Gönderen Konu: İstanbul'da Terör Saldırısı  (Okunma sayısı 6033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cömert ÖZEN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: İstanbul'da Terör Saldırısı
« Yanıtla #25 : 16 Aralık 2016, 22:05:27 »
Savaş bey. Bölgede o kadar çok etnik köken ve farklı dini ayrılıklar vark, , Ne türlü plan yaparsanız yapın tamamını memnun etmeniz mümkün değil. Şiilere yanaşsanız sunniler, Kürtlere yanaşsanız , arap ve Türkmenler ayaklanıyor.

Ona canım buna cicim demekle çok zaman kaybedeceklerini anlamış olmalılar ki Işıd türüyüveriyor Ve İslam adına yaptıklarını iddia ettikleri eylemlerle tüm halkı göç etmeye zorluyor. Rusyanın doğal gaz kaynağı bitmedikçe , kimin yönettiğini önemsemeden suriyeyi gözden çıkartmaz. Birde kaya gazı diye bir kaynak buldular ki bitecek gibide görünmüyor.

Geliyorum patlamanın neden yapıldığına. Asıl amaç ülke vatandaşını öldürmek değil ,  yabancıları ürkütmek.

Ülkede güven ortamı olmadığına kanaat getirip , Önce borsadaki yabancı yatırımcı parasını sistemden çekiyor. Sonra turizm rezervasyonları iptal oluyor. Ve en nihayetinde yatırım yapmak isteyen , ülkede yatırım kararından vazgeçiyor. Hammadde olarak dışa bağımlı olduğumuz için hammade tedarik etmek  zorlaşıyor , Döviz otomatikman yükseliyor. Tüm maliyetler yükseldiği için , satış fiyatlarıda yükseliyor.  Ve bundan da en fazla bu patlamaları ,  tezgahtanlar nemalanıyor.

Daha burada yazamayacağım çok fazla faktörde var.Ne diyelim , Allah  sonumuzu hayretsin.
  • Armsan Phenoma
  • Tristar Cobra Force
1970 Istanbul

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 16 Aralık 2016, 23:06:29 »
Valla comert bey,

bu arap baharı (!) yokken  petrolün varili 80-110 dolar arası gidip geliyordu. ışid 60-70 bin adamla 5 tane devletten toprak alınca petrolün varili  28 dolarlara düştü, sanırım ortadoğudaki savaş  oradan petrol ithal eden dünyadaki herkesin DOĞRUDAN  işine geliyordur, eh savaşan ,taraflara mermi, bomba, bot,  palaska satan ülkeler büyük para kaldırdı herkes ölümlerden memnun. Adaletini öpeyim dünya...allah orada yaşayanlara sabır versin.

İstanbulda bomba patlatan her kimse, halk hükümet ilişkisinin  böyle şeylerle pek de bozulmadığını, zaten de toplumsal hafızanın 24 saati geçmediğini falan olduğunu biliyordur bence. Turisti kaçırdılar , yabancı sermayeyi de kaçırmak istedikleri fikrimize katlıyorum ama o konuda da anlamadığım bir nokta var. bu bombalı saldırılar sonrası suudi, katar falan körfez sermayesi buraya yatırım yapmaya devam eder mi, bunu gerçekten merak ediyorum.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2016, 05:18:19 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 17 Aralık 2016, 16:57:45 »
Tüm  şehitlerimize Yüce Allahtan Rahmet,Gazilerimizede Acil şifalar diliyor,Anne,baba ve yakınlarına sabırlar ve başsağlığı diliyorum.Bu gavur Köpeklerinide lanetliyorum.İnşallah belelarını elbette verecektir.Vatanını,milletini ve de Devletini sevenlere seve seve canını feda etmekten esirgemiyen ve esirgemiyecek olanlara selam olsun.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2016, 16:59:00 Gönderen: Fazlı BOZ »
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK