Gönderen Konu: Kene problemi  (Okunma sayısı 3038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kene problemi
« : 13 Aralık 2015, 21:31:56 »
3 yaşındaki İngiliz Seter cinsi köpeğim farkettimki üzerinde çok sayıda kene barındırıyor. Hatta koloni olarak yerleşmişler sanki üzerine , bir adette 6 aylık İngiliz Pointer ve Kurzhaar köpeğim daha var sanırım bi kısmıda diğer köpeklerimi mesken edinmeye başladılar. Bu yaratıklarla etkili bir mücadele yolu bir ilaç varmı. Veteriner dış parazit diye bir sıvı döküyor enselerine 75,00.-TL de köpek başına para alıyor sonra bir bakıyorum keneler gene cirit atıyor köpeklerde.Neymiş efendim bu sıvı kenelerin köpeğe zarar vermesini engelliyormuş yada kene kuruyarak düşecekmiş . Ama aynı kene gene emiyor orada da aynı şartlarda yaşıyor.
Bu konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Kene problemi
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2015, 22:10:13 »
Gürsel bey ben pek anlamam bu işlerden ama o damlalardan  bende kullandım tamamen kendi fikrim köpegime faydası değil zararı oldu bence köpegin koku almasını engelliyor yaşıtları av yaptı benimki yapmadı ben ddt toz kullandım cok etkiliydi artık onuda bıraktım kullandıydım marka adını unuttum yasaklanmış

Sent from my iPhone using Tapatalk
1983
Yozgat

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2015, 23:28:11 »
ben biodust toz kullanıyorum üzerinde deriye temas edecek şekilde işlendiğinde gözle görülebilecek şekilde pirelerin kaçtını görursunuz.Ayrıca bu ilaç büyük baş ve küçük başta kullanılıyor ve sutlerine geçiş yapmıyor.tarım ziraat onaylı ancak sadece köpeği değil farklı bi ilaç ile de kaldıkları yer ilaçlanırsa daha etkili verim alırsın.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2015, 18:55:26 »
Bu gün köpeklere yem verirken bir baktım tırnağım büyüklüğünde bir tane kulakta gözün altında dört tane tasma hizasında 4 tane ve diğer yerlerde pek çok. Tabi işlerimi halleder halletmez veterinerin yolunu tuttum ilaçlı suyla önce bir yıkadılar birde iyne yaptılar .Köpek her sirkelendiğinde 2yada 3 tane düştüğünü gördüm sanırım 5 gün sonra enseye birde serum yaparsam iş çözülecek.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
1971 istanbul

Çevrimdışı Adem YELEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2015, 20:42:19 »
gursel bey selamlar ben köpegim ölmeden önce yıllarca ense damlası kullandım kulandıgım surelerde köpegimde ne pire nede kene gördum pire ve kene gördugum zaman enseye birdene boşaltıyordum  bir kaçgun icinde hiç bişey kalmıyodu keneler deride kuruyup dökuluyodu  ama sizin dedinizgi 75 tl gibi bi fiyat çok geldi bana  damlanın kutusu bile o fiyat yok en son aldıımın kutusu 45 tl idi içinde 3 adet cıkıyo ismi fiproes köpek idi....
Adem YELEKİN
1977 İkizce ORDU

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2015, 00:24:36 »
gursel bey selamlar ben köpegim ölmeden önce yıllarca ense damlası kullandım kulandıgım surelerde köpegimde ne pire nede kene gördum pire ve kene gördugum zaman enseye birdene boşaltıyordum  bir kaçgun icinde hiç bişey kalmıyodu keneler deride kuruyup dökuluyodu  ama sizin dedinizgi 75 tl gibi bi fiyat çok geldi bana  damlanın kutusu bile o fiyat yok en son aldıımın kutusu 45 tl idi içinde 3 adet cıkıyo ismi fiproes köpek idi....
Adem bey veterinerden 30 TL ye alıyorum adedini , haklısınız. Bende de 3 adet köpek var ve ekonomi yapmak adına kendim uyguluyorum bu serumu fakat bu sefer 100' ün üzerinde kene vardı hayvanda diğer köpeklerimde serum sebebiyle bir sorun oluşmadı. Ne yalan söyleyim hayvan ama can tabi kıyamadım o haline .İşin aslı Seter  köpeğimi alalı 15 gün oluyor sanırım üzerinde geldi parazitler bizde iyi bakınca önce bu parazitler semirdi.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
1971 istanbul