Gönderen Konu: Polis memurunu nereye şikayet edebilirim ve bu işi sizce nasıl çözerim?  (Okunma sayısı 6554 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Daha önceki konumda ruhsatla alakalı işlerimle alakalı bir dizi sorunla karşılaşmıştım şimdi önüme çıkan sorunları sıralayıyım hani zorla ruhsatsız üzümlü tüfeklerinden aldırtacaklar tövbe estağfirullah.

Şimdi ben belgelerimi mayısın sonuydu tamamlamıştım daha önce görülen bir davadan bundan 7 sene önce beraat almıştım onun mahkeme sonuçlarını istediler oda tamam neyse uzatmim tüm evraklar tamam ben gidip geliyorum ruhsattaki memur diyor şu av bayisinden seni gönderen şu kişi varya arkadaşı onla konuş halleder gibisi yaptı ben dedim abi uraşamam onla benden para istiyor siz çözün şu işi dedim tam tamına haziran temmuz ağustos eylül11 bugün ve bu adamları arıyorum ruhsattaki memuru bana dediği şu emniyete yazı gönderdim cevap bekliyorum dedi tabi ben bu arada 30 kere bunları aramışım hala cevap gelmedi lafını duymuşum, abi dedim bu nasıl iş 4 aydır ne cevabıdır bu gelecek belgem tamam kanunende benim yivsiz av tüfeği ruhsatını almama bir engel yok ne yapıcam bana atarlı bir ses tonuyla gel burda amirime söyle falan filan yaptı ya kardeşim bundan 1 ay önce bimere şikayet ettim onlara anlattım durumu Allahın belaları tekrardan valiliğe ordanda emniyete beni yönlendiriyorlar onlarda kopyala yapıştır yapmış her türlü ruhsat işlemler şubemizde görülmektedir gibisine uzatmim mail attım sonra 2 defa ilçe emniyete onlarda cevaplanmadı ama ruhsat memurunun kulagına gitmişki adam bana ters davranıyor ne hevesle şu işe girdim yani Allah kahretsin ki şu an av sezonu başladı ben tüfek ruhsatımı bile alamadım böyle bir sistem böyle bir kanun var mı ya,en sonunda ruhsatsız alacam yakalanırsamda bu polisleRİDe evericem ismini cismini savcılığa bizi mecbur ediyorlar eskiden ankaradan cevap beklerlerdi insanlar bir evrağı aylarca sanki o yıllardayız yıl 2017 uğraştırdıkları şeylere bak
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2017, 18:09:27 Gönderen: Ömer ATICI »
1991 - İstanbul

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Ömer Bey öncelikle çok geçmiş olsun.
Kendim polis memuru olmasam da kaymakamlıkta 1 yıl görevlendirme usulü çalıştığım için işleyişi az çok bilirim.

Öncelikle bilmelisiniz ki malum 15 Temmuz olayından dolayı devlet kadrolarında, özellikle emniyet teşkilatında personel sayısı çok az. Bu yüzden işleyiş çoook yavaş gidiyor. Bu bahane mi? Kısmen. Ama değil.

Devlet ile olan iş ve işlemlerinizde mutlaka ama mutlaka yazılı çalışmalısınız. Yeni göreve başlayan memurlara söylenen ilk sözlerden biridir. "Söz uçar, yazı kalır." Bilgi talebinizi telefonla yada yüzyüze görüşerek yaptığınız sürece verimli bir sonuç alacağınız meçhuldür. Dilekçe yazın. Bilgi edinme kanununa göre yazılan dilekçeye 30 gün içinde cevap vermek zorundadır her kurum. Dilekçe verdiğinizde kayıt numarasını da mutlaka isteyin. Dilekçenin işleme sokulduğunun garantisidir bu.

Şimdi ne yapılabilir?

Elinizde bulunan tüm başvuru evraklarını ve bilgi edinme taleplerini bilgisayarda taratın. Durumunuzu net olarak açıklayacak şekilde bulunduğunuz ilin il emniyet müdürlüğüne bir e posta yazın. Bu şekilde yapacağınız bir başvuru BİMER'den daha hızlı cevaplanacaktır. Yapacağınız şikayet için direk bir polis memuru görevlendirilecek, ve şikayetiniz araştırılıp size sonuç yazılı olarak tebliğ edilecektir.
Unutmayın, e posta il emniyete gönderilecek. İlçeye yazarak da sonuç alamazsınız.

Ama dediğim gibi, polis kardeşlerimizin şu an çok işi var ve sayıları çok az. Siz de onlara yardımcı olmaya çalışın. Örneğin, başka bir emniyetten istedikleri bir bilgi yada evrak varsa, imkânınız dahilinde ise gidin elden siz temin etmeye çalışın belgeyi.

Umarım yardımcı olur.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2017, 18:39:48 Gönderen: İbrahim TUTKUN »
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
Ömer Bey öncelikle çok geçmiş olsun.
Kendim polis memuru olmasam da kaymakamlıkta 1 yıl görevlendirme usulü çalıştığım için işleyişi az çok bilirim.

Öncelikle bilmelisiniz ki malum 15 Temmuz olayından dolayı devlet kadrolarında, özellikle emniyet teşkilatında personel sayısı çok az. Bu yüzden işleyiş çoook yavaş gidiyor. Bu bahane mi? Kısmen. Ama değil.

Devlet ile olan iş ve işlemlerinizde mutlaka ama mutlaka yazılı çalışmalısınız. Yeni göreve başlayan memurlara söylenen ilk sözlerden biridir. "Söz uçar, yazı kalır." Bilgi talebinizi telefonla yada yüzyüze görüşerek yaptığınız sürece verimli bir sonuç alacağınız meçhuldür. Dilekçe yazın. Bilgi edinme kanununa göre yazılan dilekçeye 30 gün içinde cevap vermek zorundadır her kurum. Dilekçe verdiğinizde kayıt numarasını da mutlaka isteyin. Dilekçenin işleme sokulduğunun garantisidir bu.

Şimdi ne yapılabilir?

Elinizde bulunan tüm başvuru evraklarını ve bilgi edinme taleplerini bilgisayarda taratın. Durumunuzu net olarak açıklayacak şekilde bulunduğunuz ilin il emniyet müdürlüğüne bir e posta yazın. Bu şekilde yapacağınız bir başvuru BİMER'den daha hızlı cevaplanacaktır. Yapacağınız şikayet için direk bir polis memuru görevlendirilecek, ve şikayetiniz araştırılıp size sonuç yazılı olarak tebliğ edilecektir.
Unutmayın, e posta il emniyete gönderilecek. İlçeye yazarak da sonuç alamazsınız.

Ama dediğim gibi, polis kardeşlerimizin şu an çok işi var ve sayıları çok az. Siz de onlara yardımcı olmaya çalışın. Örneğin, başka bir emniyetten istedikleri bir bilgi yada evrak varsa, imkânınız dahilinde ise gidin elden siz temin etmeye çalışın belgeyi.

Umarım yardımcı olur.

Saygılar.
şimdi ben bunlara söyledim hangi emniyete cevap bekliyorsunuz ne sıkıntı var ben hızlandırmak için gidim halledim diye oralı olmadılar.Ben işgüzarlık olduğunu düşünüyorum çünkü daha önceden av bayisindeki emekli polis benden iş hızlansın diye rüşvet istedi kabul etmedim gittim bu arkadaşına ama oda bana iş tam sona yaklaşırken sen bi onu bi gör dedi anladım mevzuyu orda neyse ben sizin dediğiniz yolu takip edicem belgelerim hepsi şu anda emniyette bu arkadaşta ondan istesem verirmi sizce diyelim ki aldım belgeleri bunları nasıl tarattırıp yollucam bende tarayıcı yok normal bir kırtasiyede taratıp edevletten gönderebiliyormuyuz resmi dilekçeyi de edevletten mi vericem biraz daha ayrıntılı cevaplarsanız yada direk kaymakama gidip şikayet etsem bişey değişirmi bunlar il emniyete mi benim belgeleri sunmuş ordan mı cevap bekliyorlar acaba of arkadaş ne stresli işler yüzdüm yüzdüm sonuna geldim vazgeçmekte istemiyorum..
1991 - İstanbul

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
şimdi ben bunlara söyledim hangi emniyete cevap bekliyorsunuz ne sıkıntı var ben hızlandırmak için gidim halledim diye oralı olmadılar.Ben işgüzarlık olduğunu düşünüyorum çünkü daha önceden av bayisindeki emekli polis benden iş hızlansın diye rüşvet istedi kabul etmedim gittim bu arkadaşına ama oda bana iş tam sona yaklaşırken sen bi onu bi gör dedi anladım mevzuyu orda neyse ben sizin dediğiniz yolu takip edicem belgelerim hepsi şu anda emniyette bu arkadaşta ondan istesem verirmi sizce diyelim ki aldım belgeleri bunları nasıl tarattırıp yollucam bende tarayıcı yok normal bir kırtasiyede taratıp edevletten gönderebiliyormuyuz resmi dilekçeyi de edevletten mi vericem biraz daha ayrıntılı cevaplarsanız yada direk kaymakama gidip şikayet etsem bişey değişirmi bunlar il emniyete mi benim belgeleri sunmuş ordan mı cevap bekliyorlar acaba of arkadaş ne stresli işler yüzdüm yüzdüm sonuna geldim vazgeçmekte istemiyorum..
bu arada saolun cevabınız ve dilekleriniz için ibrahim bey.
1991 - İstanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
E devletle işiniz yok. Siz herhangi bir yerden evrakları taratıp harici belleğe alın. Eve gelince il emniyet müdürlüğünün sitesine girin. Oradan e posta adresini alın ve yazılı şikâyetlerinizle birlikte tarattığınız evrakları ekleyip gönderin. E postaya isminizi telefon numaranızı adresinizi ve özellikle TC kimlik numaranızı yazmayı unutmayın. Yivsiz av tüfeği satın alma belgesi ve ruhsatnamesi için ilçe emniyet müdürlüklerinin hizmet standardının ne olduğu da sorun. Yani bu evrakların vatandaşa teslimi için azami süre nedir deyin. Nazik olun ama geri vites yapmayın.
Bütün işlem bu. Sonrasında zaten sizi arayacaklardır.

Kaymakamlığa gidip şikayet etmeniz size çok da yardımcı olmaz. Kaymakamlık aynı emniyete bu işin aslı nedir diye yazı yazar, emniyet de işin aslı budur diye yazı yazar. Uzar gider. Suç teşkil edecek bir durum olsa soruşturma izni alınıp soruşturma açılır hemen ama sizin böyle bir durumunuz yok. Delil olmadığı sürece rüşvet konusunu açmanın da lüzumu yok. Yoksa devlet memuruna iftira atmaktan başınız ağrır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak hepimizin belli hakları var. Bunları gerektiği şekilde uygun bir dille aramalıyız.

Takıldığınız noktalar olursa yine sormaktan çekinmeyin.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2017, 20:10:23 Gönderen: İbrahim TUTKUN »
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Ömer ATICI

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
E devletle işiniz yok. Siz herhangi bir yerden evrakları taratıp harici belleğe alın. Eve gelince il emniyet müdürlüğünün sitesine girin. Oradan e posta adresini alın ve yazılı şikâyetlerinizle birlikte tarattığınız evrakları ekleyip gönderin. E postaya isminizi telefon numaranızı adresinizi ve özellikle TC kimlik numaranızı yazmayı unutmayın. Yivsiz av tüfeği satın alma belgesi ve ruhsatnamesi için ilçe emniyet müdürlüklerinin hizmet standardının ne olduğu da sorun. Yani bu evrakların vatandaşa teslimi için azami süre nedir deyin. Nazik olun ama geri vites yapmayın.
Bütün işlem bu. Sonrasında zaten sizi arayacaklardır.

Kaymakamlığa gidip şikayet etmeniz size çok da yardımcı olmaz. Kaymakamlık aynı emniyete bu işin aslı nedir diye yazı yazar, emniyet de işin aslı budur diye yazı yazar. Uzar gider. Suç teşkil edecek bir durum olsa soruşturma izni alınıp soruşturma açılır hemen ama sizin böyle bir durumunuz yok. Delil olmadığı sürece rüşvet konusunu açmanın da lüzumu yok. Yoksa devlet memuruna iftira atmaktan başınız ağrır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak hepimizin belli hakları var. Bunları gerektiği şekilde uygun bir dille aramalıyız.

Takıldığınız noktalar olursa yine sormaktan çekinmeyin.

Saygılar.
ibrahim bey şimdi ben mail yollucam ama emniyetin mail adreslerine girdiğimde genel bir mail adresi yok malesef,her şubenin ayrı ayrı mail adresi var acaba bunlar nerden cevap bekliyorlar bizim ilçe emniyet yani, aradığımdada vatan emniyet veremediler mail adresi sanırım vatan il emniyet silahve ruhsat patlayıcılar bölümüne yollamam gerekiyor..Birde bu güvenlik tahkikatı neyin nesidir hey Allahım  ;D
Teşekkürler açıklamalı cevaplarınız için beni yanlış bir iş yapmaktan korudunuz saolun...
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2017, 11:03:50 Gönderen: Ömer ATICI »
1991 - İstanbul

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
[email protected]

Bu adrese yazın. Yanlış bile olsa doğru birime yönlendirirler. İşleminizin uzama sebebi ve güncel durumu hakkında bilgi rica edin. Başvuru yaptığınız ilçe emniyet hakkında da şikayetlerinizi dile getirin. Mağduriyetinizin giderilmemesi durumunda yasal yollardan hakkınızı arayacağınızı belirtin. Daha önceki mesajlarımda değindiğim konuları da aktarın.

Saygılar.
A rh (-)

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hocam tekrar BİMER e yazın.Durumunuzda bir değişiklik olmadığını bildirin. Mutlaka çözülecektir

Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
tamam bunuda denicem tekrar saolun varolun teşekkürler
1991 - İstanbul

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
[email protected]

Bu adrese yazın. Yanlış bile olsa doğru birime yönlendirirler. İşleminizin uzama sebebi ve güncel durumu hakkında bilgi rica edin. Başvuru yaptığınız ilçe emniyet hakkında da şikayetlerinizi dile getirin. Mağduriyetinizin giderilmemesi durumunda yasal yollardan hakkınızı arayacağınızı belirtin. Daha önceki mesajlarımda değindiğim konuları da aktarın.

Saygılar.
an itibariyle mail yolladım bakalım ne olacak yalnız yoğunluktan resmi evrakları alıp taratıp yollayamadım emniyete gidip ama tc no telefon no isim v.s yazdım
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2017, 14:44:33 Gönderen: Ömer ATICI »
1991 - İstanbul

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tüfek ruhsatı  ile ilgili bende bi sıkıntı yaşadım gecen yil  darbeden  2 ay  gibi sonra  tüfeği aldığım kişi yanimda adam Adanalı  tüfegi  ankara sincan da kayıtlı orda calisirken  almış  neyse evrakları tamamladım  ilçe emniyete silah sahibi ile baş vurduk karşılıklı dilekçe yazdık  tüfek sahibi bana hibe yolu ile satış yapmak için dilekçe verdi bende almak için  bir haftaya sonuç belli olur dediler 15 gün gecti ses yok gidiyorum şu gün gel diyorlar yine yok böyle bir ay geçti ankara sincan emniyeti aradım memurla konuştum bugün gönderiyorum dedi 10 gün geçti yine yok  en son  bulunduğum ilçe emniyetteki personelle karşıdaki memuru telde konusturdum  internet üzerinden tüfegin kaydını yolladı  zor güç  üzerime aldım 3 ay sürdü ne kadar uğraştığımi tartıştığımi ben bilirim   bi  ara Kaymakama gidip şikayet ettim sonra is çok hızlandı
Başka ilden tüfek almaya tövbe ettim
Yasalara uygun silah almak için bin dereden su getirdik   
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Harun ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
bimere
  • akus estate lux 12ga
  • ata sp12
  • kurzahar
1984 - Hatay

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
Tüfek ruhsatı  ile ilgili bende bi sıkıntı yaşadım gecen yil  darbeden  2 ay  gibi sonra  tüfeği aldığım kişi yanimda adam Adanalı  tüfegi  ankara sincan da kayıtlı orda calisirken  almış  neyse evrakları tamamladım  ilçe emniyete silah sahibi ile baş vurduk karşılıklı dilekçe yazdık  tüfek sahibi bana hibe yolu ile satış yapmak için dilekçe verdi bende almak için  bir haftaya sonuç belli olur dediler 15 gün gecti ses yok gidiyorum şu gün gel diyorlar yine yok böyle bir ay geçti ankara sincan emniyeti aradım memurla konuştum bugün gönderiyorum dedi 10 gün geçti yine yok  en son  bulunduğum ilçe emniyetteki personelle karşıdaki memuru telde konusturdum  internet üzerinden tüfegin kaydını yolladı  zor güç  üzerime aldım 3 ay sürdü ne kadar uğraştığımi tartıştığımi ben bilirim   bi  ara Kaymakama gidip şikayet ettim sonra is çok hızlandı
Başka ilden tüfek almaya tövbe ettim
Yasalara uygun silah almak için bin dereden su getirdik
ondan sonra bu millet niye ruhsatsız alıyor niye öfkeli diyorlar al sana sırf ben değilim ne kadar çok vatandaşı böyle uğraştırıyorlar
1991 - İstanbul

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
benzer sıkıntıyı ben de yaşadım, bende ki durum polis memurunun kaba konuşmasıydı ve işi uzatmasıydı, ilçe emniyet müdür yardımcısına kibarca durumu anlattım ve bu polis memurunun kaba konuşmasından rahatsız olduğumu söyledim, yanımda hemen o arkadaşı arayarak işlemin hemen yapılmasını emretti, 3 gün sonra belgelerim hazırdı, tabi o polis memuru yüzüme bile bakmadı, şimdi bu aralar 3. tüfeği satın almak istiyord um sırf oraya gitmemek için almaktan vazgeçtim >:(
1968 - Bursa

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
geçmiş olsun.
başka biryerden başvur ikametini al geçici olarak biyere orda yaptır ne uğraşıyorsun. adamların bahanesi hazır fetö sorgusu yok ohal falan uğraşma kimse kimseyi ısırmaz şuan.
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
geçmiş olsun.
başka biryerden başvur ikametini al geçici olarak biyere orda yaptır ne uğraşıyorsun. adamların bahanesi hazır fetö sorgusu yok ohal falan uğraşma kimse kimseyi ısırmaz şuan.
güzel abim oda ayrı bir süreç oda uzatır ben şu anda havalı tüfeklere bakıyorum inan bekleyecem biraz daha en son çıkamazsam bu işin içinden tavsiyeni uygularım
1991 - İstanbul