Gönderen Konu: ARMSAN PARAGON GRANDE CAMO MAX5 3.5 İNÇ TÜFEĞİM VE HAYAL KIRIKLIĞIM  (Okunma sayısı 19470 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
"The unintended consequence of this is not taking the extra flex and more rapid stock gap collapse into consideration when machining the receiver. As a result of the close to instant collapse of the stock gap, the patterns throw excessively high, over the heads of turkeys, potentially crippling ducks with only the lowermost portion of the pattern, and so forth."

Özetle; Comfortech tasarımlı dipçiklerin SB3'te kullanılan son modeli çok daha az tepme oluşturmuş, ancak Figür 2'de görültüğü üzere mekanizma kurulurken boşluğun ani kapanması sonucu yüzde yüze yakın üst atmaya neden olmuştur.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Dizayndan kaynaklanan bu ÜST atma problemi ile hindinin kafasını vurmakta ördekleri çelgin bırakmakta kaçınılmaz diyor..:)
Kullanıcıları AŞIRI ÜST ATMADAN şikayetçi..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Alp BALABAN, İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Dizayndan kaynaklanan bu ÜST atma problemi ile hindinin kafasını vurmakta ördekleri çelgin bırakmakta kaçınılmaz diyor..:)
Kullanıcıları AŞIRI ÜST ATMADAN şikayetçi..

Yani Tuncay hocam dedikleri kadar bir sapma varsa üretim hatası değil üretimin yüz karası demek oluyor bu durum. Hadi önceki konularda Armsan'a kızdık nasıl bu kadar sol atan bir tüfek üretebilirler diye de Benelli'nin de bu şekilde yapması iyi marka değil iyi tüfek var anlayışını pekiştiriyor. Fabrika choke'larına da değinmiş kullanıcılar çok özensiz olduğu için. O bambaşka bir olay.
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Nurullah ÖZ 43

• Expert Üye
Sn.Tutkun,
Zaten öyle, tekil olarak İYİ TÜFEKLERE İNANIRIM.Marka ve modele inanmam..
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2017, 11:47:25 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Umulur ki tüm avcı ve atıcı dostlarımız "X markanın tüfeği havada paket yapıyor, Z marka tam bir ölüm makinesi" hikayelerini bir kenara atıp, bilinçli tüketici ve kullanıcı olmanın gereği, denemeden test etmeden, tüfeği tanımadan alışveriş yapmazlar. Yerli yabancı bazı markalara sempati duyuluyor ister istemez. Şahsım adına böyle takıntılarım oluyor benim de bazen. Ama illa o marka diye denemeden görmeden bir tüfek ALMAM. Sonra suya düşen hayaller ve soğuma silsilesi başlıyor.
A rh (-)

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Ömer ÖZSOY, M.Burak METİLLİ

• Expert Üye
İbrahim bey kardeşim,
Fabrika şoklarını (Crio Plus) ışığa tutar incelerseniz içinin ne kadar pürüzlü olduğunu hissedersiniz, bu şok mentalitesinin tam zıttı bir örnekliktir.
Sahip olduğum 3 crio plus (7 cm) şoklu Benelli'yi ve Affinity'i de farklı şok tüpleriyle kullandım..
95 ten beri Benelli eksik olmayan dolabımda son birkaç yıldır kalite problemleri yüzünden Benelli yok, kullanmak isteyenlere de yarıdan bile az fiyatlı Affinity öneriyorum.
Keşke Benelli, Beretta bünyesine girmeseydi..
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2017, 11:53:53 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Bahsettiğimiz marka inertia sisteminin adı haline gelmiş olsa da Beretta Holding çatısı altında farklı sorunlar yaşatmaya başladı geçmişten bugüne. Ki bahsettiğiniz şok sıkıntısını ben Beretta mobil şoklarda da yaşıyorum. Yine de O&U klasmanında kullanmaya devam edecek olsam da bugün inertia alacak olsam Affinity hem Beretta'ya hem Benelli'ye çok çok iyi bir rakip. Gazlı çalışma prensibinde de L4S'in fiyat/performans ürünü olduğunu düşünüyorum.
A rh (-)

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
Bu adamların mühendisleri yok mu ben anlayamıyorum. Madem böyle bir sıkıntı var arge de nasıl çözemiyorlar veya anlayamıyorlar sonuçta bu tüfek dünyada en çok satan su avı tüfeği böyle bir hata ile piyasaya nasıl sürerler.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
armsan paragonu bek avları için iki arkadaş iki adet almayı düşünüyorduk, işçilik olarak çok hoşuma giden bir tüfekti fakat içimde bu tüfeklere karşı bir korku oluşuyordu malesef böylece açığa çıkmış oldu, artık bizden uzak dursun,
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2017, 14:00:11 Gönderen: Mahmut ÖZTÜZÜN »
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Mehmet Alper YAZAR

• Expert Üye
Alp bey kardeşim inan biz de anlamıyoruz..Bir de bu problem bazı tüfeklerde mi var tüm SBE 3 'lerde mi bilmiyoruz..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Suat bey sizin ne kadar prensipli ve titiz bir insan olduğunu az çok biliyorum. Bizde ki firmaların kurumsallık olayı bambaşka. Misal bir tüfeği inat ettik 6 kez yolladık sağolsunlar yağ ile bal ile bizi karışılıyorlar telefondan biz ürünlerimizin arkasındayız. İyide 6 kez gitti halen sıkıntındevam ediyor. Biz ürünümüzün arkasındayız. Eee ama sıkıntı halen devam ediyor... Paylaşımlarınızı dikkatlice takip ediyorum. Burdakı yazınızda hayvanın canlı düştüğünü. Anlattınız. Çok avcı sırf bu yüzden tüfeklerini elden çıkarıyor. . Açıkca yazayım huğlu poze kullanıyorum. Bariz sol sıkıntısı olan firmalardan biri. Fakat pozesi ve otomatiğinden çok memnunum çok güzel sonuçlar alıyorum. Ama çok sevdiğim bir abim benim otmatiğin aynısından aldı. Adam avcılığı bırakacak durumda . Aynı ürün aynı model bu kadar nasıl zıt olabilir. Vel hasıl bir kurşun yarışmasında .
Güzel bir derece yaptım poze ile sonra biri geldi
Bu huğlumu evet
Sol atıyor bunlar hayatta elime almam
Sıra ona geldi 50 metre kaıt hedef
 Beş atış üçü kaıdın solundan dışarı ikisi kaıdın kenarı.
Armsan. Bir otomatikti ama modelini hatırlamıyorum.
Avcı abim sinir krizi geçircekti.
Cevabımm
Siz daha kurumsalsınız eminim

O kırmızı kısım çok tanıdık geldi  :) sanki beni anlatmış  :D
Maalesef takip edebildiğim kadarıyla yerli silah sanayimizde durumumuz bu  :(
Olay tamamen zihniyet meselesi.  >:(
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim YÜZBAŞIOĞLU

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Suat bey geçmiş olsun tipik yerli tüfekler de çıkan ve de başımızı hayli ağrıtan sorunlardan biri tekrarının olmaması dileği ile
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
Sn.Tutkun,
Zaten öyle, tekil olarak İYİ TÜFEKLERE İNANIRIM.Marka ve modele inanmam..
Armsan 612 kullanıyorum 2011 model saçmasından, kurşunundan mekanizmasından çok çok memnunum

bence her bayide bore sighter olmalı almadan önce kontrol etmeli ya da atış denemesi yapmalı yoksa böyle üzüyorlar adamı hangi marka olursa olsun.. Suat abi geçmiş olsun
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2017, 15:35:39 Gönderen: Tolga GÜVENDİK »
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Adem ÇAĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
SUAT BEY GEÇMİŞ OLSUN.BEN  2 HAZİRAN DA BAŞKA BİR YERLİ FİRMAYI ARADIM VE ÜRÜNLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDIM.2 SORU SORDUM.1-TÜFEKLERİNİZDE SOL ATMA OLUR MU DEDİM.ONLAR TÜFEKLERİMİZ HEP SAĞA BALANSLI GELİR.DEDİLER.2-NAMLU DÜŞÜKLÜĞÜ OLUR MU?DİYE SORDUM.(NAMLU İLE KASA BİR HİZADA MI,KASANIN ÜSTÜNDEN NİŞAN ALDIĞIMDA ARPACIĞI GÖRMEME GİBİ BİR DURUM OLUR MU?DİYE EKLEDİM).ONLAR BÖYLE BİŞEY OLMAZ TÜFEKLERİMİZ ÇOK KALİTELİ VE STANDARTTIR.DEDİLER.TELEFONDA.SİPARİŞ VERDİM ÖZLER AVDAN TÜFEK 3 GÜN SONRA GELDİ.TÜFEK ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜYOR AMA DENEME DE HEP SOL ÜST ATTI.SERVİSİ ARADIM GÖNDERİN DEDİLER.17 GÜN SONRA TÜFEK GELDİ.NAMLU BAŞLIĞI DEĞİŞMİŞ NAMLU KASA DÜŞÜKLÜĞÜ OLMUŞ VE SOL ATMAYA DEVAM EDİYOR.SERVİSTEKİ ARKADAŞ AÇI AYAR PULLARINDAN BAHSEDİYOR.AMA BİZİM ATIŞLAR HEP SABİTLEYEREK BANT ÜSTÜNDEN YAPILDI.BEN NE YAPABİLİRİM SONUÇTA ÖNCEDEN  ÜRÜNLERİ HAKKINDA BİLGİDE ALDIM.
  • BERGARON/1965
  • KIRICI/2014
  • YILDIZ/2006
  • ATA NEO12/2016
1980 - Burdur

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
Attığı yeri vurmayan 6 kez fabrikaya giden ve ülkenin en kaliteli tüfeklerinden diye tanıtılan bir marka. tüfeği en sonunda konyada bir ustaya yaptırdık tüfek düzeldi. Fabrikaya giderken 6 seferde de kargoyu biz ödedik. gidiş geliş ayrıca ustaya sıfır namlunun yarı parası kadar para ödendi. Ben bütün masrafı geçtim bu işin manevi yorgunluğunu yaşamayan bilemez. Birde markanın teknik servisindeki telefon görüşmelerinde sanki hata sizdenmiş gibi muamele edilince. Artık bu da işin tuzu biberi oluyor. Bir de avcı arkadaşlarınıza derdinizi anlattığınızda böyle bir firmanın 6 seferde de sorunu giderememesi mümkün değil yoksa sorun sende mi demeleride artık olayın son darbesi oluyor. Bir de bu süreç içerisinde poligona gidip gidip devamlı atış yapıyorsunuz hatta bir taraftan psikolojik bir süreç başlıyor tüfek servise gidip geldikçe acaba sorun gerçekten bende mı diye daha fazla fişek atıyorsunuz ve içinize sindirmeye çalışıyorsunuz ve bu esnada hayatla bağınızda kopuyor. Yatıp kalkıp bunları düşünüyorsunuz. hele bir de tek tüfeğiniz varsa bu süreç içerisinde ava da gidemiyorsunuz. Yada çevrenizden tüfek istiyorsunuz. Velhasıl maddi manevi yoruluyorsunuz. Maddi imkanları kısıtlı arkadaşlar için bu sürecin bedeli daha ağır oluyor. O yüzden Tuncay beyin dediği gibi denemeden almamak lâzım ama iyi bir namluya sahip olan bir silahta olsa kısa bir zaman sonrada otomatikler de fişek sıkıştırma gibi sorunlarda olabiliyor bunları anlamak uzun bir süreç istediği için böylede madur olunabiliyor. Tüfek işi gerçekten başlı başına bir sorun hele ülkemizde ayrı bir sorun. Sadece yerliler değil Avrupa tüfeklerde bile ne sorunlar var.
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Suat Bey resimlerden sorununuzun epey çözüldüğü görülüyor. Geriye zor olsa da psikolojik olarak içinize sindirmek ve güle güle kullanmak kalıyor. Sonuçta hata yada suç tüfekte değil, onu yapanda; tüfeğinizle aranızı bozmayın :) Umarım benzer sorunlar yaşamazsınız.
Saygılar.
Sorunun çözülmesi  içime sindiği anlamını vermiyor malesef.
Türkiye de en iyi 3 marka içerisinde diyebileceğimiz firmanın ürününün hatalı olması ve bu sıfır ürünü değiştirmek yerine tamir etmesi bence hiç etik değil.

Ancak biz bunları hak ediyoruz.Ucuz etin yahnisi acı oluyormuş gerçekten.
500 TL daha üzerine koyup ikinci el bir Franchi First Class alsaydık daha akıllı bir iş yapmış olurduk.
Velhasıl kelam ARMSAN bana Türkiye den bir daha yerli bir üreticinin malının alınmayacağını öğretti.
Bu saatten sonra ağzıyla değil kuş g.....le kelebek yakakasalar yerli tüfek asla almam.
Bitmiştir benim için.Bu ayıpta firmaya bence fazlasıyla yeter.
En azından Google  a Armsan Paragon yazınca bu şikayet görünsün.
Başka insanlar mağdur olmasın....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Alp BALABAN, İbrahim YÜZBAŞIOĞLU, Mehmet Alper YAZAR, İbrahim TUTKUN

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Suat bey degistirmeyi hic bir yerli firma yapmiyor. Benim akdasla yasadigim sorunu belki hatirlarsiniz,bende degistirmediler. Gecen bir tane black magic gordum inanirimisiniz sifir gibiydi bayii 3500 istiyor ama bu problemleri yasatmaz. Bi yazida okumustum sanirim 25 metreden attin kursun deliginden ikincisini geciriyor diye bizde bunu yapan var mi sanmam yada nadirdir.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: İbrahim YÜZBAŞIOĞLU

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Suat bey degistirmeyi hic bir yerli firma yapmiyor. Benim akdasla yasadigim sorunu belki hatirlarsiniz,bende degistirmediler. Gecen bir tane black magic gordum inanirimisiniz sifir gibiydi bayii 3500 istiyor ama bu problemleri yasatmaz. Bi yazida okumustum sanirim 25 metreden attin kursun deliginden ikincisini geciriyor diye bizde bunu yapan var mi sanmam yada nadirdir.
Gökhan bey  konuyu hatırlıyorum.Gerçek olan şu ki
Ülkemizde hala silah sanayi bir adım ileri gidebilmiş değil.
İlk yarı oto tüfeğin icadından yaklaşık 100 sene  sonra yarı oto üretebilmişiz. Ve üretilenlerin içler acısı hali ortada.
Çiftelere bakıyoruz orada da durum pek parlak değil.

En az bir 100 yıl orada da gerideyiz.
Acı ama gerçek bu.
Hadi çifteler iki namlulu onlara biraz daha tolerans gösterebilirimde , tek namlunun gösterdiği yeri vurabilmeyi becerememesi tuhafıma gidiyor.
Bir de demezler mi  bu tüfek  fabrikan böyle çıkmıyor diye !!!
Siz bu tüfeği hedefe doğrultup ateş ettiniz mi diye sorunca  ?
Sadece deneme amaçlı iki adet fişek atıyoruz diyorlar.
O zaman nasıl bu kadar emin konuşabiliyorlar anlayabilmiş değilim.
Her şeyi geçtim insanların akıllarıyla dalga geçiyorlar.
Keriz yerine koyar gibi...

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tek namlulu tüfeğin namlusu  hatalı  değilse(mm lik yamuk gibi) nasıl  alt  üst  yada sağ sol  nasil atabiliyor  yada hatalı ise nasıl bi kalite kontrol var kafam almıyor 
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Gökhan bey  konuyu hatırlıyorum.Gerçek olan şu ki
Ülkemizde hala silah sanayi bir adım ileri gidebilmiş değil.
İlk yarı oto tüfeğin icadından yaklaşık 100 sene  sonra yarı oto üretebilmişiz. Ve üretilenlerin içler acısı hali ortada.
Çiftelere bakıyoruz orada da durum pek parlak değil.

En az bir 100 yıl orada da gerideyiz.
Acı ama gerçek bu.
Hadi çifteler iki namlulu onlara biraz daha tolerans gösterebilirimde , tek namlunun gösterdiği yeri vurabilmeyi becerememesi tuhafıma gidiyor.
Bir de demezler mi  bu tüfek  fabrikan böyle çıkmıyor diye !!!
Siz bu tüfeği hedefe doğrultup ateş ettiniz mi diye sorunca  ?
Sadece deneme amaçlı iki adet fişek atıyoruz diyorlar.
O zaman nasıl bu kadar emin konuşabiliyorlar anlayabilmiş değilim.
Her şeyi geçtim insanların akıllarıyla dalga geçiyorlar.
Keriz yerine koyar gibi...
Pek fazla bisey soylemk istemiyorum yerli tufek konusunda Allah bildigi gibi yapsin hepsini.
Yukardada dedigim gibi black magic vardi yastik yorgan altinda saklanan alsan senide eskitir cocgunuda.
Ancak ev alacagimiz icin malesef elimizdeki ile devam etmek durumundayim. Mevcut olana yeni bi namlu yaptirmak istesem bundan farkli olacagi konusunda da teredutlerim var akus yapar mi onu bir arastiracam onlarda kendi tufegi olmadigi icin pek sicak bakacaklarini sanmiyorum.
Hayirlisi bakalim zaman ne gosterecek belki bikac guzel atis yapinca isinirsiniz. Markaya olmasada en azindan tufeginize.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ali YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
suat bey sizinle telefondan görüşmek istiyorum telefonum 0 5054541699 görüşelim lütfen
Ali YALÇIN
1969 Fethiye

Çevrimdışı Ali YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
Suat bey sizinle bu tüfek için görüşmek istiyorum bende almak istiyorum aynı tüfekten tel numaram 05054541699
Ali YALÇIN
1969 Fethiye

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
Suat Bey merhaba... Bu forumu çokça takip etmeme rağmen pek yazmışlığım yok. Saolsun arkadaşlar bir çok konularda yazıp bilgi sahibi olmamızı sağlıyorlar. Sizin konuyu görünce aynı olayla ben de karşılaştığım için yazma ve geçmiş olsun deme ihtiyacı duydum. Tüfek almaya karar verdiğimde ben de yabancı olsun dedim. Ama sonradan yabancıya paramız gitmesin diye ben de yerli aldım. Benim aldığım markada da sol vurma sorunu vardı. firma ile görüştüm ve tüfeği gönderdim. Tüfeğin namlusunu değişip ve deneme atışı yapıp bana geri gönderdiler. Şu anda tüfekte bir sorun yok. Nereye nişan alıyorsan orayı vuruyor. Atışlarına baktım. Tüfek düzelmiş. Bazı atışlarda ki kusurlar inan ki ne tüfekten ne de senden tamamen fişekten kaynaklı. Özellikle yerli bazı fişeklerin grupmanı iyi olmuyor. Dağılım iyi gibi olsa da hedef üzerinde bir kuşun sığa bileceği boşluklar oluşuyor. Bazı yabancı ve iyi diye düşündüğümüz mermiler de yerli dolum olduğu için aynı sorunları verebiliyor. Ben bizzat yaşadım. Biz yine de yerli tüfekleri kullanmaya devam edelim. Son zamanda kendilerini çok geliştirdiler. Benim ava gittiğim gurupta bir browning ve bir beretta tüfek var. Tüfeğim onlardan aşağı değil hatta üstün tarafı da var. Biz yerliye devam edelim. Ne ise fazla başınızı ağırtmayayım. Kalın sağlıcakla...
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon