Gönderen Konu: Aile Hekiminden Sağlık Raporu Alamama Sorunu  (Okunma sayısı 2491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür Sayısı: 8
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Aile Hekiminden Sağlık Raporu Alamama Sorunu
« Yanıtla #75 : 30 Mayıs 2017, 18:20:08 »
soyliyeyimde bilin istedim antalyada silah ruhsatı için aile hekimleri silah ruhsatı vermiyorlar.sebebide il saglik Müdürlüğü hastanelere yönlendirme istemis hastanelerde 250- 375 tl ücret talep ediliyor.
Resmi gazetede yivsiz av tüfeği için sağlık raporunu kaldirildi yazıyordu.ne oldu

abi yazın çok küçük zor okudum  ;D
herşey paraya bakıyor istanbul kaçtane bayi aradım parayla hallediyorlar uraştırmıyorlar devlet hastanesi olayı  fasa fiso..

aile hekimi ya insan gibi veriyor,ya av bayisiyle iş götürüp senden dolaylı rüşvet alıyorlar yada uyuzluğuna,korkaklığı,umursamamzlığına mı artık ne dersen de  hastaneye sevk ediyor.. Allaha havale ettim hepsini tüfeğimi alim inşallahta bu kanunlar değişir keşke tayyip şunlarada bi el atsa.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2017, 18:21:31 Gönderen: Ömer ATICI »
1991 - İstanbul

Çevrimdışı Soydan TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldığı Teşekkür Sayısı: 14
« Yanıtla #76 : 30 Mayıs 2017, 23:50:04 »
2017/ Nisan ayı içinde yayımlanan Sağlık Raporlarına İlişkin Usul ve Esaslar
5.1.9-   Silah   Bulundurma   veya   Taşıma   Ruhsatı   Alacak   Kişilere   Verilecek   Sağlık   Kurulu   Raporu:
5.1.9.1- Psikiyatri, Nöroloji, Göz, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Dahiliye muayeneleri bulunmak şartı ile ilgili sağlık kurulunca uygun görülecek diğer branş muayenelerini içerecektir.
5.1.9.2- Karar olarak “Silah Bulundurmasında veya Taşımasında Sağlık Yönünden Sakınca YOKTUR-VARDIR” yazılacak ve muayenesi bulunan her branş tarafından kaşelenerek imzalanacaktır. 5.1.9.3-  Bu raporlar Ek-5’te yer alan Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu formatına uygun şekilde düzenlenecektir.

Yukarıdaki yazı daha yeni mailime geldi hayırlı olsun cümleten :D
Acaba bizim yivsiz av tufekleride bu kapsama giriyor mu ? Silah ruhsati olarak yaziyor genelgede ama ? Vede devlet hastanesi haricinde ozel hastane veya ozel saglik kuruluslarindan alinan raporu emniyet kabul ediyor mu ? Gecerlimidir acaba ozel hastaneden alinan rapor ? Acaba bir bilen yok mu? Emniyete mi sorsak acaba ???
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2017, 23:52:30 Gönderen: Soydan TÜRK »
  • BAİKAL MP 153 YARI OTOMATIK 12/89
  • BAİKAL 27 EM-1C TEK TETİK SUPERPOZE
  • GAZELLE SUPERPOZE
Soydan TÜRK
1979 bursa

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldığı Teşekkür Sayısı: 55
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #77 : 28 Eylül 2017, 23:40:26 »
aynısı benim başıma geldi aile hekimim izne çıkmıştı bayan yerine bakan moron daha yüzüme bakmadan ben vermiyorum devlet hastanesine git son zamanlarda av tüfekleri ile çok cinayet işleniyor dedi ben tüfek almayacağım ruhsatımı yenileyeceğim dedim ters çıkınca git pisikologdan rapor al getir dedi sevk filan değil direk yolluyor ben bu işleri biliyorum dedi aile hekimlerine fişek veren avcılar bile var diyor üstü kapalı rüşvetmi istedi ne yaptı, pazartesi benim doktor gelsin yanına gideceğim bakalım oda bayan daha çok karşı çıkabilir bana göre bunlar anlaşmışlar gibi geliyor hastaneye gittim sağlık kurulu 250 tl ve kimlik istedi bunlar parayı kendileri eldenmi alıyor hastaneye gitmiyormu para sağlık kurulu parayı kendimi alıyor acaba
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 23:42:00 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Müdavim Üyemiz
  • Aldığı Teşekkür Sayısı: 1569
« Yanıtla #78 : 29 Eylül 2017, 00:09:53 »
15 gün önce ruhsatımın süresi doluyordu Aile hekimime çıktım izinliymiş o 5 dakikada veriyordu raporu =) Yerine gelen Doktor Başka bir ilçeden 3 dakikada verdi sevdim bu adamı 2022 ye kadar rahatım hayırlısı artık gerisi allah kerim  ;D
  • Akdaş AG212 Yarı Oto
  • Akdaş 312 Se
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
  • http://www.motorlumuhre.com/
1986

Bu mesaja teşekkür eden üyeler: Yavuz YILDIZ