Gönderen Konu: TAHTALI AVI MESAFELİ ATIŞ  (Okunma sayısı 10303 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
Ynt: TAHTALI AVI MESAFELİ ATIŞ
« Yanıtla #25 : 27 Aralık 2016, 17:45:20 »
Maşallah Emrah Bey, mesafe cidden hatırı sayılır hatta biraz ötesi bir mesafe, BPS' yi bir türlü bulamadım, ördekte denemek istiyorum ama bulamıyorum. Daha iyi mesafelerden rast gelsin dilerim.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #26 : 27 Aralık 2016, 17:59:40 »
Maşallah Emrah Bey, mesafe cidden hatırı sayılır hatta biraz ötesi bir mesafe, BPS' yi bir türlü bulamadım, ördekte denemek istiyorum ama bulamıyorum. Daha iyi mesafelerden rast gelsin dilerim.
@Menderes NUR güzel yorumunuz için teşekkürler.
Bps yi imkanınız olursa ördek avında denemenizi tavsiye ederim.

Arkadaşım fotoğraf göndermişti. 71 namlu m3500 ve extra full hindi şokuyla 36 metreden atış yapmış. Bps 34 gr 5 no fişek.. 45 isabet ve 17 delme mevcut dedi.. m3000 ve 3500 namlularının fişek yatağı haricinde farklı olduklarını düşünmüyorum..
Fotoğraf, fişek hakkında size az da olsa fikir verebilir  ^-^

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Onur TAVACI, Menderes NUR

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #27 : 27 Aralık 2016, 19:12:07 »
@Menderes NUR güzel yorumunuz için teşekkürler.
Bps yi imkanınız olursa ördek avında denemenizi tavsiye ederim.

Arkadaşım fotoğraf göndermişti. 71 namlu m3500 ve extra full hindi şokuyla 36 metreden atış yapmış. Bps 34 gr 5 no fişek.. 45 isabet ve 17 delme mevcut dedi.. m3000 ve 3500 namlularının fişek yatağı haricinde farklı olduklarını düşünmüyorum..
Fotoğraf, fişek hakkında size az da olsa fikir verebilir  ^-^

@Emrah AKDENİZ çok teşekkürler, hindi şoku ile o grupman elde edilmişse 3 no şok ile daha düzenli bir dağılım olacağını düşünüyorum. Delicilik değişir mi bilmiyorum ama. 34 gr henüz hiç kullanmadım 32 alıcam ama 34 ü de denicem mutlaka. S4 dahi biraz sert geldi. Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #28 : 27 Aralık 2016, 19:36:09 »
@Emrah AKDENİZ çok teşekkürler, hindi şoku ile o grupman elde edilmişse 3 no şok ile daha düzenli bir dağılım olacağını düşünüyorum. Delicilik değişir mi bilmiyorum ama. 34 gr henüz hiç kullanmadım 32 alıcam ama 34 ü de denicem mutlaka. S4 dahi biraz sert geldi. Tekrar teşekkürler.
Hindi şokunun ( Çapı 16.80 mm civarı ) grupman kadar deliciliğe de faydası var, ben de kullandım çünkü saçmanın etki mesafesinde ciddi fark atıyor..
Peregrine modelinde fişeğin sert gelmesi %80 hafiflikle alakalı, tabi buna biraz hava şartı ve biraz da namlu çapının darlığını da ekleyebiliriz  ^-^  Tüfek m3500 olsa, camuflage fişekler bile vız gelirdi :D Bps 32-34 gr arasında atış konforu açısından çok bir fark yok.. 34 sert olur diye düşünüyorsanız 32 gr bile fazlasıyla işinizi görebilir bence.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #29 : 27 Aralık 2016, 19:42:22 »
Yeni konu açmadan bu kısa videoyu burada paylaşmak istedim, profesyonel bir çekim değil, telefon kamerasıyla bukadar oluyor idare edin  ^-^
Sabahları buna benzer geçişler yapıyorlar, daha yoğun sürüler de gördüm ama çekim yapma şansım olmadı.
@Erol ÖZTÜRK abi biraz da bu tarafa gönder dedi, söyledim gidin diye ama galiba gitmeye hiç niyetleri yok  :D

:'( :'( :'(
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #30 : 27 Aralık 2016, 19:46:18 »
:'( :'( :'(
Abi sen emekli olunca Samsuna gel, bir de şöyle yakkını yıkkını iyi bir tüfek ayarla kendine, avın belini kıralım senle  :D :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #31 : 27 Aralık 2016, 19:58:21 »
Hindi şokunun ( Çapı 16.80 mm civarı ) grupman kadar deliciliğe de faydası var, ben de kullandım çünkü saçmanın etki mesafesinde ciddi fark atıyor..
Peregrine modelinde fişeğin sert gelmesi %80 hafiflikle alakalı, tabi buna biraz hava şartı ve biraz da namlu çapının darlığını da ekleyebiliriz  ^-^  Tüfek m3500 olsa, camuflage fişekler bile vız gelirdi :D Bps 32-34 gr arasında atış konforu açısından çok bir fark yok.. 34 sert olur diye düşünüyorsanız 32 gr bile fazlasıyla işinizi görebilir bence.

Haklısınız Emrah Bey. Camuflage attım sabah -5 civarı idi, bir kaç kuş 40-50 mt gittikten sonra düşünce, bu yüzden sert diye düşünerek hemen sipeye döndüm. Sipe eksilerde dahi beni hayli mutlu ediyor. Benim de düşüncem BPS' nin 32 4-5 nosu. Hindi şoku tercih etmeme sebebim, videoda gördüğünüz 4 lü grup gibi gelenlerin mesafesi. O mesafelerde o şokla ya karavana olur ya da av çok zarar görür. Ama sizin gibi bu ara ben de uzak atış hevesindeyim. Bu yüzden geçitte denicem o şoku da.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #32 : 27 Aralık 2016, 20:04:45 »
Haklısınız Emrah Bey. Camuflage attım sabah -5 civarı idi, bir kaç kuş 40-50 mt gittikten sonra düşünce, bu yüzden sert diye düşünerek hemen sipeye döndüm. Sipe eksilerde dahi beni hayli mutlu ediyor. Benim de düşüncem BPS' nin 32 4-5 nosu. Hindi şoku tercih etmeme sebebim, videoda gördüğünüz 4 lü grup gibi gelenlerin mesafesi. O mesafelerde o şokla ya karavana olur ya da av çok zarar görür. Ama sizin gibi bu ara ben de uzak atış hevesindeyim. Bu yüzden geçitte denicem o şoku da.
Camuflage kullanmadım ama saçma özgül ağırlığı fazlaymış, soğuk hava / uzak mesafelerde etkili olması belki de bu yüzdendir..
Siz genelde mühreli av yapıyorsunuz, hindi şoku sıkıntı olur :) Ama geçit avında mutlaka deneyin, ördeği gözünüze kestirirseniz önleme tutsun illaki düşer..  8)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #33 : 27 Aralık 2016, 20:05:17 »
Abi sen emekli olunca Samsuna gel, bir de şöyle yakkını yıkkını iyi bir tüfek ayarla kendine, avın belini kıralım senle  :D :D
İnşallah Emrah,nasip kısmet.  :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #34 : 27 Aralık 2016, 23:11:51 »
Maşallah Emrah bey mesafeli atış güzel olmuş, biz bu hafta sonu tekte kaldık, avdan çok avcı vardı yine meramızda, daim olsun inşallah. Paylaşım için teşekkürler.
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #35 : 27 Aralık 2016, 23:23:56 »
Maşallah Emrah bey mesafeli atış güzel olmuş, biz bu hafta sonu tekte kaldık, avdan çok avcı vardı yine meramızda, daim olsun inşallah. Paylaşım için teşekkürler.
Teşekkürler Mustafa Bey, size de bol ve bereketli avlar rast gelsin inşallah.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 28 Aralık 2016, 00:40:14 »
Hocam o kuşu sen koymuş olmayasın oraya kamerada bişey görünüyo ama kargamı ne anlayamadım :D :D Şaka bir yana mesafe gerçekten güzel dahası atış güzel.İzlemesi dahada bi keyifli. Avınız daim olsun, Rastgele..
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #37 : 28 Aralık 2016, 18:56:02 »
Hocam o kuşu sen koymuş olmayasın oraya kamerada bişey görünüyo ama kargamı ne anlayamadım :D :D Şaka bir yana mesafe gerçekten güzel dahası atış güzel.İzlemesi dahada bi keyifli. Avınız daim olsun, Rastgele..
Hd çekim yaptım aslında gözükmesi lazımdı ama  ::)  :D
Berhan kardeşim güzel yorumun için teşekkürler :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 31 Aralık 2016, 21:59:15 »
Emrah Bey emeğinize sağlık... Tecrübelerini ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum...  Lakin uzak mesafelere milleti özendirmesek mi?... 60 metreye kadar atış mesafemdir dediğimde demediğini bırakmayan arkadaşlar lütfen dikkat edelim... Ben ettim siz etmeyin.... Bana tepki gösteren saygıdeğer ustalar, üstatlar lütfen beni ve ben gibi diğer acemi avcıları daha da uzak (125 adım gibi) mesafalere atış yapmaya ÖZENDİRMEYİN....
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #39 : 01 Ocak 2017, 18:39:44 »
Emrah Bey emeğinize sağlık... Tecrübelerini ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum...  Lakin uzak mesafelere milleti özendirmesek mi?... 60 metreye kadar atış mesafemdir dediğimde demediğini bırakmayan arkadaşlar lütfen dikkat edelim... Ben ettim siz etmeyin.... Bana tepki gösteren saygıdeğer ustalar, üstatlar lütfen beni ve ben gibi diğer acemi avcıları daha da uzak (125 adım gibi) mesafalere atış yapmaya ÖZENDİRMEYİN....
Teşekkürler Ali Bey..
Siz boşverin kulak asmayın veya görmezden gelin hatta özenmeyin de.. 32 gr 6 no ile 60 metre atışlarına devam sıkıntı yok...  ::)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986