KARA AVCILIĞI:---TÜRÜNE GÖRE AVLAR VE AVCILARI--- > SÜLÜN AVI VE AVCILARI

Toy (Otis tarda) hiç göreniniz varmı?

<< < (2/4) > >>

Hüseyin İŞCEN:

--- Alıntı yapılan: Mehmet ALTINDAL - 29 Aralık 2017, 16:25:55 ---Slm Hüseyin kardeş ben 39 yaşındayım çocukken tarlalarda çok görürdüm  sonraları çok nadirde olsa 4 yada 5 kere görmüşlüğüm var turnaya has kendine özgü bir sesi ve dansı var çok asil bir hayvan eğer önlem alınmaz ise zaten kaybolacaktır

--- Alıntı sonu ---

Mehmet bey kim   nasıl bi önlem  alacak  gün geçtikçe sulak alan kalmıyor  ekilmemis arazi kalmadi  ekilen
Arazide hasat sonu yakılıyor doğaya atilmamiş ilaç zehir çöp kalmadı zaten orman  ya yanıyor ya kesildi   kayıtlı av yapan bir milyon ise kayısız limitsiz gece  gündüz yaz kış   cihaz  tuzak ile  katliam yapan  hiç yoksa 10 milyon  kişi  var her arabada  yasadışı tüfek dolu  harçlık biriktiren çocuk bile   marka modelsiz pompalı alabilir     bunlara rağmen  o hayvan hayatta kalabiliyorsa   milli sembol yapmak gerek

Mehmet ALTINDAL:
Yaban hayatı koruma altında her yeri hemen hemen yasakladılar görevliler bu gün geliyorsa yarın yok anlayacağın kaçak avın önüne geçemiyorsun bence herkes her yerde avlanmak için önceden muhtar veya jandarma yada yaban koruma her neise onların gözetiminde avlanmalı ozaman bilinçli avlanılır mesela bir merada yada köyde sayılı av hayvanı var (50 keklik 20 tavşan)denetim olmayan avı serbest bölge farzedin hafta sonu o bölgeye 2 minibüs en az 15 kişi artı köpek artı yöreden 3 yada 5 avcı  etti 18-20 kişi   İki hafta bu bölgeye gidildiğini düşünün  o bölgelerde o av hayvanlarının % kaç üreme çoğalma şansı var  sürdürülebilir avcılık için denetimli avcılık  saygılar

Tuncay KAHRAMAN:
Sn.Altındal,
Ülkemizde toy üretimi ile ilgili bir çalışma maalesef yok...

Mehmet ALTINDAL:
Sağolasınız Tuncay bey peki burdan yetkililere soruyorum neden nesli tükenmek üzere olan bir nesil kuş için çalışma yok  yasak bölge ilan etme ile avhayvanları korunmuyor tamamen bu zenginlerin avlanabilmesi için yapılan bir yöntem diye aklıma geliyor neden derseniz geçenlerde sitemizde gezinirken tesadüf Konya bozdağdaki koruma altındaki dağ koyunları aklıma geldi sözde yasak peki soruyorum koruma altındaki bir hayvan yabancı turistlere 90 binytl ye vurduruluyor peki bizim avcımız ne yapacak ülkemiz şartlarında bunu ödeyecek avcı yada avcılar çok az  geri kalan ne yapacak  burda tamamen ister istemez parası olan avlanır diye bir fikir doğuyor aklımda yanlışsam yanlış deyin lütfen  genç bir kardeşimiz yazmış 30 küsür yaşındayım daha toy kuşu görmedim diyor bu bizim ayıbımız kusura bakmasın kimse bu tamamen benim kişisel görüşüm onlarca paralar ödeyen avcılarımız gereken hizmeti görmüyor kanısındayım sürdürülebilir avcılık için bilinçli avcılık ve hizmet şart eğer istiyorsak  saygılar

Berkay TOPUZ:
1985 yılına kadar bizim burada yani trakyada varmıs,eski avcılar anlatıyolardı airbus a300 gibi kalkarmıs :) hatta ben eski bi resim gördüm koyun kadar bi kus avcının elinde üzerinde 1982 yazıyordu :) o tarihten sonrası ne gören ne vuran olmus zaten.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git