KARA AVCILIĞI:---TÜRÜNE GÖRE AVLAR VE AVCILARI--- > SÜLÜN AVI VE AVCILARI

Sulun Avi Turkiyede Serbestmi ?

(1/2) > >>

Enes AHMET:
Selamlar abilerim bir sorum olacakti, Turkiyedeki avlaklardaki serbestlikten henuz ben anlam cikartamadim  ;D Belirli bazi yerlerde keklik avi yapiliyor, bazi yerlerde keklik yasak diye duydum limitleri degisiklik falan gosteriyor galiba ? Peki ya sulun butun Turkiye genelinde yasakmi ? Bu hayvanin avini yapani hic gormedim o yuzden merak ettim ?

Onur ÇELİKOĞLU:
Doğal sülün yok ki avı serbest olsun.
Uşak Kızılhisar da avlak var.. Orada para ile sülün ve keklik saldırtıp avını yapabilirsiniz.. 

Enes AHMET:
Anladim. Bizim burda (Gumulcinede) bi universite var bayagi bi buyuk alana sahip milli park gibi kullaniliyor. Iceride Sulun,keklik,tavsan,karaca vs hayvanlar yasamakta ve bunlari ormaniye koruma altina alip belirli yerlere yem birakarak besliyor, tellerin disina cikip dagilan hayvanlardan dolayi onun etrafinda populasyon oldukca yuksek limit olarak 1 sulun, 2 keklik olmak uzere avlari serbest. Sadece burdada degil tum yunanistan genelinde limitler ayni

Şahin BİTEN:

--- Alıntı yapılan: Enes AHMET - 17 Eylül 2013, 20:11:57 ---Selamlar abilerim bir sorum olacakti, Turkiyedeki avlaklardaki serbestlikten henuz ben anlam cikartamadim  ;D Belirli bazi yerlerde keklik avi yapiliyor, bazi yerlerde keklik yasak diye duydum limitleri degisiklik falan gosteriyor galiba ? Peki ya sulun butun Turkiye genelinde yasakmi ? Bu hayvanin avini yapani hic gormedim o yuzden merak ettim ?

--- Alıntı sonu ---

olsa boş durmazlar avlarlardı yok ki  :D 

Onur ÇELİKOĞLU:

--- Alıntı yapılan: Enes AHMET - 17 Eylül 2013, 20:32:01 ---Anladim. Bizim burda (Gumulcinede) bi universite var bayagi bi buyuk alana sahip milli park gibi kullaniliyor. Iceride Sulun,keklik,tavsan,karaca vs hayvanlar yasamakta ve bunlari ormaniye koruma altina alip belirli yerlere yem birakarak besliyor, tellerin disina cikip dagilan hayvanlardan dolayi onun etrafinda populasyon oldukca yuksek limit olarak 1 sulun, 2 keklik olmak uzere avlari serbest. Sadece burdada degil tum yunanistan genelinde limitler ayni

--- Alıntı sonu ---

Hocam Yunanistan diyorsun.. Burası Türkiye... Burada avlaktan bir tane karaca kaçacak , Onun arkasından bütün köylü bütün avcılar sürek avı düzenler o derece..  Bizim burada her şey kökünü kurutana kadar yapmaya yönelik oluyor.  Hey yavrum hey :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Sayfayi yenileyebilirsiniz...
Tam sürüme git