Gönderen Konu: BAŞIMIZIN BELASI BU ŞİKAYETLER  (Okunma sayısı 9828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abdulkadir DOĞRU

• Müdavim Üyemiz
  • GOOSE,DUCK,HUNTER . KODOBAY
BAŞIMIZIN BELASI BU ŞİKAYETLER
« : 23 Ocak 2018, 12:05:23 »
Sevgili Form Yöneticileri ve üyeleri bir Avlak form üyesi olarak Doğu Anadolu Bölgesi Paylaşımlarımın geçici olarak bir çoğunu kaldırmış bulunmaktayım.
Takriben 11 yıla yakın bu paylaşım platformuna üyeyim, üyeliğim bana çok şey kazandırdığını belirtmek isterim.
Bu platformda çok değerli bilgili ve yeni nesil avcılara ışık veren yöneticiler var, yanı sıra çok değerli usta avcılarda vardır.

Bunların bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak gerekir.
Lakin ben şahsen bu kişilere paylaşımlarından dolayı teşekkür eder,
Yeni nesil avcılara da dikkatli olmalarını öğütlerim.

Ben 1995 yılından bu yana avcılık yapmaktayım, ilk sıralarda avcılık belgesi ve pul falan yoktu 5 yıllık kartlar vardı sonra şimdiki sistemle tanıştık ancak 2005 yılından bu yana düzenli belgemin olduğunu herkesin bilmesini isterim.
Gelelim günümüze ülkemizin ve toplumumuzun içeride ve dışarıda bu denli düşmanı varken yetmiyormuş gibi bizlerde bir birimize düşmanlık yapmaktayız bunu anlamakta zorlanıyorum.

Devletin birimleri ve vatan evlatları canla başla iç ve dış cephelerde çarpışırken her gün ŞAHADET haberleri almaktayız ve daha 2 gün önce bölgemiz Hizanda çiğ düşmesi sunucu 5 şehit ve 12 kişiye yakın yaralımız var.
Devletin Ülke içinde isimleri gereksiz 5 ve 6 grup terörle mücadelesi varken biz avcılar bir birimizle uğraşır dururuz.

Avcılığın bunlarla alakası nedir diyenlerimiz olacaktır.
Amacım ne kadar yersiz ve boş mücadelelerle uğraştığımızı ve gerçek mücadelenin hangileri olduğunu karşılaştırmaktır.

Şahsen fazla limit ve hatalı avlarımız olmuştur, bunların uyarılar ile düzeltilmiş ve kaldırılmış olduğunu bilmekteyiz. Bunların dışında çokça şikayet, cezalara ve mahkemelere de pek yabancı değilim.

Gelelim günümüz avcılığına bana bir soru sorulursa avcının düşmanı kim deseler cevabım tüm dünyadır.
Neden cevabım bu avcılara Muhtarlar  karşı ve şikayetçi, Köylü karşı ve şikayetçi, Mera sahibi şikayetçi, bölgemiz operasyon bölgesi olması açısından Devlet karşı ve şikayetçi, Orman Su işleri şikayetçi ve karşı kim kaldı Avcılar kaldı avcılarda şikayetçi ve karşı ayni zamanda kıskanç sonumuzu hayırlar beklemiyor.

Birde mevzuata bakalım akşam ördekte ördek sürüsü gelsin tüfek at indir, indirdiğin elma baş veya suna ise yandın suya geri at atmazsan uygulamada 650 TL ceza veya bir fazlan varsa buyur buradan. 
Ha birde torba yasadaki yasalar geçerse kuruma altındaki bir hayvanı avladıysan tam yandın, daha tam netleşmedi ama  bilerek veya bilmeyerek kuruma altındaki bir hayvanı avlayana 2,5 yıl hapis bekleyecek İŞALLAH geçirmezler veya avcılığı ayrı tutarlar.

Gelelim başımızdaki belaya ilçemiz Tatvan daki tüm avcılara musallat olan pis bir bela var ne kadar avcı varsa ne kadar paylaşım varsa belgeli belgesiz limitli limitsiz fark etmez tümünü teker teker bakanlığa şikayet etmektedir.
Benim paylaşımlarım ve 2. kişilerle gerçekleştirdiğim avlarımın tümü limitler ile orantılı olmasına rağmen ben bile savunma verdim.
Birde kabahatler kanununa göre zaman aşımı 5 yıl olmasına rağmen 2010 ve 2011 yılı av videolarım bile şikayet etmiştir.

Bu işmi yani Bölge insanların avdan başka neyi var sosyal bir etkinlik mi var Tatvan da bir aktivite mi var bu kişiler katılsın. 
Bana gelince ben ekonomi özgürlüğümü kazanmış yaşımı bitirmişim ben bölgede ayni zamanda Esnafım ama benim gibi Kurumsal yapıya sahip bir kişiye bunların yapılmasını kınıyorum, bana yapıldıysa herkese yapılması muhtemeldir.

Gelelim avcılara yapılan sosyal medya eleştirilerine, kediyi fırlatan köpeklere işkence veren kişiler ile ayni kategoriye bizleri kuymaktadırlar. Haşa huzurdan evcil hayvanlara tecavüz eden kişileri hayvanlara eziyet edenleri ve avlayanları ayni hedefe koyulması doğru değildir.
Gelelim bu kadar kişiyi şikayet eden kişilerin psikolojik yapısına bana göre bu kişiler Ebebeyinlerinden şefkat görmeden büyümüş ve küçüklüklerinde şiddet görmüş kişilerin psikolojisidir. 
Bu kişilerin benzer psikolojilerini yabancı filimler de senaryo olarak oynatıldığını görmekteyiz. Senaryo şöyle başlar kişiler küçük yaşta tacize maruz kalır, yaşları olgunlaşınca onlara yapılanları başkasına uygulamaya çalışırlar.

Bu kişilerin Türk olmadığını Türk soyu taşımadığını tahmin ediyorum. Türk soyu ve kültürü ile yetişmiş bir kişi bunları yapamaz. Benim başka tarifim olamaz şöyle ki toplumumuz genelleme yaptığında kafir dediğimiz inancımızın dışında yaşayan insanları eleştirir ve zayıf göstermek isteriz. Bu da doğru değil yene bir benzetme yapacağım.

Bu denli kin dolu ve herkesi şikayet eden kişi o kadar aşağılık biridir ki yaptığı iş şerefli bir iş değildir. Ben kovboy filmlerinden esinlenerek  açıklama yapmak isterim şerefli kişiler kimseye arkadan ateş açmazlar silahsız bir kişiye silah çekmezler.
Benimde bu kişilere teklifim budur bu kadar şerefli olun gelin karşımıza dikilin şavaşsakta eşit kuşanıp savaşalım derim.
Sayın site yöneticilerine de sesleniyorum bu yorumları silmesinler hedefimde ismi beli bir şahıs yok karşılıklı hakaret yoktur.

Bunları yapanlar avcılık sıfatı ile sitemize üye olup bizleri hançerlemek isteyenlerdir. Bunların bilgi ve aktivite paylaşımı derdi yoktur tamamen karalama ve insanların boş işler ile zamanlarını çalmalarıdır.
Bu kişiler ile intihamım dava aşamasında isimlerini öğrenip bunları öğütler ile nasihat günleri beklemekteyim. Bu kişiler ile bu sitede bunları yaşamamız kaçıncı ama bunları tanıdığım zaman sormadan duramam neden bunları yaptıklarını mutlaka sorarım acaba cevapları ne olacaktır merak ediyorum herkese iyi paylaşımlar.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2018, 09:07:09 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

The following users thanked this post: Murat TEPE, Ahmet ÖZTÜRK, B.Ulaş EREN, Ali ARI

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BAŞIMIZIN BELASI BU ŞİKAYETLER
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2018, 12:20:26 »
Sayın Doğru, bu hallere düşmemize sebep biraz da kendimiz değil miyiz? Ben de şahsen bir avcı olarak şöyle bir öz eleştiri yapayım.
Önce yaptığımız her avı sanki iddiaya girer gibi buralarda boy boy fotolarını paylaştık, sonra avcılara cani, öldürmeyi seven, kan akıtmayı seven kişi damgasını vurdurduk. Sivas'tan, Doğuanadolu'dan boy boy av fotoları yayın edip av meralarını öldürdük, köylüyü ve yerel halkı kendimize düşman ettik, haliyle zaten avcılar hedef tahtası ormancılar pusuda bekliyor, merada ettikleri yetmezmiş gibi şimdi sosyal medyadaki paylaşımlardan kendilerine nemalanacak bir yol buldular, devlet vermiş yetkiyi kendileri de yazdıkları cezadan pay alıyorlar, yazıyorlar cezayı...
Bu gidişle daha çok canımız yanar, çok görürüz bu tür vakaları....
Hatta ve hatta profilinizdeki avatar fotonuzdan dolayı şikayet olursa ya da ceza yerseniz ona bile şaşırmayın derim.
Gücü gücü yetene yani işin özü.... 
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2018, 12:24:46 Gönderen: Murat TEPE »
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2018, 12:29:11 »
Sayın Doğru, bu hallere düşmemize sebep biraz da kendimiz değil miyiz? Ben de şahsen bir avcı olarak şöyle bir öz eleştiri yapayım.
Önce yaptığımız her avı sanki iddiaya girer gibi buralarda boy boy fotolarını paylaştık, sonra avcılara cani, öldürmeyi seven, kan akıtmayı seven kişi damgasını vurdurduk. Sivas'tan, Doğuanadolu'dan boy boy av fotoları yayın edip av meralarını öldürdük, köylüyü ve yerel halkı kendimize düşman ettik, haliyle zaten avcılar hedef tahtası ormancılar pusuda bekliyor, merada ettikleri yetmezmiş gibi şimdi sosyal medyadaki paylaşımlardan kendilerine nemalanacak bir yol buldular, devlet vermiş yetkiyi kendileri de yazdıkları cezadan pay alıyorlar, yazıyorlar cezayı...
Hatta ve hatta profilinizdeki avatar fotonuzdan dolayı şikayet olursa ya da ceza yerseniz ona bile şaşırmayın derim.

KATILIYORUM
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

The following users thanked this post: Fatih ÇAY

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2018, 12:52:46 »
Kesinlikle sizlere katılıyorum Murat bey.
İlave olarakta bir kaç ekleme yapayım.
Bu forumda kendim de dahil her avcı kuralları bir şekilde ihlal etmiştir.
Göç kuşu perşembe gelmiştir.Ava gidilmiştir.40 yılda bir bıldırcın göçü düşmüştür limit aşılmıştır.
Hafta  içi tatil kullanırsınız mecburen yasak günde gitmek zorunda kalabilirsiniz gibi gibi.
İyi de köylü zaten evraksız 7/24 avlanıyor.
Diyelim ki tamam hepimiz harfiyen bütün kurallara uyduk.Ne olacak  seneye av mı çoğalacak ?
Hayır.
Mevcut sistemde devlet zaten evrağı olan adama ceza kesiyor.
Geri kalanlara hiç bir baskı denetim yok ki.
Belgeni al harcını yatır ava gideme  evraksız adam avın ...........
Valla arkadaşlar kanunlara aykırı hareket etmememiz gerekiyor herşey den öncede !!!!!
Kanunlarda kanun olacak.Haklıyı haksızı gözetecek.
Biri para verip yasal avlanırken diğeri bedava dan insanların hakkına girmeyecek.
Bu kul hakkıdır vebali vardır.
Kanunda benim hakkımı gözetemiyorsa yasak günde de ava gidene ,limiti aşanada hiç bir itirazım olmaz.
En azından adam devlete harcını yatırmış vergisini vermiş.
O vurmasa zaten kaçak avcılar vuracak.
Burada kimseyi yasal avlanmamaya teşvik etmiyorum.Ancak bende bedelini ödediğim ürünün kullanma hakkına sahip olmak isterim.
Siz bu hakkı bana vermezseniz bende zorla almayı denerim.....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Murat TEPE, Zülküf ÖZDUMAN, Hüseyin İŞCEN, Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2018, 13:17:59 »
      Arkadaşlar Suat beye yorumu ile alakalı harfiyen katılırım
Ancak bu gizlice içimize sızan kişileri öğrenip bu sitede teşhir etmek yüzlerine tükürmek isteriz buda zaman alacak hayırlısı olsun.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2018, 09:09:26 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2018, 14:25:00 »
 Saygıdeğer  forum sakinleri bu konuda yapmamız gereken  nedir   yaptigimiz  avlari  doğada  geçirdiğimiz  güzel anıları 
Yada  tüfek fişek  vs. Vs.   Burda paylasalim mi ?paylaşmayalim mi?
  şimdi günlük  6 limitli ördek  avina  bikaç arkadaş gidip limitleri fulleyip resim atmakta  hiç ava  gitmemiş bir insanı
Bir kişinin yaptığı  av sanarak  biraz tedirgin edebiliyor   
 Ben  hiçbir sosyal medya kullanıcısı deilim  tek paylaşım yerim  burasidir  facebook Tweetter instagram  v.s  daha  varsa  hiç birini kullanmıyorum  buralarda paylaşılan avlarda büyük reklam getiriyor galiba
 Tabi sözde  müslüman geçinip islamin hiç bir kuralını yerine  getirmeyen  sözde müslüman  görünenlere ne diyelim kendi  kendine fetva verenlere ...
 Sözde hiç et yemiyormus gibi görünüp   hayvan hakları savunup  restorant larda  pikniklerde evlerinde   sucugu  ağaçtan iskenderi  kuzulari köftelerin doğadan taplanildiginimi sanıyorlar acaba?

• huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2018, 14:55:39 »
Hüseyin Bey yazdıklarınız güzel ama bu kişiler açlık ile intiham olsalar o zaman neyin ne olduğunu anlarlar .
     Bizlerde bu avcılığı fazla abartmasak iyi olacak.
Birde bu şikayetçileri anlamak zor ama bu şikayetçileri öğrensem bile onlar ile ayni seviyeye inmemek için kimse benden küfür ve hakaret beklemesin çünkü avcılık benim hobimdir.
     Avcılık benim mesleğim değildir benim Kurumsal kimliğim itibarım ve iş yerim var bunlar gibi kişiler ile uğraşmak bana yakışmaz ama bu olay bu sitede 3. kez oluyor artık bunların yaptıkları fazla oldu gene hayırlısı olsun diyorum.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2018, 09:14:22 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2018, 17:01:08 »
      Sevgili Form Yöneticileri ve üyeleri bir Avlak form üyesi olarak Doğu Anadolu Bölgesi Paylaşımlarımın geçici olarak bir çoğunu kaldırmış bulunmaktayım.

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=3.0

FORUM KURALLARI
4.26. Paylaşım İçerikleri Boşaltılamaz!

İlgili Forum Kuralını Lütfen Okuyunuz:

4.26. Mesaj içerikleri, mesajın sahibi üye tarafından değiştirilebilir. Bu yetki, mesajın içeriğinde yanlış yazım, eksik yazım, ya da benzeri düzenleme ihtiyacının hasıl olması durumunda, üyelere esneklik ve rahatlık sağlamak amacıyla verilmiştir. Yazılan her türlü mesaj, paylaşım, görsel, forumun içeriğini oluşturur ve forum yönetimi gerekli görmediği sürece silinemez. Verilen mesaj değişikliği yetkisini amacı haricinde, mesaj içeriğinin keyfi olarak tamamen silinmesi, . (nokta) vb anlamsız işaretler konularak silinmesi şeklinde suistimal edilemez. Kuralın ihlali halinde ilgili üye yazılı uyarılır. Kuralın ihlalinin devamında ilgili üyeye 30 gün mesaj yazamama cezası verilir. 30 gün mesaj yazamama cezası dolduktan sonraki ilk ihlalde üye ihraç edilir.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2018, 18:27:05 »
        Alkan Bey merhabalar
        Mesajların bir kısmını kaldırma benim isteğim ile olmamıştır.
        Soruşturmayı gerçekleştiren avcılık ile ilgili daire başkanlığı ve buna bağlı Devlet kurumudur.
        Bu çalışma soruşturmanın selameti için soruşturma bitinceye kadar geçici olarak benim tarafımdan kaldırılmıştır.
        Soruşturma bittiğinde yüklemeler yeniden yapılacaktır bilgilerinize iyi paylaşımlar.

« Son Düzenleme: 26 Ocak 2018, 09:17:11 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2018, 18:30:46 »
        Alkan Bey merhabalar
Mesajların bir kısmını kaldırma benim isteği ile olmamıştır. Soruşturmayı gerçekleştiren avcılı ile daire başkanlığı ve buna bağlı Devlet kurumudur.
        Bu çalışma soruşturmanın selameti soruşturma bitinceye kadar geçici olarak kaldırılmıştır bilgilerinize iyi paylaşımlar.
Peki ilgili kurumlar bu paylaşımları bizden isterse biz ne yaparız hiç düşündünüz mü
Yönetime haber verseydiniz biz o konuları olması gereken  bölüme taşırdık
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Akın ARIMAN

Çevrimdışı Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #10 : 01 Şubat 2018, 11:18:53 »
Beyler benim öderim bundan sonra eğer av anılarımız paylaşacaksak avbis avlanma izin belgelerimiz av görsellerimizden önce paylaşalım ve yaptığımız işin yasal olduğunu belirttikten sonra şikayetmiş yorummuş gerisi boş avlanma izni varsa kotalar dahilinde afedersiniz isteyen istetiğikadar konuşadursun.Kısacası kendi kendini yesin forum yöneticilerininde bu konuda avbis avlanma izin görselleri hakkında genel bir duyuru yapmalarını önemle rica ediyorum ben.Saygılar.
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2018, 11:58:46 »
Değerlidostlar bu konularda çok yazdık çizdik ama avcılar olarak aramızda birlikteliği sağlayıp bir olamadığimizdan,birbirimize sahip çıkmadığımızdan haklı nolduğumuz çoğu konularda bile haksızlığa uratıldsık.Bunun tek çözümü bir olmak beraber olmak ve birbirimize sahip çıkmaktır.
Yoksa bu gibi durumlar sürüp gidecek,bizlerde yakınmaya devam edeceğiz.
Avına avcısına ve de doğasına sahip çıkan avcılara selam olsun.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2018, 12:00:23 Gönderen: Fazlı BOZ »
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

The following users thanked this post: Akın ARIMAN

Çevrimdışı Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2018, 14:51:24 »
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2018, 16:08:16 »
Akın Bey bende benzer bir savunma verdim ancak benimkilerin bir kısmı Ekim 2010 ve Kasım 2011 yıllar arasıdır.
Diğer kısımları ise Ocak 2015 yıllardır.
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 05 Şubat 2018, 15:48:30 »
şimdi yasalar size, şu eğitimi alırsan, şu belgeleri getirirsen , şu vergiyi ödersen, şu tüfeği kullanırsan, şu sisteme girersen, şu hayvanı şu kadar vurursan avlanabilirsin demiş. Vatandaş olarak buna bir lafım yok. kanunun verdiği hak.

ancak  bir Türk olarak bu işin Türklükle bağlantısını kurmanızı  saçma buluyorum. avcılık geçmişte açlıktan ölmemek için  yapılan bir işti , 2018 dünyasında niye bir değer olsun.   spor zaten hiç değil. çünkü öldürerek spor yapılmaz.  evet benim hobim yasal sınırlar içinde yabani hayvan öldürmek dersiniz hobiniz avcılık olur.  Bu işin Türklükle, Japonlukla da bir ilgisi yok. çocukken büyüklerimiz, Allahın verdiği canı Allah alır derlerdi.  ben de zannediyordum ki türkiyede her çocuğa aynısı söyleniyor. sadece bana söylüyorlarmış.

yorumlarda hak verdiğim noktalar var. adam her türlü yasal zorunluluğu yerine getirmiş kendini devletin kaydı  altına aldırmış her türlü kısıtlama ile muhatap, ama oranın yerel köylüsü 24 saat vuruyor, dışardan gelen adam vuramasın hepsini ben vurayım istiyor.

dışardan gelen avcı  da ne o adamın tarlasına merasına selamün aleyküm diyerek giriyor , ne de limitlere uyuyor. yani köylüde de, avcıda da ben vurmazsam zaten o varacak o zaman hepsini ben vurayım mantığı var.  bu yanlış.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2018, 16:14:10 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
« Yanıtla #15 : 05 Şubat 2018, 21:14:09 »
Benim şahsi görüşümdür ve beni bağlar;
Ben şahsen vurulan avlar ile çok sık fotoğraf veya karalamaya açık fotoğrafların yayınlanmasına karşıyım.Fotoğraf paylaşmazsan , kimsede seni şikayet edemez.
Maalesef tek çözüm bu.
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 07 Şubat 2018, 09:37:47 »
Benim şahsi görüşümdür ve beni bağlar;
Ben şahsen vurulan avlar ile çok sık fotoğraf veya karalamaya açık fotoğrafların yayınlanmasına karşıyım.Fotoğraf paylaşmazsan , kimsede seni şikayet edemez.
Maalesef tek çözüm bu.
Doğru karar Mehmet bey
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 07 Şubat 2018, 09:40:25 »
şimdi yasalar size, şu eğitimi alırsan, şu belgeleri getirirsen , şu vergiyi ödersen, şu tüfeği kullanırsan, şu sisteme girersen, şu hayvanı şu kadar vurursan avlanabilirsin demiş. Vatandaş olarak buna bir lafım yok. kanunun verdiği hak.

ancak  bir Türk olarak bu işin Türklükle bağlantısını kurmanızı  saçma buluyorum. avcılık geçmişte açlıktan ölmemek için  yapılan bir işti , 2018 dünyasında niye bir değer olsun.   spor zaten hiç değil. çünkü öldürerek spor yapılmaz.  evet benim hobim yasal sınırlar içinde yabani hayvan öldürmek dersiniz hobiniz avcılık olur.  Bu işin Türklükle, Japonlukla da bir ilgisi yok. çocukken büyüklerimiz, Allahın verdiği canı Allah alır derlerdi.  ben de zannediyordum ki türkiyede her çocuğa aynısı söyleniyor. sadece bana söylüyorlarmış.

yorumlarda hak verdiğim noktalar var. adam her türlü yasal zorunluluğu yerine getirmiş kendini devletin kaydı  altına aldırmış her türlü kısıtlama ile muhatap, ama oranın yerel köylüsü 24 saat vuruyor, dışardan gelen adam vuramasın hepsini ben vurayım istiyor.

dışardan gelen avcı  da ne o adamın tarlasına merasına selamün aleyküm diyerek giriyor , ne de limitlere uyuyor. yani köylüde de, avcıda da ben vurmazsam zaten o varacak o zaman hepsini ben vurayım mantığı var.  bu yanlış.
Savaş bey ben avlarla alakalı bağlantı yapmamışım benim yorumlarım kişiliğinin psikolojisini tahmin ederek ırkını,aldığı eğitimi ve sosyal yapısını kendime göre yorumlamış ve anlatmışım (şikayetçinin)
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 07 Şubat 2018, 10:14:52 »
Benim eleştirim size değil aslında .

köylerdeki yerel bohçacılarda "ben vurmazsam zaten dışardan gelen avcı kökünü kurutacak ,  o zaman gördüğümü vurayım"mantığı var.

yarım buçuk avcılardaki "ben vurmazsam zaten köylü kökünü kurutacak o zaman gördüğümü vurayım" anlayışını yanlış buluyorum.

kökünü kurutmak için herkesin bir bahanesi var . eğitim şart yani. değinmek istediğim nokta nea, tam olarak burası:)
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2018, 10:18:02 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 07 Şubat 2018, 13:47:15 »
Eskiden yoktu böyle şeyler teknoloji ilerledi avcılığın boku çıktı köylü ile çiftçi ile çoban ile ne güzel anlaşırdık yemeğimizi bölüşür muhabbetimizi yapardık. Şimdi böylemi herkes de kameralı telefon otu boku şikayet et lastik kes tehdit et .Avcılar da da durum farklı değil yanından geçer selam vermez yolda kalsan dönüp bakmaz kral ile avcının çoban ile avcının sofrasını bölüştüğü günler geride kaldı. Eğer böyle bir platform da aramız da birbirini şikayet edenler varsa ki bu çok ayıp ifşa olmadan sessizce aramızdan ayrılmalarını temenni ederim.

1963 Maltepe-İstanbul

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 08 Şubat 2018, 09:02:52 »
türkiyenin büyük  bölümü hala kamu arazisi. orman bakanlığı yeni avlaklar açsa. hayvan yetiştirip salsa, sadece iç turizm değil dışardan da çok insan gelir büyük para girer. o para ile de doğa korunabilir. yani avcının tanımadığı köyün merasına av için girmesi hem avcı için hem köylü için sıkıntı. bu iş artık sadece büyük avlaklarda olmalı. başka da hiçbir yerde olmamalı.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 12:48:42 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 13 Şubat 2018, 11:32:30 »
Savaş bey düşündüklerin güzel ama bizde hayali kalır.
Geçen hafta uygulamada Av Koruma ekibine yakalandık Ördek avımız limit altındaydı görevlilere limitimin geri kalanını siz tedarik ediniz teklifinde bulundum, biz yetiştirmiyoruz ki size verelim cevabını verdiler.

Bu arada site sakinleri sabırsızlıkla şikayetçilerin ismini öğrenmek isterler daha öğrenemedim.
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 13 Şubat 2018, 14:09:04 »
Eskiden yoktu böyle şeyler teknoloji ilerledi avcılığın boku çıktı köylü ile çiftçi ile çoban ile ne güzel anlaşırdık yemeğimizi bölüşür muhabbetimizi yapardık. Şimdi böylemi herkes de kameralı telefon otu boku şikayet et lastik kes tehdit et .Avcılar da da durum farklı değil yanından geçer selam vermez yolda kalsan dönüp bakmaz kral ile avcının çoban ile avcının sofrasını bölüştüğü günler geride kaldı. Eğer böyle bir platform da aramız da birbirini şikayet edenler varsa ki bu çok ayıp ifşa olmadan sessizce aramızdan ayrılmalarını temenni ederim.

Artık var adem bey lastik kesenleri çok duyduk hatta gördük  aramıza sızan avcı görünümlü şeytanları da görüyoruz.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2018, 14:11:29 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 20 Nisan 2018, 11:35:12 »

ŞİKAYETE KONU BİLGİ TUTANAKLARI TUTULDU
          Hakkımda açılan 7 ayrı dosya için savunmam ve beyanlarım yazıldığı gibidir.
Diğer açıklamaları ilerki zamanda açıklamaya çalışarak paylaşımda bulunurum.
         Şikayeti gerçekleştiren kişilere gelince şimdilik isimlerini ifşa etmenin etik olmadığı görüşüne sahibim.
Form üyelerinin bilmesi açısından şikayeti gerçekleştiren kişinin forma üye bir kişi tarafından yapıldığını bilinmesi şimdilik yeterli olduğunu tahmin etmekteyim.

(ÖNEMLİ NOT ŞİKAYETE KONU CD DEKİ VİDO GÖRÜNTÜLERİ MAHKEMELİKTİR 2015 YILINDA BU YANA YARGITAYDADIR KANUNEN ŞİKAYET EDİLEREK MAHKEMEYE İNTİKAL EDEN BİR KONU İÇİN 2. DEFA SORUŞTURMA AÇILMAZ İLGİLİLERİN BİLGİSİNE..)

« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2018, 18:52:28 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 20 Nisan 2018, 18:34:53 »
ne kadar güzel anlatmışsınız yolun sonu işte bu
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

The following users thanked this post: Murat TEPE