KARA AVCILIĞI:---TÜRÜNE GÖRE AVLAR VE AVCILARI--- > SÜLÜN AVI VE AVCILARI

SÜLÜN HAKKINDA BİLGİ

<< < (2/4) > >>

Serhat SERİN:
Saglik olsun ufuk abi..Buarada zaten bende yahya cavustan duymustum bu olayi..

Kemal BOZKURT:
Yok yok benim kararımdan dönmeye hiç niyetim yok ahada görürler 100'e yakın sülün salıcam hemde köyün içine zaten orda av yasak ama ya daha sonra meralara sıçrarsalar

Canan GÖRÜR:
bence cok guzel fikir sulunler caliyi cirpiyi cok sever yani kendini gizleyecek yerlere bayilir seninde anlattigina gore her taraf ormanlik yesillik bal gibide cogalir salarken iki disi bir erkek olursa dahada iyi olur sulunun guzelliyi birbaska heleki bagirarak kalkisi avciya apayri bir duygu yasatiyor harika saygilar

Nuri ÖNEL:
Kemal kardeşim sülün bulmak ve bırakmak çok kolay. Ancak maalesef avı yasak.
siz sülünü bıraktığınız zaman sülün nemli ve üzeri örtülü alanları seçer. çünkü yaşam tarzı öyle. daha önce Nazillide ilk özel avlakda dağ etekletirine salınan kuşlar direk menderes kenarına kalabalık araziyi seçtileri. hiç biri dağda kalmadı. mısır tarlları gibi yüksek tarlardada oluyorlar. Ayrıca diğer forum başlıklarında da yazdım, salacağınızın kuşların  tamamen temiz olması gerek yani hastalık ve taşıyıcılık olmaması gerek. aksi takdirde bıraktıklarınız aşılı olduğundan yaşa bilir ancak yavruları ve doğadaki bulunan diğer canlılara bulaşarak onlarında ölümüne sebeb olabilirsiniz. Aslında sülün keklik gibi değil bıraktığınız zaman doğada kekliğe nazaran daha iyi ürüyor, ama daha önce denenen istanbul durusuda bile netice alınamadı. Bırakmadan önce tekrar bir düşün. emeklerin boşa gitmesin. yoksa avcı kardeşlerimizin düşündüğü bu iyi niyetli av yetiştirme ve salma davranışlarıyla  Türkiyenin av cenneti olması gerekirdi. Devletin Termede 60-70 yıldır sülün üretme çiftliğinden bile sülün gören yok.

http://www.avlakforum.com/forum/index.php?topic=78768.msg1053379#new

RASGELE

Kemal BOZKURT:
Söz sahibi insanların kafaları değişmedikçe bu işler çok zor devlet üretebilmişmiki biz üretelim salma yapsak bile gelir iki ş....siz onuda yok eder sülün mülün salmıyorum ya benim anlamadığım yasalar insanları mutlu eder ama nedense bizler mutsuz saflarındayız allah hepimizin yardımcısı olsun

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git