Gönderen Konu: sayın mak taki denetime çıkan arkadaşlara duyurulur,..  (Okunma sayısı 2441 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 http://avlakforum.com/forum/avbis-izin-nasil-alinir-avbis-soru-sorunlar/buda-geldi-basimiza/msg1305351/#msg1305351

ibrahim beyin yaşadıkları ilk vaka değil tedbir alınmaz ise sonda olmayacak,

konuyu okuduktan sonra kendimi sorumlu hissettim ,..

dağtaş dere tepe demeden illegal yolla ''çoban'' sürü otlatan yetiştirme sahasını dahil ihlal edebilen sürü güdenlerin elindeki omuzundaki tüfeklere ve namludaki saçma atan elindeki belindeki tüfeğideki kartuşlarına değinmek istedim,..

bu şahsı muhteremler çokta masum değiller hani,.. siz kotroller esnasında şöyle bir bakın üstündeki fişeklerin içine tek kurşun dan daha çok fişek taşıyıp avın alasını yapmakta keçi zamanı tek kuşunu kurda ayıya değil keçiye atanlar yoğunluktaymış,..

hani yazık milliservete sizlerden ricam bir avcı olarak, (hepsi aynı demiyorum aynı kefeye koymaksızın söylüyorum ama yarası olan arkadaş varsa oda gocunsum be kardeşim) bu çoban denen bohçacı tayfasını bazıları adamlar kafasına göre bölgeye yasak dahil koyuyormuş , ben legal av yapacam yasak olmayan yerde iznimi alacam çoban arkadaş dağda bana yasak koyacak bu ne yüzsüzlük bu adamların eşkıyalığı bana sökmez avı bırakır keklik yerine onu adalete sürerim ardını bırakmaksızın herkes haftada genelde 1 gittiği avda ''aman ağıztadım bozulmasın boşver'' deyiverip uğraşmıyor , uğraşın kardeşim adam merkez av komisyonu muki yasak değip imzaya sunup karar alımış bu ne yetkisi bu neyin kafası,..

sonuçlar vahim olmadan bakanlık yetkililerini göreve avda madur olan avcıyı adalete davet ediyorum. tut bir avukat hepimizde telefon var al seskaydı görüntülü video kekliği çekerizde o anı elbet biri çekip kaydedebilir tut bir avukat çoban zaten kaybedecek iki kez hakim beye zaman ayır adam zaten ceza alacak ve mahkeme masrafları omuzuna oturacak 10 yıl sürü gütsün artık masrafı ödemeye,.. hakkımızı aramazsak çoban daha keklikle buluşamadan bizi dağdan daha çok indirir,.. haklarınızı bilin ve ardına düşün.

nahoş durumların yaşanmaması dileklerimle

saygılarımı sunarım.

« Son Düzenleme: 25 Kasım 2015, 10:43:04 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: sayın mak taki denetime çıkan arkadaşlara duyurulur,..
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2015, 11:57:58 »
bravo Ali bey benim de demek istediğim bu ben harç pul vergi emniyet doktor hastane uğraşacağım ayda iki kere ava

gideceğim birde kabadayılıkla uğraşacağım bu arkadaşlar her kuşun etinin yenmiyeceğini öğrenmeleri lazım ben hata

yapmadıktan sonra kanuna nizama uyduktan sonra kolluk kuvveti bile havasını alır değil ki çoban valla büyük konuşmayayım

ama orayı ona dar getiririm
1963 Maltepe-İstanbul

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2015, 12:09:17 »
bravo Ali bey benim de demek istediğim bu ben harç pul vergi emniyet doktor hastane uğraşacağım ayda iki kere ava

gideceğim birde kabadayılıkla uğraşacağım bu arkadaşlar her kuşun etinin yenmiyeceğini öğrenmeleri lazım ben hata

yapmadıktan sonra kanuna nizama uyduktan sonra kolluk kuvveti bile havasını alır değil ki çoban valla büyük konuşmayayım

ama orayı ona dar getiririm

adem bey,
biz zaten (boşvercilikten, banenecilikten ve cehaletten) bu hale geldik toplum olarak ''sırtımızdaki çıban'' bu ama bana işlemez dağdaki çoban bana hayvanına zarar vermediğim sürece bana karışamaz aksi yönde gık deme hakkı yok av konusunda bana karışamaz karışana haddini bildirmek bana o dakka farz olur avcıda haklarını bilsin ve arasın ben yazımı o yüzden yazma gereğiduydum, legal avcıda dağda bu sebepten meralarda  madur olmasın haklıyken ağız tadını kaçıracak adamlara dağlarda kanun koyanlara pabuç bırakmasın legal avcının madur olmaması temennilerimle,..

saygı ve selamlarımı yolluyorum.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Kadir TANYILDIZI

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2015, 00:07:29 »
Değerli arkadaşlar yaklaşık iki ay önce Yaban Tv de katıldığım programda ve diğer yazılarımda da dediğim gibi DKMP bize ayıplı hizmet satıyor. Devlet avlağı ,Genel Avlak yapıyorsun sisteme gir izin al diyorsun eyvallah diyor her dediğini yapıyoruz. Avlak kotası almışım bari yanına iki üç kota daha açın  :) Çoban kotası ,köylü kotası, muhtar kotası olsun bitsin :) Nasıl bir komedidir demiyeceğim. Bildiklerimi yazmaktan bıkar oldum. Genel müdürlüğü aramktan bıkar oldum. Böyle bir konu için Genel müdürlüğün ilgili şube müdrü ile bir görüşme yaptm ..Aldığım cevap jandarmaya gidin oldu... Yahu bana hizmeti satan jandarma değil.. Ben bu pulu da, kotayı da senden aldım.. Sonuç değişmiyor. Aslında genel sorun şu bu kadar önemli bir konuda başılk açan dahil yorum atan sayısını baz alırsak, artık herşeyi kabullendiğimizin kanıtı ve resmini görmüş oluyoruz ... Kimse kızmasın ama gerçek bu..Saygılar
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2015, 00:10:40 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2015, 00:29:08 »
Herkese merhabalar.

Ben çok yakın bir zamanda iç anadolunun bir şehrinde sevdiğim bir abimin basından gecen olayı anlatmak isterim.
Birkaç  hafta önce gidilen bir keklik avında çoban Mehmet abinin yanına gelerek burda av yasak burda avlanamazsınız bu avlaklar bizim gibilerinden konuşmuş.
biraz münakaşa etmişler. Mehmet abi biraz sinirli bir insan. coban ileri geri konuşmaya başlatınca Mehmet abi adamı tartaklamış göndermiş.

ertesi hafta aynı yere cok yakın biryerde Mehmet abi ve savcı bir arkadaşı yemek yerken çoban uzak mesafeden tabanca ile ateş açmış savcı ayagından vurulmuş arabalarında 12 tane kurşun deliği varmış.

tabi savcı gereğini yapmış.

Bu insanların biz avcılar la alıp veremediği ne. adam sırf orda av yapmasınlar onun vuracağı kuşları vurmasınlar diye cana kast etmiş bırakın malı.

biz bukadar masraf yapıp bukadar yol yapıp emek verip illegal birşey yapmadan kendimizce birşeyler yapmaya calışırken bu insanların bizle alıp veremediği ne?

Neredeyse her bölgenin avcısı gece avcılarından şikayetçi. ormancılara bu konuyu sorduğumda aldığım cevap bizim mesai saatlerimizin dışında jandarmaya söyleyin diye bir cevap aldım. he tabi bu duruma bu şekilde yaklaşmayan memurlarda vardır ama kaç kişi?

Ve gene bu mesai saatimizin dışında bizi ilgilendirmez diyen kişiler  yasak bölgenin dışında olmamıza ragmen illegal hişbirsey yapmamıza rağmen abime sen yasak bölgeye yakınsın yasak bölgeye geçeceksiin diye ceza yazdılar.

Affınıza sığınarak söylüyorum nedir bu tutuğunu öpme sevdası?

Kusurum olduysa offola.
SAYGILAR.
1990 İstanbul tuzla

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı Cengiz ÖNGÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2015, 00:37:42 »
Balık kokmasın diye tuzlarsınız,fakat tuz kokarsa yapacak birşey kalmamıştır.Ülkemin her yanında kulüp başkanları ve yöneticileri,ormancılar gece far avına çıkarsa,mevsim açılmadan  1 ay önce keklik avı yaparsa gerisini varın siz düşünün.Kimi kime şikayet edeceksiniz.?
1956 İZMİR
özel ibn-i sina tıp merkezinde doktor

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2015, 01:06:13 »
Balık kokmasın diye tuzlarsınız,fakat tuz kokarsa yapacak birşey kalmamıştır.Ülkemin her yanında kulüp başkanları ve yöneticileri,ormancılar gece far avına çıkarsa,mevsim açılmadan  1 ay önce keklik avı yaparsa gerisini varın siz düşünün.Kimi kime şikayet edeceksiniz.?
baskanların dokunalmazlıgı var senden benden daha cok yasakları delıyorlor olan bızım gıbı yav neyse tatsızlık cıkmasın dıyen garıban avcılara oluyor
1976 gaziantep

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2015, 20:08:20 »
 teşbitte hata olmazmış sayın arkadaşlar,..

''beni madur eden kadı kime kime şikayet edeyim o vakit ?,.. ''

hakkınızı arayın arayalım ve aratalım.

madur olmamak için bu zahmete değer sevgili dostlar serhat beyin dediği gibi pulu bana satan genel müdürlük dahili sorunlar karşısında ''jandarmaya gidin'' diyorsa gidin gitmeliyiz bu av işini legalize yollardan yapacaksak dağda vergiden haktan adaletten bi haber üçbeş kendini bilmeze pabuç bırakmamak için buna mecburuz, çünkü legal avcıya üvey evlat muamelesi yapan bakanlık zaten bize sahip çıkmadı çıkmıyor ve çıkmayacakta bunu unutmamalı.

hakkınızı arayın avcı arkadaşlarım yoksa elin eli değneklisi dağbaşında daha çok ahkam kesip kural koyar kendikendine ve legal avcıyı madureder durur,..

saygı ve sevgilerimle duyarlı olan ve konuya iştirak eden herkese selam ederim.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2015, 20:09:35 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR