BALIK AVCILIĞI > DENİZ BALIKÇILARI

ofroz ve lagoz balığının tutulması yenilmesi taşıma bulundurulması 4 yıl yasak

(1/2) > >>

Selim UYGUN:
  :( yeni kanunlarla:( arkadaşlar ofroz ,lagoz balıkların her türlü avlanması bulundurulması 4 yılığına yaşaklanmıştır.bulunması durumun da balık başına 1300 tl para çezası vardır.kapsam mı tutulması ,yenmesi,bulundurulması taşınmasıda yasak kapsımındadır .para cezası 1300tl uygulanacaktır . nedeni ise son üç yıl içinde hızlı bir şekilde balık nüfüsün rezevrlerinin %70 oranında hızla azalmasıdır.nedeni ise çevrekirliği ,denizin taribatı,aşırı avlanma olduğu söyleniyor. bakanlık gelecek nesillerinde bu balığı görebilmesi için böyle karar aldığı söylüyor. bilmeyenlere duyrulur yanlışlıkla tutulan balıkalrın usulünce geri salınmasıın söylüyorlar :(

Yasin TORAN:
Selim bey zaten orfozu lagosu kim bulmuş. İşi tekneciler götürüyor amatör balıkçılıkta parmak kadar balık tuttuk mu seviniyoruz. Biraz boşluğum olursa denizde at çek e başlıcam levrek, ıskarmoz ve zargana bi ümit.

Selim UYGUN:
.

Yasin TORAN:
Teşekkürler bilgi için. Ben konyaalti tarafında oturuyorum. Bende bogacayi denizin birleştiği yerden deniyecem iskarmoz. Akya kim ben kim :D. Bu arada yo zuri pins minnow sahteleri nasıldır is görür mü

Selim UYGUN:
.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git