Gönderen Konu: İPSALA DA KAÇAK ÖRDEK AVI  (Okunma sayısı 15473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay ARICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1978 İSTANBUL

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
Gala Gölünde Ördek Katliamı
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2016, 11:57:45 »

Gala gölü çevresinde avlanan 8 bohçacıya limitten fazla olan 62 ördek için toplam 31 bin lira para cezası kesildi.
EDİRNE’nin İpsala İlçesi’ne bağlı Yenikarpuzlu beldesi ve Gala gölü çevresinde avlanarak 3 günde 206 yaban ördeği vurdukları belirlenen 8 bohçacı jandarma ekiplerince yakalandı.

Kişi başı 6 avlanma limiti bulunan ördekler 144’ü yasal kabul edilirken, geriye kalan 62 ördek için bohçacılara 31 bin lira idari para cezası kesildi.

Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri Yenikarpuzlu Beldesi ve Enez İlçesi’ndeki tabiatı koruma alanı olan Gala Gölü çevresinde ördek avlandığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Dün gece saatlerinde jandarma ekiplerince belde ve göl çevresinde yapılan aramalarda İstanbul’dan geldikleri belirlenen bohçacılar T.A., İ.M., A.Ş., N.D., C.C., E.T., C.Ö. ve B.Ş. yakalandı.

Avcılardan T.A.’nın sahibi olduğu kulübede de inceleme yapan jandarma ekipleri kişi başı 6 adet avlanma limiti bulunan 206 adet vurulmuş ördek buldu. Ayrıca 4 adette ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

8 KİŞİYE 31 BİN LİRA CEZA

Kara Avcılığı Kanununa muhalefet suçlamasıyla ördeklere el konulurken, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından 8 bohçacıya limitten fazla olan 62 ördek için toplam 31 bin lira para cezası kesildi.
1980-Antalya

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Gala Gölünde Ördek Katliamı
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2016, 13:28:36 »
Pazar günü İpsala av sahasında olan birisi olarak söylüyorum, her yer ördekti, hayvan yemlenmek için kuru çeltik tarlalarına akın ediyordu, fırtına şeklinde yağış nedeniyle yanınıza kadar gelip konuyordu, eğer vurmak istesek sayısını tarif edemem 2 saatte limiti doldurup geri kalan zamanı araçta arkadaşları seyrederek geçirdim, daha sonra onlarında limiti dolunca akşam avını yapmadan eve döndük. ipsala'da limitin üzerinde av yapılması yeni bir şey değil amacı sadece öldürmek olan avcı olduğunu düşünen insanların yaptıklarını katliam olarak görüyorum. 

http://edirne.ormansu.gov.tr/Edirne/AnaSayfa/resimliHaber/16-01-05/%C4%B0psala_%C4%B0l%C3%A7esi_Yenikarpuzlu_beldesinde_yasad%C4%B1%C5%9F%C4%B1_avc%C4%B1l%C4%B1k.aspx?sflang=tr
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Ziya ELÇİN, Selim UYGUN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2016, 13:35:12 »
Cep telefonundan paylaştığım için link koymayı başaramadım. Alpay Arıcı bey de aynı konuyu açmış. Onun açtığı konu daha iyi. İsterseniz bunu kilitleyip, o konunun kilidini kaldırabilirsiniz Alkan bey!
1980-Antalya

The following users thanked this post: Alpay ARICI, Selim UYGUN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2016, 13:38:24 »
Gerçi, Erdem bey biraz önce linki ekleyivermiş. Sağolsun
1980-Antalya

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: İPSALA DA KAÇAK ÖRDEK AVI
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2016, 14:15:41 »
Cep telefonundan paylaştığım için link koymayı başaramadım. Alpay Arıcı bey de aynı konuyu açmış. Onun açtığı konu daha iyi. İsterseniz bunu kilitleyip, o konunun kilidini kaldırabilirsiniz Alkan bey!
İki konu birlerştirilmiştir. Keyifli paylaşımlar dilerim...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2016, 16:46:14 »
bence abartılacak bir şey yok denk gelirse bende vururum 20 tane ördek,avrupada suriyede vs bir çok yerde avcı başına 40 tane 50 tane vuruluyor 8 kişi 206 tane vurmuş buda ortalama kişi başı 25 ördek eder bazıları  hala şu orman bakanlığına şakşakcılık yapıyor o kadar romatikseniz bırakın bu avcılık işini trekking vs gibi bir dunya outdoor spor var.

nacizane fikrim.
1982-Ankara

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2016, 19:24:39 »
Aslında her sezon fırsat bulup 1 günlük de olsa ipsalaya giderdik gayet güzelde av yapardık ama bu sezon kısmet olmadı,yalnız bu sene gecmiş sezonlara göre cok ördek olduğunu söylüyorlar.Dün arkadaşlarla konuştum yeni karpuzluda sabah avında 3 kişi 45 Dk da 17 ördek vurduklarını söylediler.Sabah-akşam 2 posta av yapsaydık 50 ördek rahat avlardık dediler.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2016, 19:27:05 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Alpay ARICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2016, 23:21:46 »
Selim bey hiç İpsala  ya gittiniz mi ördek avi için,ben enez li yım hemen İpsala nin yanında , bende oradaydim, giden ler görmüştür bu hafta ki ördek bolluğu nu yıllardır bu kadar olmamıştı , malum ördek Avcısı iseniz bilirsiniz ördek hava yi bizden daha onceden bilir , yemLen meye hava bozmadan çıkar, o gün saat 4 ten sonra buz yağdı ,kar değil okullar buzdan tatil edildi , düşünün aç kalmamak için her teyp sesine koşan ördek surulerini. Bu durumda bende vururum denk gelirse demek romantizm değil vicdan meselesi, umarım sizin dediginiz gibi ,size ,''denk gelir'' gelir,gerçek olmaz

Bir insan 25 ördeği ne yapar eğer deepfreze atmaktan başka ,size ''denk '' gelirse doldurun buzdolabinizi

1978 İSTANBUL

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Osman KÜÇÜKMUMCULAR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2016, 00:10:38 »
Hayvan darda kalmış, donmamak, aç kalmamak için, hayatını sürdürebilmek için insanların yanıbaşına inmek zorunda kalmışken fırsatçılık yapmak, vurabildiğim kadar vurayım demek bence avcıya pek yakışmıyor.

Arkadaşlar evde bizden av eti bekleyen, aç kalmamak için av etine ihtiyacı olanlar yoksa avı biraz daha dikkatli yapmamız doğru olmaz mı? O kadar vurulan hayvanı birilerine yedirsek, ziyan etmesek bile yüreğimize iz bırakmaz mı? Kurallara limitlere uyduktan sonra avlabiliriz ama biraz daha düşünmek gerek bence. Ötesi; kurallara uymamak, uymamayı benimsemek, suça teşvik etmek forum kurallarına da, yasalara da aykırıdır. Yasaları beğenmeyebiliriz hatta burada yanlışını, doğrusunu tartışabiliriz ama uymak "zorundayız". Dikkat edelim lütfen.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2016, 00:18:48 »
Hayvan darda kalmış, donmamak, aç kalmamak için, hayatını sürdürebilmek için insanların yanıbaşına inmek zorunda kalmışken fırsatçılık yapmak, vurabildiğim kadar vurayım demek bence avcıya pek yakışmıyor.

Arkadaşlar evde bizden av eti bekleyen, aç kalmamak için av etine ihtiyacı olanlar yoksa avı biraz daha dikkatli yapmamız doğru olmaz mı? O kadar vurulan hayvanı birilerine yedirsek, ziyan etmesek bile yüreğimize iz bırakmaz mı? Kurallara limitlere uyduktan sonra avlabiliriz ama biraz daha düşünmek gerek bence. Ötesi; kurallara uymamak, uymamayı benimsemek, suça teşvik etmek forum kurallarına da, yasalara da aykırıdır. Yasaları beğenmeyebiliriz hatta burada yanlışını, doğrusunu tartışabiliriz ama uymak "zorundayız". Dikkat edelim lütfen.
o kadar
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

The following users thanked this post: Harun DOĞRU, Alpay ARICI, Selim UYGUN

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2016, 00:46:03 »

kesinlikle katılıyorum ,volkan hocam bu  nedir resmen vahşet ne avcılığa,nede vicdanen etik değil sanırım selim kardeşimiz kural tanımayanlardan şu unutmayalım ki  ruhtan ve bedenden yoksun olan cansız varlıkların bile hakları vardır nacizane fikrim
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

The following users thanked this post: Harun DOĞRU, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2016, 02:23:36 »
Aslında her sezon fırsat bulup 1 günlük de olsa ipsalaya giderdik gayet güzelde av yapardık ama bu sezon kısmet olmadı,yalnız bu sene gecmiş sezonlara göre cok ördek olduğunu söylüyorlar.Dün arkadaşlarla konuştum yeni karpuzluda sabah avında 3 kişi 45 Dk da 17 ördek vurduklarını söylediler.Sabah-akşam 2 posta av yapsaydık 50 ördek rahat avlardık dediler.
Cumartesi ve pazar oradaydık komşumla..ömrümde bu kadar ördeği bir arada görmemiştim..çay içip seyrettik resmen..ne oldu bilmiyorum ama elim tetiğe gitmedi bir türlü..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2016, 10:33:34 »
....
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2016, 10:39:03 Gönderen: Selim ERDEMİR »
1982-Ankara

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2016, 10:38:35 »
Selim bey hiç İpsala  ya gittiniz mi ördek avi için,ben enez li yım hemen İpsala nin yanında , bende oradaydim, giden ler görmüştür bu hafta ki ördek bolluğu nu yıllardır bu kadar olmamıştı , malum ördek Avcısı iseniz bilirsiniz ördek hava yi bizden daha onceden bilir , yemLen meye hava bozmadan çıkar, o gün saat 4 ten sonra buz yağdı ,kar değil okullar buzdan tatil edildi , düşünün aç kalmamak için her teyp sesine koşan ördek surulerini. Bu durumda bende vururum denk gelirse demek romantizm değil vicdan meselesi, umarım sizin dediginiz gibi ,size ,''denk gelir'' gelir,gerçek olmaz

Bir insan 25 ördeği ne yapar eğer deepfreze atmaktan başka ,size ''denk '' gelirse doldurun buzdolabinizi

sizin orada mera ile ilgili sıkıntız olmadığı için bu tarafı anlayamıyorsunuz,ankarada benim en güzel meraları mı en verimli sulak arazilerimi ava kapatıp bir sezonda 3 tane 5 tane ördek vuracak hale getirdiği için fırsat geldiği anda sonuna kadar yaparım avımı,bana açık yüreklilikle şunu söyleyin siz ipsalada ördek avında sezon içinde kaç defa eliniz boş geldiniz.

ben yıl içinde ankarada 10 defa ördek avına  gidiyorsam bunun 8 inde boş dönüyorum ha bu arada ava gittiğim yer ortalama 180 km gidiş 180 geliş
1982-Ankara

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 06 Ocak 2016, 10:45:51 »

sevgili site yöneticisi tabi ki katliam zihniyetine hepimiz karşıyız fakat devlet avcıyı sütlü inek görmesi av kontrol memurlarının kraldan çok kralcı olması ilk önce vatandaşını düşünmesi gereken devlet politikasının göç haynanını vatandaşından daha çok korumaya çalışması işleri bu hale getiriyor

en güzel meraların ava kapatıldığı av yapılmamasının sağlandığı, her avdan eli boş dönülmesi otamında  avcının avı yakaladığında en güzel avı yapması kadar doğal bir şey olamaz diye düşünüyorum.
1982-Ankara

Çevrimdışı Sinan GÜLCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 06 Ocak 2016, 10:53:34 »
 Karpuzlu da sıkı denetleme yapılsa o sekiz kişi gibi belkide 5 avcı grubu daha yakalanırdı.Bölge sıkıntılı bölge avcıda memurda korkuyor. Dışarıdan gelen avcıların çoğu makam mevki sahibi işin ucunda memur için sürgün gitmekte var
  • Ata Arms Freelander Y.otomatik 71cm
  • Çifsan Y.otomatik Slug 71cm 7+1
1972-EDİRNE

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Mustafa ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 06 Ocak 2016, 10:56:27 »
YAZIK ÇOK YAZIK

MUSTAFA ERDOĞAN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 06 Ocak 2016, 11:10:13 »

sizin orada mera ile ilgili sıkıntız olmadığı için bu tarafı anlayamıyorsunuz,ankarada benim en güzel meraları mı en verimli sulak arazilerimi ava kapatıp bir sezonda 3 tane 5 tane ördek vuracak hale getirdiği için fırsat geldiği anda sonuna kadar yaparım avımı,bana açık yüreklilikle şunu söyleyin siz ipsalada ördek avında sezon içinde kaç defa eliniz boş geldiniz.

ben yıl içinde ankarada 10 defa ördek avına  gidiyorsam bunun 8 inde boş dönüyorum ha bu arada ava gittiğim yer ortalama 180 km gidiş 180 geliş

360 km yol gittiğine göre avı et için yapmıyorsun
hobi tutku spor amaçlı yapıyorsun desem
bunlarada edep ve vicdan lazım yanından geçmiyorsun

Sen bir PİSİKOLOG a gözük

tedavi edilecek yanında kalmamışsa
o çok begendiğin SURİYE de AVRUPA da avlan

8 kişi ile 206 tane ördek vuranlar
hayvandan daha aşagıdır
insan olmadıkları kesin
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Osman KÜÇÜKMUMCULAR, Selim UYGUN

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 06 Ocak 2016, 11:17:30 »
....

Selim Bey,

Kendim Enezli'yim gala gölü evime 12 km. uzaklıkta, geçen yıl tek bir ördek vurmadan sezonu geçirdim, elim çok boş döndüm, sadece 2 adet kaz vurdum, avdaki asıl amacım hayvan öldürmek değil, avcınında amacı da bu olmamalı, ördek avındaki uğraş meşakkat ve limit dahilinde yapılan av bence insana yeterli zevki tattırıyor. sizi anlıyorum ördek her zaman bulunan ve kolay vurulan bir av değil, şans işi insan bulmuşken değerlendirmek istiyor. ancak limitin çok üzerinde vuran bir cani ile avcının farkı burada ortaya çıkması gerekiyor. bölgemde limitsiz av yapan çok kişi var, sizin gibi düşünen çok kişi tanıyorum, kesinlikle bunları tasvip etmeyip insanın ihtiyacından fazla vurmasını avcılık olarak görmüyorum.
Saygılar.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 06 Ocak 2016, 12:15:15 »
360 km yol gittiğine göre avı et için yapmıyorsun
hobi tutku spor amaçlı yapıyorsun desem
bunlarada edep ve vicdan lazım yanından geçmiyorsun

Sen bir PİSİKOLOG a gözük

tedavi edilecek yanında kalmamışsa
o çok begendiğin SURİYE de AVRUPA da avlan

8 kişi ile 206 tane ördek vuranlar
hayvandan daha aşagıdır
insan olmadıkları kesin

kimseye karşı terbiyesizce bir şey söylemedim,sende terbiye sınırlarını zorlamadan terbiyesizlik yapmadan ne diyeceksen de ne tartışacaksan tartış
1982-Ankara

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 06 Ocak 2016, 12:22:15 »
Selim Bey,

Kendim Enezli'yim gala gölü evime 12 km. uzaklıkta, geçen yıl tek bir ördek vurmadan sezonu geçirdim, elim çok boş döndüm, sadece 2 adet kaz vurdum, avdaki asıl amacım hayvan öldürmek değil, avcınında amacı da bu olmamalı, ördek avındaki uğraş meşakkat ve limit dahilinde yapılan av bence insana yeterli zevki tattırıyor. sizi anlıyorum ördek her zaman bulunan ve kolay vurulan bir av değil, şans işi insan bulmuşken değerlendirmek istiyor. ancak limitin çok üzerinde vuran bir cani ile avcının farkı burada ortaya çıkması gerekiyor. bölgemde limitsiz av yapan çok kişi var, sizin gibi düşünen çok kişi tanıyorum, kesinlikle bunları tasvip etmeyip insanın ihtiyacından fazla vurmasını avcılık olarak görmüyorum.
Saygılar.

erdem bey uğraş meşakkat soğuk ayaz gerçekden bunlar işin en güzel en eğleneceli tarafları ama insan ektiği bir fidanda bir meyve bekliyor benim en cok kızdığım sinirlendiğim mevzu benim meramı nasıl ava kapatırsın bir barajın tamamı ava kapatılırmı sen benden yıılık 350 tl para alacaksın bana ehliyet vereceksin daha sonra bütün yolları kapatacaksın böyle bir şey olabilirmi her ava gittiğimde o kadar meşakkate 1 2 av almadan gelince insanlarda hırs oluşuyor,
1982-Ankara

Çevrimdışı Alpay ARICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 06 Ocak 2016, 12:40:41 »
selim bey devlete kızıp,acısını canlılardan çıkarmak ne kadar doğru bilemem
1978 İSTANBUL

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 06 Ocak 2016, 13:47:29 »
selim bey devlete kızıp,acısını canlılardan çıkarmak ne kadar doğru bilemem

alpay bey hayvanlardan acısını çıkartmak değil de sonuç olarak av yapıyoruz fakat devletin avcıyı bu hale getirmesini içime sindiremiyorum.
1982-Ankara

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 06 Ocak 2016, 14:19:31 »
Her zaman söylüyorum avın limiti avcının vicdanıdır yoksa orman denetim kota hepsi hikaye bir çoğumuz yıllardır avlanıyoruz kaç defa denetime takıldık denetlendiğimizde veya denetleneceğimiz zaman elimizdeki fazla avı çıkarma şansımız yokmuydu vardı isterse ördekte kota olmasın ben yinede gidip 50 tane vurmam ne yapıcaksın bir defa günah haram kuldan korkmuyosun Allahtanda mı korkmuyosun av hayvanı yiyebileceğin kadarı helaldir 50 ördekle 4 günde bir ördek pişirmen lazım hangi kitaba vicdana sığar kota 6 dese ne olur 600 dese ne olur 600 kota var die 600 tane vuracaksan zaten diyecek söz yok.6 değil bolsa 15 vur bırak sen ormancının kotasını ama katliama cevirme.Ayrıca yine bas bas bağırıyorum cezalar cok hafif çok az bu avın cezası en az 8 kişi için 100.000 tl olmalıydı yapacak olan birdaha düşünmeliydi.adam zaten yiyeceği ... u bilerek ruhsatsız silahla gidiyor kişi bası ceza 3.800 lira o işi yapan adama bişey değil hatta para değil ben bursadan kalkıp geliyorum zaten 500 tl masraf yapıyorum bir av için 3 defa ava gitmem limit mimit tanımam
Taner MEMET
Bursa-1988