Gönderen Konu: Av günleri çalışanlar ava gitmeyecek mı?  (Okunma sayısı 3326 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Av günleri çalışanlar ava gitmeyecek mı?
« : 28 Eylül 2017, 15:26:48 »
Cümleten selamın aleyküm
Ben öğretmenlik yapıyorum lakin devlet okulunda olmadığım için benim tatilim sadece pazartesi günü. Av günleri olan Çarşamba cumartesi pazar günleri çalışıyorum. Avcılık belgesi ilk çıktığı sene belgemi aldım her yıl vergimi pul paramı yatırdım. Şimdi ben ava gitmeyecekmişim? Buradan yetkililere sesleniyorum bunca kaçak avlanan usulsüz avlanan varken sistem benim hakkımı elimden almış bulunmuyor mu?  bu sistem dogrumudur sizce ?
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 16:10:01 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Serkan TİKVEŞLİ, Ömer ÖZSOY, Murathan VAR

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Av günleri çalışanlar ava gitmeyecek mı?
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2017, 16:18:21 »
Deve'ye sormuşlar boynun neden eğri diye buda o misal Bahri bey neresi doğruki çıkardıkları "uydurdukları" yönetmeliklerin ben işten güçten dolayı 2 sene gidemdim ona rağmen geçen 2 yılın vergisini aldılar hemde faizi ile birlikte !!
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Berkan EKİCİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ankara Keçiören Avcılar Derneği
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2017, 16:48:48 »
Aleyküm Selam..Allah (c.c.) daha beterinden korusun bunlar iyi günlerimiz diyen usta büyük avcılarımızda var zaman neyi göstericek bakalım.. saygı ile.
  • Ata Neo Otomatik 12.Cal.
  • Huğlu 103DE 12.Cal.
  • Maverick By Mossberg Pompalı 12.Cal.
  • Husan FullForceMetal 12.Cal.
  • Huğlu 201A Çifte
Türkiye Cumhuriyeti - Ankara - 1993

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2017, 16:54:38 »
maalesef dürüst vatandaş her zaman mağdur olmakta, adam sene boyunca kaçak av yapar ne belgesi ne ruhsatı vardır bir şey olmaz, siz her şeyiniz tam olmasına rağmen avlanamazsınız veya ceza yersiniz. Bende sağda solda tüfekle atış yapmamak için poligon arıyorum bulamıyorum, olanda kapalıyız diyor gönderiyor, bazen kendi kendime çok dürüst olamamalıyım diyorum yinede yapamıyorum.
1968 - Bursa

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2017, 16:55:07 »
Aleyküm Selam..Allah (c.c.) daha beterinden korusun bunlar iyi günlerimiz diyen usta büyük avcılarımızda var zaman neyi göstericek bakalım.. saygı ile.

+1
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2017, 17:00:43 »
Aleyküm Selam,
Hocam ne deseniz haklısınız da duyacak ve çözüm üretecek nerede?
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2017, 17:54:40 »
bu konularda söyleyecek sözümüz kalmadı,sadece hakkımı helal etmiyorum.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2017, 18:31:45 »
Avbis sistemi olduğu halde avı 3 güne indiren ve buna sebep olan kim varsa vebali onların boynuna.
Madem avbis var av niye 3 gün ? Madem av 3 gün avbis denen sistem ne b.. yarıyor ?
Bir de diyorlar ki biz avbis sistemini avcıya kolaylık olsun diye çıkardık.. Güler misin ağlar mısın...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Ömer ÖZSOY, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2017, 18:54:26 »
avcı temsilcilerinin % 70'i av 3 gün olsun deyip ağız birliği yapmış konu böyle 2017 ve 2018 itibarıyle,..

kımızıya tıklayınız lütfen, o vakitte evveli ve şimdi yine aynı.

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=180957.0

7/24 açıkta olsa kota ve avbis uygulaması olduktan sonra inanın yinede yürürlükteki uygulamalarla yinede can sıkıcı,..

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 18:56:15 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2017, 20:26:52 »
Avı belirli günlere tekrar getirip 3 gün meselesini kim çıkardıysa sunduysa emek verip yapılmasında katkısı varsa herkesten hakkımı helal  etmiyorum !!!
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Yağız KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2017, 20:59:18 »
bu sacmalik boyle gitmez/gidemez.. tum avcilar organize hareket edip bir eylem yapmali. avcilik belgesi iptali gibi.. katilim cok olursa eninde sonunda vazgecmek zorunda kalirlar bu isten.
moderatorler onderliginde boyle bir girisim yapilirsa forumun gucunu arkasina alip epey ses getiren bir eyleme donusebilir..
  • stoeger m3000
1979 ANKARA

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN, Cavit SERBEST

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2017, 21:30:49 »
bu sacmalik boyle gitmez/gidemez.. tum avcilar organize hareket edip bir eylem yapmali. avcilik belgesi iptali gibi.. katilim cok olursa eninde sonunda vazgecmek zorunda kalirlar bu isten.
moderatorler onderliginde boyle bir girisim yapilirsa forumun gucunu arkasina alip epey ses getiren bir eyleme donusebilir..
çok doğru söylüyorsunuz da, benzine mazota zam gelince kim arabasını kullanmıyor ki, dediğinizi yapacak 20 kişi zor çıkar, belki çıkmaz bile!!!!
1968 - Bursa

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2017, 22:17:11 »
A.S. Bahri bey. Çok sövesim var ama olmuyor.😊 Ne diyelimki.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Ahmet ŞANVER

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 29 Eylül 2017, 10:01:32 »
milli parkların çalışmalarını zayıf buluyorum alınan vergiler vs bunlarla tedbir alınması lazım yabancı elin oğulları gelip türkiyedeki kazların yumurtalarını alarak göç yolunu değiştiriyor küçükken sürü sürü kazların geçtiğini hatırlarım şimdi ilaç olsun yok yabancı elin oğulları ağlarla üveyik bıldırcın ördek katliyamı yapıyor  biz türkiyede üretip çoğaltıp onlara gönderiyoruz milli parkların avcı denetlemekten ve bizden alınan paralarla çift kabinli araç almaktan başka bir işi varmı çok merakediyorum.haa doğaya keklik salıyorlarmış salınan keklikler makina civcivi olduğu için kuluçkaya yatmıyorlar yani üremiyorlar bu iş böyle yürümez büyük şehirlerde denetim çok iyi çünkü memur şehirleri buralar küçük şehirlerde denetim yok istediğin avı istediğin yerde yap jandarma bile işin bilincinde değil.ördeğe gittim jandarma geldi buradan hemen kaybol dedi hiç konuşmadım evrağı uzattım bu ne dedi minibüsü bi süzdüm askerler bizim dialoğu izliyor bunun ne olduğunu bilmiyormusunuz dedim mahcuben evrağı bi süzdü buradan git dedi herşey kanunlar dahilinde buradan git diyemezsiniz dedim evragı aldım sırtımı döndüm ve gümeye girdim bu işler böyle rahat av yapayım diyorsanız taşrada küçük illerde yaşamanızı tavsiye ederim.helalin var milli parklar helalin var sadece adın var icraatın yok.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2017, 14:36:01 »
 var var milli parkların içraatı var,..

150 bin civarı belgeli avcı sürüsüne çokta güzel çobanlık yapıyorlar helal be ,... >:(

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2017, 15:00:53 »
Zamanında av yapıldıktan sonra köpeği ile emek harcayarak usulünde yapılan av bana göre haftanın hangi günü olursa olsun doğrudur ve bu şekilde olmalıdır. Bıldırcına teyp kuran ağ geren, kekliği mühre ile veya su başında vuran, çulluğu ördeği ve tavşanı gece far ile vuranlar hariç. Avcıların haftanın her günü avlanması yasal olmalıdır. Eğer bu şekilde gün kısıtlaması olursa ve avcılar çarşamba, cumartesi, pazar günleri dışında ava gidiyorlarsa benim onlara saygım var çünkü bu sistem doğru değil. O zaman kurdun ensesi niye kalın mı? Demek zorundayız  >:D . Velhasıl sistem bizi yasağa itiyor. inşallah yetkililer buna acil bir çözüm bulur.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2017, 15:05:07 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »
1983 Akhisar

Ahmet ŞANVER

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2017, 15:15:11 »
milli parkların asıl görevi avcıya hizmet olmalıdır.av hayvanlarını ve popülasyonu yükseltme misyonu olmalıdır.çift kabinliye binip te ova bayır avcı yakalayacam derdi olmayacak.avcılara popülasyonu soracak limitleri doldurup dolduramadığımızı soracak eksiklikleri tesbit edip üstlerine rapor edecek kış aylarında özellikle ördek avında baraj kenarlarında avcı konaklama tesisi kuracak vs vs vesselam.

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 30 Eylül 2017, 05:05:31 »
Cümleten selamın aleyküm
Ben öğretmenlik yapıyorum lakin devlet okulunda olmadığım için benim tatilim sadece pazartesi günü. Av günleri olan Çarşamba cumartesi pazar günleri çalışıyorum. Avcılık belgesi ilk çıktığı sene belgemi aldım her yıl vergimi pul paramı yatırdım. Şimdi ben ava gitmeyecekmişim? Buradan yetkililere sesleniyorum bunca kaçak avlanan usulsüz avlanan varken sistem benim hakkımı elimden almış bulunmuyor mu?  bu sistem dogrumudur sizce ?
Hocam bu halde gidebileceğiniz sadece özel avlak var tabii bulunduğunuz bölgede varsa, insanın elini kolunu bağlıyorlar işte bu şekilde
1980-Antalya

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Bahri TUĞRULTEKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 30 Eylül 2017, 10:37:21 »
 gitmeyin özel avlaklara arz talep bu kapansın gitsin,

niyet belli zaten özel avlaklar ilk açılma aşamasında ayak oyunlarıyla ilerlediler legal veya illegal.

devlet avlakları ise 2023 te küllün paralı olacak ver domuza 350 tl ver kekliğe 35 tl ver çulluğa 25 tl. ver bıldırcına üveyik 15 tl vs. vs. hal böyle olacağını zaten taslak haline getirip fizibilitesini yapmış sayın bakanlığım. koy cebine bin liranı hafta sonu git av yap gel eve bunu kaçımız bütçe olarak kaldırabiliriz 150 bin kişide kaç kişi çıkar allahını seven yazsın  geri kalan ne olacak avımı bırakacak  :o yok canım o saatte bende bohçacı olurum herhalde kim bilir yaşarsak göreceğiz işleyiş rayından 2008 de çıkmış ve kokuşmuşlukla ilerliyor yurdum avcısına uymayan kurallarla sancılı bir avcılık oldu bizimkisi allah sonumuzu hayreyleye.

o paralı avlaklardan antibyotik şişesini vurup evime götürmem ben arkadaşlar, o zavallı hayvanlara sıralı düzenli ilaç verilmezse ölürler mecbur ilaçla yaşatılmaktalar, doğaya bırakılıncada bakteri salan kurda tilkiye yem olan garibanlar olarak çilesi bitmeyip ayrıca doğal meraya ve oradaki popilasyona bakteri taşıyıp onlarıda telef etmekte bu adamların bu işten anladığı yok ben bu cehaletimle bunları biliyorsam o akademik değerlerle  okuyan mürekkep yalayan ezberci zihniyet ofyonlu kafayla neyin rüyasını görüyor ve bu toplum neden uyanmıyor şaşmamak elde değil ya biz akkıllıyız ya onlar ya biz akılsızız yada onlar yorum okuyana ait !,...

amma velakin yok köpek eğiteceksem o başka ;

merada dağ tepe gezip köpeğin fermaya girmeden eve dönüşüm sezon boyuna vuracak olursam 3/2 fermaya girmedi bir sezon ben bile tavşan göremedim keklik kanadına hasret kaldığım yıllar çok mesela eeee,... bu it avı nerede görüp öğrenecek bu yolda özel avlak eğitim şartıyla evet ama avlanıp eve götürmekse hayır düşüncesindeyim,

zaten neremiz doğruki,..?,,

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2017, 10:45:28 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #19 : 30 Eylül 2017, 18:25:04 »
Ben bu gün eşyaları topladım ve Aralık ayını beklemeye başladım
4 vardiya calıstığımdan izin günlerim Çarşamba ctesi ve pazar günlerini tutmuyor
Amiyane tabir ile tüfeği fişeği ne yapayım
Birde züğürt tesellim az kalsın Özkanlar FX 017 alıyordum
Eldeki pozeyle ava gidemezken otomatik süs olurdu

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 21 Ekim 2017, 02:20:02 »
gitmeyin özel avlaklara arz talep bu kapansın gitsin,

niyet belli zaten özel avlaklar ilk açılma aşamasında ayak oyunlarıyla ilerlediler legal veya illegal.

devlet avlakları ise 2023 te küllün paralı olacak ver domuza 350 tl ver kekliğe 35 tl ver çulluğa 25 tl. ver bıldırcına üveyik 15 tl vs. vs. hal böyle olacağını zaten taslak haline getirip fizibilitesini yapmış sayın bakanlığım. koy cebine bin liranı hafta sonu git av yap gel eve bunu kaçımız bütçe olarak kaldırabiliriz 150 bin kişide kaç kişi çıkar allahını seven yazsın  geri kalan ne olacak avımı bırakacak  :o yok canım o saatte bende bohçacı olurum herhalde kim bilir yaşarsak göreceğiz işleyiş rayından 2008 de çıkmış ve kokuşmuşlukla ilerliyor yurdum avcısına uymayan kurallarla sancılı bir avcılık oldu bizimkisi allah sonumuzu hayreyleye.

o paralı avlaklardan antibyotik şişesini vurup evime götürmem ben arkadaşlar, o zavallı hayvanlara sıralı düzenli ilaç verilmezse ölürler mecbur ilaçla yaşatılmaktalar, doğaya bırakılıncada bakteri salan kurda tilkiye yem olan garibanlar olarak çilesi bitmeyip ayrıca doğal meraya ve oradaki popilasyona bakteri taşıyıp onlarıda telef etmekte bu adamların bu işten anladığı yok ben bu cehaletimle bunları biliyorsam o akademik değerlerle  okuyan mürekkep yalayan ezberci zihniyet ofyonlu kafayla neyin rüyasını görüyor ve bu toplum neden uyanmıyor şaşmamak elde değil ya biz akkıllıyız ya onlar ya biz akılsızız yada onlar yorum okuyana ait !,...

amma velakin yok köpek eğiteceksem o başka ;

merada dağ tepe gezip köpeğin fermaya girmeden eve dönüşüm sezon boyuna vuracak olursam 3/2 fermaya girmedi bir sezon ben bile tavşan göremedim keklik kanadına hasret kaldığım yıllar çok mesela eeee,... bu it avı nerede görüp öğrenecek bu yolda özel avlak eğitim şartıyla evet ama avlanıp eve götürmekse hayır düşüncesindeyim,

zaten neremiz doğruki,..?,,

saygılarımla.
Bakın o zaman bohçacı nasıl oluyor izleyin, ne limit dinlerim ne başka bir şey, ortalığın anasını ağlatmazsam namerdim, onlar benim anamı ağlatırsa bende boş durmam, yazıklar olsun hepsine, insanları ne hale soktular
1980-Antalya

Çevrimdışı Sinan GÜLCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 21 Ekim 2017, 12:06:21 »
Av haftada dört gün olsun günleri kişi kendisi seçsin o na göre avbis ten randevu alsın
  • Ata Arms Freelander Y.otomatik 71cm
  • Çifsan Y.otomatik Slug 71cm 7+1
1972-EDİRNE

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Hüseyin İŞCEN, Bahri TUĞRULTEKİN