BALIK AVCILIĞI > DENİZ BALIKÇILARI

YAZIKLAR OLSUN

(1/4) > >>

A.Rıza KARAKULAK:

Sizlerin de bildiği gibi avcılık tedavisi imkansız güzel bir hastalıktır. kara avına olduğu kadar deniz avına da çocuk denebilecek yaşlarda başladım.
Hatta bir ara işi o kadar çığrından çıkardım ki dükkanımdan çok deniz balıkçılığı ile iştikal eder hale geldim. Karadeniz , Akdeniz , Ege ve Marmara'da avcılık yaptım.
Kurallara hep uydum. Yasak zamanlarda kara avcılığında olduğu gibi deniz avcılığında da hiç can yakmadım. Kuşlar gibi balıkların da üreme zamanları vardır,
palaz zamanları vardır. Bu zamanlarda bu balıkları tutmak ne derece vicdanidir bilemiyorum. Bugün sabah saatlerinde birkaç avcı sitesini gezdim. Bazı kendini bilmez
kendini bir tekne sahibi diye balıkçı sananlar yasak zamanda tuttukları palamut balıklarını fotoğrafların üzerinde tarihleri olduğu halde teşhir ettiklerini gördüm.
Yazıklar olsun. Hatta ve hatta bunun yayınlanmasına izin veren genel modlarına , bölüm modlarına ve altına maşallah inşallah şeklinde yorum yazanlara da yazıklar olsun.
Temennim odur ki , konuyla ilgili yetkili şahısların gözüne çarpar da gerekli cezai işlemleri uygularlar. Nasıl ki çil avı yasakken konulan resimlere tepki gösteriyorsak,
limit aşımlarında uyarıyorsak , teyp avcılığını kınıyorsak bu konuya da aynı duyarlılığı göstermemiz gerekir. Saygılarımla

ülkemizde palamut balığı avcılığı 1 eylül 2010 tarihinde serbesttir.

A.Recai DEMİRCİ:
  Hocam her türlü gayri meşrulukların yaşandığı bir ülke olduk ne yazık ki.Kime ne diyelim.Ahlak değerlerimiz çöktü.İnsanoğlunun para için yapmayacağı yok.Bu durumlara gelmemizde en büyük suçlu gelmiş geçmişiktidarlar.Herkes cebini doldurmakla meşgul.Bu suçu işleyenleri kınıyorum.Ama bir önlem alacaklarını da sanmıyorum.

A.Rıza KARAKULAK:
Çok değerli Recai hocam.duyarlılığınız için teşekkürlerimi sunarım.68 okuma ve sadece tek yorum :) Saygılarımla.... sanırım birilerinin yakınlarını eleştirdik alın bakalım üyeliğimi askıya.....

boldor:
üzücü bi durum .insan kendini bilmeli her şekilde

İbrahim ÇABUK:
avcılık insanın icinde olacak görsel olmayacak ...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git