Gönderen Konu: BP long range 36 gr  (Okunma sayısı 6559 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aykut ÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
BP long range 36 gr
« : 09 Ocak 2018, 19:35:00 »
Herkese merhaba...Ustalarım tahtalı ve ördek avı için BP long range 36 gr 4 no mesafeli atışlarda uygun olur mu? Phenoma 71 namlu 3 şok ile kullanmayı düşünüyorum....Şimdiden teşekkür ederim...😊
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2018, 19:39:49 Gönderen: Aykut ÖZ »
  • Luigi Franchi First Class 61 namlu
  • Browning Phoenix Hunter 66 namlu
  • Sarsılmaz Millenium Süperpoze 1/3 71 namlu
Aykut ÖZ
1990 SİNOP/İSTANBUL

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BP long range 36 gr
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2018, 21:03:04 »
Herkese merhaba...Ustalarım tahtalı ve ördek avı için BP long range 36 gr 4 no mesafeli atışlarda uygun olur mu? Phenoma 71 namlu 3 şok ile kullanmayı düşünüyorum....Şimdiden teşekkür ederim...😊

merhaba aykut bey. long range 4 ve 5 numaralarını vursan 92a 71 namluda önceki yıllarda kullanma fırsatım oldu. çok da güzel ve keyif verici sonuçlar aldım. bu yıl ilave olarak ben de phenoma 71 namlu aldım. ancak ne hava ne de av durumu bu fişekleri kullanmama fırsat verdi. ben de phenoma da nasıl bir sonuç verecek merak ediyorum.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

Çevrimdışı Aykut ÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2018, 22:02:46 »
Orhan abi normalde meca 34 gr 5 numaradan Tahtalı avında çok memnunum bazende BP f2 5 no kullanıyorum oda güzel ama bazen gerçekten çok gergin uçuyor bu tahtalılar zaten av bu sene çok az en azından yüksek geçenlere etkili olsun diye 36 gr 4 numara düşündüm inşallah başarılı olur...Cevap için teşekkürler abi...
  • Luigi Franchi First Class 61 namlu
  • Browning Phoenix Hunter 66 namlu
  • Sarsılmaz Millenium Süperpoze 1/3 71 namlu
Aykut ÖZ
1990 SİNOP/İSTANBUL

The following users thanked this post: Orhan KÖSEOĞLU

Çevrimdışı Ali DOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2018, 22:14:34 »
Phenoma kullanan çoğu insan bu fişeği öneriyor ben daha deneyemedim
1997 AYDIN/çine

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2018, 13:11:51 »
Bu fişek ile herhangi bir otomatik tüfeğin uyumsuz olacağını sanmıyorum. Bu fişek hakkında özellikle Emrah beyin çok güzel yazıları var. Okuyabilirsiniz. Ben BP F2 kullanıyorum. Ama bu yıl bu fişeğe geçeceğim. Fiyatı fazlada artmadan şimdi alacağım. F2 den vazgeçmemin sebebi Emrah beyin bir yazısı. Mantığıma çok yattı. Bundan sonra bu fişekle yola devam.
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2018, 16:03:44 »
Usta bir avcı zamanında  B&P fişeklerinden atınca ' bir daha başka fişek atmam' demiş.
mükemmel bir fişek b&p tek geçerim.
1979 istanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2018, 18:51:25 »
Cemal Bey, bp f2 modelinden sırf ben yorum yaptım diye vazgeçmeyin. Ben kendimce yorumladım belki sizin tüfeğinizde uygun sonuçlar verebilir.
Long range fişeğini de üzerine kesin konuşacak kadar tecrübe etmedim. Genel anlamda etkili ve güzel bir model diyebilirim sadece.
Ayıca fişeklerde marka bazında şu kötüdür bu iyidir diye kestirip atmak da istemiyorum. Bp nin 32 gr fişeği bir çok şartta 34 gramına bedeldir benim gözümde. Tüfekle uyup uymadığını avcı kendi belirler..
Bps nin 34 gramlarında tecna gitti drago barut geldi, 34 gramından vazgeçtim ama bu demek değil ki 30-32 gramlarını kullanmayacağım ?
Kendini bozmadığı müddetçe bps nin 30-32 gr fişekler halen çok güzel..
Bu yıl sterling 34 gramdan memnun kaldım. Bozarsa bırakırım bozmazsa aynen devam ederim. Bp yi de oyüzden yazdım 34 gr fişeğinde Erdem abinin paylaşımında gördüm barut azalmış.. Laboratuar ortamında aynı balistik sonuçları verse bile avda bunun yansıması illaki oluyor.
Sadece balistik verilere bakarsak Bp long range ile F2 34 gr arasında sadece 10 bar basınç farkı var. Ama sahaya çıktığınızda aradaki fark ''10 bar'' ın çok ötesinde.
İnşallah anlatabilmişimdir..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2018, 22:29:34 »
Emrah bey... işlerimin yoğunluğu nedeni ile çokça ava gidemiyorum. Gittiğimiz zamanda kilometrelerce yol katediyoruz. Bu işin maliyetini düşünürseniz av işini hemen bırakmamız gerekir zaten. Avlağa ulaştığımızda zaten limit olan 2 kınalı kekliği 1 saat olmadan vuruyoruz. Çil keklik şansa kalmış zaten. Dönüyoruz ördek avına. O av da zor olduğu için bir de uzak geçtiği için onda da şansa kalıyor. BP yıllardır kullanıyorum. Ama F2 artık yetmiyor. Ördeğe ayrı kekliğe ayrı fişek zaten karışıklığa neden oluyor. Bu yıl için açıkçası daha uzun mesafe için arayış içindeyim. O nedenle 34 den 36 ya çıkmayı düşünüyorum. Yorumlarınızı zevkle okuyorum. Diğer arkadaşların yorumlarınıda okuyup aklıma yatanı uygulamaya çalışıyorum. Öğrenmenin yaşı yok. Çok iyi bir avcı değilim. isteğim attığım avın yaralı gitmemesi. Zaten limit içinde avlanmaya çalışıyoruz. Hep daha iyisi olsun istiyorum. Tüfeğim çok iyi. Yeter ki ava denk getir. Bu güne kadar, bir kanat kırığı hariç ava bıçak çekmedim. Zaten para işi olsa bu iş hiç ava gitme. Tabi 1 kutu fişeğe 100 tl de verilmez. Orta ölçek fişeklerde en iyisinin peşindeyiz.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2018, 22:31:13 Gönderen: Cemal KARADENİZ »
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

The following users thanked this post: Soydan TÜRK

Çevrimdışı Veysel ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2018, 02:16:48 »
60TL yi  BP long range vereceğimize 65 i Rc camuflage a vermek daha mantıklı uzak mesafe için,
BP de kalite düştü gibi sanki
  • franchi affinity 71
  • hatsan dynamic 66
  • dual pointer tina

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2018, 02:31:06 »
Bu Long range fişklerden  bir bayiden 6 koli aldım.
Uygun da bir fiyattan.
Dün kendisiyle görüştüğüm bayii arkadaş kendilerine geliş fiyatının 50 TL olduğunu söyledi.
Demekki sezonda bu fişek 60 TL.
Ama iyi mi kötümü bişey diyemem.
RC CAMOUFLAGE ye gelince
Vallahi ben 3 tüfekle denedim hiç bir şey anlamadım.
Ve umduğumu bulamadım.
Ve birde piyasada bulmak zor...
60TL yi  BP long range vereceğimize 65 i Rc camuflage a vermek daha mantıklı uzak mesafe için,
BP de kalite düştü gibi sanki
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Veysel ÖZTÜRK

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2018, 03:00:05 »
Her tüfeğin , hatta her şokun daha yoğun yada daha açık pattern verdiği fişekler olması gayet doğal.
Birde hem mesafeli atış hem niye 3 şok , Light Full,Full , Exfull gibi şoklar denenmeli bence.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 01 Haziran 2018, 06:47:01 »
yorum yazan arkadaşlar güzel noktalara değinmişler. marka olarak değilde tüfeğinize en uygun fişeği bulmanız sizin için daha tatminkar olacaktır. özellikle şok konusunda tuncay beye katılıyorum. eğer 35 metreden daha uzak mesafeleri zorlayacaksanız full yada extra full şok kullanmanız gerekebilir
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimiçi Yağız KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2018, 09:07:46 »
Her tüfeğin , hatta her şokun daha yoğun yada daha açık pattern verdiği fişekler olması gayet doğal.
Birde hem mesafeli atış hem niye 3 şok , Light Full,Full , Exfull gibi şoklar denenmeli bence.

peki Tuncay bey extra full şok icin maximum kac gr onerirsiniz?  sahsen 34 gr uzeri tum fiseklerde acik soklari kullanmayi tercih ediyorum ben.
  • stoeger m3000
1979 ANKARA