BALIK AVCILIĞI > DENİZ BALIKÇILARI

ofroz ve lagoz balığının tutulması yenilmesi taşıma bulundurulması 4 yıl yasak

<< < (2/2)

Selim UYGUN:
.

M.Ali AKDAĞCIK:
 gırgır,  barakadi ile trolları yasaklasınlar yok 10 cm. ağ gözü vs. bunlar hikaye halat yüke binip taradımı ağ torbasının içi 3 cm. lik balık dahil  telef oluyor ağ torbasında milyonlarca ıskarta ölü olarak denize boca ediliyor küllün katliam vs.
 olta balıkçılığın popilasyonu engelleyici kimseye zararı yok.
gece zıpkınla fener avcılığı hangi koya gitsen kırılasıya gidiyor ada çevreleride keza ama kara avcılığındada olduğu gibi denetim yine yetersiz kalmakta.

umarım alınan tedbir bir nebzede olsa işe yarar .

saygılarımla.

Selim UYGUN:
.

M.Ali AKDAĞCIK:

--- Alıntı yapılan: Selim UYGUN - 15 Eylül 2016, 16:04:23 ---M.ALİ BEY  hakkılısınız çok doğru söyleyorsunuz ama hepimizin kuralara uyması en doğrusu kuralalar kanunlar herkese göre olmalıki adeletli olsun ki herkes uysun geçerli olsun kağıt üstünde kalmasın hiç bir zümre ayrı tutlmasın.gerçekten bu balıkçılağa ve denizlerimize en büyük tahribatın nedeni gırgır tekneleridir. bunlara sıkı denetim kanun kurallarla önem alınması şartıtır.yoksa sonu kötü bu işlerin çocuk ve torunlarımız ve sonraki nesilller yemek bir yana ancak müzede görebilecekler camfanusların ilaçlarla mumyalanmış balıkları.bizim pek çok büyük haynalarımız hayvanat bahçesi belgeselde gördümüz gibi .

--- Alıntı sonu ---

selim bey daha öncede değindiğim konudur ''eğitim'' her noktada karşımıza dikilen karabasanımız milletçe yoksa memleketimiz ulusça hiçbir hazine değerini biçemez cennetten bahçelerle çevrili herbir metrekaresi velakin biz ulusça eğitim fukarasıyız milli değerelere sahip çıkamıyoruz.

saygılarımla.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git