde çifsan poze aldım 1975 -80 yılları arasında gerçekten namlu boyası bile çok farklı sürme boya gibi  .... benim yazdığıma katılmıyor olabilirsiniz .. sizin yazdıklarınıza da saygım var  ama  bu adamlar bizden 3 4 gömlek büyükler .. saygılarımla
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2015, 21:18:41 Gönderen: Ersin MUTLU »
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Mert SUNMAN, Mustafa GÖNEN

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #134 : 19 Nisan 2015, 21:44:32 »
Ona buna hiç gerek yok ; tüfek çalışsın atan atsın olay budur en önemlisi Atmasını bilene tüfek fişek vs. Patlasın yeter   :)
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #135 : 19 Nisan 2015, 22:05:14 »
Mustafa bey'in yukarıdaki yazısında konuyla ilgili anahtar bir cümle var."Eşe dosta veriliyor".Ve yazıdan anlaşılan"yurtdışına yapılan üretimler iyi".

Bizim memlekette işler böyle yürüyor.İşin ya iş sahibinin eşi dostu arkadaşı isen veya bu vasıfta kişiler sana referans verip iş sahibinin de seni gözü tutarsa görülür.Yerli silah hiç almadım ama bunu ben silahlarıma yaptırmak istediği tamir tadilat gibi işlerde bir veya iki kişi hariç tüm işyerlerinde sonuna kadar tecrübe ettim.Adam seni ilk evvela tanımaya çalışıyor sanki dünürlüğe gittik veya ordan çıkıp birahaneye gidecez.Parayı döksen de, yapsa da kendi bildiğini okuyor veya yapmak istediği kadarını yapıyor.Mantalite bu şekilde Türkiye de.Sistem ve realite bu.

Yerli silahın iyisi var yok değil,sadece raftan alamazsın,rafta olup seçmece olanların da alıcısı bellidir.Hatta  şunu diyeyim ithal silahlar bile seçilip,az hatalı veya hatasız olanları eşe dosta ayrılır.Şansın yaver giderse saydığım şartlar olmasa da düşük bir ihtimal iyi bir silah edinebilirsin belki.

Konunun bir de bu yönüne dikkat çekmek istedim.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Mustafa KARAGÖZ

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #136 : 19 Haziran 2015, 22:12:21 »
          Benim tecrübem odur ki,DENEMEDEN TÜFEK ALMAYIN...
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #137 : 24 Haziran 2015, 19:04:44 »
Kenan bey herşey vuruş için değil. Birçok kişi ne farkı var diyor. 5000 atışa kadar belki herşey aynı gidecek ama sonrasında farklar ortaya çıkacak. Uzun vadede biraz değerlendirin lütfen.  Benimde yerli işimi görüyor ikiside vuruyor. Ama uzun vadede kullanmak için avrupa tüfekler daha iyidir. Bu yüzdendirki 50 100 yıllık avrupa tüfekler  hala çalışıyor. yoktur demiyorum yanlış anlamayın ama kaç tane 30 senelik yerli gördünüz hiç biryeri oynamayan sorunsuz olarak ?
MERT BEY
Eski üzümlü koop.. huğlu koop.. düzce ,, mke üretimi 30-40-50 yıllık halen daha hiç bir yeri oynamadan çatır çatır çalışan ve kullanılan bir sürü çiftenin  var olduğunu biliyorum ancak günümüzde o kalite ve sağlamlıkta ve işlevsellikte aynı düzeyi maalesef tutturamıyoruz..
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

The following users thanked this post: Levent KARSLIOĞLU

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #138 : 24 Haziran 2015, 19:17:15 »
Mustafa bey'in yukarıdaki yazısında konuyla ilgili anahtar bir cümle var."Eşe dosta veriliyor".Ve yazıdan anlaşılan"yurtdışına yapılan üretimler iyi".

Bizim memlekette işler böyle yürüyor.İşin ya iş sahibinin eşi dostu arkadaşı isen veya bu vasıfta kişiler sana referans verip iş sahibinin de seni gözü tutarsa görülür.Yerli silah hiç almadım ama bunu ben silahlarıma yaptırmak istediği tamir tadilat gibi işlerde bir veya iki kişi hariç tüm işyerlerinde sonuna kadar tecrübe ettim.Adam seni ilk evvela tanımaya çalışıyor sanki dünürlüğe gittik veya ordan çıkıp birahaneye gidecez.Parayı döksen de, yapsa da kendi bildiğini okuyor veya yapmak istediği kadarını yapıyor.Mantalite bu şekilde Türkiye de.Sistem ve realite bu.

Yerli silahın iyisi var yok değil,sadece raftan alamazsın,rafta olup seçmece olanların da alıcısı bellidir.Hatta  şunu diyeyim ithal silahlar bile seçilip,az hatalı veya hatasız olanları eşe dosta ayrılır.Şansın yaver giderse saydığım şartlar olmasa da düşük bir ihtimal iyi bir silah edinebilirsin belki.

Konunun bir de bu yönüne dikkat çekmek istedim.
SN.ÜNLÜTÜRK
Maalesef durum aynen sizin anlattıklarınızdan ibaret ve uzun zamanda değişecek gibi durmuyor..
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Veli ÖZARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #139 : 29 Haziran 2015, 04:36:23 »
300-500 tl ye satılan tüfekler çok mu adi ya boşa mı para vericem yarın acaba?
1994 ANTALYA

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #140 : 18 Temmuz 2015, 22:34:20 »
300-500 tl ye satılan tüfekler çok mu adi ya boşa mı para vericem yarın acaba?
Çok ucuzundan uzak durmak lazım.En azından Hatsan, Akkar gibi bilindik markaların ucuz modelleri daha iyi olur.
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #141 : 18 Temmuz 2015, 22:47:40 »
1000 tl alti maliyetli yerli tufekler benim kanatimce sikinti yaratir diyorum...
1978 istanbul

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #142 : 18 Temmuz 2015, 23:35:12 »
1000 tl üstü de olsa hatasız olmuyor

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #143 : 28 Ağustos 2016, 05:37:20 »
ikinci el ithal tüfekte pahalı geliyosa ikinci el yerli tüfek alın ama tüfeğin yaşı en az 15 olsun, yerli üretimler seri imalata düşünce kalite bozuldu, 20
senelik temiz bulursanız  sarsılmaz yada huğlu alın rahat edin, yeni
üretimlere hiç güvenim yok ne yazıkki, bu arada bazı arkadaşlar avrupa tüfeklerin yaptığı her işi yerli tüfeklerde yapıyo demiş. ben size bişey soracam, siz hiç mekanizması dağılmış yada namlusu patlamış avrupa tüfek gördünüzmü ? ben çok patlayan yerli tüfek gördüm, beretta brpwning benelli winchester gibi markalar bütün dünyada adından söz ettiren markalar, kimse milliyetci ruhu ile gaza gelerek buraya birleyler yazmasın, benim gözüm kör  olmuş , kolum yada suratım parçalanmış, üreticinin umurunda değiliz kısacası
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2016, 05:48:17 Gönderen: Yener KAR »
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Murat UZUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #144 : 20 Ekim 2016, 01:36:05 »
Merhabalar avcı abilerim. Eski bir konu olmasına rağmen bir hususu çok merak ediyorum. Avlak malum Türkiye'nin en büyük av sitesi. Başlık Neden avrupa tüfek. 140 küsür yorum yapılmış ve çoğu avrupa tüfeklerin daha kaliteli olduğu üzerine. Hatta yerli üreticilerin yurt dışına daha kaliteli ürün üretip yurt içine ikinci kalite tüfekler sattığı vurgulanmış. Onlarca üretici firma içerisinden hiç mi bu foruma üye yönetici veya çalışan yok. Neden çıkıp yok arkadaş hakkımızı yiyorsunuz biz de birinci sınıf tüfek üretiyoruz demiyorlar. Avcımıza değer veriyoruz demiyorlar. İki senelik konu başlığı görmemek imkansız. Yoksa "sükut ikrardan gelir." sözü mü geçerli firmalarımız için? Saygılar sunuyorum.
1982 TRABZON

The following users thanked this post: Selim UYGUN, Levent KARSLIOĞLU

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #145 : 20 Ekim 2016, 01:52:40 »
yerli pişmanlıktır.

sırf tufekte degıl bı çok alanda.

• Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #146 : 20 Ekim 2016, 09:57:26 »
Niye avrupa tüfek sorusu bende ilk evel bi çok avrupa aldım sattım ama en büyük sıkıntı yedek parça ben bi kere sağlam para verip merkel aldım olucak ya mil kırdı buyur burdan yak ara tara ara tara yok almanyaları ara anca buldum tabı bu olayda tam sezon ortası herneyse olay bu ama avrupa silah güzel mi güzel tamam sağlam alıcısı var ama ben artık yerli malı yurdum malı yönünde ilk tüfeğim seneler önce aldım sarsılmaz concorde hala çalışır bi arıza bile yapmadı fişek te seçmez şu anda ata silahları kullanıyorum maşallah beklentilerime cevap verdi çok şükür kendi sanayimize kazandırma için yerli den  yanayım artık kendi insanım kazansın O0 O0
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Bahadır ÇEVLİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #147 : 20 Ekim 2016, 14:52:54 »
haftasonu avında beraber gittigimiz bir abinin yerli otomatik bir tüfeği vardı ve ilk fişeği attıktan sonra ikincisi hep sıkıştı, okadar dağ tepe gezmişsin aylarca beklemişsin kekliği denk getirmişsin tüfeğin mermiyi ağzına sürmüyor. inanın çıldıracaktı, daha önce de hiç yapmamış. o gün yapası tuttu)) şimdi bu adamın evet bütçesi çok fazla değil ama dağ başında av esnasında yarım kalmayı da haketmiyor. ben de şu aralar bir tüfek daha almak istiyorum ve çok kararsızım yerli mi ithal mi diye. maalesef her yaşanan örnek beni avrupa tüfeğe doğru çekiyor. tabi herkesin tercihine saygımız sonsuz.
  • BERETTA A 400 EXPLOR
  • KARAKAFA POİNTER
PIRIL PIRIL YAŞADIM ÜÇ DAKİKA TASTAMAM.

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER, Selim UYGUN

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #148 : 10 Kasım 2016, 19:39:25 »
bende  15 yıldır yerli tüfek kullanan  birisi olarak bu konuya  tekrardan  değinmek istiyorum.. daha öncede konusu geçmişti 97 yılında  sarsılmaz  mega champion  ve huğlu superppoze tufeklerini kullandım. sarsılmaz  hiç fişek seçmiyodu ama  3  defa  fabrikasına  gönderildi tamir için. 32 gram  fişeklerde tüfek açılıyodu.  firma  yetkilileri ağır gramaj fişek kullanmayın  bişey olmaz  demişti :D huğlu pozeye fişek beğendiremedim . emin  olun av  sezonu başladığında  28-36 gram arasıaklınıza gelen  bütün marka  fişekleri denedim. doldurma  fişekler denedim ama  ne ben  ne  abim  o tüfekle  bir gün olsun keyifli av  yapamadık. daha sonra  namlunun  üst bantı açıldı. oda  br kaç defa  fabrikasına  gitti tamir için. iğne  kırıldı v.s. 1961 yılında rahmetli dedem  rusyadan toz  marka  78 namlu 16 cal  tekli kırma  aldı ve  bizimkiler  pozeler bir kenara  bırakıp tekli kırmayla  hem  ördek  hemde  tahtalı avı yapmaya devam ettiler. şimdi bazı arkadaşlar avrupa  ve  yerli tüfekleri kıyaslamaya yönelik resimler  koyuyo. son 4  sene çinde  5 tane  yerli tüfek alıp sattım ya arıza  yaşadım yada  konfor  sıkıntısı. en son sarsılmaz sp 300 kullandım oda ejenktor problemi çıkarınca  yerli tüfeklere  tövbe  ettim. nedenini tekrar vurgulayarak söylüyorum  yerli hiç bir tufekte  ben  sağlamlık ve  işçilik göremedim. kimse  kendini kandırmasın. daha  geçen hafta  av mağazasında  huğlu marka 2  model. üzümlü ve akdaş tüfeklerini elime alıp inceledim. şu an  thal tüfekler içinde  en ucuz olan  rus baikal  tüfekleri sağlamlık ve işçilik konusunda  bizim yerli tüfeklerden  bikaç gömlek daha  üstün. ki öyle olmasalar  gerçekten isim  yapamazlardı.bende en son tüfeğimi alırken  benelli,beretta,winchester,brownng  markaların değişik modellerde tüfeklerini elime alıp inceledim. gerçektende  bu 4  marka  kardeş tüfekler. bitanesinde  bile  kusur   yada  işçlik noksanı göremedim öyle milliyetci duygularla  kimse  atıp kesmesin. bu tofaş ile  audi yi kıyaslamaya  benzer yada   toros  ile mercedesi, yerli olarak en  pahalı olarak satılan  2000-3000 tl  tüfeğe vereceğime   10 yaşında ithal tüfeği tercih ederim saygılar
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2016, 19:41:39 Gönderen: Yener KAR »
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER, Alper KAYAR

Çevrimdışı Ömer YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #149 : 03 Ocak 2017, 11:37:10 »
merhaba arkadaşlar türkiyede 50 taneye yakın tüfek firmasi var ve bunlarrin içinde çok azsayida av yapabileceğinkalitede tüfek war avrupa tüfekler kaliteyi yüksetirken yani kalitede firmalar birbirlerine rakip olurken türkiyede ise fiyat olarak  rakip oluyorlar birçok tüfek kulandim yerlii ve avrupa elimde dağilan yerli oldu. tabi bu denetimsizlikten kaynaklaniyor kalite politikasi türkiyede yok 50 firma olacağina 10 tane firma olsa bunlar denetilse türkiyede çok iii tüfek üretecek ama türkiye deki bu merdiwen alti üretimler bitmediği müdetçe 300 500 lirarik tüfek üretimi bitmediği müdetçe bu iş çok zor .ondan dolayi avcilar birkere aliyorum diyerekten avrupa tüfek alirim deyip kafam kulağim rahat etsinder . tai bu bnm şahsi fikirim saygilar.
  • franchi afinity
  • vursan 92a sp
1986 - Şanlıurfa