BALIK AVCILIĞI > DENİZ BALIKÇILARI

YAZIKLAR OLSUN

<< < (2/4) > >>

Olcay BEYHAN:
Benim de bildiğim kadarıyla Olta avcılığında sizin dediğiniz gibi bir yasak duymadım,Ticari balıkçılarda olması gereken o da ..... ???

E.Özkan DEMİR:
avcılık insanın icinde olacak görsel olmayacak ...

A.Rıza KARAKULAK:
Değerli dostlar,ülkemizde amatör balıkçılıkta limit tane veya kg bazındadır.Amatöre serbest diğerine yasak diye bir şey yoktur.İster 29adet ister 19 kg palamutla 1 eylülden önce sahil güvenlik botuna veya tarım il müdürlüğünün kontrol  şube botuna denk gelin bana hak verirsiniz.Alımı satımı bile yasaktır.Manavın tezgahında bile el koyma hakkı vardır yetkilinin.Benim kimseye şahsi bir kinim söz konusu bile değildir.Yapılan avcılık kaçak avcılıktır.Bir keklik neyse bir balıkta aynıdır,bizden sonrakileri de düşünmek zorundayız.Saygılarımla

A.Rıza KARAKULAK:
Sevgili Ömer GÜMÜŞ palamutta lüfer gibi çeşitli büyüklüklerde değişik isimler alır.avı serbest olduğu dönemlerde de her boyu yakalanır.1 eylülden önce de belli bir boya gelmediği için ve yaz aylarında havyarlı olduğu için avlanması yasaktır.bu işin amatörü ticarisi de yoktur.Sevgili Olcay BEYHAN yasak bitmeden avla ve kendini ihpar et anlarsın ticariyi amatörü  ??? Saygılarımla

A.Rıza KARAKULAK:
Sevgili Ömer kardeşim,boş bir vaktinde tarım il veya tarım ilçeye uğra detaylı bilgiye ulaşacaksın ne desem boş seni malesef ikna edemiyorum.eğer ki haklı çıkarsan açtığım konunun altına özür yazısını da yazmayı bilirim.ben çok uzun süre denizde kaldım iyi kötü yasaları da biliyorum.sizin karasu deresinde Kaçarlar isimli tekneyi de ben almış ve izmir e getirmiştim 15 metreydi aldığım şahısta karasu da marangozdu sene 1988 yani deniz de yeni değilim.sana sürküleri yollayacağım ama şu an itibariyle yazlıktayım ve tarım il bana 50 km bayramdan sonra ismine özel yollayacağım.hangi sürkilerde 25 kg şahıs başı izin varsa amatöre sende yayınla duyumla olmaz .her duyduğunada lütfen inanma .Saygılarımla

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git