Gönderen Konu: AVRUPAİ YERLİ: IMPALA PLUS (İstanbul Silah San.)  (Okunma sayısı 21945 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aycan AY

• AvlakForum Üye
  • *
         Değerli site üyeleri;
   Bir süre önce incelemesini yapacağımı belirttiğim İmpala Plus ile ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum;
   Öncelikle, üreticisi İstanbul Silah hakkında katalog-internet vs. yollarla elde edilebilecek bilgiler dışında, kendi  izlenimlerim doğrultusunda birşeyler aktarmak isterim. İstanbul Silah, bizlerin gündemine Winchester pompalı tüfeklerini üretmesiyle girdi. Ancak, bu önemli üretim başarısının öncesinde ve halihazırda, Browning gibi bir dünya devinin bazı modelleri için de parça tedarikçiliğini yapmaktadır.İstanbul Silah ile ilk iletişimim yıllar önce olmuştu. Winchester 1300 Defender model tüfeğim için askı kayış aparatı ararken telefonla ulaştığım hanımefendi, direkt olarak bu modeli üretmediklerini, ancak ürettikleri SXP modelinin şarjör borusu tapasının (kayış aparatı bu kapağa entegredir) uyumlu olduğunu belirterek adresimi istedi. Ürün ertesi gün kargo ücreti de dahil olmak üzere bedelsiz olarak elime ulaştığında şaşırmış ve etkilenmiştim. Ayrıntı gibi görülebilecek bu anekdot, kendi ürettiği ürünlerin yedek parçalarının ( küçücük de olsa) bedelini veya servis işlemi için gönderilen tüfeklerin ( kendi hataları olsa bile ) kargo ücretlerini isteyen bazı üreticileri düşündüğümde, benim için önemliydi.
 Firma sahibi Sn.Erol Kurt bey ile tanışmamızdan bugüne kadarki iletişimimizde dikkatimi çeken  şey, kendisinin bunca yıllık tecrübe ve mesleki başarıya rağmen kaybetmediği ve size çabucak hissettirdiği heyecanı olmuştur. Ürünlerinden, üretim safhalarından bahsederken, teveccüh gösterip görüşlerimi sorduğunda, bir avcı olarak ilettiğim acizane fikirlerimi değerlendirirken bana hissettirdikleri hep “ detaycılık”  ve “yaptığı işe verdiği önem, duyduğu saygı” olmuştur.  Kendisi bir süre önce, ortaya çıkardığı ürünün son kullanıcı nezdinde değerlendirilmesi  ve bu değerlendirmeleri dikkate alıp somut şekilde uygulamaya dökmek samimiyetiyle, nezaket gösterip, bir adet İmpala Plus model tüfeği tarafıma hediye etmişti. Buradan nezaketi  ve teveccühü için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Veee İmpala Plus;

Tüfeği ilk gördüğümde,  üretici sanki şöyle düşünmüş dedim kendi kendime; “Benim elimde Winchester ve Browning için ürettiğim bir hayli parça, bunun yanında makine parkı ve know-how var. Ee, geriye ne kalıyor? Özgün bir dizayn. Onu da yapayım da, ortaya şöyle tüfek gibi bir tüfek çıksın”
  Gerçekten de, tüfeğe daha ilk bakışınızda bir taklit ya da kopya olmadığını hemen anlıyorsunuz.
  Sportif hatta agresif diye yorumlanabilecek hatlar aynı zamanda ‘teknolojik’ bir ürün olduğu izlenimi de yaratıyor.

Ahşap ve kamuflaj kundak seçeneklerinin de olduğu ürün gamından bana gelen tüfek, 66cm. namlu boyuna , sentetik el ve boy kundağına, 3.080kg. ağırlığa sahip. Kaliteli, dayanıklı izlenimi uyandıran sentetik malzemenin üzerine 'sıcak enjeksiyon' yöntemiyle uygulanan farklı tondaki yumuşak kauçuk malzeme hem el kundağında, hem de dipçikteki kabze bölgesinde konforlu ve güvenli bir tutuş sağlıyor:

Agresif görünümlü dipçik üzerinde, en azından dipçik eğiminin fazla düşük olabileceği kullanıcılar için, dipçiği söküp-takmadan eğimi dikleştirebilmeyi sağlayan bir yanaklık opsiyonu bulunuyor.

Bu aparat, üst kısımdaki bir vida aracılığıyla kolayca çıkarılıp, takılabiliyor.

Bazı Browning modellerinde de kullanılan dipçik pedi, tüfeğin omuzdan kaymasını engellemesinin yanında, yüksek gramajlı fişek atışlarında dahi tepmeyi önleyip, iyi bir atış konforu sağlıyor.

Gelelim metal aksama; incelediğimiz modelin namlusu krom kaplama olmakla beraber, kamuflaj desenli veya kostik boyalı namlu seçenekleri de mevcut. 7mm. kalınlığında yüksek rampa banta sahip namlunun iç çapı 18.75mm. genişliğinde.

Malzeme kalitesinin yanında, işçilik standartlarının da bir hayli yüksek olduğu namluda, pek çok yerli üretimde görmeye alışık olduğumuz polisaj veya bantların namlu birleşim kaynağı hataları gibi sorunlar bulunmamakta:

Invector Plus olarak tanımlanan ve kutu içeriğinde  SKEET,IC, MOD, IMOD, FULL olmak üzere 5 adet bulunan değiştirilebilir şok tüpleri 5cm. uzunluğunda. Namludaki malzeme ve işçilik kalitesi  bu tüplerde de değişmemiş.
   Fabrika beyanına uygun olarak 18.75mm. namlu iç çapına sahip tüfeğin şok daralma ölçüleri dünya standartlarına uygun oranlarda seyrediyor. Örneğin FULL şokun değeri tam olarak 17.75mm. Bu şoklarla yaptığım pattern çalışmalarıma ilişkin veri ve fotoğrafları daha sonra, performans başlığı altında paylaşmayı düşünüyorum.

Not: Daha önce 8cm. olduğunu belirttiğim şok tüpleri bana hediye olarak gönderilmiş. İmpala Plus ile birlikte verilen tüplerin uzunluğu 5cm. Ancak talep edilmesi halinde 8cm.'lik tüplerden de satın almak mümkün. Fabrika ile aramızdaki  yanlış anlama sonucu oluşan bu durumu bilginize sunarım.

Çift ton siyah renkli alüminyum gövde, özgün bir tasarıma sahip.Kasa üzerinde dikkat çeken manuel emniyet mandalı ve mekanizma kapatma tuşunun üçgen şekilleri özgünlük adına hoş bir adım olurken, model ismi de pek alışık olmadığımız bir yere konumlandırılmış. Mekanizma kapatma düğmesinin açısının, tüfeğin tutuluş şekline göre kullanıcı için çok ergonomik olması, hemen her alanda detaylara gösterilen öneme çok güzel bir örnek teşkil ediyor. :

Fişek yatağındaki fişeği ateşlemeden çıkarmak/değiştirmek istediğinizde mekanizmayı geriye çekmeniz yeterli. Bu durumda hazneye yeni bir fişek şarj edilmiyor. Şarjör borusundan yeni bir fişek kullanmak(namluya sürmek) isterseniz, kasanın sağ alt kısmında bulunan (Benelli'lerdeki gibi) tırtıklı bir metal çıkıntıya basmak suretiyle kaşığa yeni bir fişek düşürebiliyorsunuz:

İmpala Plus, kinetik sistem diye genellenebilecek, Benelli adıyla özdeşleşmiş, atıl blok esaslı bir sisteme sahip:

Mekanizma grubunu namludan ayırmak için kurma kolunu saat yönünün tersi istikamette çevirip, kolayca dışarı alıyoruz. Bakım için evde, ihtiyaç halinde sahada sökümü çok kolaylaştıran şık ve pratik bir dizayn:

Bloğun hemen gerisinde yer alan bir pimi çıkarınca, ana yay ve iğne gibi parçalara kolayca ulaşılabiliyor;

Sistemin kalbini oluşturan blok ve diğer parçalardaki malzeme kalitesi ve özellikle yüzey perdahlamadaki işçilik dikkat çekiyor:

NOT: Genel olarak, tetik grubunun sökülmesi ve kurcalanmasına karşı olduğum için, bu incelememde de tetik grubunu fotoğraflamadım. Ancak,iki pim sayesinde kolayca çıkarılabilen tetik grubunun da az parça prensibine dayalı, sağlam ve kaliteli yapıda olduğunu belirtmek isterim.

Kasanın içerisinde, mekanizmanın ileri-geri rahatça ve güvenli bir şekilde hareket etmesine olanak sağlayan çelik kanallar ve ayrıca kovan fırlatmaya yarayan tabanı yaylı çelik bir fırlatıcı pim mevcut:

Mekanizmanın döner başlığı, namluya altı noktadan kilitleniyor.Bu çok noktalı kilitlenme, güvenliği arttırırken,  kısa mesafeli (az açıyla) hareketlenmesi sayesinde,kilitlenmenin, daha az sayıda ya da daha uzun mesafeli kilitlenme noktalarına sahip muadillerine göre çok daha hızlı gerçekleşmesine de olanak sağlıyor:

Bu tüfek ile 950 Ad. civarında, içerisinde 52gr. magnum fişeklerin de bulunduğu muhtelif marka, gramaj ve saçma numaralı atış ve av fişeği, 50 Ad. tek kurşun ile atış yaptım.  Tüfek, ne 24gr.'lık atış fişekleri, ne de 52gr.'lık ağır dolularda bir problem çıkardı.

Sonuç olarak İmpala Plus, özgün dizaynı, kullanılan kaliteli ve sağlam malzemeleri, özenli ve  dikkatli işçiliği ile öne çıkan bir model olmuş.
  Mekanizma kapatma düğmesinin ergonomikliğinden, aparatsız kayışlar için dipçik altında bırakılan boşluğa,mekanizmanın sorunsuzluğundan ağırlık denge merkezine, namlu ve kasa polisajlarından fişek sınırlandırıcı takozun malzeme ve işçiliğine varıncaya dek her anlamde özen, dikkat ve emek ürünü olduğunu bağıra, bağıra anlatan bir tüfek  İmpala Plus...
  Tanımlama ne kadar doğru olur bilmem ama, başlıkta da kullandığım gibi, kalite olarak Avrupa'lı, fiyat olarak yerli, malzeme olarak ise Winchester-Browning karışımı tam bir melez olmuş. Dizaynın özgünlüğünün hakkını teslim etmeyi unutmamak koşuluyla...

Vakit ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim. Saygı ve selamlarımla...

DİP NOT: Kendimle ilgili emin olduğum konularda genellikle açıklama yapma ihtiyacı duymadığım halde, tüfeğin üretici firması ve sahibinin haklarına duyarlılığımdan dolayı bir açıklama ihtiyacı hissettim:
 Değerli üyeler;
 İstanbul Silah sanayi ve sahibi Sn.Erol Kurt bey ile ticari hiçbir ilgim olmadığı gibi, tarafıma bu incelemeye ilişkin de hiçbir talep gelmemiştir. Bu inceleme, işini severek, doğru düzgün yapmaya çalışan bir insana karşı saygı ve acizane takdir duygusuyla yapılan amatörce bir değerlendirme, bu ürünü satın almayı düşünen arkadaşlarımıza detaylı bir ön bilgilendirmeden  başka bir şey değildir.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: AVRUPAİ YERLİ: IMPALA PLUS (İstanbul SilahSan.)
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2017, 17:30:51 »
Sn.Ay,
Keyifle okuduğum bir ilk inceleme yazısı, olması gerektiği gibi.Tüfeğiniz hayırlı olsun iyi günlerde güle güle kullanınız İnşallah.
Kendi payıma ; Özgün bir model olması bile takdire şayan iken bunu kaliteli üretimle birleştirmiş ve ortaya derli toplu bir ürün çıkarmışa benziyorlar.
En beğenmediğim kısım İmpala Plus yazısının yeri ve büyüklüğü.
Ellerinize ve emeğinize sağlık..Pattern testlerini merakla bekliyoruz..
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 17:43:19 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Vehbi ÖZDEMİR, Ekrem USTA

Çevrimdışı Murat PAKEL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: AVRUPAİ YERLİ: IMPALA PLUS (İstanbul Silah San.)
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2017, 17:52:35 »
ellerinize sağlık. tamamını keyifle okudum. hatta bazı yerleri tekrar tekrar okudum. pattern testlerini de yayınlarsanız çok sevnirim.
  • Saint etienne darne çifte
  • Simson Suhl
  • Huğlu 104a/ Seçkin S3 superpoze
  • Özkanlar FX015
  • Akdaş AG 212
  • English Pointer
Murat PAKEL
1975 İZMİR

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2017, 17:59:05 »
Öncelikle elinize emeğinize sağlık..hiç sıkılmadan sonuna kadar okudum.tek kafama takılan nokta namlu kepi ile mekanizma döner başlığının atışlarda birbirine denk gelip gelmeme durumu..görüntü aynı araçlardaki ayna-mahruti dişlisinin birleşimine benziyor..genel olarak tüfek özgün bir tasarıma sahip.Atış testlerini siz veya üreticiden merakla bekliyorum.teşekkürler
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Serhat KAZAN

• AvlakForum Üye
  • *
AVRUPAİ YERLİ: IMPALA PLUS (İstanbul Silah San.)
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2017, 18:20:50 »
Çok keyifli bir anlatım olmuş elinize sağlık, her detayı anlatıp bilgilendirmişsiniz.
Kalite hissini kesinlikle veren bir silah. Bu hafta av performansını da göreceğiz.
Bir kaç soru sormak için fabrikayı aradığımda ise her sorumun cevabını alabildim ve çok ilgililerdi.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 18:43:11 Gönderen: Serhat KAZAN »
-------------------------------------------
Serhat Turan
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2017, 18:21:51 »
Merhaba Aycan Abi. Senin ne kadar titiz ve ayrıntılara önem verdiğini bilen biri olarak bu tüfeği bir an önce elime alıp incelemek ve atış yapmak için sabırsızlanmaya başladım. Tüfeğin hayırlı olsun, İzmir'den selamlar.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2017, 18:52:45 »
Takip ettiğim bir tüfek kaliteli bir ürün hissiyatı olduğu kanaatindeyim grupman ve penetrasyon ve avdaki durumunu merak ediyorum açıkçası.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2017, 19:09:32 »
Merak edenler için tüfeği tanıma adına çok faydalı bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2017, 19:10:41 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın.Çok keyifli bir anlatım olmuş elinize sağlık.Takip ettiğim bir tüfek.Atış testlerini, grupman, penetrasyon ve avdaki durumunu merakla bekliyorum.teşekkürler
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 04 Ocak 2017, 19:58:56 »
çok yararlı bir tanıtım olmuş keşke m2 almadan tanıtsaydınız  :) şimdi bundan da alasım geldi dipçik tasarımına hayran kaldım:)
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir

Çevrimdışı Bülent GÖÇER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 04 Ocak 2017, 20:09:04 »
hayırlı olsun
Bülent GÖÇER
1968 AKÇAY
10390

Çevrimdışı Aycan AY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 04 Ocak 2017, 20:13:19 »
Sn.Ay,
Keyifle okuduğum bir ilk inceleme yazısı, olması gerektiği gibi.Tüfeğiniz hayırlı olsun iyi günlerde güle güle kullanınız İnşallah.
Kendi payıma ; Özgün bir model olması bile takdire şayan iken bunu kaliteli üretimle birleştirmiş ve ortaya derli toplu bir ürün çıkarmışa benziyorlar.
En beğenmediğim kısım İmpala Plus yazısının yeri ve büyüklüğü.
Ellerinize ve emeğinize sağlık..Pattern testlerini merakla bekliyoruz..

Beğeniniz için teşekkürler Sn.Kahraman. Beğenmediğiniz yazının yeri  konusunda size katılmakla birlikte, bir yandan da ilginç olabileceğini de düşünüyorum. Bu arada, o yazının orada olmasında benim de dahlim var; tüfek henüz piyasaya çıkmamışken,sizinkine paralel bir görüşü Erol Bey'e ilettiğimde, kendisi dizayn konusunda öneride bulunmamı, hatta direkt benim bu işi halletmemi rica etti. Ancak ne yazık ki o dönem işlerimin inanılmaz yoğun olması sebebiyle bu konuyla bir türlü ilgilenemedim. Belli mi olur, bizlerden gelen talepler doğrultusunda belki de bir düzenleme yaparlar (tabii yasal bir engel yoksa). Erol Bey müşteri memnuniyeti konusunda çok duyarlıdır. Selamlar...
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 20:26:06 Gönderen: Aycan AY »
Aycan AY
1965- ADANA

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Aycan AY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Ocak 2017, 20:19:28 »
Sn.Murat PAKEL, Sn.Ahmet ÖZTÜRK, Sn.Serhat KAZAN, Sn.Emin OLGAÇ, Sn.Mehmet AKKUŞ, Sn.Emrah AKDENİZ, Sn.Hikmet KIRMIZIOĞLU ve Sn.Bülent GÖÇER; beğeni ve hayırlı olsun temennileriniz için teşekkür ederim. Selamlar...
Aycan AY
1965- ADANA

Çevrimdışı Aycan AY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 04 Ocak 2017, 20:21:58 »
Merhaba Aycan Abi. Senin ne kadar titiz ve ayrıntılara önem verdiğini bilen biri olarak bu tüfeği bir an önce elime alıp incelemek ve atış yapmak için sabırsızlanmaya başladım. Tüfeğin hayırlı olsun, İzmir'den selamlar.

Sevgili Osman kardeşim;
Nazik teveccühün için teşekkür ederim. Bizlerden de güzel İzmir'e selam olsun. Saygıyla...
Aycan AY
1965- ADANA

The following users thanked this post: Osman ALP

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 04 Ocak 2017, 20:39:10 »
Teşekkürler sayın Ay, her ne kadar pompalı av tüfeği seven birisi olsamda tüfeğin dizaynı ilgimi çekti.
Merak ettiğim bir konu var tetik tertibatı sert plastikmi yoksa metal mi aydınlatırsanız memnun olurum.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 05 Ocak 2017, 01:54:58 »
Ellerinize sağlık merak ettiğim 2 yerli tüfekten birtanesi fuarda görüp çok beğenmiştim.

İnternet sitelerinde 47 ve 61 slug namlularında yivset olduğu yazıyor aslı astarı varmı bir bilginiz varmı acaba?
1990 İstanbul tuzla

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #16 : 05 Ocak 2017, 09:28:51 »
Abi diline sağlık güzel olmuş severek okudum. çok bilimsel deiğlde daha avcı ağzıyla yazılan yazıları daha çok seviyorum. bu arada yan yana çifte hastalığı bende de tekrardan nüks etti.iyi avlar
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 05 Ocak 2017, 09:36:07 »
Abi silahin hayirli olsun kazasiz belasiz kullanmak nasip olur insallah. Cok güzel anlatim yapmişsin bende yakindan takipteyim yeni silahi. Dedigin gibi agresif kendine has guzel tasarimi cok dikkat çekici iscilik kaliteside kendini bariz gösteriyor. Tuncay hocamin dedigi gibi yazi büyük bencede tek kötü görünen yeri o. Av performansini cok merak ediyorum bende umarim bizimlede bunu paylaşirsiniz. Rastgele
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 01:55:56 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Ergün CANBULAT

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 05 Ocak 2017, 10:58:50 »
sayın avlak ailesi yaklaşık 2 yıldır satıyorum diğer üretici abiler darılmasın ama bana göre ülkemizde üretilen en şık ve kaliteli tüfeklerden 1 tanesi fakar genetiğimizde olan bir sıkıntı askı kayışı takma aparatı yok  kutusu yada çantası yok yazıktır günahtır yaklaşık 2000 lira civarında para ödeyeceksin var gerisi sen düşün ama yinede buna deger eline alan herkes mazeme kalitesi anlayabiyor saygılar ısparta can av 0246 202 2009
Ergün CANBULAT
1969 ISPARTA

Çevrimdışı Serhat KAZAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 05 Ocak 2017, 13:07:37 »
sayın avlak ailesi yaklaşık 2 yıldır satıyorum diğer üretici abiler darılmasın ama bana göre ülkemizde üretilen en şık ve kaliteli tüfeklerden 1 tanesi fakar genetiğimizde olan bir sıkıntı askı kayışı takma aparatı yok  kutusu yada çantası yok yazıktır günahtır yaklaşık 2000 lira civarında para ödeyeceksin var gerisi sen düşün ama yinede buna deger eline alan herkes mazeme kalitesi anlayabiyor saygılar ısparta can av 0246 202 2009

Merhaba,
Şuan taşıma çantası ve bahsettiğiniz parçalarla birlikte satışa sunuluyor(taşıma çantası bir çok firmanınkinden kaliteli). Zannediyorum yeni başladı bu uygulama. Aldığımda askı aparatı yoktu. Fabrikayı aradım ve aynı gün halloldu. Hiç bir şekilde ne kargo nede parça parası verdim.
Saygılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
-------------------------------------------
Serhat Turan
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #20 : 09 Ocak 2017, 19:32:52 »
17,75 lik full şokun pattern ve penetrasyon sonuçlarını merak ile bekliyorum.Namlu iç çapına göre ideal bir full şok ölçüsü olmak ile birlikte,kullandığımız bir çok yerli  tüfeğin full şoklarına göre oldukça geniş bir full şok..sonuçları sabırsızlıkla bekliyoruz Aycan bey.
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

The following users thanked this post: Halit YILDIRIM, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Mustafa GÜRKAN 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 09 Ocak 2017, 21:03:12 »
İlginç ve iddialı bir tasarım bence. Umarım grupman ve penetrasyonda aynı aynı ilginç ve iddialı "olumlu yönde temenni ediyorum:))"sonuçlar gelir. Emekleri geçenlere saygılar.
  • FABARM XLR 71 cm
  • HUĞLU 103CE 71 cm
  • English Pointer
1973 - İzmir

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #22 : 09 Ocak 2017, 22:12:28 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın.Çok keyifli bir anlatım olmuş elinize sağlık.Takip ettiğim bir tüfek.Atış testlerini, grupman, penetrasyon ve avdaki durumunu merakla bekliyorum.teşekkürler
+1
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

The following users thanked this post: H.İbrahim KOÇ

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 09 Ocak 2017, 22:26:22 »
işte arge işte özgün tasarım,inşallah tutulur piyasada tebrikler.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Mümtaz BÜYÜKMAÇAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 10 Ocak 2017, 10:58:34 »
Sayın AY ellerinize , yüreğinize sağlık, müthiş bir sadelikle ve herkesin anlayacağı dilden anlatım olmuş, fabrika bile kendi sitesinde bu kadar detaylı anlatım yapmamıştır herhalde. Gurupman ve penetrasyon denemelerinizi en kısa sürede bekliyoruz.Ayrıca tetik tertibatının plastik mi ? metal mi ? olduğu konusunda da bilgilendirirseniz memnun kalırız. Güle güle kullanın, kazasız belasız bol avlar diliyorum.
Mümtaz BÜYÜKMAÇAL
1961 KASTAMONU