Gönderen Konu: Franchi affinty yeni tüfeğim ve aklıma takilanlar  (Okunma sayısı 4023 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eyyüp TURKAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Slm aleykum bütün avlakforum.com üyelerine slmlar. Üye olmadan da bütün arkadaşların gönderilerini dikkatlice izliyorduk. Çok faydalı bilgiler edindim tekrar tskr ederim. Ben bu tüfekle kullanmak istediğim saçma numarasını fişek markasını ve şokunu ayrıca mesafe konusunda değerli bilgilerinizi almak isterim.genellikle keklik tavşan ve ördek avı yapıyorum . elimde 6 7 8 numara bp mirage ve usa remington var hangi avda hangisini kullanabilirim yardımcı olur musunuz. Şimdiden çok tskr ederim herkese
1982 - Malatya Avcı 2344

Çevrimdışı Aykut ÇAKAR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Franchi affinty yeni tüfeğim ve aklıma takilanlar
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2016, 23:09:37 »
Eyup bey mesafe konusunda tufegin etkili mesafesi 36.5 metredir ben ordege 3no sok 5no sacma kullaniyorum tavsana yine 3no sok 4-5 no sacma kullaniyorum keklige ise 3-4 sok 6-7no sacma kullanirim tabi bunlar atcaginiz mesafeye gore degisir  uzak atislarda ordege ful sok kullanabilirsin ama benim sahsi dusuncem 3 no sok tum avlariniza yeterlidir onemli olan iklim sicakligina  gore gramaj kullanmak sezon basi 32gr la baslar karli ve soguk havada 34-36 gr kullanirim saygilarimla
1982-elazig

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2016, 23:13:26 »
A.selam eyüp bey ne desek boş av sezonu kapali 2 tane ayni tufek malesef ayni fişeği  sevmiyor iklim rakim sicaklik soğukluk cok seyi ďeistiriyor kağit uzerinde cok güzel grupman yapipda avda çok vasat olan tüfekde var kağit uzerinde çok vasat  olupda Avda harikalar yaratan tüfeklerde var avlanirken o heycani yaşarken fişek attikca tüfeğine en uygun fişeği kullanarak bulmak en mantiklisi
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2016, 23:25:36 »
bu sitede serkan çimen by yaptığı ported tepe modıfeld(keklik tavsan) 30 32 gr 5 6.7 no fişek rc bp,,ve tepe full sok 32 gr 5 no fişek rc bp ördek .bu soklar ile randıman / 20 artyor. bıldırcın yerli fişek  ne atarsan at.3 yıldır 66cm namlulu tüfeği kullanıyorum.

« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 23:29:42 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Eyyüp TURKAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2016, 23:49:26 »
Bu kadar kısa sure içinde cvp almak gerçekten hepinizin samimiyetini avcılığın bir dost arkadaşlık olduğunu tekrar hatırlattı çok tskr ederim yazılanların hepsini dikkate alıp değerlendireceğim ben hep yerli tüfekle kim ne derse o fisekle avlandim. Ama artık yeni sezon da yeni av bilgileriyle yeni tecrübelerle devam etmek istiyorum. Ben remingtonun 7½ numarasını almıştım iyide para verdim keklik ilk açılışı dışında kullanmayayim o halde tavşan i öldürmez yaralı yollar o zmn gerçi Malatya Elazığ da avlaniyorum buralarda aralık ayına kdr pek kar don olmuyo ama. Yinede yaralı gondermemek için kullanmayayim.
1982 - Malatya Avcı 2344

Çevrimdışı Aykut ÇAKAR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2016, 00:08:35 »
Sezonda elazigda goruselim o zaman:)))
1982-elazig

Çevrimdışı Eyyüp TURKAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Slm Yeni aldigim Franchi affinty ile yeni sezonda elimde olan av fiseklerinden usa remington 7½ No bp 7 numara mirage 7 numara dan keklik tavşan ve ördek avında hangilerini kullanabileceginin yorumlarını almak istiyorum. Hepside 32 gr elimde yeterince fişek var saçma numaralarını degiseyimmi yoksa; Bunlarla av yapabilir miyim.sok olarak 3 centik bana çok toplu atıyor geldiği için internetten 4 numara bir sık istedim güney avdan acaba doğru karar verdinmi. Gelen şoklar 1_3_5 di.
 Malatya da avlaniyorum aralık ayına kdr kar don yok.tavsiyeleriniz önemle dikkate alınacaktır şimdiden tecrübeli ve değerli avci arkadaslarin hepsine çok tskr ederim
1982 - Malatya Avcı 2344

Çevrimdışı Eyyüp TURKAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2016, 00:17:16 »
Tabiki Aykut bey nasipse nden olmasın. Çok tskr ederim Elaziglisiniz o halde ben malatyada ikamet ediyorum memleket kahraman Baskil.giruşmek dileğiyle
1982 - Malatya Avcı 2344

The following users thanked this post: Abdurrahman ERSÖZ

Çevrimdışı Aykut ÇAKAR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2016, 00:24:33 »
Yanliz eyup bey baskil elaziga bagli  baskilin besboluk koyunde az keklik tavsan kaldirmadim sezon gelsin artik yaaaa :) )))
1982-elazig

Çevrimdışı Eyyüp TURKAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2016, 00:27:48 »
Evt elaziga bağlı bende elazigliyim elaziglilar da malatyalilarda baskılı pek sevmez arada kaldık Baskil adına cok fikra var ondan kahraman Baskil dedim siz de Elazığlı misiniz
1982 - Malatya Avcı 2344

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2016, 06:46:39 »
eyüp bey bende affinity kullanıcısıym affinity çok güzel pişman olmassınız.ama şok alın derim serkan çimen bey yapıyor.hem full hem 3 no şokunu alın. kendi şokları pek iyi değil.ördeğe ve tavşana 5-6 no fişek ve 3 no şok. kekliğe 7 no fişek 3 no şok.ördeğe full sokta olabilir uzak geçiyorsa.kışın 28 gramda bile süper çalışıyor affinity.yazın 28 gr, sonbaharda 30-32 gr , kışın 32-34 gr fişeklerle süper avlar yaparsınız.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
7 no fişeği sadece keklikte kullanın.bence aldığınız 4 no şoku iptal edin.bendede affinity var akşine çok dağıtıyor saçmayı. eğer bıldırcın gibi yakın kalkan hayvan da kullanacaksanız 5 no kende şokunu kullanın.bide her tüfeğe her şok uymaz büyük ihtimalle aldıgınız şok affinitiye uymayacak.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992