Gönderen Konu: BERETTA A400 LITE SENTETİK TAM SEZON İNCELEMESİ  (Okunma sayısı 4654 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
2017-2018 Av sezonunda sezon boyu bu tüfeği kullandım, merak edenler için faydalı olur düşüncesiyle izlenimlerimi paylaşmak istedim.
Tüfeğin özellikleri;
Kullandığım Lite 28 inch namlu boyunda yani yaklaşık 71 cm, dipçik uzatmaları takılı halde 3120 g, benim gibi 36 cm LOP ile kullanıyorsanız 3080 g ağırlığında, 3 inch 76 mm fişek yataklı , ölçmece 18.62 mm namlu iç çapına sahip son 10 cm'de çok az kademeli daralarak 18.58 mm ye düşüyor.Birleştirme konisi uzunluğu fabrika verilerine göre yaklaşık 6.5 cm, endüstride UZATILMIŞ birleştirme konisi olarak geçiyor.
B-link pistonun biraz daha geliştirilmiş olgunlaştırılmış hali biraz daha büyük bir gaz odası yapısıyla gaz operasyonunun kalbi.Tüfek 24 g dan 57 g ' a kadar tüm fişeklerle sorunsuz istekli ve oldukça hızlı çalışıyor.Tüfekte Kick off geri tepme önleyici sistemin Xtreme'de uygulanan Kick off plus şekli mevcut, bu yapı dipçiği zayıflatmadığı gibi kick off hareketini ilk versiyona göre hiç hissettirmiyor.Sentetik modelleri herzaman severim, çizilme ,kırılma vb. derdi olmadan  ıslak kar çamur vb. olumsuz durumlarda tam hizmet edebilirler.Sentetik materyal ne yazıkki Xtreme'deki kadar kaliteli değil oldukça sert, özellikle el kundağı ve kabzada bulunan tüfeğin kaymaması için uygulanmış desenler elinize batma hissi veriyor.Namlu finishi blued tip, bu malzeme tüfeği hem ucuz gösteriyor hem de tüfek Paslanmaya çok yatkın hale geliyor.Dipçik pad yapısı Micro Core tip ve gerek darbe sönümlemesi gerekse kıyafete tutunmaması konusunda oldukça başarılı.
Kasa anodized mat finish e sahip ben bu yapıyı parlamadığı için tercih ederim.Optik konulması için kasa üzerinde ayak girintleri var ben sevmiyorum bu uygulamayı enazından SLUG olmayan versiyonlarda..
Tüfek doğal olarak dengeli bir yapıya sahip , 3 fişek yüklediğinizde bile denge noktası dramatik değişmediğinden tüfeğin taşınması rahat.
Beretta'ların pekçoğunda kullanılan Şarjör kilidi adı verilen Magazine Cut Off sistemi bu modelde de mevcut ve kullanımda çok faydası var.
Tüfek ucunda kırmızı fiber optik arpacık geliyor, bence bu arpacık büyük hemen değiştirdim.Truglo Long Bead favorimdir merak edenlere belirteyim.
Tüfeğin Namlu kodu Steelium, şok kodları Optima Bore High Performance (ObHP) , 7 cm lik ince 1-3 ve 5 nolu Full,Modified ve Cylinder şok tüpleri ile geliyor fabrikadan, bu şok tüpleri kanımca standart şok tüplerinin iyi olan örneklerinden.Ben herzamanki gibi farklı şok tüplerini daha çok tercih ettim.
Beretta tetikleri tüm yarıotolar içinde en beğendiğim tetik ağırlık ve hislerine sahiplerdir, bu tüfekte aynı yumuşaklık ve hisleri taşıyor.Fişekler fişek yatağına çok rahat şekilde basılıyor takozu hiç çıkarmadım ama çıkartılırsa  4+1 şekline dönüşür bilgisini de vereyim.
Bu tüfekte hiç açmadığım GUN POD 2 adlı cep telefonunuza uygulama yükleyerek bağlandığınız bir sistem var, buradan avlandığınız konum,attığınız fişek sayısı ve sanırım basıncı gibi pekçok bilgiye ulaşmak mümkün.
Gelelim pattern ve penetrasyona; Sanırım en merak edilen  konuların başında bu geliyor maalesef bu konuda sizi tatmin edebileceğimi sanmıyorum.Ben pattern ve penetrasyon kavramlarının BİREYSELLİĞİNE İNANIYORUM..Namlu iç çapı ,birleştirme konisi uzunluğu gibi kavramlarla ya da KİNETİK -GAZLI-POMPALI-ÇİFTE gibi operasyon şekilleriyle LİNEER BİR İLİŞKİ OLDUĞUNA HİÇ İNANMADIM İNANMIYORUM.Yaptığımız onlarca karşılaştırmalı test sonucu içerisinde bizi yanıltan bir sonuca ulaşmamak mutluluk verici..
Tüfeği deneyerek almıyorsak ne çıkarsa bahtımıza olduğunu kendi payıma kulağıma küpe yaptım.
Namlu iç çaplarının cidden iyi ve profesyonel aletlerle ölçülmediği, şok ölçülerinin ölçülmeyip namluya göre daralma miktarının sabitlenmediği, aynı kutu içerisinde bulunan fişeklerin 90 FPS hız farklarının tescil edildiği bir dünyada , güvenilmez kronograflarla her bir şok ve fişekle 10 ar adet atış yapmadan ulaşılmış sonuçlar ANCAK KENDİMİZİ KANDIRMAYA
YARAR! Bu konuda kıymetli dostum Sn.İbrahim Aysu'nun çalışmaları benim için ülkemizdeki tek referans çalışmalardır.
Sizden en büyük ricam kendi adınıza bir iyilik yapmanız ve enazından TÜFEĞİNİZİN NİŞAN ALDIĞINIZ YERİ VURUP VURMADIĞINI test etmeden kesinlikle tüfek satın almamanızdır!
En büyük markalarla yaşadığım sorunları yazmaya kalkarsam REDHOUSE benzeri bir çalışma yapmam gerekebilir.!!!
Kısaca özetleyip madde madde yazmak daha iyi anlaşılması açısından hepimize yardımcı olabilir.
AVANTAJLAR;
1-Tüfek hafif sayılabilecek ağırlıkta , estetik ve ergonomi açısından problemsiz , denge noktası iyi ayarlanmış , taşırken omuzlarken ve savururken problemsiz.
2-Kullandığım diğer A400 Xplor Unico ve A400 Xplor Light'tan tepme olarak bariz daha iyi bunda yaklaşık 150-200 g lık ağırlık farkınında etkisi var, özellikle ağır dolularda Kick off plus işe yarıyor.Namlu ucu şahlanması da az.
3-Plağa çok miktarda 24 g. fişek attım , tahmini 15 yıllık bir Mirage Super Target fişekte besleme sorunu yaptı fişek zaten gevşek bir patlama yapmıştı, onun haricinde belden bile şakır şakır çalışıyor..
4-Dipçiği çok basit ve güvenilir şekilde uzatmak ve şim kitleriyle ölçünüze uydurmak gibi yadsınamaz bir avantajınız var.
5-Mekanizma siyah, geçit avlarında parlamıyor, mat  finish olan kasanın nişan hattı  güneş altında bile buğu yapmıyor.
6-Sistemsel olarak arka arkaya yüzlerce fişek atılsa bile temizlik istemiyor, sistem her tutuş açısında istikrarlı ve çok hızlı çalışıyor.
7-Emniyet kolay açılıp kapanıyor, tetik koruyucu alanı eldivenle kullanıma izin verecek şekilde büyük tasarlanmış.
DEZAVANTAJLAR;
1-Sert sentetik  malzemenin avuçlarınıza verdiği his pekte iyi sayılmaz, mat namlu finishi tüfeği basit gösterirken PASA çok yatkın hale getiriyor.
2-Tüfek hafif sınıftaki diğer A400'lerden daha yumuşak geri tepmeli  ama eşdeğer ağırlıktaki Maxus'a göre halen konforsuz sayılabilir.
3-İşçilik ve malzeme kalitesi olarak 390 gibi bir tüfekle tabiki kıyaslamak doğru değil ama kendinden çok daha ucuza konumlandırılmış A3OO Outlander'dan  daha fazlasını hakediyor.
4-Pekçok marka ve model 5 adet standart şok ile geliyorken bu tüfek sadece 3 adet şok ile satılıyor.
5-GUN POD 2 gibi bir uygulama av tüfeği için çok yararlı değil, keşke olmayıp daha ucuza satılsaydı dedirtiyor bana..
6-Yine bu finish gerek kasada gerekse namlu üzerinde meydana gelen çarpmalarda çok çabuk dökülebiliyor.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar, ben tüfeğimi sıfır ikinci el şeklinde deneyerek onlarca fişek atarak satın aldım.Hem POI hem ince saçma ve hemde kalın saçma performansından oldukça memnun kaldım, aklıma gelen yeni şeyleri eklerim İnşallah.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 18:49:40 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
Ynt: BERETTA A400 LITE SENTETİK TAM SEZON İNCELEMESİ
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2018, 18:26:34 »

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, Fatih S.M.YAPAR, Ersin ORBAY

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2018, 18:29:44 »

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2018, 18:31:13 »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2018, 18:33:58 »
Emeğinize sağlık abi, almayı düşünen arkadaşlar için referans olmuş teşekkürler.
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2018, 19:01:57 »
Tuncay bey tüfeğiniz hayırlı olsun uzun yıllar keyifli kullanin
Tüfeğinzin  artı ve eksi yönlerini paylaşmanız çok güzel zira  çoğu kimse  kullandığı tüfeği olmadığı şekilde överek bitiremiyor  tüfeği  kullanmış kadar bilgi sahibi olduk
  Bu arada Keklikler   ön kaputta güneşleniyorlar  ☺  keşke  önce görebilseydik
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2018, 19:02:23 »
Tüfek arama aşamasında ilaç gibi bilgiler. teşekkürler ..
Ellerinize sağlık
Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2018, 20:32:28 »
Tam da en önemli kısmı pas geçmişsiniz, yakma yıkma konusuna değinmediniz diye aklımdan geçiyordu ki alttaki fotoğrafları gördüm :D
Bu tip değerlendirmeleri forumda herkesin paylaşması bence çok güzel olur.
Aklında olan ve/veya almayı düşünenler için marka/model bazında bu tip değerlendirmeler, altın değerinde bilgiler içeriyor..
Elinize sağlık, bilgilendirici ve güzel bir yazı olmuş teşekkürler.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2018, 21:23:14 »
Güzel bilgiler,gurme tadında,bu tüfeğe bir kanım ısınmadı gitti,gerçi genellikle 390 hariç berettanın tüm otomatiklerine diyebilirim.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2018, 22:07:35 »
Teşekkürler Tuncay Bey.
  • Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimiçi Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2018, 22:09:32 »
Tuncay Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Gercekten güzel bir anlatım olmuş genel olarak anladığım kadarıyla bir eksiklik görmedim tüfeğinizde gayet hoş bir değerlendirme olmuş.Ben kendi açımdan bazen diyorum keşke sizler gibi teknik bilgisi yüksek ve iyi değerlendirme yapan üstad larla daha önce karsilaşsaydım.Tüfeğini değiştirmek isteyen arkadaşlar için buna bende dahilim iyi bir fikir oldu.Bu arada sizinde tahtalı avını sevdiginizi görmüş oldum  >:D
1988-Denizli

• Expert Üye
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2018, 02:18:14 »
Merak edenler oluyor ben tüfeği tahtalı ve ördek avlarında Kicks Buck Kicker Full şok ile,  Üveyik ,keklik ve tavşan avında Gemini Flush 18.00 mm şok tüpü ile ,bıldırcın avlarında ise dışarıdan satın aldığım standart Imp.Cyl  (4) şok ile kullanıyorum.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 10 Mart 2018, 03:54:48 »
2017-2018 Av sezonunda sezon boyu bu tüfeği kullandım, merak edenler için faydalı olur düşüncesiyle izlenimlerimi paylaşmak istedim.
Tüfeğin özellikleri;
Kullandığım Lite 28 inch namlu boyunda yani yaklaşık 71 cm, dipçik uzatmaları takılı halde 3120 g, benim gibi 36 cm LOP ile kullanıyorsanız 3080 g ağırlığında, 3 inch 76 mm fişek yataklı , ölçmece 18.62 mm namlu iç çapına sahip son 10 cm'de çok az kademeli daralarak 18.58 mm ye düşüyor.Birleştirme konisi uzunluğu fabrika verilerine göre yaklaşık 6.5 cm, endüstride UZATILMIŞ birleştirme konisi olarak geçiyor.
B-link pistonun biraz daha geliştirilmiş olgunlaştırılmış hali biraz daha büyük bir gaz odası yapısıyla gaz operasyonunun kalbi.Tüfek 24 g dan 57 g ' a kadar tüm fişeklerle sorunsuz istekli ve oldukça hızlı çalışıyor.Tüfekte Kick off geri tepme önleyici sistemin Xtreme'de uygulanan Kick off plus şekli mevcut, bu yapı dipçiği zayıflatmadığı gibi kick off hareketini ilk versiyona göre hiç hissettirmiyor.Sentetik modelleri herzaman severim, çizilme ,kırılma vb. derdi olmadan  ıslak kar çamur vb. olumsuz durumlarda tam hizmet edebilirler.Sentetik materyal ne yazıkki Xtreme'deki kadar kaliteli değil oldukça sert, özellikle el kundağı ve kabzada bulunan tüfeğin kaymaması için uygulanmış desenler elinize batma hissi veriyor.Namlu finishi blued tip, bu malzeme tüfeği hem ucuz gösteriyor hem de tüfek Paslanmaya çok yatkın hale geliyor.Dipçik pad yapısı Micro Core tip ve gerek darbe sönümlemesi gerekse kıyafete tutunmaması konusunda oldukça başarılı.
Kasa anodized mat finish e sahip ben bu yapıyı parlamadığı için tercih ederim.Optik konulması için kasa üzerinde ayak girintleri var ben sevmiyorum bu uygulamayı enazından SLUG olmayan versiyonlarda..
Tüfek doğal olarak dengeli bir yapıya sahip , 3 fişek yüklediğinizde bile denge noktası dramatik değişmediğinden tüfeğin taşınması rahat.
Beretta'ların pekçoğunda kullanılan Şarjör kilidi adı verilen Magazine Cut Off sistemi bu modelde de mevcut ve kullanımda çok faydası var.
Tüfek ucunda kırmızı fiber optik arpacık geliyor, bence bu arpacık büyük hemen değiştirdim.Truglo Long Bead favorimdir merak edenlere belirteyim.
Tüfeğin Namlu kodu Steelium, şok kodları Optima Bore High Performance (ObHP) , 7 cm lik ince 1-3 ve 5 nolu Full,Modified ve Cylinder şok tüpleri ile geliyor fabrikadan, bu şok tüpleri kanımca standart şok tüplerinin iyi olan örneklerinden.Ben herzamanki gibi farklı şok tüplerini daha çok tercih ettim.
Beretta tetikleri tüm yarıotolar içinde en beğendiğim tetik ağırlık ve hislerine sahiplerdir, bu tüfekte aynı yumuşaklık ve hisleri taşıyor.Fişekler fişek yatağına çok rahat şekilde basılıyor takozu hiç çıkarmadım ama çıkartılırsa  4+1 şekline dönüşür bilgisini de vereyim.
Bu tüfekte hiç açmadığım GUN POD 2 adlı cep telefonunuza uygulama yükleyerek bağlandığınız bir sistem var, buradan avlandığınız konum,attığınız fişek sayısı ve sanırım basıncı gibi pekçok bilgiye ulaşmak mümkün.
Gelelim pattern ve penetrasyona; Sanırım en merak edilen  konuların başında bu geliyor maalesef bu konuda sizi tatmin edebileceğimi sanmıyorum.Ben pattern ve penetrasyon kavramlarının BİREYSELLİĞİNE İNANIYORUM..Namlu iç çapı ,birleştirme konisi uzunluğu gibi kavramlarla ya da KİNETİK -GAZLI-POMPALI-ÇİFTE gibi operasyon şekilleriyle LİNEER BİR İLİŞKİ OLDUĞUNA HİÇ İNANMADIM İNANMIYORUM.Yaptığımız onlarca karşılaştırmalı test sonucu içerisinde bizi yanıltan bir sonuca ulaşmamak mutluluk verici..
Tüfeği deneyerek almıyorsak ne çıkarsa bahtımıza olduğunu kendi payıma kulağıma küpe yaptım.
Namlu iç çaplarının cidden iyi ve profesyonel aletlerle ölçülmediği, şok ölçülerinin ölçülmeyip namluya göre daralma miktarının sabitlenmediği, aynı kutu içerisinde bulunan fişeklerin 90 FPS hız farklarının tescil edildiği bir dünyada , güvenilmez kronograflarla her bir şok ve fişekle 10 ar adet atış yapmadan ulaşılmış sonuçlar ANCAK KENDİMİZİ KANDIRMAYA
YARAR! Bu konuda kıymetli dostum Sn.İbrahim Aysu'nun çalışmaları benim için ülkemizdeki tek referans çalışmalardır.
Sizden en büyük ricam kendi adınıza bir iyilik yapmanız ve enazından TÜFEĞİNİZİN NİŞAN ALDIĞINIZ YERİ VURUP VURMADIĞINI test etmeden kesinlikle tüfek satın almamanızdır!
En büyük markalarla yaşadığım sorunları yazmaya kalkarsam REDHOUSE benzeri bir çalışma yapmam gerekebilir.!!!
Kısaca özetleyip madde madde yazmak daha iyi anlaşılması açısından hepimize yardımcı olabilir.
AVANTAJLAR;
1-Tüfek hafif sayılabilecek ağırlıkta , estetik ve ergonomi açısından problemsiz , denge noktası iyi ayarlanmış , taşırken omuzlarken ve savururken problemsiz.
2-Kullandığım diğer A400 Xplor Unico ve A400 Xplor Light'tan tepme olarak bariz daha iyi bunda yaklaşık 150-200 g lık ağırlık farkınında etkisi var, özellikle ağır dolularda Kick off plus işe yarıyor.Namlu ucu şahlanması da az.
3-Plağa çok miktarda 24 g. fişek attım , tahmini 15 yıllık bir Mirage Super Target fişekte besleme sorunu yaptı fişek zaten gevşek bir patlama yapmıştı, onun haricinde belden bile şakır şakır çalışıyor..
4-Dipçiği çok basit ve güvenilir şekilde uzatmak ve şim kitleriyle ölçünüze uydurmak gibi yadsınamaz bir avantajınız var.
5-Mekanizma siyah, geçit avlarında parlamıyor, mat  finish olan kasanın nişan hattı  güneş altında bile buğu yapmıyor.
6-Sistemsel olarak arka arkaya yüzlerce fişek atılsa bile temizlik istemiyor, sistem her tutuş açısında istikrarlı ve çok hızlı çalışıyor.
7-Emniyet kolay açılıp kapanıyor, tetik koruyucu alanı eldivenle kullanıma izin verecek şekilde büyük tasarlanmış.
DEZAVANTAJLAR;
1-Sert sentetik  malzemenin avuçlarınıza verdiği his pekte iyi sayılmaz, mat namlu finishi tüfeği basit gösterirken PASA çok yatkın hale getiriyor.
2-Tüfek hafif sınıftaki diğer A400'lerden daha yumuşak geri tepmeli  ama eşdeğer ağırlıktaki Maxus'a göre halen konforsuz sayılabilir.
3-İşçilik ve malzeme kalitesi olarak 390 gibi bir tüfekle tabiki kıyaslamak doğru değil ama kendinden çok daha ucuza konumlandırılmış A3OO Outlander'dan  daha fazlasını hakediyor.
4-Pekçok marka ve model 5 adet standart şok ile geliyorken bu tüfek sadece 3 adet şok ile satılıyor.
5-GUN POD 2 gibi bir uygulama av tüfeği için çok yararlı değil, keşke olmayıp daha ucuza satılsaydı dedirtiyor bana..
6-Yine bu finish gerek kasada gerekse namlu üzerinde meydana gelen çarpmalarda çok çabuk dökülebiliyor.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar, ben tüfeğimi sıfır ikinci el şeklinde deneyerek onlarca fişek atarak satın aldım.Hem POI hem ince saçma ve hemde kalın saçma performansından oldukça memnun kaldım, aklıma gelen yeni şeyleri eklerim İnşallah.
bir
Merak edenler oluyor ben tüfeği tahtalı ve ördek avlarında Kicks Buck Kicker Full şok ile,  Üveyik ,keklik ve tavşan avında Gemini Flush 18.00 mm şok tüpü ile ,bıldırcın avlarında ise dışarıdan satın aldığım standart Imp.Cyl  (4) şok ile kullanıyorum.
Bu değerli bilgilerin bu tüfeği alacak arkadaşlara ışık tutacak bir kaynak olacağını düşünüyorum.
Ağzına sağlık Tuncay hocam.
Teşekkürler...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 10 Mart 2018, 10:11:31 »
Maşallah abi. Hayirli olsun her zamanki gibi mükemmel açiklamalar. Abi benelliyi biraktin son zamanlar a400 de zorluyorsun. 😊
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Murat YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 10 Mart 2018, 10:34:11 »
Değerli bilgiler için teşekkürler Tuncay Bey.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• ÖZKANLAR FX015-66 cm
  • AKDAŞ AK 212-71cm
1981- Samsun/Tokat

• Expert Üye
« Yanıtla #15 : 10 Mart 2018, 11:11:31 »
Maşallah abi. Hayirli olsun her zamanki gibi mükemmel açiklamalar. Abi benelliyi biraktin son zamanlar a400 de zorluyorsun. 😊
Özgür bey kardeşim,
Benelli beni bıraktı ben onu değil, yalnız her ihtimale karşı dolapta biryerlerde bir 391 göreve hazır bekliyor..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 10 Mart 2018, 11:35:35 »
Özgür bey kardeşim,
Benelli beni bıraktı ben onu değil, yalnız her ihtimale karşı dolapta biryerlerde bir 391 göreve hazır bekliyor..:)
Ben 391 i sattin diye biliyorum abi geçen sene. Ama 391 dedin gene içim bi hoş oldu. Abi neden en çok berettayı eleştiriyoruz ama elimizden birakamiyoruz 😊??  Ah o urica 1 😓
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• Expert Üye
« Yanıtla #17 : 10 Mart 2018, 12:15:28 »
O Urika 2 idi satalı 4 yıl oldu :) Zaman çabuk geçiyor, Urika 1 demirbaş satılır mı? :)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Özgür UYAR

• Expert Üye
« Yanıtla #18 : 10 Mart 2018, 12:17:25 »
Beretta yarıotoların iyi örnekleri bence eniyi gaz operasyonlu tüfekler, hatta eniyi yarıoto tüfekler..En büyük rakibi Maxus..Maxus eniyi Browning..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Hüseyin ÜNLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 10 Mart 2018, 12:50:46 »
Tuncay hocam paylaşım icin teşekkürler benim gibi bilgisiz ce tüfeklere para harcayan birisi icin bulun maz nimet boyle paylaşımlar bu forma kayıt olmadan cok bilicsizce tüfek aldım sattım üye oldugum günden beri araştırma icerisindeyim bu tür yazıları sürekli takipdeyim onumüzdeki sezonlara nasip olursa bir alım yapacam .
1991 - Antalya/korkuteli/kızılcadag koyü

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2018, 13:16:59 »

Her ne kadar usta avcı olsakta, iyi bir atıcı olsakta Tuncay Bey kardeşim şu ufacık cümlede bile bütün olayı özetlemiştir. Eline Emeğine sağlık. İnşallah çok avcı ve atıcı dostlarımız bu bilgilerden faydalanacaklardır. Teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2018, 13:20:15 Gönderen: Ziyaettin AYHAN »
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 10 Mart 2018, 14:46:51 »
Tuncay abi eline sağlık. Bende tam dün berettayı satmayı aklıma koymuştum :) bu yazdıklarınız benim için iyi oldu. Almak isteyen arkadaşlara okuturum. :)
Alp BALABAN
1984-Manisa

• Expert Üye
« Yanıtla #22 : 11 Mart 2018, 13:31:47 »
Okuma ve mesaj yazma nezaketini gösteren herkese teşekkür ederim.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 11 Mart 2018, 13:53:34 »
Tuncay bey yeni aldığımız a 400 ün sadece 1 nolu şoku var bitane 3 no almak istiyoruz nerden almamızı tavsiye edersiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1983
Yozgat

• Expert Üye
« Yanıtla #24 : 11 Mart 2018, 15:21:55 »
Cengiz bey,
Stoeger yada Komando ava sorunuz. Seher avda da bulabilirsiniz.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI