Gönderen Konu: Franchi affinity yardım!!!  (Okunma sayısı 20321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Franchi affinity yardım!!!
« Yanıtla #50 : 24 Nisan 2016, 10:49:00 »
Birde bu paylaştığın tabloda maxusun sb2 nin gerisinde kalmasından işkillendim. Bildiğim kadarıyla sb2 süpermagnum , bunu pek olası görmüyorum. Çağımızın belası marketing olgusunun bir sonucu olabilir ;)
Bir sistemin marketing ürünümü yoksa gerçekmi olduğunu ispatlamak için İbrahim bey ve Tuncay bey gibi bağımsız olarak yapılan testler daha doğru, hepsi bir yana sahaya indindiğindeki deneyimlerin nihayi sonucu belirler ;)

reeder_P9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 24 Nisan 2016, 11:07:16 »
sb2 maxustan daha fazla tepmiş grafikte, vinci ve maxus aynı tepmede gibi. sbe2 ve vinci renkleri ikiside kırmızı onun için karışmış
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 24 Nisan 2016, 11:22:22 »
Pardon Çağrı kardeşim ben tabloyu tersten okumuşum :)
Benim browningle ilgili pozitif değerlendirmelerimin kesinlikle fanlıkla alakası yok yalnız, ben herzaman yeniliğe ve keşfetmeye açığım.
En büyük hayalimde dünya markası bir yerliyle avlanmak ama buna bizim kuşak yetişirmi veya böyle bir şey gerçek olurmu bilemiyorum. Dünya markası olmak sadece kaliteyle ilgili değil,birçok unsur var.

reeder_P9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 24 Nisan 2016, 11:24:02 »
ülkü bey n11 de var bore snake 54 lira . bide heryerde bulunun wd-40 aldınız mı tamamdır. tepe şok dedikleride serkan çimen beyin yaptığı şoklardır. orjinali kicks high flayer olup 300 lira civarıdır tepmeyi azalttığı söylenmekte.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Ülkü TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 24 Nisan 2016, 12:01:34 »
ülkü bey n11 de var bore snake 54 lira . bide heryerde bulunun wd-40 aldınız mı tamamdır. tepe şok dedikleride serkan çimen beyin yaptığı şoklardır. orjinali kicks high flayer olup 300 lira civarıdır tepmeyi azalttığı söylenmekte.
Tamam çok teşekkür ederim, bu arada siz Serkan Bey'e şok yaptırdınız mı ?
1985 ordu

Çevrimdışı Ülkü TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 24 Nisan 2016, 12:09:52 »
Bu sanki çok basit bir ipe bağlanmış kumaş pamuk gazlı bez paçavra parçası gibi buna gerek varmı? 😃
1985 ordu

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 24 Nisan 2016, 13:43:00 »
Ben yaptirmadim orjinal alacam parasini ayirdim. Gelince alacam inşallah kicks. Harbiye gelince bence güzel bi buluş hem hızlı hem silahi sokmuyoruz ve çamaşır makinesinde yikaniyor. Sizin tercihiniz 10 tl likte harbi var 150 tl likte. :) serkan beye şok yaptıran çok oldu ve herkez memnundu orjinali gibi yapılmıştı
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2016, 13:44:54 Gönderen: Yasin TORAN »
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Ülkü TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 24 Nisan 2016, 13:48:24 »
Ben yaptirmadim orjinal alacam parasini ayirdim. Gelince alacam inşallah kicks. Harbiye gelince bence güzel bi buluş hem hızlı hem silahi sokmuyoruz ve çamaşır makinesinde yikaniyor. Sizin tercihiniz 10 tl likte harbi var 150 tl likte. :) serkan beye şok yaptıran çok oldu ve herkez memnundu orjinali gibi yapılmıştı
Kicksin soklarinin ordek avinda basarili oldugunu duymustum. Genel amacli soklardada briley marka soklar cok konusuluyor. Pek konuyla bilgim olmamasina ragmen potansiyel musteriyim. :)
1985 ordu

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #58 : 24 Nisan 2016, 19:14:32 »
Ülkü bey beretta 390 larda ayni sistemle fişek boşaltır.Fişeğin hazneden çıkması tetik tertibatına bağlıdır.Aslında güvenlik açısından çok sağlıklı bir yöntemdir.Tüfeği boşaltırken yandaki kırmızı noktalı mandalı bastırarak fişeğin hazneden çıkması sağlanır.Sonra kurma kolu çekilerek fişek namluya sürülür,ve kurma kolu tekrar çekilerek dolu kovan dışarı alınır.Ayrıca aniden başka bir av için fişek değiştirmek isterseniz namludaki fişeği alır yerine başka bir fişek seri bir şekilde namluya sürülür.Yada 2+1 fişeği boşaltmak için naluda ki fişek kurma koluyla dışarı alınır.Namluda fişek yoktur.Tetik boş olarak düşürülür,ve bu esnada hazneden bir fişek kaşık üzerine düşer.Kurma kolu çekilir fişek namluya sürülür ve kurma kolu tekrar çekilerek dışarı alınır.Ama bu çok dikkat ister.Yanlışlıkla her seferde tetik çekilmemesi gerekir.Tetik çekerken namluda fişek olmaması gerekir.Namlu boş iken tetik düşürmek gerekir.Bu yüzden en mantıklı yol mandala basarak hazne ve namlu boşaltılmasıdır.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2016, 19:15:34 Gönderen: İsmail TUNCER »
ismail tuncer
 (butik)

1952 Biga-Çanakkale-İstanbul

The following users thanked this post: Ülkü TÜRK

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 25 Nisan 2016, 00:00:48 »
Tepe ported şok dediğiniz tüfeğin kendisiyle gelen 3 numaralı şokmu?

benim kullandıklarım aynı şokların seken çimen  by yaptıkları tepe modıfeld(keklik tavsan tahtalı üveyik),tepe full(uzak ucan tahtalı,ördek avı
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2016, 00:03:04 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

The following users thanked this post: Ülkü TÜRK

Çevrimdışı Ülkü TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 25 Nisan 2016, 09:04:18 »
Ülkü bey beretta 390 larda ayni sistemle fişek boşaltır.Fişeğin hazneden çıkması tetik tertibatına bağlıdır.Aslında güvenlik açısından çok sağlıklı bir yöntemdir.Tüfeği boşaltırken yandaki kırmızı noktalı mandalı bastırarak fişeğin hazneden çıkması sağlanır.Sonra kurma kolu çekilerek fişek namluya sürülür,ve kurma kolu tekrar çekilerek dolu kovan dışarı alınır.Ayrıca aniden başka bir av için fişek değiştirmek isterseniz namludaki fişeği alır yerine başka bir fişek seri bir şekilde namluya sürülür.Yada 2+1 fişeği boşaltmak için naluda ki fişek kurma koluyla dışarı alınır.Namluda fişek yoktur.Tetik boş olarak düşürülür,ve bu esnada hazneden bir fişek kaşık üzerine düşer.Kurma kolu çekilir fişek namluya sürülür ve kurma kolu tekrar çekilerek dışarı alınır.Ama bu çok dikkat ister.Yanlışlıkla her seferde tetik çekilmemesi gerekir.Tetik çekerken namluda fişek olmaması gerekir.Namlu boş iken tetik düşürmek gerekir.Bu yüzden en mantıklı yol mandala basarak hazne ve namlu boşaltılmasıdır.
Ismail Bey, aciklayici mesajiniz icin tesekkur ederim okayi çözdük.
1985 ordu

Çevrimdışı Ülkü TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 25 Nisan 2016, 09:22:16 »

benim kullandıklarım aynı şokların seken çimen  by yaptıkları tepe modıfeld(keklik tavsan tahtalı üveyik),tepe full(uzak ucan tahtalı,ördek avı
Veli Bey, merakettim tüfeğinizin orjinal şoklarına göre, yaptırmış olduğunuz şoklar dahamı makbul? Türkçesi arada bariz gurupman farkı varmı? Birde sizin tüfeğiniz kaç namlu?
1985 ordu

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 25 Nisan 2016, 21:35:08 »
ülkü by

kıcks--300 tl
tepe---90--150 tl
grupman cok az fark var.(fiyat farkına değmz.)delicilik aynı .1 yıl kıcks şoklarını kullandım elden  cıkardım,tepe soklarını 2 yıldır kullanıyorum.tüfeğim f.aafnıty(66cm namlu)
 yeni  özkanlar 61 cm aldım.özkanlarda hiçbir ayrı şok almayın.kendi kısa şokları harika
5 no sok bıldırcın  çulluk...kursun
4 no sok keklik tavsan,tahtalı...üveyik
3 no sok uzak kalkan av ördek

TÜRKİYE'DE ÖZEL YAPIM ŞOK ÜRETİLİYOR KAHRAMAN XFULL VE  tepe şok

kahraman sokları deliksiz

tepe şokları delikli tepmeyi az azaltıyor

kahraman sokları

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2016, 21:50:24 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Ülkü TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 25 Nisan 2016, 21:48:53 »
ülkü by

kıcks--300 tl
tepe---90--150 tl
grupman cok az fark var.(fiyat farkına değmz.)delicilik aynı .1 yıl kıcks şoklarını kullandım elden  cıkardım,tepe soklarını 2 yıldır kullanıyorum.tüfeğim f.aafnıty(66cm namlu)
 yeni  özkanlar 61 cm aldım.özkanlarda hiçbir ayrı şok almayın.kendi kısa şokları harika
5 no sok bıldırcın  çulluk...kursun
4 no sok keklik tavsan,tahtalı...üveyik
3 no sok uzak kalkan av ördek
Veli Bey, benim tüfegim 71 namlu gostermis oldugunuz tepe soklari namlu boyunu dahada uzatmis olmuyormu? Bu husus biraz kafa karistiyor. En son serkan beye bir sok siparisi vericez gibi gorunuyor.

tepe şokları

1985 ordu